Ako často krmiť poter



Všetko okolo amerických cichlíd

Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 08 Jún 2003 14:10 pm

Chovám Cichlasomy meeki , vytreli sa mi na zadnú tapetu , takže som nemohol premiestniť ikry do menšieho akvarka.Malé vyliahnuté rybky nechcem prelovovať (neviem si to ani predstaviť ako by som ich chytil) mám ale pocit , že v spoločenskom akvarku sa k nim strava nedostane(sera micron)keďže sú pri dne .Stále je ich menej , neviem či kŕmim dostatočne (2x za deň),resp. či problém nie je aj hrubozrnný štrk, do ktorého(aspoň ja mám ten pocit )sa skryjú a nevedia sa potom dostať von.Vďaka za odpoveď.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 09 Jún 2003 08:38 am

Krm co najcastejsie. 5 x denne. Niecim ale zivim!!!
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 09 Jún 2003 10:16 am

2 skala: artémiami , alebo čím?Máš skúsenosť s tým ako kŕmiť tak,aby sa v akváriu s dospelými rybami dostala potrava k poteru skôr než ju zožerú
dospelé.Zmiešal som sera micron s vodou , aby to lepšie kleslo ku dnu ,ale kým to došlo zhltla skoro všetko samica , ktorá stráži plôdik. Ešte btw. kŕmiť hneď ako sa vyliahnu?
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 09 Jún 2003 10:56 am

1. samica urcite da skor nazrat mladym ako sebe, bez strachu. Ona im to rozomelie a potom ich v papuli nakrmi, alebo ked sa nepozeras.

2. nakrm nejakymi granulami velke, a potom krm male

Ziabronozky su fajn, urcite si ich natolko nebudu vsimat dospele, aby vsetko aj pripadne malym uchmatli. Budu to zrat, ale nie tolko.

Ano skusenost mam. Inak vo vode vzdy lieta kopec vselijakeho prachu, takze mlade ti ho urcite chytaju.

Ja by som ich urcite nekrmil prve 2 mesiace (myslim na male) suchym, ani tekutym, len zivym. Do takych 2 cm potrebuju vydatnu stravu, potom uz na tom az tak velmi nezalezi.

Skus nachytat niekde v nejakej bacorine prach, virniky, alebo cyklopy. Dafnie, aspon pre male su prilis velke. Alebo zozen mikry.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 09 Jún 2003 19:05 pm

Vďaka za odpoveď , malé nevidím nikde v nádrži , zrejme ich samec zožral , ten pár sa vytrel prvýkrát a počul som , že je to bežné u T.meeki , že ich mladé skončia takto .
To , že samica vie rozomlieť potravu pre mladé viem , dával som mrazené patentky a granule pre diskusy od sera vo väčšom množstve, idú sa za nimi potrhať .Ale samica nič také nerobila aj keď som ju dlhšie pozoroval.
Zdá sa , že sa ide vytrieť aj druhý pár cichlasom samica má už kladielko,tak skúsim u nich aplikovať nové poznatky :-) .

2 skala: koľko mikier dávaš v jednej kŕmnej dávke , vyjadri to nejak tak približne => mikra na 1 kus poteru,vďaka.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 10 Jún 2003 07:20 am

Kolko mikier? To je dost tazke povedat. Totiz chovam prevazne africke cichlidy a tie nemaju problemy ako pises ty. Skor opacne, samica odmieta potravu aj 5-6 tyzdnov. Niekedy. Ale skusim:

tipol by som to, ze jedna rybka velkosti 0.5 cm vyzaduje 10-20 kusov mikier. Potom uz ma plne brucho. To by bolo dajme tomu rano, a vecer moze dostat znova. Iste je to druhovo specificke.

Keby som to mal prirovnat k ziabronozkam (napokon tam su tusim 3 velkosti, myslim pravda na morske), tak tam by im stacilo 5 - 10 krat zobnut a je.

Myslim, ze cichlidam kludne mozes davat takto vyzivnu stravu velmi casto. Nevidim v tom problem. Je to prakticka skusenost, aj ked americke cichlidy nekrmim.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 10 Jún 2003 11:07 am

"Afrika" je nádhera , browsol som na tvoj sajt ,pekné fotky. Chce to ale väčšiu nádrž.Ja mám len 132 l. A tie meeki mám len v prenájme na chvíľu,kým priateľka neprestavia svoje akvarko.Počul som , že vraj sú nejaké labidochromisy , čo by im postačilo aj 130 l a že sú celkom mierumilovné , nevyznám sa v "afrike", vraj L. čiernoplutvé ,alebo nejak tak.Dalo by sa to skombinovať ešte s niečim , aby to vošlo do 130L?Keby hej tak skúsim a potom sa prihlásim do "zebry" :D .
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 10 Jún 2003 11:40 am

Ako myslis. Ano, Labidochromis yellow povazujem za najmierumilovnejsiu Malawi cichlidu. Aspon zatial co mam skusenost. Su ciernoplutve. Vcera som prave vymenil 10 kusov. Maju cca 3-4 cm. Este mi zopar zostalo, asi tak 5 - 10, netusim kolko presne.

Skombinovat by sa to dalo. L.y. dorasta do 8 cm, su aj vacsie, ale len vynimocne, a v 130 l ani tolko nedorastu.

ZEBRA nie je orientovana na cichlidy, ale na vsetky ryby, aj kraby, raky, rastliny, slimaky, vsetko okrem teraristiky, na to je iny kolega, ktory zhodou okolnosti sa snazi angazovat aj u nas. :wink:
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 12 Jún 2003 15:30 pm

Vytrel sa ďalší pár Cichlasom , teraz som vybral kameň aj s ikrami a preniesol ho do 20l elementky , nedal som acriflavin a dost vela ikier splesnivelo , čo ma mrzí , ale aj tak je tam takých 30 malých.Dávam im sera-micron lebo mikry neviem splašiť tu v KE tak narýchlo.Celkom sú čulé a keď im spadne do ich blízkosti potrava , tak sú aj dosť aktívne .Dokedy im bude stačiť 20 litrová elementka?Nemám totiž nič iné , okrem nej a 130 l ,ale tam ich nedám ,len by sa dospelé nažrali.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 12 Jún 2003 15:40 pm

Do takych 1.5 cm urcite. Polovicka asi aj tak skape, to je normalne. Mozno nie. Pripadne tam neskor zaved vzduch a mozes ich tam mat kolko chces.

Vela uspechov.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 13 Jún 2003 10:36 am

Pripadne tam neskor zaved vzduch


Majú tam mollitanový filter, vzduchovací kamienok,ohrievač s termostatom na 26°C, s technikou problem nie je .

Vela uspechov


Dik za "konzultácie" skala ,predsa je iné čítať niečo v knihe a počuť to ,ako sa vraví , "z prvej ruky".
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 13 Jún 2003 11:16 am

Ak je tak, tak budes mat s tymto pristupom uspech. Filter v takych malych pluvatkach nemam ani ja. (iba kamene - vzduch a ohrievac)

Tvoje sance su tak vyssie - konstantna teplota a prudenie spravia svoje.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod trimm » 22 Jún 2003 14:49 pm

Už dva týždne sú malé rozplávané, dal som k nim aj rovnako veľký poter Herichthys carpintis, veľmi sa to vraj neodporúča miešať jeden poter s druhým, ale z priestorových dôvodov som nemal inú možnosť . Má s tým niekto nejaké skúsenosti?
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: Ako často krmiť poter

Odoslaťod skala » 23 Jún 2003 07:52 am

Ja miesam uplne v pohode. Pravda druhy z inej geografickej oblasti. Treba len dat pozor na velkostne rozdiely.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.