Bojujú Botie?



Všetko okolo akvarijných rýb

Bojujú Botie?

Odoslaťod Pštros » 07 Apr 2005 10:30 am

Nazdarte. Kúpil som pred pár dňami dve Botie Modesta, celkom pekné kúsky.
Hneď po vložení do akvarka začali predvadzať čudný tanec. Stále okolo seba krúžili, narážali do seba, obtierali sa. Mal som pocit, že niekedy sa snažili jedna druhú uhryznúť.
Tak sa pýtam: Je možné, že by mohli medzi sebou bojovať? Lebo podľa mojich vedomostí a skúseností sú to veľmi mierumilovné rybky. Tak som to pripísal na konto nejakých "sexuálnych" hier. Ale dnes ráno som ich sledoval a jedna vyzerá, akoby mlela z posledného :cry: zastrčená pod drevom a druhá pláva po akvarku...
:cry: :cry: :cry:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Reklama

Re: Bojujú Botie?

Odoslaťod milop » 07 Apr 2005 13:40 pm

pre b.modesty sa uvádza , že sú teritoriálne ryby- nemusia byť agresívné voči iným druhom ,ale 2 samci sa v menšom akva neznesú,
dokonca niekedy nie je možné v malom akva udržať ani parik.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Bojujú Botie?

Odoslaťod Kubo » 11 Apr 2005 22:02 pm

Pštros napísal:Nazdarte. Kúpil som pred pár dňami dve Botie Modesta, celkom pekné kúsky.
Hneď po vložení do akvarka začali predvadzať čudný tanec. Stále okolo seba krúžili, narážali do seba, obtierali sa. Mal som pocit, že niekedy sa snažili jedna druhú uhryznúť.
Tak sa pýtam: Je možné, že by mohli medzi sebou bojovať? Lebo podľa mojich vedomostí a skúseností sú to veľmi mierumilovné rybky. Tak som to pripísal na konto nejakých "sexuálnych" hier. Ale dnes ráno som ich sledoval a jedna vyzerá, akoby mlela z posledného :cry: zastrčená pod drevom a druhá pláva po akvarku...
:cry: :cry: :cry:

Myslim ze by si mal kupit vecsi pocet tychto rybiek aby utvorili skupinku a vtedy by mali byt mierumilovnejsie :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.