naš krasavec



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: naš krasavec

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Aug 2016 21:59 pm

Koreň v kombinácií s dubovými listami (suchými), prípadne jeľšovými šišticami môže vodu zmäkčiť. Dobre by bolo doplniť rastliny rodu microssorum, ktorý tiež napomáha.
Čo sa týka rybiek, tak ku krevetkám sú vhodné rybky ako dánio margaritus, rasborky, microrasborky, je ich široká paleta, stačí vybrať.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: naš krasavec

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Aug 2016 22:27 pm

Na téma soužití ryb a krevet:
1) Asi úplně všechny ryby malé krevetky zďobnou.
2) V akváriích se dají vidět i různé nestandardní kobinace, pokud se krevety množí rychleji, než je ryby stačí užírat. Ale to neznamená, že to půjde každému.
3) Úvodní množství krevet je velmi důležité. 40 a výše, čím víc, tím líp (tím se lépe cítí). Taky je důležité, jak a čím krevetky krmíš. Já v nádržích krmím zvlášť krevety a zvlášť ryby.
4) Pro přežití krevet je hrozně důležité, jak a čím krmíš ryby. Pestrá strava, živé žrádlo (grindal, mikry), spirulina, mražené krmivo, vločky, granule. Čím budou ryby spokojenější, tím méně budou krevetky žrát. Jenže se zase nesmí zkazit voda, na kterou jsou krevetky citlivé. Takže hodně, hodně rostlin a ryby krmit 2-3x denně (tak, aby žrádlo nespadno na dno).
5) Pro prosperitu krevetek je hrozně důležité stabilní fungující biotop a fungující rostliny.
Hm?

Počkal bych měsíc, jak tvé rostliny přežijí plení nádrže, až pak bych řešil krevetky.

P.S. Díky krevetám se mé ryby dostanou ke žrádlu, které bych jim normálně nedal. Například živorodky mi žerou pelety pro osmáky degu. To bych ještě bral. Včera jsem viděl skifie ožírat list kopřivy. To bych taky ještě bral. Ale že se mi dnes gupky pustily do banánu, to už mě docela překvapilo :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naš krasavec

Odoslaťod Jirka Scobak » 15 Aug 2016 22:56 pm

P.S.
Ivan Vyslužil, který je na kombinace krevetek a živorodek machr, dal zrovna fotku svého akvária: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Já udělal video nádrže, ve které mi také žijí gupky a krevetky vedle sebe (akorát krevetky nejsou na videu vidět): https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 4402999062
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: naš krasavec

Odoslaťod Mirko1A » 16 Aug 2016 08:28 am

Pavligin66 napísal:T Čo hovoríte na tetru medenú (aký húfik a pomer pohlaví) voči iným rybám a krevietkam ?


pripájam sa k názoru - tertru medenú nikdy viac do akvária, zďaleka sa jej vyhýbať. je to síce pekná rybka, ale povahovo asi najhoršia, akú som kedy mal. ryby sa neustále napádajú medzi sebou, samičky absolútne vystresované sa len schovávajú, vôbec neplávajú v húfe, tieto tetry vôbec nedoporučujem
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Aug 2016 09:14 am

Ešte pridám fotku celkového pohľadu. (Predtým som sa pomýlila)
Prílohy
20160815_152726.jpeg
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Aug 2016 10:02 am

I.P. Pavlov napísal:Koreň v kombinácií s dubovými listami (suchými), prípadne jeľšovými šišticami môže vodu zmäkčiť. Dobre by bolo doplniť rastliny rodu microssorum, ktorý tiež napomáha.
Čo sa týka rybiek, tak ku krevetkám sú vhodné rybky ako dánio margaritus, rasborky, microrasborky, je ich široká paleta, stačí vybrať.

Ďakujem za rady. Jelše máme pri potoku, len môžem ich dať do nejakej sieťky, aby sme ich pri odkaľovaní nenasali ? K tým rybám- je dosť odchovu u nás, alebo sa dováža väčšina z prírody ? Danio sa mi páči,len by som bral pôvodnú formu-nie závojnaté.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Aug 2016 10:26 am

Jirka Scobak napísal:P.S.
Ivan Vyslužil, který je na kombinace krevetek a živorodek machr, dal zrovna fotku svého akvária: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Já udělal video nádrže, ve které mi také žijí gupky a krevetky vedle sebe (akorát krevetky nejsou na videu vidět): https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 4402999062

Super tanky :shock: dosadím ešte iné rastliny, môže byť limnophila heterophylla? Samozrejme s faunou počkám, koľko bude treba. Moje gupky to už s množením zabalili. Z pôvodnej stovky jedincov mi zostalo cca.15. Preto som ich aj premiestnil z gupkária do veľkej vody,aby na sklonku života boli spokojnejšie :D .
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Aug 2016 10:40 am

Re- Mirko , ďakujem . Škoda, sú naozaj pekné. Raz som mal1 fantóma žltého, ktorý sa v chováku priplietol do kúpy tetier. Ale z 1 ks sa nedá posúdiť charakter druhu. A čo tetry svietivá alebo citrònová- podľa lit.sú vhodné pre začiatočníkov. Mal som krvavky, panikáril som z toho,čo sa o nich píše a hovorí, ale nebolo to také hrozné,celkom som si ich obľúbil.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Mirko1A » 16 Aug 2016 11:20 am

mal som aj tetru citrónovú, vraj jedna z najmenej náročných tetier aj tetru cisársku. Obe ako všetky iné tetry vyniknú v húfiku 7 a viac ks.
keďže každé akvárium je iné, ťažko poradiť. asi sa nevyhneš metóde pokusu/omylu. čiže zaobstarať si to, čo sa Ti páči a čo spĺňa podmienky chovu v tvojom akva a už len pozorovať, či sa hodí alebo nie. prinajhoršom to posunieš inde. zbytočne by som nebral príliš odporúčania iných. každý má iné chute.
Tvoje akva je pekné, dobre zarastené, zdravé, čiže netreba sa báť.
mne sa napr. veľmi osvedčil húf kardináliek vietnamských (Tanichthys micagemmae), sú veľmi živé, pekné, radi sa predvádzajú. ale inému sa nemusia páčiť...
tu je video z môjho krevetkária
https://www.youtube.com/watch?v=Jwm8jFwupqs

tie dániá, čo myslel IP Pavlov boli pravdepodobne myslené minirybky (galaxky), nie sú to tie klasické dánia, čo sa ti premávajú pod hladinou. s minirybkami ale pozor, ak nemajú dostatočne veľký húf, sú zalezené a moc si ich neužiješ.
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Aug 2016 11:43 am

Re- Mirko 1A- video nie je dostupné (u nás na lazoch je to ale bežné). Pozriem neskôr. Vďaka za tip.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 16 Aug 2016 11:54 am

Ešte mám jednu otázočku- mám už tretie osvetlenie- bežnú neónku ako dočasné riešenie, keď sa rastlinám nedarilo a riasy sa množili. Rád by som ju vymenil za iný typ osvetlenia, čo by bolo najvhodnejšie? Mohol by som skombinovať pôvodné akva glo a plant glo (presnejšie info nemám,už sme vyhodili obaly) ? Teraz sa rastlinám darí , rad by som to zachoval...
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 16 Aug 2016 15:38 pm

Pavligin66 napísal:Ešte mám jednu otázočku- mám už tretie osvetlenie- bežnú neónku ako dočasné riešenie, keď sa rastlinám nedarilo a riasy sa množili. Rád by som ju vymenil za iný typ osvetlenia, čo by bolo najvhodnejšie? Mohol by som skombinovať pôvodné akva glo a plant glo (presnejšie info nemám,už sme vyhodili obaly) ? Teraz sa rastlinám darí , rad by som to zachoval...

V pohode staci lacna neonka.Asi mas tie hrubsie T8 ? Pytaj 840 alebo 865 podla cm myslim 90 ale zmeraj pre istotu.Budu tak dobre ako glo ale ovela lacnejsie (do 5€).Rastliny pojdu mozno este lepsie.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod I.P. Pavlov » 16 Aug 2016 22:08 pm

Ako je spomenuté to dánio som myslel galaxky

http://rybicky.net/atlasryb/danio_perlove


Hora má pravdu s tými trubicami (neónkami)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 16 Aug 2016 22:17 pm

Neonky je dobre raz rocne menit,ono nam sa zda,ze svietia dobre,ale intenzita,ktoru vyuzivaju rastliny sa znizuje a ked sa nedari rastlinam :arrow: to vyuziju riasy.Ja poviem za seba,ze mam obycajne T5 aj T8 a ziaden problem s nicim.V zaciatkoch som mal akvaneony podobne ako som pisal cena vyssia a nemozem povedat,ze boli lepsie,dokonca intenzita svetla skor klesala ako obycajne 865.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 17 Aug 2016 12:03 pm

Hora napísal:Neonky je dobre raz rocne menit,ono nam sa zda,ze svietia dobre,ale intenzita,ktoru vyuzivaju rastliny sa znizuje a ked sa nedari rastlinam :arrow: to vyuziju riasy.Ja poviem za seba,ze mam obycajne T5 aj T8 a ziaden problem s nicim.V zaciatkoch som mal akvaneony podobne ako som pisal cena vyssia a nemozem povedat,ze boli lepsie,dokonca intenzita svetla skor klesala ako obycajne 865.

Pozeral som na trubice. Pôvodné svetlo bolo Narva LT 30 W oceanic star 865 - toto sme vymenili a teraz sú tam 2 neonky narva 35 W 115 ,takže 70 W denné svetlo. Nie je to príliš? Len som zmeral dĺžku a odpísal značky z trubíc.Aby som ryby nevystavoval silnému svetlu (aj nám dosť vadí, keď sme pri nádrži). Ďakujem za vaše reakcie.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Aug 2016 22:10 pm

Čo je to číslo 115? Tomu nerozumiem. Zrejme to bude dĺžka trubice, ty musíš hľadať označenie 865, alebo 840
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 18 Aug 2016 08:15 am

Pavligin66 napísal: (aj nám dosť vadí, keď sme pri nádrži).

No lebo uz na poslednej fotke je ta sila svetla do oci bijuce a ak presedis pred akvariom vela casu,minimalne by bola dobra nejaka doska, zabrana pred trubicami pri pozerani na rybky,ze netaha,nerusi oci svetlo,alebo reflektor, kryt 100x50 na dvestovku.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 18 Aug 2016 10:21 am

I.P. Pavlov napísal:Čo je to číslo 115? Tomu nerozumiem. Zrejme to bude dĺžka trubice, ty musíš hľadať označenie 865, alebo 0

Znova som pozrel trubicu na starom svetle, aj na novej a nevidel som žiadnu 860 len LT 36 W/010 daylight. Dúfam,že nie som úplne mešuge (ja mama). Ale podľa lit.majú rastliny teraz dostatočné osvetlenie. Išlo hlavne o ryby, či im netreba pritieniť hladinu. Ďakujem
Ešte sa chcem spýtať, pri akom pozadí najlepšie vyniknú fauna a flóra?
Naposledy upravil Pavligin66 dňa 18 Aug 2016 10:29 am, celkovo upravené 1 krát.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 18 Aug 2016 10:26 am

Hora napísal:
Pavligin66 napísal: (aj nám dosť vadí, keď sme pri nádrži).

No lebo uz na poslednej fotke je ta sila svetla do oci bijuce a ak presedis pred akvariom vela casu,minimalne by bola dobra nejaka doska, zabrana pred trubicami pri pozerani na rybky,ze netaha,nerusi oci svetlo,alebo reflektor, kryt 100x50 na dvestovku.

Kryt som mal,len teraz je svietidlo dlhšie ako nádrž. Bude treba nový kryt. Ďakujem, zdravím
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 18 Aug 2016 12:05 pm

Pavligin66 napísal: Ale podľa lit.majú rastliny teraz dostatočné osvetlenie. Išlo hlavne o ryby, či im netreba pritieniť hladinu.

Na tie Cryptocoryny a Anubias je svetlo výborné,ale zatienením plávajúcou rastlinkou chybu neurobíš a získaš niekoľko plusov.
Znížíš prechod silnejšieho svetla,ktoré veľmi rybkám nevyhovuje,vytvoríš hladinový úkryt,plávajúce rastliny sú požieračom živín a dusičnanov.
Ak uvažuješ nad plávajúcou rastlinou tak z Pistie,Salvinie,Lemny som ostal a ostanem u Ceratophyla,prepustí svetlo,rybky sa pomedzi naháňajú a je to nezmar rastlina.Len nemôže byť v akváriu s CO2,lebo chradne,slabne.Tvoja studničná voda je perfektná pre túto rýchlu lianu.
Pavligin66 napísal:Ešte sa chcem spýtať, pri akom pozadí najlepšie vyniknú fauna a flóra?

na to odpovie desať ľudí desiatimi inými názormi čierna,biela,modrá,s motívom rastlín,kameňov a pod.
Poviem za seba,mám skalnatú Juwel a čiernu tapetu.Modrá sa mi nepáči,biela je háklivá na údržbu,je vidieť aj slabé zariasenie,poletujúce ,,špinky" v akváriu.
Pri čiernej sa farebnosť rýb zvýrazňuje,zadné sklo som snáď ešte ani nečistil,žiadne rušivé rastlinné vzory na tapete,až tak nevidieť nedokonalé nalepenie tapety na skle (vzduchové bublinky).
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 18 Aug 2016 12:10 pm

a som zabudol,ten kryt na 200 je rozmer 100x40 nie 50cm a je cenovo je vyššie,tak by som kašľal na nový,keď táto svetelná rampa plní svoju funkciu a nejak upravil ten vrch,nech svetlo nesvieti rovno do očí.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 19 Aug 2016 10:12 am

Re-Hora, mám radosť,že sa osvetlenie nádrže vyrieši rastlinou a krytom. Nebude Ceratophyle vadiť kondenzovaná voda a prúdenie z filtra? Uvažoval som o Riccia fluitans. Kryt mi vyrobí otec. Ďakujem za vaše rady.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

Re: naš krasavec

Odoslaťod Hora » 19 Aug 2016 11:01 am

Pavligin66 napísal:Re-Hora, mám radosť,že sa osvetlenie nádrže vyrieši rastlinou a krytom. Nebude Ceratophyle vadiť kondenzovaná voda a prúdenie z filtra? Uvažoval som o Riccia fluitans. Kryt mi vyrobí otec. Ďakujem za vaše rady.

Ricciu na hladinu voľne nedávaj,prúd ju bude točiť ako by snežilo,filter ju bude naťahovať a upchávať sa.Môžeš ju obviazať k tomu koreňu obrastie ho.Lenže :arrow: :!: keď máš pancierníčkov(neviem ako iné druhy, ja mám Trinidadských) ani by som nad Ricciou nerozmýšľal,pretože ju spoza silonu,sieťky povyťahujú a bude aj tak plávať všade.Taký krátky mach je ku kľudným rybám.Skôr už Jávsky mach by odolal a tiež nenáročný.
Ceratophylum má dľžku aj 1-2 metre a pri silnejšom prúde ním bude narábať ale on sa niekde prichytí a už ostane.5L vedro mesačne vyhadzujem ako rastie,to je vďačná rastlinka :kiss:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: naš krasavec

Odoslaťod Pavligin66 » 19 Aug 2016 17:34 pm

Re-Hora,mám pancierničkov škvrnitých . Ešte malé obavy mám z 2 ampulárií. Ale rastlina sa mi rozhodne páči. Ďakujem
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.