Akvária MajoX



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 14 Jún 2016 20:39 pm

I.P.Pavlov - jeejda,nepochopil si ako som to myslel, ale to co pises je velmi zaujimave, budem si to musiet nastudovat ako si to myslel.. benjamin ma na jazve biele lepidlo a verim ze do oci by som si to utret nechcel..
Ja nemiesam izbove rastliny s vodnymi, takto to doma mnozim, z jedneho stromceku od otca uz ich mam niekolko desiatok.. tie izbove som myslel ako priklad vid foto..vsimni si tvoriaci sa husty korenovy system
benjamin odrezky.jpg

takisto z draceny (dole) uz mam dalsie 3, 1 vo vode a 2 v kvetinacoch (vo vode boli asi rok)
dracena.jpg
, momentalne aj cinsku ruzu som 4 rastliny zostrihal, zasadil dokopy a desiatky vyhonkov som dal do vody.. Z jana sme spravili viac janov
divny jano.jpg
.. a ked niekomu poviem ze aj tie nastrihane naletove dreviny z ktorych je "kostra" vyhanaju listy tak mi neveri...

Cize by som to chcel skusit aj s vodnymi rastlinami.. nemiesat.. proste dat substrat strk, vodnu rastlinu do flase a ucit sa co to spravi.. mozno dat slimacikov alebo krevetku, ak voda dovoli.. velky biotop zije svojim zivotom, skusenosti co moze spravit zmenu nemam, cize som uvazoval ze sa takto naucim.. A ryby, na to je atlas, tam pisu ake akvaria su vhodne, nemam v plane ziadne rybky trapit, do akvarii (nie flias na kvety) vzdy budem ryby davat tak aby sa citili dobre..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Reklama

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 14 Jún 2016 21:46 pm

Skoro vsetky hodnoty uz OK, aj NO3 sa "ukludnilo" akurat NO2 stale vysoko.. rybky zatial ziju.. vymenil som 7 litrov vody aby som nenarusil rovnovahu, nalejem trosku safestart a odmeram este zajtra, pripadne zas trosku vymenim, uz nechcem robit radikalne zasahy, uvidime, priroda sa zariadi...

Na akva su otvorene horne priklopy, teplotu drzim medzi 23-24 stupnov.. ak ich zavriem, tak to zacne celkom silne narastat.. co nechcem
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Jún 2016 22:19 pm

No jasné, že nechápem, pretože máš starosti z akváriom a ešte väčšie s rybkami a naraz si tu "domiešal" izbové rastliny. Nechápem akú to má s tým súvislosť. Odbočil si a to riadne. :)
Takže ku kvetom, ale naposledy. Tebou ukázané sú druhy, ktoré sa ľahko množia a ten jano je scindapsus. Ten jediný môže do akvária, ale tie dva druhy nie!
https://www.google.sk/search?q=dracena& ... scindapsus
Ale vráťme sa k akváriu, dobre?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 14 Jún 2016 22:30 pm

ale ano, ja som tym chcel vysvetlit preco rozmyslam o "flasiach" so single vodnymi rastlinami.. nikdy by ma nenapadlo to miesat.. teda az kym som nevidel Tvoj prispevok, cize mam dalsiu temu ktoru treba nastudovat, mozno ma zaujme, dakujem ;)
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Hora » 14 Jún 2016 22:40 pm

Pani,ked ste uz nacali toto,videl som v akvaristike predavat spatiphylum ako akvarijnu rastlinu a pritom ju mame roky doma ako izbovu,len tie v akve pustali tiez kvety,no boli zelene nie snehobiele.Netusim,ako dlho by vydrzala pod vodou ,no ked ju predavaju.A bola to 100% ona,lebo aj nazov sedel.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Jún 2016 15:31 pm

To je stará záležitosť :), takto sa snažia obabrať nevedomých a zarobiť. Myslím však že 90% predajcov ani netuší, že predávajú izbové rastliny-črepníkové, žiaľ.
http://rybicky.net/atlasrostlin/neakvarijni/
Treba však dodať, že do terária, ripária, ale aj akvária môžu ísť, ale listy musia byť nad hladinou.
MajoX, tak môžeš študovať
emerzne-pestovanie-t2918.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 20 Jún 2016 10:53 am

Ahojte,

dneska poranu ked sme prisli domov nas cakali nadsene rybicky (sice zrejme trosku vyhladovane po pôste).. akurat prisavnika som nikde nevidel, myslel som ze je niekde zalezeny.. zena urobila test vody
testy.jpg
a vymenila 6l, dobra sprava je ze test neukazal zvysenu koncentraciu NO2, co ma velmi potesilo.. ale netesil som sa dlho kedze zena nakoniec prisavnika nasla :cry:
prisavnik.jpg
Na akvarku je nafigu ze ked su horne poklopy zavrete tak sa zvysuje teplota vody, otvorene ich nechat ocividne tiez nie je najlepsi napad :( Zena ze nemam smutit ze si mozem kupit noveho, ale nie, do toho maleho uz prisavnik nepojde (aj tento by sa tam iba trapil keby vyrastol) Mate nejaky napad koho poriesit miesto prisavnika na cistenie akvarka?
Egerie su krasne rozrastene, sagitariam umieraju listy (cakam kym zacne vyhanat nove ako ste tu viaceri pisali), zena mi vravela ze sa veselo mnozia slimaciky
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Hora » 20 Jún 2016 11:23 am

pozri koľko je teplota ráno pred zapnutím svetla a koľko večer,resp.okolo obeda,keď vypína,či ako to máš nastavené.
25 stupňov je v pohode a teraz,keď vyskakovač spáchal samovraždu už môžu byť pokolopy smelo otvorené,neónky nevyskočia.
Na dno je aj pre tie najmenšie druhy Pancierníčkov 30l malé,hoci Pygmaeus do toho kvetináča doporučujú,no myslí na to,že ich treba aspoň 5,6 kusov nech sa neboja a nestresujú.
S tými slimáčikmi za chvíľu veselo nebude,ak ti dal Jirko kotúľky,po premnožení začnú kaziť vodu ale na tvoj objem môžeš vyťahovať aj pinzetou,
len si taký flóra-faunomil,kde ich potom dáš :?: Dovolí ti svedomie ich puk,puk. :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Jún 2016 14:23 pm

Taky jsem měl přísavníky a nakonec jsem dospěl k názoru, že je nepotřebuji a čekal, až poslední zemře sešlostí věkem :).

Když se podívám do svých akvárií, není nic, na co by se mi hodili. Na čištění skla stačí neritiny a stěrka (neritiny lezou i po rostlinách). Krmím tak, že skoro nic nepadne ke dnu. Když jsem potřeboval obrat listy rostlin, použil jsem krevetky. Atd. Máš ode mě nějaké šneky, když se jim bude dařit, sežerou, co je třeba.

Nepřemýšlej teď nad žádnou novou rybou, nech akváriu měsíc, dva, pak budeš vědět víc.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Jún 2016 14:24 pm

Hora napísal:S tými slimáčikmi za chvíľu veselo nebude,ak ti dal Jirko kotúľky,po premnožení začnú kaziť vodu ale na tvoj objem môžeš vyťahovať aj pinzetou,


Kotulky (okružáky) myslím nedal. Levatky, piskořky, kružlíky.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Jún 2016 14:46 pm

Slimáčiky sa premnožia keď budeš prekrmovať, takže môžeš byť pokojný. Ak budeš krmiť rybky striedmo ani ich nemusíš vidieť.
Na čističov akvária sa nespoliehaj, to je zavadzajúce. V popisoch o danom druhu rýb, či slimákov sa môže uvádzať, že "čistia" akvárium. Realita je iná, ver mi. Ak by si nekrmil rybky mesiac, tak potom snáď. Každý živočích v akváriu dá prednosť krmivu, ktoré tam budeš dávať a na zbytok sa........... Neritina necháva za sebou na skle pás, ktorý vyzerá ako že je po čistení, žiaľ, je len zriedený. Neskôr ti neritina zamorí akvárium bielými bodkami-vajíčkami z ktorých sa v zajatí nevykluje nič.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 20 Jún 2016 20:27 pm

Dakujem za rady. To ze rozmyslam nad rybami nie je myslene ze aj idem kupovat. Je jasne ze kedze rybky zatial prezili, nejdem im tam davat ziadnu dalsiu.. s mojim stastim by som im doniesol choru a vykapali by vsetky. Budem si musiet tych slimacikov vygooglit, nech viem ktory je ktory, ale nejake som doniesol aj z obchodu na rastlinach. Rysuje sa mi "nove" akvarko, kolegyna ma doma jedno stare co nepotrebuju. Na nom by som sa chcel naucit robit zabeh tak ako sa ma.. ale najprv musim trosku posetrit
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Jirka Scobak » 21 Jún 2016 01:48 am

Ohledně rostlin oslov Ivana Vyslužila (je tu na Akvě nebo na FB). Vyjdou u něj levněji, než v akvaristice.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 21 Jún 2016 07:56 am

Egerie sa krasne rozrastli, Anubias vyzera tiez dobre, Sagittariam sa zatial moc nedari. Ostatné rastlinky sa zatial neprebojovali cez egeriu.
aqua 3.jpg


Co myslite kolko mam nechat tie egerie este rast kym ich zacnem nejak strihat/rozsadzat? Rozmyslam ze by som ich vzadu este zahustil, kedze stale vidno stenu :shock: a zadnu foliu davat nechcem nech vidim do akva z kazdej strany.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Stewie » 21 Jún 2016 08:33 am

MajoX napísal:Dakujem za rady. To ze rozmyslam nad rybami nie je myslene ze aj idem kupovat.


Na toto akva určite len niečo malé, vhodné do miniakvárií aj keď osobne by som odporučil skôr nenáročné krevetky (neocaridiny), budú sa ti tam krásne množiť a urobia viac radosti ako po rôznych kútoch schovaný stresovaný jedinci nevhodne zvolený pre túto veľkosť akvária.
Nech sa darí a nech ťa tá smola obchádza aj keď ako už bolo v téme viac krát spomínané, väčšinu problémov si spôsobil sám svojou nedočkavosťou.
Inak trochu mimo témy aj keď to vlastne vcelku sedí, nedávno som bol v akvaristike a jeden pán s dcérou tam kupoval osadenstvo
1 skalár
2 neónky ( vraj jednej by bolo v akváriu smutno )
2 gubky ( samček a samička )
Toto sa deje v niektorých akvaristikách pravidelne a určite sa to nezmení takže s tohto pohľadu musí prehodnotiť svoj prístup hlavne zákazník a pred kúpou naštudovať aspoň základné minimum.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Jún 2016 09:10 am

MajoX, môžeš zahusťovať, ale môžeš sa i posunúť ďalej a ísť na iné rastlinky. Pomaly sa posúvaj. Skús teraz niečo z rodu hygrophylia, napr. polysperma, alebo zožeň si ludwigie. Ide o to mať radosť z iných rastlín a hľadať tú svoju
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Jirka Scobak » 21 Jún 2016 10:15 am

Egeria zachránila situaci.

Máš dvě možnosti. Buď akvárium postavené čistě na egerii, maximálně s anubiasem nebo kryptokorynou v popředí. Pak nech egerii ještě klidně zdvojnásobit objem (a nepotřebuješ zadní tapetu).
Nebo půjdeš cestou, kterou navrhuje I.P.Pavlov: Pokusíš se egerii nahrazovat. Podotýkám - není to tak jednoduché, jak se řekne. Klidně mohou nastoupit řasy nebo sinice. Vždy je problém chtít potlačit "aktuální plevel". Ten plevel je nastavený na růst. Ty ho omezuješ a uměle měníš pravidla hry. Klidně to pak může být: "Perfektně mi rostla egerie, vyplel jsem ji, zasadil v části akvária togle a todle, egeria najednou neroste, stagnuje, dělá se na ní sinice poraďte, co jí schází? Neměl bych přidat železo?"

Vybral bych si první cestu a s jiné rostliny testoval v dalším akváriu. Byl bych rád, že mám jedno akvárium nediskutabilně bezproblémové (mám v něm vodu, co mohou použít při založení dalšího a tak). Byl bych egerii vděčný.

P.S. Egerie asi utlačí tu sagitarii. Z mého pohledu nevadí. Sežeň si pak třeba Cryptocoryne parva. Je malá, hezká, vytrvalá, hroozně pomalu roste a vystačí si s velmi malým množstvím světla.

P.P.S. Dej si část sagitarie do štěrku do láhve od okurek (případně jiné další rostliny odsud).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 21 Jún 2016 10:38 am

Dakujem za rady. Ako zaciatocnik sa priklanam k variante "co funguje nechytaj", cize tie egerie tam necham. Len neviem ci uz je cas odstiknut vyhonky a zasadit ich k uz existujucim rastlinam alebo este pockat. Ta egeria zacina zakryvat celu hladinu, cize ostatnym rastlinam sa zrejme prestava darit z nedostatku svetla - okrem anubisu, ten vyzera trosku vacsi ako som ho doniesol z obchodu. je fajn mat takuto temu, sa mi nezdalo ze tie egerie tak narastli kym som nepozrel starsiu fotku. Mam pocit ze tie sagitarie obhryzal trosku aj prisavnik aj slimaciky. Ale v podstate ste pisali ze mnohe listy odhniju - nechavam ich v akva - a ze mam cakat na nove, takze cakam. Rozmyslal som skusit odsadit jednu egeriu z rohu a nechat trosku viac priestoru rastlinkam od Jirku. Len neviem ci je rozumne celkovo tie rastliny posuvat, nech neposkodim korenovy system.
Kym ziju rybky nechcem robit v akva ziadne drastickejsie zasahy (zatial ich zostalo 6, 3 tetry a 3 neonky). Rozmyslam ze casom (ked sa ustalia hodnoty vody) by som pridal nejake krevetky, myslite ze mi ich tie ryby nezozeru?
A rozmyslam ze ked zacnem zakladat dalsie akva, tak tam budem davat vodu z uz existujuceho pri vymene, dno som cistil zatial iba raz a rozmyslam ze si nasetrim detrit aby som mal na zabeh do noveho. A uvazujem ze ho spravim len so svetlom, ziadna technika a budem skumat a ucit sa.
V akva je filter, vodu (odstatu) menime teraz raz za 5-7 dni 6l - 7l (okolo 20%), uz chemiu nejdem davat. Myslite ze ked nebudem odsavat dno velmi sa zhorsi kvalita vody? Nejde mi teraz o esteticke hladisko. Lebo to ma riadny "cuc" a obavam sa aj o rastlinky, odsavac velky, miesta malo..
Nejake "vlasky" som si uz v akva vsimol, len vcera mi nebolo dobre, tak dnes chcem pozriet ci to zacina riasa alebo su to len korene od egerie. Upozornil som zenu ze rybiek je cim menej tak aj stravy menej nech dava. Zatial davame len "suchu" stravu, musim uz ist niekedy kupit aj nieco mrazene pre zmenu. Len to fakt netusim ako to idem porcovat a kolko tej mrazenej tam dat, kedze mam tam iba 6 malickych rybiciek.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 21 Jún 2016 11:04 am

No vyzera ze to druhe ma cca 40*20*27 co mi vyslo na cca 20 litrov (Na fotke vyzeralo vacsie, uvidim v reale ked sa k nemu dostanem). Cize idealna velkost na "karantenne" no-tech akva s rastlinami, mozno krevetky.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Jirka Scobak » 21 Jún 2016 12:19 pm

Co s rostlinami ode mě:
Monosolenium tenerum: klidně může být ve stínu - a vytvoř si záložní populaci - klidně jen z pár kousků
Ludwigia repens: hoď ji na hladinu
Najas guadelupensis: hoď ji do toho nově založeného akvária - zatím zvlášť někam do sklenice
Shinnersia rivularis: zvlášť někam do sklenice
Pogostemon stellatus 'Octopus': hoď ji na hladinu

K sagitarii - pozor, kdyby se jí rozpadlo víc najednou, nastoupí ti řasy.

Obávám se, že tetry, co máš, mohou krevetky považovat za potravu.

Myslím, že když s egerií nebudeš vůbec odsávat dno, nic se nestane.

Mražené žrádlo neporcuješ. Vezmeš celou kostku, přiměřeně (kolik ryby sežerou, aniž by dopadlo na dno) vymácháš v akváriu a co zbyde, strčíš zpět na mrazák.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod Hora » 21 Jún 2016 12:50 pm

Jirka Scobak napísal:Mražené žrádlo neporcuješ. Vezmeš celou kostku, přiměřeně (kolik ryby sežerou, aniž by dopadlo na dno) vymácháš v akváriu a co zbyde, strčíš zpět na mrazák.

u nitenkách by to tak nešlo,tie musíš primerané množstvo rozpustiť vo vode a čisto len červíky pomaly skrmovať,tá roztopená voda je totálne :cry: na vôńu aj krvavú farbu,jednoducho možnosť kazenia vody a ostatné je na polemizovanie,ja by som nemrazil :arrow: čiastočne rozmrazené.

Majo-ak potrebuješ tú Egeriu presadiť kvôli svetlu kľudne.Ona nemusí by´t ani zasadená v substráte,bude rásť aj na hladine,tak nenarušíš jej rast týmto,
a som ti dal fotku aké mrazené blistre,žiadne kilové balíčky pre veľkochovateľov sa nedaj oblbnúť
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 21 Jún 2016 13:00 pm

Jirko, s tym "hod ji na hladinu" mam problem.. filter mi kruti vodu a rastlina behom chvile skoncila niekde medzi egeriami alebo na nasavani filtra a musel som ju lovit. Ale posnazim sa aby si mi tie rastliny nedaval nadarmo. Odoberem z akva trosku vody a dam ich do flias zatial..
Tie sagitarie musim pozriet, lebo rozpadavaju sa listy na kazdej, viacero listov
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Jún 2016 22:11 pm

Čo sa týka odkalovania dna, tak časom až sa namnožia baktérie nebude čo odsávať. K tomu ale treba biologickú filtráciu a myslím,,že i ten filter môže stačiť ak má dosť molitánu, teda biomolitánu. Rovnako výmena časti vody prispeje k tomu, že rastliny budú odpad lepšie využívať
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 30 L začiatočník MajoX

Odoslaťod MajoX » 22 Jún 2016 21:03 pm

Ahojte, mam otazocku. Dostal som od kolegyne 20l na rozmnozovanie rastlin (pripadnu karantenu a tak) Je to stare akva, skusali sme ho netecie, vyzera byt pekne home-made, ma aj vrch s vyklopom a v rohoch medzery (asi na nejake hadicky). Chcem ho samozrejme poriadne vycistit a skusit si zabeh tak ako sa to ma. Pomaly, bez techniky, na rastlinach. Len sa obavam ci ten silikon ci co to drzi tie 4mm hrube skla pokope vydrzi aj ked nebudem doma.. 20l neni moc, ale plavajucu podlahu chcem mat len v nazve, ne realne, uz som to raz zazil nazivo a ziadna sranda.
Zajtra sa pojdem do Zoodomu pozriet po nejakom dne a strku, predpokladam ze by nebolo odveci kupit pre istotu nejake lepidlo a zvnutra to poistit, len radsej sa poradim s vami ako by mi mal predavac predat zas nejaku chujinu.. mate nejaku radu? egerie mam tak rozmnozene ze mi pokryvaju celu hladinu na 30l, tak ich chcem skratit a pripadne to zasadim do toho 20 nech mozu dalej rast.
Akva 2_1.jpg
Akva 2_2.jpg
Akva 2_3.jpg
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.