118 l akvarium azia



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Júl 2016 14:40 pm

Ahojte, chcel by som zalozit nove akvarium 80 x 35 x 40 (112 l).

Osvetlenie: 2x 20 W http://www..akvariumonline.sk/hagen-osve ... -115w.html. Chcel by som nejaky kryt, ale neviem cci je to dost svetla...ma to mat aj nejake reflektory...

Filter: http://www..akvariumonline.sk/eheim-vnut ... 00551.html

Pozadie cierna folia

Ohrievac ziadny (petrzalsky byt)

CO2 - neviem ci potrebujem a ci ho k tomu svetlu a rastlinam vobec treba, keď tak biokvas od rataja alebo nieco obdobne. Este som to nikdy neskusal (akvarium som mal pred viacerymi rokmi).

Dno - nieco do cervenohneda

Dekoracie - koren

Rastliny - zive - v zasade azijske, t.j. nenarocne kryptokoryny (affinis, aponogetifolia), microsorium, limnohila, hygrophyla, mozno valisneria gigantae), javsky mach...chcel by som aj nieco male nenarocne dopredu, ale nic ma nenapada...

Ryby: puntius tetrazona - 10 x, puntius conchonius - 5x, danio rerio - 5x, rajovec - 1x samec + 2x samica. Chcel by som aj nieco na dno, ale v azii sa mi zda byt vsetko prilis velke (labeo bicolor aj SAE). Myslite ze je to ok, alebo by to bolo uz prerybnene?

Ďakujem za pripomienky...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Reklama

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod vincent van gogh » 19 Júl 2016 16:34 pm

Ahoj,tak 118,alebo 112 l ?
garf napísal:...alebo by to bolo uz prerybnene?

..

Na ten objem si myslim,ze by to bola riadna,nezdravá tlačenica.. CO2 (aj z tlakovej flaše) by bolo , podla mna,zbytočne.
Link na svetlo a filter nefuguje.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Júl 2016 17:05 pm

Tak iba 112 litrov.

Kryt (svetlo):

Kryt Marina GLO-LIFE 80x35cm 2*20W, 82 EUR
Kompletný čierný plastový kryt na akvárium s contolerem 2 x 20 W. Rozmer krytu: 80 x 35 cm. K tomuto krytu sú vhodne 2 x 20 Wattové žiarivka T8 ( 26mm)o dĺžke 60cm.
- obsahuje reflektory.
- elegantný otvor pre NutraMatic automatické kŕmitko.
- vode odolné držiaky pre žiarivky.
- Anti-Kapillar-Effekt. Zrážajúca voda sa spätne vracia do akvária.
- kŕmiaci otvor.

Filter:

EHEIM pickup 160, 22 EUR
PRE AKVÁRIÁ S OBSAHOM: do 60 - 160 litrov
Výkon čerpadla: 220 - 500 litrov /hodina
Tlak = dopravná výška: 0,4 m
Príkon: 6 wattu
Objem filt. hmoty : 0,33L
Rozmery v * š * h: 218 x 75 x 96 milimetrov

Znizenie osadky: Puntius tetrazona - 5x , puntius conchonius - 5x, danio rerio - 5x, rajovec - 1x (samec) ako taka ta soliterna ryba, co si ju kazdy zapamata :) podla centimentrov by to bolo: 5x6 + 5x8 + 5x6 + 10 = 110 litrov. Este stale by to bola tlacenica? mam za to ze su to temperamentom rovnake rybky a rajovec si poriadok urobi keby nieco...

Dakujem
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod YELEN » 19 Júl 2016 17:56 pm

Inak tie linky idu len musis zmazat po www jednu bodku :)
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Júl 2016 18:02 pm

Tak tu su :)

Kryt

http://www..akvariumonline.sk/hagen-osve ... -115w.html

Filter

http://www..akvariumonline.sk/eheim-vnut ... 00551.html

Neviem ako tam ta bodka pribudla...ale zase je tam...preot som dal aj popis priamo do textu...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Júl 2016 23:23 pm

Ja by som radil akvárium založiť a zabehávať po dobu 4-5 týždňoch. (Verím, že vieš, čo je zábeh akvária) O osádke by som uvažoval až po tejto dobe. Dovtedy si poštuduj atlasy rýb. Tvoja kombinácia rýb je nie príliš šťastná. Vybral by som jeden druh tetier, alebo jeden druh mreniek. Rajovec je teritorialna rybka. Ten by bol v strese pri ochrane svojho teritoria a ostatné by boli stresované ním.
Opakujem založ akvárium a po dobu 4-5 tich týždňoch zábehu máš čas na naštudovanie biotopov.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Júl 2016 10:24 am

Ja si myslim,ze je dobre uvazovat (nie len) o osadke este pred zalozenim akva.
Moj nazor: Nie som fanda krytov a vnutornych filtrov (nad 100l by som urcite daval externy),ale v tomto pripade preco nie. Uplne v klude.
Svetlo bude 10cm ku kazdej strane chybat,ale opät,ziadny problem, ked saspraví adekvatny layout.

Na ryby by som isiel opacne.Znizit pocet mrenky 4-pruhej o 5ks a jednu samicku rajovca,vela nerieši. Ja by som skôr obetoval nejaky druh a naopak,k nejakemu pridal.Pre rybu urcite lepsi huf 8-10ks,ako 5.
V tej rovnici , to myslime 110cm rybacej dľžky sa rovná 110 l vody? A co ked mrenka ruzova bede mat 11-12cm? :D

Malé.Furt da mi to zda male.Ked si nakreslim ns papier povedzme 6,alebo 8 cm rybku ....a toho 15 kusov + rajovce....a to vsetko v 80 cm dlzky, tak ej,neviem,neviem.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 20 Júl 2016 11:05 am

I.P. Pavlov napísal: Vybral by som jeden druh tetier, alebo jeden druh mreniek.

vincent van gogh napísal:Ja by som skôr obetoval nejaky druh a naopak,k nejakemu pridal.Pre rybu urcite lepsi huf 8-10ks,ako 5.

toho sa drž a bude to lepšie vyzerať
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 20 Júl 2016 12:55 pm

Dakujem za reakcie.

Takze nakupim akvarko a techniku, zalozim, nasadim rastliny a potom zavesim nejake foto kym sa bude zabiehat...

A nad tymi rybami este teda porozmyslam a snad sa najde nejaky kompromis

Zatial dakujem...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod j » 21 Júl 2016 07:22 am

O tom Eheim pickup 160 neviem nič, možno je dobrý, ale pre istotu ti dám do pozornosti aj Eheim biopower s ktrorým mám dobrú skúsenosť v podobnom akváriu.
K ostatnému - pokial nebudeš vyhladávať nejaké extra náročné rastlinky, tak si s tým svetlom bohato vystačíš a CO2 a neviem aké hnojenie nebude potrebné. Len to chce trochu trpezlivosti kým sa ti akvárko "chytí".
Výber rýb - v takýchto menších akváriách podla mňa skôr vynikne väčší húh menších rýb, ako menej väčších.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod vincent van gogh » 21 Júl 2016 14:05 pm

Hora napísal:
I.P. Pavlov napísal: Vybral by som jeden druh tetier, alebo jeden druh mreniek.


Tetry by som pri "Ázii" asi nevybral.To skor razbory,ale pointa je rovnaka.
Mozností je dost. Aj ryb aj rastlin...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 21 Júl 2016 15:23 pm

Urcite by som chcel mrenky, lebo su take zivsie. Medzicasom mi napadlo, ako mat vela "druhov" ryb a zaroven nemat z kazdeho po pat kusov. tie mrenky stvorpruhove mozem predsa nakombinovat - klasicka, machova, albin...a to su hned tri "druhy" :)
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Júl 2016 22:17 pm

To áno, no mrenky štvorpruhé sú potvory. Naháňajú sa nie len medzi sebou, ale i ostatné ryby. Sú to otravy. Ak mrenky tak dúhové, sú to pokojné rybky a krásne do krvavo červena sa vedia vyfarbiť
http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod j » 22 Júl 2016 07:29 am

Keď chceš živšie aźijské rybky, tak ti môžem odporučiť kardinálky. Pekná húfová nenáročná rybka. http://rybicky.net/atlasryb/kardinalka_cinska
Mne sa dokonca bez toho aby som o tom vedel aj rozmnožili. Otázne s čím ich skombinovať. Ja mám s nimi sekavce ( http://rybicky.net/atlasryb/sekavec_pricnopasy ), ale tie v husto zarastenom akváriu vidím iba zriedkavo, ale je to zaujímavá a vytrvalá ryba. No a ešte mi v tom ázijsky ladenom akvárku prežívajú posledné dve razbory hengelove ( http://rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova ). Tým bolo to akvárium primárne určené, ale z nejakých príčin ten húfik do nejakého roku a pol vykapal a prežívajú mi tam už iba dve ( už budú mať vyše tri roky).
Experimentoval som aj s mrenkami 5pruhým, ale boli stále zalezené za filtrom a vyliezali iba na kŕmenie - inak pekné ryby.
Kardinálky aj razborky sa držia vždy v strede akvárka, takže akvárium pôsobí stále plné života.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Júl 2016 16:18 pm

Sekavce-pangia v akváriu ani nevidíš, sú plaché a zaryté v dne
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 15 Aug 2016 11:41 am

Mohol by mi pls niekto poradit, kde by som mohol zohnat v bratislave akvarium rozmerov 80x40x40? Boil som v hronbachu a tam maju len 80x35x40 a ine vraj ani nemavaju.

Uz som kupil cez eshop kryt 80x40, avsak pokial ide o akvarium, tak mi povedali ze zasielat ho by bolo nakladne + riziko rozbitia, preto by som chcel samotne akvarium kupit niekde v bratislave (spom z bratislavy a neviem si po neho prist velmi autom).

Viete o nejakom obchode v BA, kde by pripadne na objednavku vedeli urobit akvarium? (v hornbachu to nejde).

Ďakujem
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 15 Aug 2016 11:55 am

Pozri
http://www.vypredaje.net
lacne akva a az ku dveram
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 22 Aug 2016 09:20 am

Tak a je to tu...akvarium zalozene...
Prílohy
unnamed.jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 22 Aug 2016 09:37 am

Hruby objem je nakoniec 128 L - 80x40x40
Svetlo - 2x18W, akva je v rohu pri stene s oknami, je to udajne studene svetlo - nevadi?
Filter - vnutorny EHEIM - do 160 litrov tusim...
Pozadie - 3D diversa standard

Vcera par hodin po zalozeni som pridal aj rastliny - H. polysperma sunset a H. corymbosa stricta...kupil som ich v hronbach, bohuzial som si nevsimol ze ide o nejake kultivary, myslel som si ze su to tie zakladne nenarocne, ale docital som sa na nete, ze tieto su trochu narocnejsie nas svetlo, tak uvidim...neviem ci by filter nemal ist vyssie, aby tie rastliny prilis neovieval...

Rastliny este dokupim - rozmyslal som na C. demersum este dozadu, S. subulata dopredu (viem, nie je to velmi azijske, ale tak su to uz take kozmopolitne rastliny nie?)

Neksor kryptokryny a nejaku peknu soliternu rastliny, ale to musim este porozmyslat...

Ryby nepojdu skor ako o mesiac (davam na rady skusenejsich :)...v podstate som rozmyslal ze by som ich mohol nakupi az na akva burze co bude v ruzinove v oktobri...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 22 Aug 2016 11:45 am

Ceratophylum by som dozadu nedaval,mozes ho omotat na koren,kamen a bude sa rychlo tahat hore,no bude vytahane a slabe.Ak ho nechas volne na hladine,vtedy sa pekne zahusti a je vyborna rastlina na korigovanie zivin.Skor nejaku valisneriu alebo ceratophylu podobnu limnophilu sesilifloru.
Stricta bude rast pri tom svetle.Mam ju v este menej osvetlenom,nehnojenom a druhom presvetlenom s CO2,denne hnojenie viditelny rozdiel,ale udrzi sa ti.
Filter dvihni pod hladinu nech tam tie rastlinky pokojne rastu a nesplynul by viac v druhom tmavsom kute pri tom kmeni?Valisnerie tiger nie je hrubolista,rychlo by ho zakryla,rozrasta sama po dne a skor stabilizuje akvarium ako pomalsie napr.kryptocorynky.Mas pod strkom nejaky vyzivny substrat?
No a ci vydrzis do tej oktobrovej burzy?Myslim,ze nie,nieco tam pustis skor :wink: len vydrz ten zabehovy min.mesiac.A nepoondi to zlym,nevhodnym zlozenim rybiek.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod vincent van gogh » 22 Aug 2016 12:53 pm

Zaujímavé. V prvom tvojom príspevku je :
"Chcel by som akva 112l ,osvetlenie 2x20w, Pozadie - čiernu foliu, Dno - niečo červenohnedé, Dekoráciu - koreň...."

pozerám,že nič z toho neplatí.Však nič sa nedeje,je to v podstate terciálna záležitosť.Viac ma zaujalo,že relatívne pekné 3D- pozadie si nepodporil žiadnym (zaujímavým) "layoutom".
garf napísal: je to udajne studene svetlo - nevadi?...

Nevadí.
garf napísal:...neviem ci by filter nemal ist vyssie, aby tie rastliny prilis neovieval...

Mal.Je dobre,ked sa jemne čerí hladina.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 22 Aug 2016 16:15 pm

pozerám,že nič z toho neplatí.Však nič sa nedeje,je to v podstate terciálna záležitosť.Viac ma zaujalo,že relatívne pekné 3D- pozadie si nepodporil žiadnym (zaujímavým) "layoutom".


no, povodne som mal v plane iny kryt s osvetlenim, ten ale nebol dostupny, tak som vybral iny a ked sa dalo, tak som dal o pat centimetrov vacsie akva radsej...pozadie sa mi zdalo dobry napad aj pre pripad, ze by rastliny moc nesli, aby tam aspon nieco bolo pekne :) teda okrem rybiciek...

Pokial ide o layout, mas na mysli asi nejake korene, kamene a k tomu doaranzovane rastliny. Skusim sa s tym vyhrat, nejaky koren dokupit...kamene neviem, tazko ich k tomu pozadiu vybrat (au aj ten strk vyzera trochu neprirodzene)...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 22 Aug 2016 16:24 pm

Mas pod strkom nejaky vyzivny substrat?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 22 Aug 2016 16:26 pm

Mas pod strkom nejaky vyzivny substrat?


Nemam...ak to chapem spravne, pytas sa kvoli tomu ze kryptokoriny potrebuju trochu vyzivnejsie dno...no tak aj preto ich tam chcem dat az neskor a teraz som vybral zatial len stonkovky...

nechcel som moc vymyslat s dnom, aby som potom nemal zle hodnoty vody a nehnilo mi to tam nejak...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.