ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 17:38 pm

Obrázok

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Reklama

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 17:38 pm

Dufam ze tuto fotku uz vidite

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod newsted » 02 Júl 2016 17:41 pm

Nevidime :) . Je to sfotene kalkulackou :))) . Musis zmensit fotku
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 17:42 pm

seaporostovska napísal:Dufam ze tuto fotku uz vidite

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku

Dufas nedobre :P
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 17:44 pm

Hmmm... tak este raz to skusim :-D

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 17:47 pm

Its better now?Obrázok

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod newsted » 02 Júl 2016 17:53 pm

Nope :) Ten Antik tam je ako pokruteny :) . Tie prisavky ti budu robit balamutu.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 18:09 pm

Este by sponzor nedal na nejake rastliny nech to vyzera ako akvarium a nie nadrz v obchode,detom by sa tiez viac pacilo a nehovorim o rybkach.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 18:09 pm

Takze prisavky mam darovat niekomu?

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 18:11 pm

Ono, Hora, no bolo ich viac troska, (tych vysokych) ale ryby ich obzrali

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod darton » 02 Júl 2016 18:35 pm

asi by bolo vhodne sa spytat ci to akva mas len pozicane a po prazdninach ho vracias do skolky alebo uz ostava u teba ?
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 18:36 pm

Jasne ze ho vraciam sak nieje moje

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod darton » 02 Júl 2016 18:49 pm

tym padom by som porozmyslal kolko eur do toho das( niekto tu uz spominal nakup filtra rastlin etc.) z vlastnych prostriedkov ( predpokladam ze sa ti nevratia ) a zaroven co bude po tych 2 mesiacoch .. budes sa nadalej on starat alebo sa to vrati do starych kolaji?

inak tazko radit okrem toho co tu uz zaznelo
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod djwiktor » 02 Júl 2016 18:55 pm

Ja vravim - vsetky ryby odtial prec - darovat, predat.
kedze su prazdniny, tak dva mesiace casu na nieco normalne.
Ak toto bude v MS, tak potom po vyprazdneni akvaria - vybrat ten strk prec, komplet nech je akva prazdne.
odniest akvarko do MS ( urcite sa da vybavit ze tam pojdes sem tam sa na to pozriet, takze ziadne vyhovorky)
Kupit http://piesok-do-akvarii.heureka.sk/jbl ... -plus-5-l/ kludne aj dve vrecka
Na to nasypat http://akvaland.sk/1859-akvaristicky-st ... 8-7kg.html
Rastliny kupit nieco z tohto :
Hygrophila difformis aspon 2 kvetinace
Hygrophyla corymbosa aspon 2 kvetinace
Hygrophyla Cherry leaf aspon 2 kvetinace
Bacopa Monnieri - aspon 3 kvetinace
Echinodorus Bleherae - aspon 2 kvetinace
Zvysok ti napovie napriklad : https://rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ naklikaj si tam nenarocne rastliny.
Nakupit to mozes napriklad http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... ANIE-GENUS .
Kup tam tiez koren aspon jeden http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... n=9&page=0

Nez ti pridu rastliny, tak do akvarka nasyp basis plus, na to nasyp ten strk cierny. Nic viac. Ked pridu rastliny, daj do avkarka tanier a napusti tam tolko vody opatrne aby bolo nad strkom tak cca 1cm vody a okamzite rastliny rozober a posad najlepsie pinzetou . Nizke dopredu, vysoke dozadu. Rastlin nakup tolko, aby si mala aspon 70% dna pokryteho rastlinami !

Potom mozes doliat opatrne vodu tak, aby boli vsetky rastliny pod vodou - idealne je nedavat plne avkarko hned - pomoze to na zaciatku.
Filter - ten co tam je vyhod - to je zbytocne ho tam aj mat. Bud kupis nejaky externy, alebo tam kup aspon nejaky eheim napr biopower ( kludne silnejsi, netreba sa toho bat, on sa casom zasvini a prietok klesne) .
Az to takto budes mat a bude to bezat, kup spinacie hodiny na svetlo a nastav ich na zaciatok na zapnutie o 9:00 a vypnutie 15:00 neskor tak po dvoch mesiacoch mozes nastavit vypnutie na 16:00.
Raz za tyzden tam sypni stipku krmiva pre ryby - rozklad pomoze rozbehnut potrebne bakterie.
Raz za tyzden vymen aj 10% vody.
Kup si aspon papierikove testy na vodu ( info o nich najdes tu na fore).
Po 30 dnoch tam mozes hodit nejakych dvoch troch slimakov malych (pozri si tu na fore o slimakoch) .
Ked po testoch bude NO2 na 0 a NO3 v zelenom, mozes tam pridat nejake rybky - idealne nieco male a nenarocne. 1cm ryby v dospelosti = 1L vody v akva - tohto sa drz na zaciatok a bude to ok. Chalani by ti urcite odporucili nejake borasasky napriklad.
A zvysok casu - studuj, forum je plne uzitocnych informacii.
djwiktor
 
Príspevky: 189
Založený: 09 Júl 2013 07:39 am
Bydlisko: Dolny Chotar

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 19:07 pm

KONECNE dakujem!

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 20:18 pm

Je to ucitelka v skolke,treba robit s tym,co tam je a nie navysovat za filter,substrat a neviem co.Jednoduchsie a lacnejsie ale bez ryb prerobit.
Strk by som nechal,je dobry prirodnym vzhladom a zrnitostou oproti tomu ciernemu,len by som dosypal viac z rovnakeho kvoli lepsiemu zakoreneniu rastlin.Do substratu vlozil tablety aby vyzivovali aspon trochu rastliny.Tych rastlin urcite vela,spominanych 60-70% vysadit dno.Na zjemnenie svetla a regulovanie zivin ceratophylum na hladinu.Odolnejsie,nenarocne,rychlorastuce rastliny.Ked sa rozhodnes,tak ti poviem nezmary.
Filter by som nechal,len odpojil tu hadicku,ktora nasava vzduch,popripade don natlacil viac molitanu.
Testy aj ked papierikove su dalsia investicia,ktora bude potrebna ak detom kupis rybky,ktore si vyzaduju urcity standard vody.Ak nieco odolnejsie,tak v septembri by malo byt stabilizovane a nebal by som sa uz zarybnit takym druhom.
Naj by bola pekna bojovnica,mala svoje meno,ktore vyberu skolkari a bude sa mat v tom akva super.
Rano prides do skolky,zapnes svetlo,poobede vypnes,vychadza to na nejakych 8-9 hodin,co je dobre.
Ohrievac je to za filtrom,takze vsetko.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Júl 2016 21:59 pm

Nestačím sa diviť tomu, čo sa tu píše. Akvárium môže mať 4 mesiace, ale je kompletne vyčistené, vypraté, vydenzifikované a čo ja viem čo ešte. Tu nepomôže nič len rybky niekde umiestniť a akvárium zabehnúť. Pochopiteľne celé ho osadiť živými rastlinami a kúpiť normálny filter, alebo čerpadlo (hlavu filtra) a nasadiť na neho biomolitanovú kocku o rozmeroch min. 20x10x10 cm.
A prosím hovoriť pravdu a nezavádzať
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:15 pm

Akvarium som cistila pred styrma dnami! Ryby su v nej styri mesiace. Neviem comu nerozumiete. Hovorim pravdu a nezavadzam. A vobec vlastne neviem preco to tu riesim lebo prpste tu sa clovek nedocka normalnej rady ani nicoho len podozrievania a kravin...preboha

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 22:25 pm

seaporostovska napísal:. A vobec vlastne neviem preco to tu riesim lebo prpste tu sa clovek nedocka normalnej rady ani nicoho len podozrievania a kravin...preboha

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku

Nezda sa mi,ze ti nikto neporadil,mas ich niekolko a je na tebe,co uznas za vhodne.Normalna rada je co?Co ocakavas ine?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Júl 2016 22:26 pm

I.P. Pavlov napísal: Tu nepomôže nič len rybky niekde umiestniť a akvárium zabehnúť. Pochopiteľne celé ho osadiť živými rastlinami a kúpiť normálny filter, alebo čerpadlo (hlavu filtra) a nasadiť na neho biomolitanovú kocku o rozmeroch min. 20x10x10 cm.

Ale veď som poradil :shock:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 22:28 pm

Hora napísal:Jednoduchsie a lacnejsie ale bez ryb prerobit.
Strk by som nechal,je dobry prirodnym vzhladom a zrnitostou oproti tomu ciernemu,len by som dosypal viac z rovnakeho kvoli lepsiemu zakoreneniu rastlin.Do substratu vlozil tablety aby vyzivovali aspon trochu rastliny.Tych rastlin urcite vela,spominanych 60-70% vysadit dno.Na zjemnenie svetla a regulovanie zivin ceratophylum na hladinu.Odolnejsie,nenarocne,rychlorastuce rastliny.Ked sa rozhodnes,tak ti poviem nezmary.
Filter by som nechal,len odpojil tu hadicku,ktora nasava vzduch,popripade don natlacil viac molitanu.
Testy aj ked papierikove su dalsia investicia,ktora bude potrebna ak detom kupis rybky,ktore si vyzaduju urcity standard vody.Ak nieco odolnejsie,tak v septembri by malo byt stabilizovane a nebal by som sa uz zarybnit takym druhom.
Naj by bola pekna bojovnica,mala svoje meno,ktore vyberu skolkari a bude sa mat v tom akva super.
Rano prides do skolky,zapnes svetlo,poobede vypnes,vychadza to na nejakych 8-9 hodin,co je dobre.
Ohrievac je to za filtrom,takze vsetko.

Ja tiez.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:32 pm

Hovorim o mudrych poznamkach "nezavadzat" ... dakujem kazdu radu si vazim, zapisujem, ale je to kus odveci ma tu dodzubavat za nieco co si domyslate....akvarium je presne v prevadzkeeeee...od...mmnt fotka screen

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:35 pm

Obrázok je to tam vidiet dobre?? :-)

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:40 pm

Obrázok

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.