MINI



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: MINI

Odoslaťod maros12345 » 01 Júl 2016 00:48 am

Matúš ďakujem.
Amadeus ďakujem aj tebe..No s tým hnojenim, určite som sa niečo naučil, ale na to sú tu iný borci.Ja si to už chcem uľahčiť aj s hnojenim,aj údržbou a skúsiť to jednoduchšie, nie stále lietať s nožnicami..Každé ráno liať hnojivo,"také a také a ešte toto"(aj keď som to už bral ako samozrejmosť)Ale tie nožnice ma zabíjali..Založil som ďalšie dva miniakvaria a času bolo menej..A toto udržať pekné bolo ťažké, ale podstatné bolo,že keď som chcel,išlo to..Nové akvárium mám už doma a skoro všetko čo naň potrebujem, ale čas akurát nie..
Škoda, že sa to nedá tak,že keď sa nám už niečo páči,keby to vydržalo bez zásahu ( nožnice) aspoň pol roka.
Myslim si,že keby som založil zhruba rovnaké akva( ale väčšie) ,čo sa rastlín týka, tak by som ho vedel udržať pekné, čisté.. ( no zas tie nožnice) Preto to už neberiem ako výzvu..No ved hádam niečo pekné bude,aj bez toho,aby som bol otrokom akvária..Toto nové bude o skalách a keď to pôjde,bude sa mi páčiť a časom sa zunuje, tak skúsim niečo s koreňom, to bude môj ďalší cieľ..
A ešte niečo,u niekoho v téme som videl, ako niekto krútil hlavou,že dal za 30l akva 280€. Viem,že koníček neni o peniazoch, ale mňa toto 12l akva stalo min.450€!!! A viac.. Ono sa to nazbiera..A keby som mal naň iba 100€ asi by tak nevyzeralo..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: MINI

Odoslaťod Hora » 01 Júl 2016 10:05 am

Keby clovek vedel,kolko ho bude stat € akvarium vo chvili,ked si povie,ze takto to je uz fajn asi by vela ludi akvaristika odradila financne.
Urcite sa da lacnejsie,ale ak investujem,tak nech to ma vyznam a vzhlad.
Maros,len tak som si tiez minule pocital kolko som investoval do 200vky a presiel som 1300€,nepocital som kopu roznych rastlin,ktore som mal a rybky,niektora stala 11€ jedna.
Vela veci zo zaciatkoch uz nepouzivam,su odlozene naveky,
Kde su akvaristi s vacsimi objemami nadrzi a dalsia dolezita vec,ten cas straveny udrzbou je nespocitatelny.
Je to vsak zaluba,ktorej ostane mnoho ludi vernych na dlhe roky.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: MINI

Odoslaťod Jirka Scobak » 01 Júl 2016 11:37 am

Používám minimum techniky, jediné reálné náklady jsou žárovky, ale na druhou stranu se mě neptejte, kolik jsem při dvaceti akváriích nebo miniakváriích utratil poslední rok za rostliny a ryby. A to mi toho chcípá relativně málo :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: MINI

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Júl 2016 12:23 pm

maros12345 napísal:A ešte niečo,u niekoho v téme som videl, ako niekto krútil hlavou,že dal za 30l akva 280€. ....

Ja som krutil hlavou,ale tam šlo o niečo celkom iné.Čiže som krutil hlavou,ale z uplne iných dôvodov ako si tu vyfabuloval.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: MINI

Odoslaťod maros12345 » 01 Júl 2016 13:07 pm

Vôbec som nemyslel teba,ak mám byť konkrétny tak I.P. Pavlov sa mu zdalo veľa :)
Jednu vec sa chcem opýtať, čo ma trošku zaujíma( ale nič nemení)Si jedna osoba I.P.Pavlov, Milan666,cezar milan?Ďakujem..
A Hora,máš pravdu,možno by veľa ľudí akvaristika odradila kvôli peniazom,keby sme vedeli koľko to bude stáť, ale postupom času už vieme do čoho ideme keď chceme niečo len o kus väčšie a zas krajšie.Ono dá sa to robiť ako Jirko, alebo okrim3,ale to neni moja šálka kávy a tam sú tie investície určite nižšie.. ( dúfam som zas dakoho neurazil..)
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: MINI

Odoslaťod vincent van gogh » 03 Júl 2016 10:32 am

maros12345 napísal:Jednu vec sa chcem opýtať, čo ma trošku zaujíma( ale nič nemení)Si jedna osoba I.P.Pavlov, Milan666,cezar milan?..

Nie som sice Milan666, cezar.milan a teraz I.P.Pavlov ,ale ano,jedná sa o jednu a tu istu osobu.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: MINI

Odoslaťod MajoX » 25 Júl 2016 12:38 pm

maros12345 napísal:A ešte niečo,u niekoho v téme som videl, ako niekto krútil hlavou,že dal za 30l akva 280€. Viem,že koníček neni o peniazoch, ale mňa toto 12l akva stalo min.450€!!! A viac.. Ono sa to nazbiera..A keby som mal naň iba 100€ asi by tak nevyzeralo..


Myslím že tam šlo o kvalita/cena. Ty si mal krasne akva s technikou. A z tych 280 eur slo vela eur na v podstate nepotrebne hluposti. Druhe mini ma stalo 1/10 prveho, zalozene s uz malymi skusenostami a mne sa momentalne paci viac. Uvidim o par mesiacov ako tie akva budu vyzerat.

Drzim palce s novym akva - ako som tak cital, Teba "zabilo" strihat ten "koberec", to muselo byt narocne. Mne sa to tiez velmi paci ale ako citam v temach o tom strihani, tak zatial som si to rozmyslel.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: MINI

Odoslaťod maros12345 » 25 Júl 2016 12:55 pm

Nebolo to veľa strihania,čo sa týka plochy, ale zle sa mi tam vykrucalo s nožnicami. A ďalšia vec,musel som strihať často kvôli tomu,že mi "odhnival " spodok a celý koberec (na určitých miestach)sa mi dvíhal od substrátu..Možno keby som to vedel spomaliť, bolo by to iné..
A čo sa týka kupovania, nepotrebných vecí, zbytočností a veci ktoré nepoužijem tak aj ja som tým prešiel. Ani nechcem vedieť koľko som dal len za poštovné za tú krátku dobu..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.