Rada-filtrácia molitanovým filtrom



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod AKCOF » 19 Júl 2016 18:11 pm

Dobrý deň , rád by som sa spýtal niekoho rozumného.

Mám 100l akvárium , používam dvojity molitanový filter elementkovy od Aqua Exotic a vzduchovú pumpu mám jbl pro silent 100 a rena 101 (náhradna- súčastne okysličuje akvarium cez kamienok bokom) . JBL je zapojená na filter a vyvod je pol centimetra nad hladinou . POužívam dva vzduchové kamene biely je na rene lebo ma menšie pory a tlak oboch pump nepretlaci vodu cez filter takze neprecistím nič a modry s mensimi pormi je na jbl voda z filtra vychádza . Problém je ale že dosť pomaly . Zdá sa mi ako keby ten nový modry kameň fungoval iba par dni a potom sa zadrie .

Mal som riešenie aké som využíval v starom 100l akvariu . Tzn. filter iba na vzduchovu hadicku bez kameňa a regulovať . Pred 10 rokmi som takto udržoval cez renu akvárium a molitan bol sice len jeden cize nie dvojity filter alebo nasaval vykaly a všetko takže som vždy niečo čistil . Teraz aj keď ho čistím v podstate ani není čo - sem tam trochu špiny.

Preto by som chcel poradiť či mám teda kameň dať dole a nechať to len na hadičku vtedy to pekne tlačí vodu a vidno že tie nečistoty to aj do seba ťahá. Za odozvu ďakujem Anton .
AKCOF
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Júl 2016 18:00 pm

Reklama

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod AKCOF » 19 Júl 2016 18:43 pm

Pridávam aj obrázok:
Obrázok
AKCOF
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Júl 2016 18:00 pm

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod YELEN » 19 Júl 2016 18:55 pm

Ja by som to nechal len cez hadicku :)
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod Hora » 19 Júl 2016 19:14 pm

Logicky,ak je molitan zas....ny pri hadicka bez kamienka,tak by som to dal tak a plni svoju funkciu.Opacny pripad s kamienkom bez bordela v molitane to je nanic.
Pri tejto filtracii nie je dolezita rychlost,mnozstvo bubliniek prechadzajucich cez stredovu trubku ale jemne bublanie,ktore taha vodu cez molitan dnu a otvor vytoku by mal byt spolovice ponoreny na hladine.Dufam,ze si pochopil,lebo je to na zadretie mozgu :arrow:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod AKCOF » 19 Júl 2016 19:25 pm

Písal som že vytok filtra je pol centimetra nad hladinou :) zabudol som podotknut ze primer tejto trubky je 1cm , čo sedí tvojej reakcii na vyhod v polke hladiny. V podstate som rozmýšlal vy len som sa chcel uistiť v tejto logickej funkcii filtra ako čerpadla.
AKCOF
 
Príspevky: 3
Založený: 19 Júl 2016 18:00 pm

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod noiz » 19 Júl 2016 20:27 pm

zaujimava osadka akvaria...
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Júl 2016 23:04 pm

AKCOF

Pri všetkej úcte a s odpustením, prosím vráť rybky kde si ich kúpil. Potom si sadni za pc a k tejto stránke. Všetko si naštuduj a potom začni odznova. Máš to všetko zle. Takto sa robila akvaristika v 50-60-tých rokoch minulého storočia. Nesmejem sa a ani nieje mojím cieľom výsmech. Je to pre tvoje dobro, radosť, potešenie a hlavne spokojný život rybiek. Doba sa zmenila a treba sa jej prispôsobiť
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod Hora » 19 Júl 2016 23:17 pm

Stareho psa novym kuskom nenaucis :angel:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rada-filtrácia molitanovým filtrom

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Júl 2016 23:26 pm

Tak ja som začal s akvaristikou v 70-tých rokoch a som rád, že dnes je to o inom
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.