ikry skory vyber?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

ikry skory vyber?

Odoslaťod Nemo » 15 Sep 2004 07:30 am

Mam zasa problem malawi vsetko ok ale vzdy ked ma samica ikry zapisem si den a o 14 dni vyberam bohuzial vzdy iba velke ikry nie vsak rybky.V com je chyba?A este ak uz aj vyberiem ikry je moznost aby z nich este nieco bolo? KUJEEEEEEM :o
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Reklama

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod nino_q » 15 Sep 2004 07:46 am

nie som expert na cichlidy, ale myslim si ze mozes bud skusit este par dni pockat, alebo mozno o nieco zvysit teplotu, cim sa vyvoj ikier o nieco zrychli...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod milop » 15 Sep 2004 10:32 am

Napíš o aké cichlidy Malawi ide, nabudúce doporučujem termín 21 dní, termín zaleží aj od teploty a mamka podrží v tlamke niekoľko dni aj vyliahnuté mlaďata, ktoré sú po vybratí životaschopnejšie.
Najlepšie je samičku oddeliť a nechať ju prirodzene odchovať mladé, ktoré sa takto aj niečo naučia!
Ale :
Ikry môžeš dať do "umelej tlamky" - mala nádoba, napr. z PET fľaše, identická voda ako v pôvodnom akvarku a jemné bublinky z prevzdušňovača, udržuj teplotu - ponor do pôvodného akvarka, alebo podobne, lebo malá nádoba podlieha rýchlejšie zmene teploty a čakaj na vyliahnutie ikier. Najprv sú ako vačkový plodik - žltá guľka s hlavou a chvostom, ktorá sa vrti na dne nádobky - ešte nekrm, potom o 2-3 dni začnú poskakovať a guľka sa stráca nniekde nakonci tohto obdobia odhadni čas na začatie krmenia jemnou prachovou živou alebo suchou potravou.
Úspech záleži od druhu rýb, šťastia a preciznosti. Veľa šťastia!
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod KOKOS » 09 Dec 2004 18:33 pm

Pri preloveni samice se me stalo ze nektere jikry vyplivla a ty ted lezi na dne akvarka. Da si je samice zase do tlamky nebo uz si jich nebude vsimat a jikry zplesnivy?
Obrázok používateľa
KOKOS
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Okt 2003 20:13 pm

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod skala » 10 Dec 2004 12:57 pm

pravdepodobne si ich sama vezme naspat
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod milop » 11 Dec 2004 09:15 am

kokos : ak ich nezobrala hneď - do 5 min., tak na 99% ich necha tak - ak ti na ikrach záleži skus výššie popisanú umelu tlamu.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod JoLi » 28 Dec 2004 16:10 pm

Vie mi niekto vysvetliť z akého dovodu chce niekto vyberať mladé z ust matky cichlidy???? :(

Nemo ak si uvedomíš kolko si už mohol mať mladých keby si ich nezabil ešte ako ikry...

To že su v tlamke je prirodzené, rybe to neublíži a ak zariadiš množstvo ukrytov pre rybičky tak sa budeš čudovať kolko ti ich ostane aj v spoločenskom akváriu.

Ved najkrajšie je na cichlidach práve pozorovať rybu matku ako sa stara o svoje mlade v tlame ako ich prenáša k potrave, vypluje a vzápatí "zavolá". Sama potom roznosí rybky po ukrytoch kde ich vypustí naposledy a to po jednom.

Umelé tlamy ako i vagíny podľa mojho nazoru nie su pre život potrebné :) .
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod Nemo » 04 Jan 2005 17:44 pm

Joli-ja mam doma okolo 10samic ak ma kazda v rovnakom case male tak asi nekupim 10 malich akva aby som ich tam drzal...


A dakujem vsetkym za rady v chve sa mi uz dary za par mesiacou som vypestoval ce 50mladych.
Obrázok používateľa
Nemo
 
Príspevky: 88
Obrázky: 14
Založený: 14 Feb 2004 11:53 am
Bydlisko: Presov

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod jip » 03 Feb 2005 13:04 pm

Myslím, že jsi nepochopil, co ti Joli radil. Není nutné samičky s mladými odlovovat ze společného akvária, pokud je v něm dostatek úkrytů v kamenných skalkách nebo pokud jsou v akváriu rostliny. Musím ti říci, ža mám spíše opačný problém, protože musím odlovovat mladé rybky ze společného akvária, abych ho nepřerybnil. Pokud někdy odlovuji samičky s mladými v tlamce, tak pouze proto, abych ji nechal vypustit v samostatném akváriu mladé, které někomu daruji. Rozhodně nedoporučuji "vyklepávat" jikry, protože mladé samičky z takových odchovů mají až příliš často problémy s donošením mladých a často ztrácejí jikry. Ale to už psal Joli. Více na:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=2248
a
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=3366
jip
 
Príspevky: 15
Obrázky: 35
Založený: 07 Sep 2004 10:13 am

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod nurofen » 25 Mar 2005 20:24 pm

ked vyberies ikry uz aj v ten den ako sa ryba vytrela a zabespecis aby boli dobre chranene a s neustalou cirkulaciou okyslicenej vody tak by ti preziju vsetky
nurofen
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2005 16:54 pm
Bydlisko: Senec

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod Kulko » 26 Mar 2005 14:07 pm

Nemo napísal:Mam zasa problem malawi vsetko ok ale vzdy ked ma samica ikry zapisem si den a o 14 dni vyberam bohuzial vzdy iba velke ikry nie vsak rybky.V com je chyba?A este ak uz aj vyberiem ikry je moznost aby z nich este nieco bolo? KUJEEEEEEM :o

...zbytočne komplikuješ život sebe, aj svojim rybám.
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: ikry skory vyber?

Odoslaťod slauka » 08 Apr 2005 13:56 pm

to Nemo:
clovece, mat tak tvoje samice :wink:

mne rybky (nazov neviem - podoba sa to na cichlasomu - su to albini) nakladli ikry - das sto a behom troch dni ich pozrali :( aj ked si ich prilepili na koren, ktory je v rohu a strazili ho 24 hodin denne, pochutnali si na nich zrejme ostatne tropheusy a labeotropheusy. alebo je mozne, ze ich zozrali vlastni rodicia?
ked ich nakladu znova, mozem im dako pomoct ochranit ich?
Obrázok používateľa
slauka
 
Príspevky: 27
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2005 14:42 pm
Bydlisko: bratislava


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.