Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Bel » 18 Júl 2016 20:16 pm

Ahojte.

Som tu úplne nový, už nejaký čas premýšľam o zavedení akvária (niečo okolo 200l). Rád by som spoznal niekoho z Prešova, prípadne blízkeho okolia, kto by mi poradil, poukazoval čo a ako a podobne..

nájde sa niekto taký? Dík za odpovede :)

PS: Ospravedlňujem sa, ak sem téma nepatrí a prosím o presun do správnej sekcie.
Obrázok používateľa
Bel
 
Príspevky: 24
Založený: 18 Júl 2016 19:23 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Hora » 18 Júl 2016 21:03 pm

Ahoj Bel,
par stretnuti Ti nikdy neda to,co si mozes nastudovat sam.Keby to bola doba pred internetom,nepoviem ani slovo,lebo hoci boli akvaristicke knihy ale nebolo to dostatocne.Na akve aj na googli uz je informacii velmi vela,skusenosti ludi,nezdary,doporucenia a pod.
Ako vyborne rozhodnutie je,ze si rozhodnuty pre vacsi objem akvaria,ktore je zo zaciatku najlepsia volba.Popozeraj v googli obrazky 200l prevadzkovane akvaria a ujasni si,co by si chcel.Vzhladom na to,ze len zacinas,tak rastlinne akvarium s nenarocnymi druhmi tetry,mrenky,panciernicky.Dost zalezi na financiach,pretoze napr. filter za 30 alebo 130€ je rozdiel nielen v cene,preto prvotna investicia vyssia ti pomoze hned v niekolkych veciach a prevenciach do buducna.
Popozeraj temy na zabeh akvaria,co,ako,preco.Nastudovanie zakladov citanim je vhodnejsie ako stretko s niekym,kto poradi ale aj tak polovici nebudes rozumiet a na druhu zabudnes.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Bel » 18 Júl 2016 21:27 pm

Ahoj :)

Ja viem, že zobrať si domov cudzieho človeka nie je len tak.. práve z predošlých skúseností s inými vecami sa mi práve osvedčilo to skúsiť riešiť takto, lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Naštudovanie si internetu/kníh je samozrejmosťou, je ale fajn spoznať niekoho, kto si týmto všetkým už prešiel a má reálne skúsenosti čo a ako..

Možno sa niekto ozve, Prešov je veľký, isto Vás tu je.. A ak nie, tak budem otravovať tu.. :lol:
Obrázok používateľa
Bel
 
Príspevky: 24
Založený: 18 Júl 2016 19:23 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Chawáh » 18 Júl 2016 23:50 pm

Ahoj
Ja pochadzam z PO ak by si chcel da sa o comkolvek pokecat ukazat ti prave nieje co lebo vsetko znovuzakladam po dlhej chorobe ale poznam jedem obchodik kde neolutujes navstevu chlapik skuseny akvarista ryby rastliny substraty dekor ciste prirodny ziadne sajrajty cena v pohode tak sa staci ozvat a dohodnut popripade si pomozeme zo stavbou ;) do buducna ak by si mal zaujem by som ti mohla par ryb darovat atd ...
Chawáh
 
Príspevky: 22
Založený: 29 Jún 2016 14:44 pm

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Bel » 19 Júl 2016 21:05 pm

Chawáh, dík za odpoveď :) Pokecať by som určite rád, osobne poznám len pána z akvaristiky na exnárovej (sekčov). Určite skočím aj tam, nemám ale dobré skúsenosti s radami obchodníkov. Minimálne ja som mal skúsenosť, že chcú predať :(

Daj ale tip, kde takéhoto chlapíka nájdem, určite zaskočím na pokec. Osobné skúsenosti skúsených ľudí sú na nezaplatenia.

Snažím sa držať toho, že hlúpy človek sa učí na vlastných chybách, múdry na cudzích :)
Obrázok používateľa
Bel
 
Príspevky: 24
Založený: 18 Júl 2016 19:23 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod janodrienovska » 19 Júl 2016 22:25 pm

Najpr rady nieco prestudovat ale kolegovia maju pravdu dá sa nieco poriesit z Po a nieco z Ke.
janodrienovska
 
Príspevky: 122
Obrázky: 1
Založený: 16 Dec 2014 21:25 pm

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Chawáh » 19 Júl 2016 22:34 pm

Aqua ktoru som tu spomenula ma len aqua z rybami z raslinami skaly a korene nic viac vsetko prirodne osobne tsprirodnei poradi ale tiez sa musis drzat svojho planu ;) ryby ktore nikde ani nenajdes a este ti aj na vlastne triko nizkeho zarobku povie co si urcite nekupovat takze myslim ze pre zaciatocnika pan uzasny

Co sa tika techniky vibavenia aqua to si poradime lepsie kupit internetovo usetris dostatok penazy
Chawáh
 
Príspevky: 22
Založený: 29 Jún 2016 14:44 pm

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod janodrienovska » 19 Júl 2016 22:39 pm

da sa aj mimo internet dohodnut :) na nejakej tej zlave aj v presove . Vsetko co si clovek kupi v reale sa da ,,obchytat hl. z techniky,, a bud nasledne kupit alebo objednat na nete je akvaristika kde stale ked dojdem pribali mi predavajuci a majitel jednej osobe stale nejake rastliny co mu donesu ako prebytky.
janodrienovska
 
Príspevky: 122
Obrázky: 1
Založený: 16 Dec 2014 21:25 pm

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Bel » 19 Júl 2016 23:38 pm

Chawáh, daj teda tip, kde túto predajňu nájdem :)

jano, v Drienovskej mám známych, určite poznáš. Škoda, že ti nejde napísať správa :(
Obrázok používateľa
Bel
 
Príspevky: 24
Založený: 18 Júl 2016 19:23 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod Bel » 20 Júl 2016 16:11 pm

Táák, dnes ma zrušili rodičia, že akvárko chcú do obývačky, ale spoločne s novým nábytkom až na budúci rok.. :D

Nevadí, musím si zohnať nejaké mini 20-40l akvárko, kde si chcem urobiť pekný layout :) Musím si zohnať Utricularia graminifolia a Eleocharis acicularis, obe ma veľmi zaujali.. a čo ďalej, to budem riešiť potom.. teraz musím zohnať akvárko, tak kamene a zbytok šup do akvaristiky.. ;-)
Obrázok používateľa
Bel
 
Príspevky: 24
Založený: 18 Júl 2016 19:23 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod janodrienovska » 20 Júl 2016 18:58 pm

neviem preco nefunguje sprava aj ja som pisal ss v nej na seba telefonicky kontakt. PS_ V DRienovskej nepoznam zdaleka vsetkych ja som sa tu lun pristahoval :)
janodrienovska
 
Príspevky: 122
Obrázky: 1
Založený: 16 Dec 2014 21:25 pm

Re: Skúsený človek z Prešova / blízke okolie?

Odoslaťod janodrienovska » 20 Júl 2016 20:53 pm

uz by mi mali ist ss
janodrienovska
 
Príspevky: 122
Obrázky: 1
Založený: 16 Dec 2014 21:25 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.