Filter Hagen Aquclear 20



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Filter Hagen Aquclear 20

Odoslaťod YELEN » 30 Júl 2016 15:24 pm

Nenašiel som recenziu na tento filter, tak som sa rozhodol ju spraviť :)

Výrobca: Hagen
Filter som kúpil v Super Zoo (neukameňujte ma :lol: )
Cena: 25 eur
Filter je určený pre 18-76 litrové akva. Minimálny prietok vody je 125 L/H a maximálny prietok je 378 L/H. Spotreba je 6 W. Rotor sa točí 3600 ot./min. Má košík, do ktorého vložíte filtračné média. Spolu s filtrom dostanete aj filtračný materiál, a to: veľký hrubý hrubozrnný (proste veľa otvorov, neviem to lepšie pomenovať :D )molitan, aktívne uhlie a Biomax (tj. porézne valčeky od Hagenu). Filtér mám 2 týždne a zatiaľ si ho pochvaľujem :) . Je relatívne tichý, !!!ALE!!! mám ho v izbe kde spím a v noci je hrozne počuť. Vrčí asi ako staršie chladničky, ale voda nikde nevyteká ani nič. Takže si asi kúpim Eheim Spezialfett (akvaristická vazelína) a skúsim osičku a rotor poriadne premazať a dúfam, že to pomôže :) . Ďalej k médiam. Molitan je dokopy nanič, keďže zachytí väčšinou iba tie veľké časti. Najlepšie by bolo ho rozdeliť na polku a doplniť nejakú jemnú vložku, aby sa bordel nedostal k uhliu a valčekom. Ďalej uhlie. Podľa mňa by ho bolo treba vymeniť za niečo ako Substrat Pro, alebo proste nejaký filtr. materiál, do ktorého sa lepšie usadzujú prospešné baktérie. Biomax je podľa môjho názoru dobrý, je taký drsný na dotyk, takže plus pre baktérie :) . Filter je postavený z celkom pevného plastu, ale dá sa ľahko pri neopatrnosti zlomiť!

PS: Mohol som si priplatiť a zobrať 30 miesto 20 :D

Nejaké foto:
http://imgur.com/a/mtxiV
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Reklama

Re: Filter Hagen Aquclear 20

Odoslaťod Loki12 » 30 Júl 2016 22:53 pm

mazanie osky - nepomoze, dokonca ak je oska z keramiky (nie ocelova) tak pri vrstve maziva sa zvykne zlomit
media - pri tychto malych filtroch je najlepsie riesenie biomolitan, ziaden substrat, ziadne valceky, len obycajny filtracny molitan
vrcanie - u mna zavesne nikdy dlho nevydzali, prave kvoli vrcaniu, ale najviac mi pomahalo ked som medzi filter a okvarium dal tesnenie - rozrezana hadicka, gumove tesnenia,....
osobne by som tieto filtre k nicomu inemu ako 30L s bojovnicou nedaval.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Filter Hagen Aquclear 20

Odoslaťod matus.galan » 30 Júl 2016 22:57 pm

Filter mam doma k fluval edge. Co tam vrni je vrchny kryt. Daj ho dole. Po case aj vrtulka prestane len sa tam musi vytvorit film. Problem je ale do akeho kava to das. Nie je to vhodny filter pre kazde akva. Taktiez neviem ci k nemu mas aj molitan na nasavanie, potom je tento system ok ale treba vymenit napln napr za Sachem Matrix odskusane funguje super, uhlie po par tyzdnoch von a bud dat purigen alebo doplnit matrix.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter Hagen Aquclear 20

Odoslaťod Loki12 » 31 Júl 2016 15:30 pm

Tento filter a Purigen/Matrix je akoby som si kúpil Fabia 1.0 trojvalec (lebo chcem šetriť) a potom do toho lial premiovy 100 okt. benzin, kupoval Bridgestony a nechal ozvucit HarmanKardon.
Ale ano, su aj taký borci. Mne to vsak ale nejde spolu.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Filter Hagen Aquclear 20

Odoslaťod matus.galan » 09 Aug 2016 23:41 pm

Mas pravdu Loki ale furt lepsie jak to co sa k tomu dodava :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.