Black molly- biele žiabre



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Black molly- biele žiabre

Odoslaťod zicherka » 10 Aug 2016 18:03 pm

Dobrý deň prajem. Vopred sa ospravedlňujem ak tu už podobná téma bola, no nevedela som to nájsť. Mám problém konkrétne s poterom, ktorý je asi tri mesiace starý. Dokopy mi už zomreli štyri rybky. Prv som si myslela, že to je pleseň a tak som ju začala liečiť savom. Viem, že sa tu nájdu odporcovia tohto "lieku". No zachránil mi už pár rybiek a jeho dávkovanie dobre ovládam. Tak aby som išla k veci. Akvárium má 25l, teplotu držím na 25 stupňov, voda menená podľa potreby raz až dvakrát týždenne približne 20-30% odkaľovaním. V nádrži sú rastliny ako egeria densa, riccia, bahnatka a mach, biofilter a ohrievač vody. Parametre vody som nemerala nakoľko pred tým som tam chovala bojovnice (presun do väčšieho akva). S chovom aj odchovom rybiek skúsenosti mám, no s týmto som sa ešte nestretla. Jediná zmena v akváriu bola presun dvojmesačných black molly ku starším (presun som spravila najmä z dôvodu, že väčšiu časť malých som darovala známemu- áno tie sú v naptostom poriadku, zdravé, šťastné). Momentálne je v akva 20 malých. Viem, že to je veľa, no kvalitná filtrácia a starostlivosť nezanedbávam. Krátko potom som začala pozorovať úhyn, ktorý je sprevádzaný bielymi žiabrami, plus niektoré rybky maju mierne nafúknuté brušká. Dávam im jesť pravidelne a toľko koľko sa dávať má. Čo sa týka "mamičky" mladších momentálne ju mám v karanténe. Dosť schudla (aj keď papá celkom v poriadku aspoň čo ju sledujem), je oveľa plachšia a má zrýchlené dýchanie (pred nedávnom porodila, no neprežili). Dospelé ryby mám v rastlinnom 150l akva a sú v poriadku. Tuším, že ide možno o nejakého parazita, no nechcem kupovať liečivá a pchať im kadečo na štýl "keď nezaberie použijem iný prípravok". Budem vďačná za akúkoľvek radu, skúsenosť, vysvetlenie... :)


Upravujem príspevok. Už je mŕtvych 5 a v prílohe je fotka tej malej... :(
Prílohy
IMG_3518.JPG
zicherka
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Aug 2016 17:27 pm

Reklama

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod I.P. Pavlov » 10 Aug 2016 22:41 pm

Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod newsted » 11 Aug 2016 01:21 am

Snad nie si uzivatel MMS a travis tym dobrovolne aj svoje rybky. Liat chlor do vody nie je dobry napad, mozno si zahubyla vsetky bakterie, ryby prechadzaju cyklom a maju z toho popalene ziabre alebo ich maju ponicene od sava. Test vody by pomohol.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod noiz » 11 Aug 2016 11:10 am

toto je dufam prvy april...
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod zicherka » 12 Aug 2016 08:40 am

Newsted- Nie nie som užívateľ a je to koníček. Do tých 25l vody som dala 0,2ml sava, čo je o 0,3ml menej než sa zvykne dávať. Čo sa týka testu vody, použila som tie pásiky na namáčanie. Všetko je v poriadku len PH vyskočilo na 7,6-8, no to je tu tvrdá voda z vodovodu. Za tie 4 roky, čo tu chovám rybky to žiadnej nevadilo a úhyn som mala minimálny.

Čo sa týka fotky tej malej, nie, tam nevidno biele žiabre. Bola to zatiaľ posledná a tá najmenšia z malých, ktorá mi umrela. No zatiaľ to nezvládla ich "mama", ktorej správanie som spomínala. Jediné čo ma najviac desí je to, že mala vpadnuté bruško do vnútra ako keby nič nejedla, pritom som ju pri kŕmení pozorovala. Uvidím čo sa bude diať ďalej.
zicherka
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Aug 2016 17:27 pm

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod Hora » 12 Aug 2016 10:08 am

Plesnovu,infekcnu,bakterialnu chorobu Savo potlaci uspesne pri rozumnej aplikacii (1ml/50l vody),viac ako 0,2ml uz nedavaj hoci to doporucuje navod.Aj nachylnejsie druhy preziju ale vsetko zalezi na rekonvalescencii rastlin a bakterii,ktore trpia viac ako ryby.Po savovej liecbe by som urcite denne kontroloval hodnoty NO2,pretoze spominane zahubenie vacsiny nitrifikacnych bakterii je pravdepodobne a tym padom zvysovanie dusitanov v akvariu,co uz vadit bude.Na hodnoty pasika sa nespoliehaj,lebo uz zvysene NO2 neukaze a postupne budu rybky travene alebo minimalne postihnute dusitanmi a nemusi to byt viditelne.Kupil by som kvapkove NO2 test a najlepsie JBL,aj ked patri medzi drahsie,no namera uz minimum zvysenia a pri tvojich liecebnych pokusoch ho vyuzijes urcite.
Hodnota ph aj ked sa dvihla,nie je hrozbou,tieto rybky odolne su,skor vadi skokove navysenie z hodiny na hodinu zo dna na den.
Precitaj si o tom davkovani,ludia,co to maju na zivorodkach overene
http://www.akvarium.cz>text>krousky>savo
Ak to nejde,daj do googlu
Bakterialni rozpad ploutvi-Akvarium zal. 1899
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod zicherka » 12 Aug 2016 11:03 am

Hora- Áno. Tie články som si čítala. A práve preto, že som nevedela ako na to zareagujú malé black molly som použila len 0,4/50l vody. Ďakujem za radu, popozerám sa po tom prípravku.
zicherka
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Aug 2016 17:27 pm

Re: Black molly- biele žiabre

Odoslaťod hooopy » 12 Aug 2016 20:53 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html

v teme pokracuj tu:
post305152.html?hilit=black%20molly#p305152
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.