"dobra riasa"? [Aegagropila linnaei; Cladophora aegagropila]



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod gabriela » 06 Apr 2005 10:16 am

S tou gulovou je skor problem, ze nie vzdy rastie.
Niekedy sa rozpadne a je po nej.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod Dusana » 06 Apr 2005 12:50 pm

Jasne, necham ju tam a potom vam napisem co sa deje :D este je tam kratko aby sa zatial dalo povedat ci ma nejake ucinky. EVZEN ja som si precitala co o nej pisal Jacik, neboj sa, az potom sme sa rozhodli ze to predsa riskneme aj do nasho akvarka. Dokonca by pricucom nemala chutit co ma tesi :)
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod Raviolka » 06 Apr 2005 13:07 pm

Dusana napísal:este je tam kratko aby sa zatial dalo povedat ci ma nejake ucinky
Docela by mě zajímalo, jak chceš ty účinky pozorovat :o Nečekej od ní žádné zázraky, to co vyprávějí prodavači jsou pohádky... zkus je požádat, aby ti to vysvětlili :wink:
Nicméně mám s touhle řasou moc dobré zkušenosti... sice vodu nefiltruje, ale ani jsem to od ní nečekala. Roste dobře a množí se, jednou za čas jí vyndám a rozdělím na menší části. Pravda je ale taková, že ne v každém akváriu se jí daří. Nebo se jí daří velmi dobře a pak její "výsadky" zaplavují akvárium (to i u mě, ale v rozumném množství). A řasožroutům nechutná, takže jí lze likvidovat jen mechanicky.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod Dusana » 06 Apr 2005 13:55 pm

Ja od nej necakam nejake zazraky, akurat by mala spotrebovat tie ziviny co potrebuju riasy k zivotu a ostatne riasy by mali rast menej. A to som zvedava ci budu menej rast. V podstate inac sa ani nemam ako dozvediet ci ma nejake ucinky :roll: ked nie ine je celkom pekna :o
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod Baloghi » 09 Apr 2005 19:42 pm

Len tak pre zaujimavost dostat ju aj v BA v hornbachu cena 38 Sk Dnes som si ju bol kupit
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod Dusana » 25 Apr 2005 13:11 pm

Takze ludia ak to vobec niekoho zaujima, tak tu riasu som v sobotu uspesne "vyprala", islo z nej cosi sajrajtu ale nie tolko ako ked prisla z obchodu. To by hadam mohlo znamenat ze sa nejako aj snazila a cistila, ci nie? Myslite ze sa to na nu mohlo nachytat len tak vo vode? Asi take tri - styri tyzdne bola u nas v akvarku. A ostatne riasy bud uz boli na ustupe aj tak alebo naozaj zacali vykapinat kvoli tejto gulicke, neviem. Tak caute :P
Obrázok používateľa
Dusana
 
Príspevky: 113
Obrázky: 6
Založený: 10 Jan 2005 16:15 pm
Bydlisko: Martin

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod Baloghi » 25 Apr 2005 18:43 pm

Ja ju zmikam kazdy tyzden ked odkalujem a ide z nej fakt dost vela sajrajtu.Ale ze by mi ubudali riasy som zatial nezbadal.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: "dobra riasa"?

Odoslaťod jim » 11 Máj 2005 21:24 pm

Ja som tiež kedysi dávno mal túto riasu. No bál som sa jej dotýkať, vyzerala tak jemne :lol: . A tak som ju tam len tak nechal pohodenú v akva, až kým sa nerozdelila na 2 polky a neskapala :( . Tak ale ako tak čítam, môže mať dobré účinky v boji proti riasam, ktorých sa teraz velmo bojím. Už som zbadal také zelené "vlasy" na plávajúcich rastlinách ale aj kúštik nižšie.
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Raviolka » 12 Máj 2005 19:37 pm

Jim, můžu tě ujistit, že "dobrá" řasa Cladophora a "nedobré" řasy spolu můžou výborně prosperovat v jednom akváriu... to mám z vlastní zkušenosti :roll: Nevidím důvod, proč by měla Cladophora nějak významně "filtrovat vodu" a "udržovat biologickou rovnováhu", jak tvrdí prodejci.
Je dobré ji občas obrátit, jinak se může stát, že se rozpadne. Z přírody je zvyklá na neustálé omílání vlnami na břehu, proto ten tvar.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Baloghi » 12 Máj 2005 20:20 pm

Moze byt ze tebe ta riasa nic nerobila ale ja uvediem priklad: kamarat si kupil tuto riasu asi pred mesiacom a rast ostatnych rias sa uplne zastavil [mal fakt dost rias] a teraz mu to tam pekne cisti prisavni riasa sa najde len sem tam :P
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod astancik » 13 Máj 2005 16:28 pm

Obrázok

Tak tu je moja riasa, zatial sa jej darí dobre, uvídím čo bude pri prvom menení vody (mám ju zatiaľ 14 dní). Vyzerá ale, že potrebuje čas od časlu pohyb..... :D
Obrázok používateľa
astancik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 15
Založený: 24 Mar 2005 10:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Josko » 13 Máj 2005 17:19 pm

Krasne farbicky... ja take nemam ani nazivo
Josko
 
Príspevky: 21
Obrázky: 3
Založený: 01 Apr 2005 10:00 am
Bydlisko: BA

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Baloghi » 05 Jún 2005 20:17 pm

Ako sa tato riasa mnozi ?
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod ufounek » 06 Jún 2005 21:42 pm

Baloghi napísal:Ako sa tato riasa mnozi ?


Rozdelit a ukoulet nove koule ...
ufounek
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Apr 2005 12:38 pm

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod ufounek » 06 Jún 2005 21:48 pm

astancik napísal:Tak tu je moja riasa, zatial sa jej darí dobre, uvídím čo bude pri prvom menení vody (mám ju zatiaľ 14 dní). Vyzerá ale, že potrebuje čas od časlu pohyb..... :D

Potrebuje tvrde zachazeni a hlavne nenechavat lezet bez pohybu. Ja tu svou kazdy den pootocim a pritlacim ... jednou za tyden ji vezmu a v dlani ji radne pomackam. Musi se simulovat narazy vln ... jinak se casem rozpadne :(
ufounek
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Apr 2005 12:38 pm

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod slonik » 07 Jún 2005 07:52 am

Musi se simulovat narazy vln ... jinak se casem rozpadne


Dá sa tomu rozumiet aj tak, že má rada silnejšie prúdenie vody?
Obrázok používateľa
slonik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 5
Založený: 07 Jan 2004 14:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Raviolka » 07 Jún 2005 10:04 am

ufounek napísal:Potrebuje tvrde zachazeni a hlavne nenechavat lezet bez pohybu. Ja tu svou kazdy den pootocim a pritlacim ... jednou za tyden ji vezmu a v dlani ji radne pomackam. Musi se simulovat narazy vln ... jinak se casem rozpadne :(
Skoro se mi zdá, že to s tou péčí přeháníš :) :shock: Teorie praví, že pokud má řasa zůstat kulatá, tak jí je dobré občas "uválet" v dlaních... teda až v okamžiku, kdy kulatá být přestává, nebo v případě dceřiných chumáčků, které nejsou zdaleka tak kompaktní. Osobně na Cladophoru sahám jen tehdy, když je moc velká a chci jí rozdělit... a rozhodně neplatí, že roste velmi pomalu. Když se jí daří, roste dost rychle. Proudění vody v akváriu nemám vůbec žádné.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod ufounek » 07 Jún 2005 17:35 pm

Dá sa tomu rozumiet aj tak, že má rada silnejšie prúdenie vody?

:shock: ty mas v akvarku silne proudeni vody ?
ufounek
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Apr 2005 12:38 pm

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod ufounek » 07 Jún 2005 17:42 pm

Raviolka napísal:Skoro se mi zdá, že to s tou péčí přeháníš :) :shock: Teorie praví, že pokud má řasa zůstat kulatá, tak jí je dobré občas "uválet" v dlaních... teda až v okamžiku, kdy kulatá být přestává, nebo v případě dceřiných chumáčků, které nejsou zdaleka tak kompaktní. Osobně na Cladophoru sahám jen tehdy, když je moc velká a chci jí rozdělit... a rozhodně neplatí, že roste velmi pomalu. Když se jí daří, roste dost rychle. Proudění vody v akváriu nemám vůbec žádné.


Nevim, zatim si nestezuje :D ... Ale spis je to o tom, ze kamos zastaval teorie jednou za cas uvalet a rozpadla se mu. Tak ja zkousim teorii, valet co to da, a zatim jsou nadherne. O pomalem rustu a proudeni vody v akva nebyla rec :)
ufounek
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Apr 2005 12:38 pm

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod marcelko007 » 07 Jún 2005 20:32 pm

Takze tu riasu treba raz za den pootocit?
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Raviolka » 08 Jún 2005 11:03 am

ufounek napísal:O pomalem rustu a proudeni vody v akva nebyla rec :)
Jaaaaj tak prepáč... tobě patřila jen ta první věta, ostatní nemělo s tvým příspěvkem nic společné :wink: Dovolila jsem si jen napsat svoje zkušenosti s touhle řasou - v literatuře (a to i kvalitní) se totiž píše, že Cladophora aegagropila roste veeeeelmi pomalu. Moje roste rychle, i bez toho abych na ní sahala :)

marcelko007: jednou denně je málo, vždyť si představ vlnobití... zkus kompromis: jednou za 5 minut :mrgreen:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod Baloghi » 08 Jún 2005 13:51 pm

Raz za 5 minut to aby som si na to vyrobil nejaky stroj :mrgreen: :roll: :dead:
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod luBBo » 08 Jún 2005 21:47 pm

s guličkami ste sa pohrali, môžte ich dať von , na dusičnany treba rýchlorastúce Ceratophyllum demersum a Pistia na hladine.
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: "dobra riasa"? (Cladophora aegagropila)

Odoslaťod ufounek » 11 Jún 2005 13:05 pm

Raviolka napísal:Jaaaaj tak prepáč... tobě patřila jen ta první věta, ostatní nemělo s tvým příspěvkem nic společné :wink: Dovolila jsem si jen napsat svoje zkušenosti s touhle řasou - v literatuře (a to i kvalitní) se totiž píše, že Cladophora aegagropila roste veeeeelmi pomalu. Moje roste rychle, i bez toho abych na ní sahala :)

marcelko007: jednou denně je málo, vždyť si představ vlnobití... zkus kompromis: jednou za 5 minut :mrgreen:


Promin :oops: , ja kdyz to ctu podruhe (tvoji prvni reakci), tak to vidim ... ze jsi asi reagovala na to rychle proudeni vody od jineho prispevatele :)
ufounek
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Apr 2005 12:38 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.