naš krasavec



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 21 Júl 2016 09:30 am

Re- Pavlov, ďakujem za odborné rady, všetko náležite preštudujem. Musím si to rozhodnúť sám, lebo veľa vecí je podĺa toho,čo sa páčilo iným :D . (Pozn.mama- je to pravda, všetko nám Paľko povedal,ale občas mu ostatní chcú príliš pomôcť a prirýchlo konáme bez Paľkovej asistencie :angel: zvykli sme si mu vo všetkom pomáhať skôr ako o to požiada, on má veľa naštudovaného )
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Reklama

Re: naš krasavec

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Júl 2016 22:45 pm

Ja vám držím palce a prajem veľa radosti pri obmene vášho akvária :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 11 Aug 2016 19:44 pm

Re- Pavlov, ďakujem za rady, hoci neskôr ale predsa. Prestavba bude chvíľu trvať, zháňam koreň, info a ubytovanie pre skalára. Ak sa mi to nepodarí, bude to trvať asi ešte dlhšie. Len kto potom bude riešiť gupky-poter. Slimáky zlikvidujeme helenkami a kačkami. Naši majú teraz dosť práce so strechou a dažďom. Takže teraz zbieram skúsenosti iných chovateľov,aby som sa správne rozhodol. Ešte raz ďakujem za všetky rady a reakcie,budem informovať o vývoji nádrže. Som rád za možnosť konzultovať na vašej stránke a nečítať len ironické poznámky a osočovanie. :)
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Aug 2016 20:52 pm

Slimáky riešiť netreba a na poter gupiek sa určite nájde iný, vhodnejší predátorik.
S tou strechou to treba riešiť prednostne, to je samozrejmé
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Jirka Scobak » 13 Aug 2016 03:32 am

Máš moc pěkně rozrostlé rostliny - pokračuj a nedělej žádné zásadní změny!
Osobně bych porost rostlin považoval za ideální a nedělal na něm nic.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 13 Aug 2016 19:56 pm

Re-Jirka, ďakujem za pochvalu. Nebolo by vhodné ich aspoň lokálne preriediť pre spokojnosť dnových rýb? Kúpil som si 9 pancierničkov a vidím ich veľmi zriedkavo a tiež úhyn sa ťažko hľadá,pokiaľ mŕtvolka nevypláva . (Aj odkaľovanie je náročné) Ešte by som doplnil koreň- mohol by som ho nechať obrásť jávskym machom? Ďakujem ešte raz všetkým za rady. :pivo:
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 13 Aug 2016 20:54 pm

Jirka Scobak napísal:Máš moc pěkně rozrostlé rostliny - pokračuj a nedělej žádné zásadní změny!
Osobně bych porost rostlin považoval za ideální a nedělal na něm nic.

Tie cryptocoryny su naozaj ukazkove ale aj panciernicek potrebuje svoju cast dna,tak ked je vsetko plne prerstene,urcite im umoznit miesta len zo substratom.
Javsky mach pojde ale pomaly,no je nenarocny na ziviny,svetlo.S korena budu mat pancierniky radost.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Jirka Scobak » 14 Aug 2016 13:53 pm

Udělal jsi jednu chybu, když jsi do akvária strčil rybky, pro které není ideální biotop (otázkou je, nakolik v tom pancéřníčci "trpí" - můj názor je, že netrpí, ale nejsem na ně expert).
Teď uvažuješ dělat druhou chybu a kvůli té první chybě ohrožovat stabilní biotop, který máš.
Na tvém místě bych pro pancéřníčky založil nové akvárium a toto nechal, jak je. Kvůli pár novým rybám ohrozit stabilitu celého akvária?

K ohrožení biotopu: Za prvé kryptokoryny jsou celkem citlivé na změny a mohou se jim začít po tvé úpravě rozpadat listy. Za druhé poskytneš prostor pro řasy. Mě takto kdysi manželka přesvědčila, abych v podobně zaběhnutém akváriu, jako je to tvé, vytvořil "vic prostoru". Vyplel jsem asi 20% z plochy akvária, přišly sinice a zůstaly půl roku. Byly to odolnější rostliny, než kryptokoryny, ale stejně.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 14 Aug 2016 15:20 pm

Re-Hora,ďakujem za postreh, kúsok dna majú ,no vidno ich tam zriedkavo.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 14 Aug 2016 15:35 pm

Re-Jirka ďakujem, otázočka-ohrozeniu biotopu rozumiem, veď som to zažil, kým sa rastliny nestabilizovali do súčasného stavu( Problém s riasou bol veľký. Po zmene osvetlenia a pridaní okružliakov sa to vyriešilo). Nerozumiem tak úplne prvej chybe-pancierničky som mal v akva ešte pred rozrastením rastlín. Ale som rád,že ste ma upozornil na citlivosť rastlín voči zasahovaniu. V tomto stave - aké ryby alebo bezstavovce by sa hodili na doplnenie osadenstva? Ak vôvbec nejaké,nechcem silou mocou osádku na úkor biotopu. Som rád,že mám poradcov,lebo literatúra je jedna vec a praktické skúsenosti druhá.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Jirka Scobak » 14 Aug 2016 23:40 pm

Pokud jsi měl pancéřníčky ještě, než se rostliny rozrostly a oni stále žijí, pak jim nic nevadí a nemusíš nic protrhávat :).
Máš tam čichavce, tak s nimi krevetky asi nepřežijí.
Stavěl bych na stávající druhové rozmanitosti a maximálně doplňoval z druhů, co už máš. Můj názor.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naš krasavec

Odoslaťod vincent van gogh » 15 Aug 2016 08:12 am

@Pavligin66 : Chces tam dat koren? Tak ho tam daj. Chces ho obrast machom? Kludne. Kde je problem? Je to tvoje akvarium,tak preco si ho nerobit podla vlastnych predstav,podla vlastnej chuti .

(@Jirka Scobak: Skôr mu poraď nejakych tych bezstavovcov.Zdá sa mi,ze mu na tom zaleží.Ja sa v tom nevyznam.)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 15 Aug 2016 09:10 am

Pali,
ked bude mat sestra cas a ochotu,mohol si sa pochvalit aktualnou fotkou,ako to zije teraz :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Aug 2016 11:40 am

vincent van gogh napísal:(@Jirka Scobak: Skôr mu poraď nejakych tych bezstavovcov.Zdá sa mi,ze mu na tom zaleží.Ja sa v tom nevyznam.)

Když s těmi čichavci jsem fakt s krevetkami skeptický. Možná ještě tak může zkusit ráčky CPO.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naš krasavec

Odoslaťod Mirko1A » 15 Aug 2016 12:13 pm

krevetky môžu ísť bez akýchkoľvek problémov s guramami perleťovými, sám ich tak mám. možno ich mierne preriedia, ale to nevadí. guramy si ich nevšímajú, aspoň čo ich ja pozorujem. skôr zberajú potravu z hladiny. ja guramy kŕmim grindalom, tak možno aj preto nemajú hlad po živom.

určite krevetky (neocaridina) môžu ísť, hlavne v tak zarastenom akváriu. možno budú krevetky prvý týždeň plaché, ale potom sa rozlezú
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2016 13:59 pm

Jirka Scobak napísal:Pokud jsi měl pancéřníčky ještě, než se rostliny rozrostly a oni stále žijí, pak jim nic nevadí a nemusíš nic protrhávat :).
Máš tam čichavce, tak s nimi krevetky asi nepřežijí.
Stavěl bych na stávající druhové rozmanitosti a maximálně doplňoval z druhů, co už máš. Můj názor.

Začínal som s tetrami ako spoločenské akva,vyberalli sme druhy,ktoré by mali spolu vychádzať relatívne bez stresu. Tetry boli fajn,len viem,že chcú čistú vodu,zatiaľ čo gupky ako živorodky viac vylučujú. Čo sa týka kôrovcov ,som laik ale vidím v nich spestrenie života v akva. Na nové zloženie si ešte počkám. Preto zháňam info,aby som nerobil chyby na úkor spokojnosti živočíchov a rastlín v akva. Google a literatúra sú super, ale skúsenosti ešte viac.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2016 14:06 pm

vincent van gogh napísal:@Pavligin66 : Chces tam dat koren? Tak ho tam daj. Chces ho obrast machom? Kludne. Kde je problem? Je to tvoje akvarium,tak preco si ho nerobit podla vlastnych predstav,podla vlastnej chuti .

(@Jirka Scobak: Skôr mu poraď nejakych tych bezstavovcov.Zdá sa mi,ze mu na tom zaleží.Ja sa v tom nevyznam.)

Van gogh je super maliar, páčil sa mi v Pánovi času :D .ďakujem
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2016 14:14 pm

Re- Mirko, ďakujem . Mám okrem gurám aj jedného skalára ,húfik gupiek a pancierničky- čo ony a krevietky v takto zarastenej nádrži?ď ešte som chcel povedať,že v lete chovám živým-dafniami a larvami komárov.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Mirko1A » 15 Aug 2016 14:52 pm

pancierníky vôbec nevadia, ani gupky pri kvalitnom kŕmení. skôr sa obávam toho skalára... ale ja by som to vyskúšal, lebo krevetky ti hocikto podaruje, dal by som tam 10ks a uvidíš. prinajhoršom skončia ako spestrenie stravy. ale ja som mal krevetky aj s bojovnicou, tetrami cisárskymi (to sú tiež dravce) a aj keď kde tu si zobli (tie tetry, bojovnica absolútna lahostajnosť ku krevetkám), tak to krevetky vykompenzujú novými prírastkami, aspoň nemusíš riešiť ich premnoženie. ale hovorím len o tých najjednoduchších krevetkách Neocaridina red cherry.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2016 15:46 pm

Zotavujúce sa akvárium po dnešnej prerábke (bez zmeny osadenstva).
Prílohy
20160815_152808.jpeg
20160815_152804.jpeg
20160815_152742.jpeg
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 15 Aug 2016 16:36 pm

Tak preriedovat nemusis nic,miesta maju pancierniky dost.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2016 21:17 pm

Tiež som mal bojovnicu v nádrži ako prvú rybku . Po malej nádobe jej 180 l muselo pripadať ako more :D . Beťák bol úplne kľudný. Asi aj u rýb sa nájdu rôzne individuality. Čo hovoríte na tetru medenú (aký húfik a pomer pohlaví) voči iným rybám a krevietkam ? Rastliny padli za pláž len z1/5 ,dúfam,že to rozchodia.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Aug 2016 21:33 pm

Skalár si na krevetkách určite pochutí a guramy perleťové ako v ktorom akváriu, nevylúčil by som to. Tetry medené sú potvory, tie obháňajú aj svoj druh a aj ostatné ryby. Poznám tento druh a ja osobne už ich nechcem vidieť ani z rýchlika :) Tetry všeobecne, ale i mrenky si radi krevetkami spestria jedálniček. Mne dokonca i endlérky a gupky vyčistili akvária od krevetiek. Nehltali ich, ale ubíjali postupne, prestali sa množiť a zbytok pošiel stresom
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 15 Aug 2016 21:47 pm

I.P. Pavlov napísal:Skalár si na krevetkách určite pochutí a guramy perleťové ako v ktorom akváriu, nevylúčil by som to. Tetry medené sú potvory, tie obháňajú aj svoj druh a aj ostatné ryby. Poznám tento druh a ja osobne už ich nechcem vidieť ani z rýchlika :) Tetry všeobecne, ale i mrenky si radi krevetkami spestria jedálniček. Mne dokonca i endlérky a gupky vyčistili akvária od krevetiek. Nehltali ich, ale ubíjali postupne, prestali sa množiť a zbytok pošiel stresom

Ďakujem za upozornenie,sú vôbec nejaké tetry znášanlivejšie? Tetra červenoústa napr., alebo tetra čierna (tie som mal,boli pokojné) . Myslíte,že ten koreň trochu zmäkčí vodu?
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.