54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod Ivkoamatka » 22 Júl 2016 12:13 pm

Ahojte, tak ja som počkala od založ akvarka len dva týždne :/ zmerala som hodnoty (testami Test 6 v 1 od Tetra) do dnes už 5 krat...NO3- = 0; NO2- = 0; GH= vždy okolo 8; KH = 5-7; pH = 7-7,2 ; Cl2 = 0 . Myslím že je to OK. Vodu som menila len raz...do akvarka 60*30*30 som dala okolo 40-45 L vody a vymenila som 20 L a pridavam Aqua Safe od Tetra 5ml na 10ml vody. A dno som vysávala tiež len raz a možno zajtra budem opäť :) Krmivo - TetraMin ale pocas dovolenky mali gélové krmivo TetraMin Holiday ale niesom s ním moc spokojná. Vyskúšala som ho no nemyslím si že ho ešte kúpim. Keď sme sa po 4 dňoch vrátili tak bolo celé a tak som ho musela niekoľko krát mrviť (po dňoch ) aby ho rybky pojedli :/ Filter som nakoniec kúpila Eheim aquaball 60 . Som s ním zatiaľ spokojná :) Teplotu mam celý čas 25-28 stupňov a svietim 1 * 15W žiarivkou. Na ohrev vody som nekúpila nič, myslím že stačí až na zimu.

Rastliny : - za tie budete mať množstvo negatívných pripomienok a veru máte pravdu, tiež som s nimi není spokojná a tento týždeň si idem dokúpiť iné...

momentálne mám :
Alternanthera reineckii 'Rot' - nemám pre ňu dosť svetla a dorastá dosť vysoko a ryby mi ju dosť objedajú :/
Egeria densa - to isté no aspoň mi ju neobjedajú
Echinodorus grisebachii 'Bleherae' - tak tomuto sa darí veľmi dobre - rýchlo rastie a od kúpi ma už dosť nových listov :)

Plánujem dokúpiť :- rozhodujem sa medzi týmito...chcem kúpiť nejakú 1. nízku a dosť hustú pre úkryt malých rybičiek, 2. nejakú čo pokryje časť dna ako koberček a 3.nízku dopredu
Echinodorus cordifolius 'Ovalis' al. Echinodorus 'Harbich Rot' al. Echinodorus 'Kuznecowa'
Riccia fluitans
Cryptocoryne 'Flamingo' al. Echinodorus 'Kleine Bär'
Cryptocoryne affinis
Cryptocoryne wendtii 'Green' - dozadu do kúta
Echinodorus 'Bambi'
Microsorum pteropus 'Windelov'
Bolbitis heudelotii 'Compact' ?
Taxiphyllum alternans - 1.

A nakoniec iste čakáte najmä rybičky :D
S mojím výberom nebudete súhlasiť a budete dosť kritickí... zatiaľ mi ani neochoreli ani nepomreli a narodili sa mi k tomu 4 malé ( jediné čo som si všimla ), ale žiaľ som ich nestihla zachrániť...boli živou potravou :/ a rastú a nebijú sa :)
Ak chcete kritizovať môj výber pre veľkosť akvária, tak môžem dodať, že sa tento október sťahujeme a akvárium sa v novom byte zväčší na 190L takže to není nič zlé. Rybičky sú ešte malé a do toho času vyniknú pekne v tomto malom a potom aj vo veľkom kam dokúpim asi len 5 neoniek modrých :)

Rybičky :
1* skalár amazon. 4- prúh. Pterophyllum scalare
1* skalár čierny ... aký má latinský názov ?
2* Xiphophorus maculatus - Plata škvrnitá
2* molly zlatá
1* molly strieborná
5* neonka červená
1* Sewellia lineolata
a dostala som teraz 4* maličkých čističov mláďatá no neviem aké sú..2* hnedé, 2* čierné :/ tie sa snažím zistiť :/
Ivkoamatka
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 26 Máj 2016 09:30 am

Reklama

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod Hora » 22 Júl 2016 14:06 pm

Ivkoamatka napísal:zmerala som hodnoty NO3- = 0. Myslím že je to OK.

nie je to OK,
NO3 je dôležitý pre stavbu a rast rastlín a OK bude pri 10-30mg/l,lebo budú stagnovať a dostaneš rastlinku grátis :arrow: riasu
Ivkoamatka napísal:S mojím výberom nebudete súhlasiť a budete dosť kritickí...

vieš,že človek zvykne na hocičo 8)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod newsted » 22 Júl 2016 14:12 pm

NO3=0 (ak mozme verit pasik testom) skor naznacuje, ze akva nie je zabehnute.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Júl 2016 16:24 pm

Ivkoamatka napísal:
A nakoniec iste čakáte najmä rybičky :D

Ak chcete kritizovať môj výber pre veľkosť akvária, tak môžem dodať, že sa tento október sťahujeme a akvárium sa v novom byte zväčší na 190L takže to není nič zlé. Rybičky sú ešte malé a do toho času vyniknú pekne v tomto malom a potom aj vo veľkom kam dokúpim asi len 5 neoniek modrých :)

Rybičky :
1* skalár amazon. 4- prúh. Pterophyllum scalare
1* skalár čierny ... aký má latinský názov ?
2* Xiphophorus maculatus - Plata škvrnitá
2* molly zlatá
1* molly strieborná
5* neonka červená


1* Sewellia lineolata
a dostala som teraz 4* maličkých čističov mláďatá no neviem aké sú..2* hnedé, 2* čierné :/ tie sa snažím zistiť :/



Tak toto je hrôza! :twisted: Pokúsne laboratorium-akvárium. Tu je škoda radiť a pomáhať. Do októbra sa chúdence utýrajú, to nieje argument na ospravedlnenie!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod matus.galan » 22 Júl 2016 19:53 pm

citam citam a chytam sa za hlavu...skalar jeden taky, jeden taky...velkost akva aj na zaciatok docasne male...chalani ti dobre radia.
Pockaj a kup osadku az ked budes mat zabehnute dostatocne velke akva.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod noiz » 23 Júl 2016 16:55 pm

Omfg... chudata ryby... pekne ich teda trapis

miera hluposti a arogancie niektorych ludi ma asi neprestane udivovat... alebo je za tym to teplo? :dead:
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod Hora » 23 Júl 2016 18:23 pm

Ivkoamatka napísal:Chcem mať sopku , ktorou sú súčasťou bublinky, a filter, ktorý by mal tiež robiť bubliny,

Asi nedas fotku,co si to zmajstrovala.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod I.P. Pavlov » 24 Júl 2016 12:57 pm

Táto téma napovedá názvom, čo treba urobiť. Najlepšie v tomto prípade by bolo na akvárium celkom zabudnúť :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54L akvárium ...načo nemám zabudnúť a čo všetko potrebujem ?

Odoslaťod vincent van gogh » 24 Júl 2016 14:54 pm

noiz napísal:miera hluposti a arogancie niektorych ludi ma asi neprestane udivovat... alebo je za tym to teplo? :dead:

U niektorych ma to neprekvapuje.....teplom to nebude.Je to horšie.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.