Externý filter s Termostatom



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Externý filter s Termostatom

Odoslaťod mioman » 18 Jún 2016 18:40 pm

Zdravím,

Máte prosím niekto skúsenosti s Externými filtrami spojenými s Termostatom?
Snažím sa zariadiť 350L akvárium pre tropické osadenstvo, hľadám teda najlepšiu voľbu ako to zároveň "ohriať".

Natrafil som na: EHEIM professionel 4+ 350T: https://www.eheim.com/en_GB/node/6250

Pohybuje sa v SK shopoch niekde na hranici 330 Euro, ide mi hlavne o to či sa to oplatí a takýto filter to dokáže utiahnuť bez dodatočných vnútorných "špirálových" termostatov (i keď samozrejme asi nutnosť ako poistka v prípade výpadku filtra).

Ak nemáte dobré skúsenosti, budem to asi riešiť EXT filter + UV a ohrev cez interné termostaty.

Ďakujem za každú radu. :pivo:
mioman
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Apr 2011 21:32 pm

Reklama

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Jún 2016 17:28 pm

Neviem či teraz v lete nebudeš mať opačný problém, ako vodu chladiť a nie ohrievať. To tropické osadenstvo má byť aké? Jediné ryby, ktoré potrebujú ohrievať vodu sú diskusy. Ostatné ryby znesú v pohode 20°C. Prírodzene sa najde ešte niejaký druh, ktorý potrebuje 24-25°C. Preto sa pýtam na to osadenstvo.
No a teraz ešte na záver, určite sa nejedná o termostat, ale o ohrievač, prípadne topné teleso a to môže mať termostat. Potom použi vyhľadavač a nájdi si tému o tom. Určite tu takáto téma bude a v tom prípade bude táto zamknutá
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod mioman » 19 Jún 2016 20:29 pm

jo, ide o terčovce, ...na začiatok nejaké skaláre pokiaľ dosiahnem udržateľné hodnoty.
Snažím sa získať nejaké info ohľadne týchto externých kombinovaných filtroch, žiaľ nieje to veľmi zaužívané očividne.
Hlučnosť, rovnomernosť ohrevu, spotreba, skúsenosti v rámci pre a proti, ...
mioman
 
Príspevky: 3
Založený: 20 Apr 2011 21:32 pm

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Jún 2016 21:03 pm

Mal som filter externý s ohrevom, stálo to za ......
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod marlo » 19 Jún 2016 21:32 pm

Milan ked uz sa vyjadrujes ku kazdej teme tak aj vysvetli. Co konkretke bol problem. Dik

Odoslané z Lenovo P70-A pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod zano » 20 Jún 2016 14:27 pm

ja mam eheim 3e radu, a hydor externy ohrievac 150w, (300L akva), ale uz som rad ze to mam osobytne, nakolko hydor sa pokazil(nezapol sa len ked som natocil na 30C) , musel som reklamovat-> vysledok novy kus,
Pokazail sa po 1roku, a novy ide uz 1.5roka. Zohrievanim nemal problem ani ked v miestnosti bolo len 19C.
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Jún 2016 15:00 pm

marlo napísal:Milan ked uz sa vyjadrujes ku kazdej teme tak aj vysvetli. Co konkretke bol problem. Dik

Tam je problém ten, že ak sa ti vo filtri nahromadí kyslík v podobe bubliniek (nemusí to byť neustále), tak sa voda rýchlo prehrieva. Rovnako som mal problém udržiavať rovnomernú teplotu. Niekde tu som videl novú radu filtrov, ktoré majú zabudovaný ohrievač v tele, no je nezavislý a dá sa vyberať. Ja som mal tú smolu, že zabudovaný ohrev mal len vypínač na hlave filtra z vonku. Termostat už nie.Teplota vody bola pri čistení filtra v ňom vždy o niečo vyššia. Nedalo sa vidieť čo to robí s bio-filtrácoiu, ale trocha cítiť to bolo. Tak som potom ohrev odpojil. Myslím, že ak napr. vypli prúd, tak ohrievač bol ešte teplý. Filter už netočil a tak sa stojatá voda vo filtri tiež viac ohrievala. Máš to ako s malým a veľkým akváriom, lepšie tie výkyvy znáša väčšia nádoba a tak ako sa veľké akvárium pomalšie ohrieva, tak i pomalšie v ňom chladne voda a prechod bol znesiteľný. To je zhruba asi všetko s čím som sa potýkal pri prevádzke toho filtra
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod marlo » 20 Jún 2016 15:02 pm



Odoslané z Lenovo P70-A pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Externý filter s Termostatom

Odoslaťod hooopy » 20 Jún 2016 21:04 pm

tiez by som siel do externeho prietokoveho ohrievaca. pokazit sa moze vsetko a v pripade ze sa to aj stane, nemusis kvoli tomu prist o cely filter. pokial nemas vyslovene priestorove, alebo ine, zavazne argumenty a dovody, preco spajat filter aj s ohrevom vody, premysli si este praktickost celej zalezitosti.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.