Externý filter



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Externý filter

Odoslaťod Chawáh » 26 Júl 2016 01:44 am

Zdravim

riesim otazku novej filtracie do mojho 50 litroveho akvaria no neviem co je pre nho to najlepsie

rastliny bude zaklad tvorit blyxa japonica k tomu este nieco doladim na to je este cas
osadka ciste krevetky maximalne ak bude priestor tak razborky

zameriavam sa ciste na externe filtre max mozno zavesny no to neviem ci by bol vhodny alebo dostatocny
tak ziadam vas o nazory a rady budem za kazdu spravu rada kedze moj naposledy kupovany filter bol XY rokou dozadu

1.Eheim Classic 150 (2211) - 300 l/h
PRE AKVÁRIÁ S OBSAHOM: od 50 do 150 litrov
VÝKON ČERPADLA: 300 l / h
VÝTLAK: do 1,2 metra
PRÍKON: 5 wattov
OBJEM FILTRA: 1 l
ROZMERY: 110 x 290 mm (Ø x výška)

2.EHEIM Aquacompact 60 ( 30 - 60 l)
Výkon čerpadla : 350 l/h
Výtlak : 0,5 m
Príkon : 5 W
Objem náplne : 1,3 L

3.EHEIM Liberty 2041 - 130 L závesný filter
PRE AKVÁRIÁ S OBSAHOM: do 130 litrov
VÝKON ČERPADLA: 220 - 570 L/H
PRÍKON: 3 W


tu su 3 ktore ma celkom zaujali na taketo male akvarko chcela by som vediet vase nazory popripade co si k nim vsetko zabezpecit aby som neostala na ocot

Dakujem krasne :D
Chawáh
 
Príspevky: 22
Založený: 29 Jún 2016 14:44 pm

Reklama

Re: Externý filter

Odoslaťod majtan.miso » 26 Júl 2016 02:28 am

Pozri si jbl e401. Na zaciatok uhlie aspon prvy tyzden a do vnutra matrix a clearwater plants tusim b2 velkost

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Externý filter

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Júl 2016 10:45 am

@Chawáh : Ak mas vhodne miesto na kanister,tak by som sa zavesnym filtrom viac nezaoberal. Classic je fajn. Aquacomact menej (okrem ineho ,ta ponorena cast zaberie vela miesta)
JBL e401 je velmi dobry napad.

Mimochodom,3x si polozila rovnaku otazku a stale v spatnej teme,rsp. vytvaras uz existujucu.....bude sa zamykat,praca pre moderatora.Ako uz bolo spomenute skus dalej v teme "Vonkajsi filter"
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Externý filter

Odoslaťod Hora » 26 Júl 2016 17:08 pm

Chawáh 8 príspevkov z toho tebou 4 novozaložené témy sú o ničom,už tu také sú,
-presne JBL 401e Ti už doporučili v inej a zase založíš novú,pýtaš na na to isté a odpoveď tá istá,žiadna snaha trochu pohľadať podobnú a tam to vložiť
k otázke :arrow: externý je jednoznačne lepší filter z hľadiska objemu filtračnej plochy,nekazí vzhľad vo vnútri akvária,dobrá údržba
-classic je dobrý podobne ako jbl,ani jedným chybu nespraviš ale jbl je už komplet so všetkým a nemusíš nič dokupovať.Ak plánuješ ísť výtok cez rampu,tak by som z Eheimu pozeral 2213 a aj krevetky budú asi radšej silnejšiemu prúdu vody,zo začiatku,kým sa náplne zanesú a prúd by bol veľmi silný pre ne,tak sa dá na dvojventiloch trochu priškrtiť prietok.
Eheim sa teraz ani jeden nepredáva s dvojventilmi a náplňami,takže ďalšia starosť+ investícia do tohto tovaru a prekročíš cenu JBL 401 o neviem koľko,ale podľa predajcov sa dá spočítať
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.