ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 22:41 pm

:D Nie som pedagog,ale deti skor lipnu na jedincovi ako napr.Nemo.Huf rybiek by bol pre nich mozno zaujimavy ale jedna rybka(bojovnica) v akvariu by mala aj meno,nenarocna na vodu pri beznej vymene a za obedom potrebuje spanok :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:43 pm

Vies ale my ucitrlky taketo veci nevieme, dostali sme, starame sa...

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:46 pm

Inac je v tovpodstate jedno, deti sa pricapia na akvarko k hocakej rybke....capali sa nam ponenapustanom akvarku...vsetky deti hladali rybku...takze :-D

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 22:53 pm

Jedno to nie je,lebo opakovanym pricapenim sa niektore druhy vystresuju k smrti,tak bud im tam hodte umelu rybku z Hornbachu alebo sa postavte k tomu zodpovedne a usmernite deti alebo prelozte akva z dosahu aby nanho len videli.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 22:56 pm

Neboj sa my ich usmernujeme :-) dakujeme za radu. Skor potrebujem poradit ohladom ryb ako ich chovat , s detmi si uz nejako poradime :-)

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 02 Júl 2016 23:04 pm

Tie ryby su nevhodne poctom,velkostou,to akvarium nedokaze v takom stave udrzat prijatelnu stabilitu k zivotu,tak bud zacnes odznova,alebo vdaka lahostajnosti budu prezivat,hynut a budete stale dokupovat nove,aby mali deti zabavku v skolke.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod seaporostovska » 02 Júl 2016 23:33 pm

Urcite som tu kvoli tej druhej moznosti asi.

Odoslané z P01Z pomocou Tapatalku
seaporostovska
 
Príspevky: 29
Založený: 02 Júl 2016 11:23 am

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod matus.galan » 03 Júl 2016 00:22 am

No presiel som si to tu cele, odznelo tu kopec rad ale snazim sa najst to najdolezitejsie, odpovede od pani ucitelky na dost podstatne otazky. Kolko do toho na tie dva mesiace chcete investovat? Co sa stane s akva o 2 mesiace? Ste ochotna dat prec nevhodne ryby a upravit podmienky?...stale sa tu toci dookola nieco ale zatial tu nikto netusi co lebo predpokladam,ze tu akva na 2mes nikto neriesil...mozno tak karantenne akva max.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod maros12345 » 03 Júl 2016 01:51 am

Skúsim aj ja..Len tak na okraj v škôlkach bývajú aspoň u nás prázdniny 1 mes.,nie dva..Myslím, že určite neplanujes investície veľké a už vôbec nie,zakladať na novo.A určite nie nákup 20 košíkov rastlín.. Ak si z B.B.tak nemám problém ti darovať nenáročné rastliny a aj dáke drevo čo mi leží doma a viem,že ho už nevyuzijem a kľudne aj pár tabliet do dna..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod vysluzil2 » 03 Júl 2016 03:14 am

UFF, seaporostovska nerieste s tym aq nic. Maximalne ak vymenit tie prisavky za malých prisavnikov. Rastliny tam mate v pohode. Su to cryptocoryny, ktore su vhodne do aq týchto velkosti. Su to dobre rastliny, len im niekedy dlho trva , pokym sa zakorenia.Byva to aj pol roka.Porom sa zacnu rozrastat. Ryby na fotkách vyzeraju dobre, takze sa o ne dobre starate. Ak aj daka skape, je to normalne. Nemozu zit vecne. Ved uz su v tom aq 4 mesiace. Je to zivy tvor, takze treba ratat aj s dakym uhynom. seaporostovska , starate sa o aq dobre, pokracujte tak isto, ako ste sa o to aq starala doteraz.Ten , kto vam poradil, ako sa o neho mate starat, vam poradil dobre, odovzdajte mu moju pochvalu :D.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 03 Júl 2016 09:39 am

Neriesit nic nie je najstastnejsia volba.10 zivorodiek+uz 4 uhynute +ostatne ryby v akvariu narobia v tych 45l vody vela odpadnych latok,co bude mat za nasledok hynutie neoniek,ktore su citlive na vyssiu koncentraciu dusitanov,jednodruhovu stravu,silnejsie osvetlenie a ano rybky neziju vecne,ale je rozdiel mat ich par mesiacov alebo rokov.
Taktiez su to ryby,ktore potrebuju zarastenejsie nadrze a tie dve pomale kryptocoryny to nepotiahnu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod Hora » 03 Júl 2016 10:12 am

Hned prvy prispevok ukazuje na vyssie hodnoty dusitanov tym nekoordinovanym plavanim a v tychto podmienkach budu dalsie negativne priznaky prerybnenia.
Ak nemienis nic robit,tak tam hod aspon tu lianu ceratophyla na znizovanie dusicnanov a ciastocnemu zatieneniu akvaria.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Júl 2016 22:25 pm

Ak nezáleží na tom, či rybky budú žiť, tak naozaj netreba nič robiť a nechať tak.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod bano » 04 Júl 2016 01:24 am

Začal by som asi tak, že snaha sa cení. Už to, že slečna ryby nechová a ani nechce chovať a aj napriek tomu sa snaží zistiť čo sa s nimi deje a prečo sa ich počet znižuje je celkom fajn ;) Keďže som hotový Sherlock Holmes, viem že škôlka je v KE. Určite sa tu nachádza pár chalanov z daných končín, ktorí by vedeli pomôcť. Ak sa nikto nenájde, onedlho pôjdem pozrieť rodičov na východ, tak môžem priniesť prázdne kokosy a nejaké pistie na hladinu aby odbúrali dusičnany.
Podľa mňa je hlavný problém akvária to, že bolo kúpené a darované naraz tj. neprebehol tam celý obvyklý cyklus zábehu akvária. V akváriu sa nechytili baktérie, ktoré by spracovávali odpad z rýb(a že práve živorodky ho produkujú požehnane) a rastlín je tam na jeho odbúravanie pramálo. Ďalšia vec je nevhodne zvolená kombinácia rýb. Okrem prísaviek (pozor nemýliť s prísavníkom) ktoré sú veľkostne nevhodné, je tam kombinácia rýb (gupky, platy) ktoré obľubujú zásaditú vodu a rýb (neónky) ktoré obľubujú kyslú vodu. Ale to snáď nie je žiadna tragédia, sám mám v petržalskej vode húf neóniek a pokiaľ to človek nechce odchovávať je to úplne v pohode. Čo sa týka prísavníka, je to ryba ktorá má rada skrýše a na priamom svetle sa rýchlo plaší. Tam je naozaj potrebné zatieniť časť akvária pred priamym svetlom napr. rastlinou pistia stratiotes, hodiť do akvária pár kokosových škrupín, prípadne nejaký koreň.
Ak by to bolo na mne: prísavky preč, hodiť na hladinu pistie( do mesiaca pokryjú celú a budú sa musieť vyhadzovať), zabezpečiť skrýše pre prísavníky a zasadiť pár rastlín, niečo nenáročné napr. vallisnérie(tie mi rástli aj pri veľmi plytkom dne a tiež sú vhodné ako úkryty pre ľakavé ryby). Cenovo tieto zmeny vidím snáď na presných hmmmmm 0 eur ;)
BTW: čudujem sa že v akváriu nedošlo k zákalu, to mal snáď každý a tu sa to priamo pýtalo.
BTW2: neviem či sú práve vločky spirulina super forte to pravé pre neónky + treba sa uistiť že sa na nich kŕmia aj prísavníky. Predpokladám že k hladine si po ne nedôjdu. Pre prísavníky sú vhodnejšie tablety so spirulinou, ktoré klesajú ku dnu(dobre je ich kŕmiť pri vypnutom svetle)
BTW3: snáď som aspoň trochu pomohol
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod newsted » 04 Júl 2016 14:03 pm

k BTW1 akvarium je zabehnute, ma 4 mesiace Sherlock :) Precitaj temu, vsetko co si spomenul uz bolo napisane :)
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod bano » 04 Júl 2016 16:36 pm

newsted napísal:k BTW1 akvarium je zabehnute, ma 4 mesiace Sherlock :) Precitaj temu, vsetko co si spomenul uz bolo napisane :)

BTW: no keď dostaneš akva a k nemu hneď ryby tak asi zabehnuté nebude. To že má 4 mesiace neznamená že bolo zabehnuté keď sa tam nasadili ryby :shock: Tému som prečítal a rady typu kúp to a to, všetko je zle atď. sú na úrovni :lol:
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: ANCITRUS MI ZABIJA RYBY??

Odoslaťod radorado » 05 Júl 2016 09:52 am

suhlasim s vysluzil2. prisavky prec, doplnit rastliny a kazdy tyzden menit tretinu vody. netreba nic zacinat od znovu s prazdnym akvarkom.

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.