Roots and Stones



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 29 Aug 2016 12:59 pm

Roots and Stones

Zdravím všetkých nadšených akvaristou. Už nejakú dobu navštevujem toto fórum, aj keď veľmi aktívny nie som. Už 15rokov žijem v Čechách, tak "fungujem" hlavne na rybičky.net. Kedže už cez Tapatalk sledujem veľa Vaších nádrží, tak som si povedal, že by sa patrilo založiť si aj svoju vlastnú... :)

Keď počítam aj 10L Nano Cube, tak je toto moja 6-7 založenie akvária. A druhé ktoré je rastlinné. Prvé založenie tohoto akvária si môžete pozrieť na mojich stránkách (http://www.tomasmegis.cz/Ruzne/Little-Green-Forest/). Bohužiaľ sa mi podarilo s mrazenou potravou (pravdepodobne) dotiahnuť nejaké parazity a hlístice. Takže v priebehu 10dní všetko pošlo... :( Nádrž som zrušil a založil nanovo a inak.

Na nejaký biotop je to malá nádrž a na "pure aquascaping" mám zatiaľ málo skúsenosti. Takže je to rastlinné akvárium.

Tak a teraz k aktuálnej nádrži... :wink:

Akvárium
45x30x27 - 36L - optiwhite

Filtrácia
Eheim Aquacompact 60 - Biomolitan - SubstrátPro - filtračná vata - Seachem Purigen
Eheim Skim350 - cez spínacie hodiny, v intervalu 15min od 6:00 do 17:00

Osvetlenie
Chihiros A-Series 27W - od 7:30 do 11:00 a 14:00 do 17:00 (začínám pridávať každý týždeň +30min), svetlo ide 70% výkonu

Pozadie
Čierná samolepiaca tapeta

Stojan
"Upgradovaná" skrinka IKEA - akvárium je v obyvačke

Dno
Dennerle Sulawesi Black
Riečny piesok - 0,5 - 1,5 mm

Dekorácia
Drevo Red Moor
Zvetraná bridlica - okolie Vyšehradu

Hnojenie
Dennerle Deponit NutriBalls
Seachem Flourish - doporučené dávkovanie
Seachem Flourish Trace - doporučené dávkovanie
Seachem Flourish Excel - doporučené dávkovanie
NITRO PLUS - dusičnan draselný - každý druhý deň 1ml (1 mg/l NO3 a 0,6 mg/l K)
EasyLife Fosfo - zatial nie

CO2
Dennerle Primus 160 + Dennerle Micro Flipper - momentálně non-stop, 8 bubliniek za 10 sekúnd

Údržba
Chihiros Doctor II Mini S - celkom diskutabilné zariadenie :D zatial ma úplně od rias neochránil, ale to je skor nezvládnutým hnojením než nefunkčnosťou :wink:
Výmena 15L vody každý týždeň + "vysávanie" dna

Chémia
Dennerle BactoClean Bio - pri založení
Seachem Pristine
Sera Aquatan

Krmenie
Hikari Micro Pellets
Sera Vipagran
Sera San
Hikari Algae Wafers
Dýně Hokaido + Krmivo FMS - prokrevetky.cz

Rastlinky
Alternanthera reineckii 'Mini'
Bucephalandra green wavy
Hygrophila pinnatifida
Microsorum pteropus
Pistia stratiotes
Rotala wallichii
Staurogyne repens
Taiwan moss
Wheeping moss
Vallisneria nana


Obyvatelia
10x Hyphessobrycon amandae - jedna je invalida, má iba jedno oko a plave trochu na stranu :roll:
2x Otocinclus affinis - jediné dve rybky, ktoré prežili z predchádzajúcej nádrže, uvidíme ako dlho vydržia
2x Neritina natalensis - cestovatelky, momentálne sú v Nano Cube 10 kde majú riasy

A teraz už fotky... 8)

Prvý deň od založenia, ešte tam je ľahký mliečny zákal od nasadenia baktérii a tiež iná skladba rastliniek. Väčšinu som bral od Rataja, keďže obľúbené profiplants.cz toho cez leto veľmi nemá.
Obrázok

Jeden detail...
Obrázok

A hranie so svetlom... Ako ja by som si len prial mať veľké Blackwater akvárium 8)
Obrázok

10tý deň od založenia, tu už prebiehla zmena v rastlinkách, kde Cryptocoryna úplne odhnila a Vallisneria (díky pán Rataj) bola tak zariasená, že som ju vymenil za novú od Dennerle
Obrázok

Deň 24 - rastlinky pomalu ale isto rastú :)
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Celkovo zatiaľ spokojnosť
Obrázok

Obrázok

Niekoľko pohľadov z boku nádrže. Na prvej fotke je krásne vidieť efekt Purigenu, kde výmena vody bola pred týždňom...
Obrázok

Obrázok

Obrázok

A "upratovacia čata" :lol:
Obrázok

Obrázok

Dúfam, že sa vám fotky budu páčiť. S radosťou privítam každý nápad, radu, názor, komentár (aj negatívny)... :) Budem sa snažiť prezentáciu aktualizovať aspoň raz do týždňa... :pivo:

Pekný deň, Tom.
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Tomáš » 29 Aug 2016 13:07 pm

Krasne :) opat nieco nove na sledvanie, :pivo: drzim palce nech to rastie a oblukom sa vyhyba riasam :)
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 29 Aug 2016 13:54 pm

Zhodou okolnosti som tiez v Phe a mozno preto castejsie sledujem Rybicky.
Vsimol som si tvoje akva hned,ked si vlozil tu prvu Prisma-fotku.
Hovorim si: Aha,Slovak v AA, sikovny.....preco ma len 3 prispevky a ziadnu vlastnu temu aj na Akve? :)

Velmi pekna robota.TOTO akva sa ti naramne podarilo! Radost sledovat. Vyhoda fotografa je markantna.... :o

Koniec hlasenia.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod ferro » 29 Aug 2016 15:45 pm

Veľmi pekná nádrž, tie bridlicové kamene sa mi páčia. Celkovo layout je taký prijemný. Chcel by som také niečo keď raz budem prerábať to moje 50l. Profícky nafotoné to sa hneď vidí ;-). Držím palce nech sa darí.
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Roots and Stones

Odoslaťod lev_ica » 29 Aug 2016 16:47 pm

Na "rybičkách" pravidelne sledujem (už aj predchádzajúce). :mrgreen:
Krásne akvárium, parádne fotečky. Takéto by som v obývačke chcela aj ja. :pivo:
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 29 Aug 2016 19:11 pm

Proste Wav!!! Fakt krasne zalozene akva,nadherne footky som rad.ze je tu dalsie akva a ktoru temu da davam do zalozky na pravidelne sledovanie :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 29 Aug 2016 23:23 pm

WOW. Toľko pozitívnych komentárov som ani nečakal... :D Ďakujem!

@Tomáš, zatiaľ rastie celkom dobre. Tempo rastu sice nie je tak rýchle ako keď som mal Amazoniu, ale vyhovuje mi. Pred tím som musel týždeň čo týždeň niečo strihať... :lol: Teraz to snáď bude nádrž na pohodu. :angel: Riasy veľmi neriešim, keď ich nebude viac ako rastliniek, tak budem spokojný, veď patria k tomu... :)

@Vincent, díky. Aaaa, šikovný no neviem... :o Skor iba s citom pre detail, ale čo sa týka dalších vecí tak ťažký začiatočník. Mám sa toho ešte veľa čo učiť. Možno za 20 rokov to niekam dosiahnem... :lol: Uvidím ako sa to bude vyvíjať, keď podľa plánu tak zkusím nejakú súťaž.
Čo sa týka fotenia, tak máš pravdu. Je to moja veľká výhoda, predsa len sa tomu už venujem nejaký ten rok. Ale úprav na fotiek je minimum. Nič extra, trochu šupnem posuvnikom v Lightroomu sem, trochu tam. Vo Photoshope maximálne vyklonujem nejaké bublinky aby nerušili...

@ferro, máš pravdu, kamene robia veľa. Dlho som niečo podobné hľadal, a keby nebolo jedného uživateľa na Rybičkách, tak by som hľadal do teraz, alebo spravil nejaký layout s Dragon Stone. Bohužiaľ sa mi nedarilo v Prahe nájsť obchod, kde by mali nejaké malé kúsky Seiryu Stone a mlátiť do toho kladivom sa mi nechcelo, keďže to je vždy poznať... Inak ma veľmi zaujali Frodo Stone, čo má Adam Votava na eshope, takže nový layout bude z nich...
Inak Dennerle 50L sa mi páči. Premýšľam o něj a urobiť nejaké pekné Iwagumi... :)

@lev_ica, ahoj "lilitko" :angel: ďakujem za zastavenie! Ale prosím ťa, veď jak "Blažená ríša" tak "Bobátkovo maximum" sú krásne nádrže, ktoré stoja za to! :pivo:

@matus, díky. Tvoja "41tka" je bomba. Mám veľmi rád tvoju nádrž a pravideľne sledujem! 8) Teraz po prerábke sa mi to páči ešte viac, jak je taká "vzdušná". Len tak ďalej... ;-)

A ako poďakovanie prihodím nové fotky. 8) Keďže Neritiny všetku riasu pojedli tak si hovorím že tým mojím dvom chudáčikom přeživším prihodím niečo na prilepšenie. A tak dostali jednu "algae wafličku"...

Ako prvé u nej boli Tetry, že čo to je??? Toto ešte nepoznáme! Tak nesmelo okukovali...

Obrázok

Až prišiel prvý odvážlivec ktorý odskúšal... Potom sa do nej pustili všetky, no Oťas sa už blížil... :lol:

Obrázok

Tak a máte útrum! A na dalších 10 minut ich tam nepustil... :o

Obrázok

No nič, Tetry tu chipsu ozobávali až do doby než zhaslo svetlo. A možno ozobávaju až do teraz... :D Takže holky, čaká vás dvojdenný post... :P

Ďakujem za pozornosť... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Hora » 30 Aug 2016 14:38 pm

Pekné akva aj bez profi fotenia ale takto zlúčené super.Nech Ťa neodrádza,že fotíš a dávaš ,,skoro"podobné fotky v budúcnosti,radi pozrieme nové :shock: .Tie posledné tri by pasovali aj do lev_icinej témy Akvasvet v obrazoch :wink:
Nech sa Ti darí.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Roots and Stones

Odoslaťod noiz » 30 Aug 2016 15:53 pm

krasne akvarium! velmi pekne zladene, nadherne pofotene... prosim viac ;)
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Roots and Stones

Odoslaťod fazyl » 31 Aug 2016 14:53 pm

palec hore, krasne akvarko aj prezentacia
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Pštros » 31 Aug 2016 16:37 pm

Paráda! Nech sa darí a teším sa na pokračovanie...
:pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Roots and Stones

Odoslaťod MajoX » 08 Sep 2016 12:06 pm

Krasne akva :shock: snad sa aj mne nieco take podari ked budem velky. Sledujem a drzim palce
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 19 Sep 2016 21:58 pm

Ahoj všetci!

Po dlhej dobe updatujem tému. Teraz mám toho v práci celkom veľa, nestíham nič vkládat (ani na rybicky.net), tak iba pasívne sledujem obľúbené témy... :wink:

Za tie posledné týždne sa toho stalo až až. Bohužiaľ skoro nič pozitívne... :| No kde začnem...

- na Rybičkách sme rozoberali môj koreň, že kde som ho kúpil, že je pekne rozvetvený. A v tom je ten problém, čo nastal. Koreň bol lepený z 3 menších silikonovým lepidlom na akvária... A to lepidlo sa rozlepilo, takže celý koreň sa rozpadol!!! :twisted: Takže som ho dočasne rôzne podložil kameňmi a keď bude čas, tak ho dam dokopy stahovacími páskami.

- aby toho nebolo málo, tak mi prestal fungovať spätný ventil od Dennerle. Tak som ho dal z obvodu preč. Samozrejme mi bolo jasné že hrozí pretečenie vody do CO2 obvodu, tak som vypojil magnetický ventil aby CO2 išlo non-stop. Hovorím si, že bombu som menil pred 2 mesiacmi, že bude z 2/3 plná... No než som stihol kúpiť spätný ventil, tak CO2 došlo... WTF??? a čo sa nestalo, voda natiekla až do fľaše... :dead: redukční ventil som musel vyhodit, pretože nepustil ani bublinku a nepodarilo sa mi ho rozobrať a zkusiť nějako vyčisti. No čo už, som debil... :cry: Prešiel som po rokoch opat na "burčiak"... :lol: Zatiaľ laborujem s pomermi vody - cukru - kvasnic

- do toho som zistil, že Rataj mi miesto Staurogyne Repens poslal Staurogyne sp. ´Porto Velho´... Nie je to škaredá rastlinka, ale asi by sa mi viacej páčila Repens, Porto Velho má celkom dlouhé listy.
Ono rastlinky od Rataja boly sami o sebe "výhra". Celkový účet? Ploštenky a hlístice v oboch akváriach, o slimákoch ani nehovorím. Čo s týka rastliniek, tak machy boli totálne prerastené riasou, takže som ich musel nakoniec vyhodit, Vallesneria letela po niekolkých dňoch... A ešte by som zabudol, v Nanu sa mi objavila Vorticella... :shock:

Pre zajímavost, moje Nano krevetárium... 8)

Obrázok

A tu fotka ako vyzerá Vorticella (rastie na tom slimákovi), fotka nie je nič extra, ono ten slimák ma asi tak 1,2mm... Výraz vpravo je 1:1 zo záberu z lupy. Chcelo by to makro objektiv...

Obrázok

Takže odo mňa Rataj neuvidí už ani korunu!

A teraz aspoň trochu pozitívne informácie, RASTIE TO! :) Aj keď mám taky zmiešaný pocit z Seachem Flourish, tak sa mi zdá, že keď som v starom používal Profiplants Complete Plus, tak to rástlo lepšie, sice tam bola Amazonia, ale nechýbalo mi ani železo, ani fosfor ani draslík ani dusičnany. Teraz musím pridávať... The Cube (krevetarko) funguje iba na Profiplants Compete a Liquid Carbon a som spokojný. Rastie to pomalu, ale to som čakal. Je to low-tech v režimu low-maintenance, prostě keď je čas tak vymením 50% vody. Inak iba dolievam...

To sú ale taky detaily, ktoré musí doladiť... :wink: Minule som po prvý krát strihal, už to chcelo jako Staurogyne, Alternantheru i Microsorum... Najväčšiu radosť mám ale z Bucephalandry green wavy, ta sa rozrástla krásne. Tak som jej našiel, iné, dôstojnejšie miesto, keď už začína kvitnúť... :mrgreen: :angel:

Obrázok

Obrázok

Naozaj, som zatiaľ s vývojom spokojný. Ale asi urobím nějaké zmeny. V zadu mi rastie Hygrophila pinnatifida ktorú nie je veľmi vidieť a je to krásna rastlinka! Určite ju skusím dať aj do The Cube...

Obrázok

A ešte tie moje bláznivky... Sú to neuveriteľné rybičky... Začínam rozmýšlať či hejno rozšírim alebo dokupim nejaké kámoše. Čo by ste urobili vy?

Obrázok

8) :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 20 Sep 2016 00:18 am

Setko vyzera super fakt radost pozerat :) podobnu skusenost s rastlinkami mam aj ja od ineho predajcu :( skus nakupit rastlinky napr od .akvazahrada zatial som bol vzdy spokojny pripadne greenaqua.hu, velky vyber a kvalita.

Ohladne rybyciek ja by som dokupil viac. Teraz uz mam 25x v kocke a musim povedat,ze spravanie sa zmenilo. Urcity cas su spolu v jednej skupine a zrazu uz kazda plave kade tade. 10x bolo malo na ten objem a spravanie nebolo ako som cakal ale teraz je to super. Premyslam,ze dam prec tych 6x espey co mi ostalo a doplnim este ohnivky :)

Mne je zasa luto,ze u mna otikovia takto po akva nelezu ako u teba...:( stale su schovane na koreni ale niesom jediny co ma tento problem nechapem.

Buce je krasna a dobre miesto si jej vybral. Drzim palce aby si vsetko poriesil co sa pokazilo a tesim sa na dalsi update :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 20 Sep 2016 08:53 am

Matúš, diky... ;-)

Po pravde ja by som ani od Rataja nebral, keby Profiplants málo to čo som chcel v in-vitru. Ale bolo leto, veľa ľudí nezakladalo akvária, tak sa im neoplatilo pestovať. Po tejto skúsenosti už iba in-vitru, alebo Dennerle. Našiel som v Prahe jeden obchod, v ktorom rád nakupujem veci hlavne pro Nano. Pán tam má rastlinky od Dennerle a minulé keď sme sa bavili o Ratajovi a absencii akýchkoľvek raritných druhoch v ČR, tak mi pán navrhol že mi kľudne objedná čokoľvek čo ma Dennerle v katalógu. :-) :-) :-) Že všetko čo je v cenovej kategórii 5+ sa objednáva na kusy. Čo je super, keďže mám v plánu trochu prerobiť začiatkom roku a pripraviť na moju prvú účasť v IAPLC... :-)

Fakt má Rataj celkovo sklamal. Škoda, že som pred tým nevedel o akvarijnirostliny.eu objednal by som tam. O tej maďarskej stránke viem, rozmýšľal som o tomto že u nich objednam nejaké rastlinky, ktoré nejde objednať u nás... Ale teraz už to padá, keďže môžem čokoľvek od Dennerle... :-)

Tak určite plánujem dokúpiť niečo. Len netuším či rozšírim stavajuce hejno, alebo k Tetram kúpim nejaky iný druh... :-) Fakt netuším...

Inak Otikovia sa v mojich nádržiach vždy správali "neštandardne". U veľa ľudí som čítal, že o nich ani nevedia, že iba v noci ich je vidieť na sklach. U mňa to je iné, mám pocit že sú snáď viac aktívne cez deň. Pravidelne plavu z miesta na miesto. U mňa sa nikdy nechovali ako hejno. Aj keď som ich mal 6, tak vždy boli spárované, mal som totiž 3x samičku a 3x samčeka... :-) Vždy boli vo dvojici. Dokonca sa mi i dva páry vytreli a napočítal som 8 prckov. Potom ale prišla epidémia parazitov a zostal mi iba tento jeden pár... :-( Netuším či by teraz s Tetrami prežili malí Otíci. Tetry sú strašne nenažrané a idú po všetkom čo plavé a je jedno čo to je... Ked to nieje k jedlu tak to vypľuvnú... :-D Jedna čo mám je invalida, má totiž iba jedno oko, bohužiaľ takto je už od začiatku, len mi ju je ľúto utratiť... Tak tu som videl už "jesť" aj bublinky z Twinstaru... :-D Inak Tetri fakt idú po akýmkoľvek bordelu čo náhodou plave vo vode... :-D Takže asi by som ich musel prelovit do Nana...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod atrapa11 » 20 Sep 2016 11:36 am

Krasna nadrz.Ako na rybyckach sledujem tak budem aj tu.Fotky su super vsetko ciste.Nech sa dari na dalej.
Obrázok používateľa
atrapa11
 
Príspevky: 29
Obrázky: 2
Založený: 27 Mar 2014 04:03 am
Bydlisko: Kosice KVP

Re: Roots and Stones

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Sep 2016 12:33 pm

@chuanvaldes : Tie korene si len lepil?
Jasne, su to male kusky......LEN na silikon by som sa asi spolahol aj ja.
Ale budem riesit podobnu vec. Taky maly krpáň k vacsiemu korenu. A rozmyslam, cim to este pozichrovat, aby sa mi to po case tiez " nerozlepilo".

K samoreznym skrutkam som trochu - kôli velkosti korienku - skeptik...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod MajoX » 20 Sep 2016 15:39 pm

chuanvaldes napísal: Inak Otikovia sa v mojich nádržiach vždy správali "neštandardne". U veľa ľudí som čítal, že o nich ani nevedia, že iba v noci ich je vidieť na sklach. U mňa to je iné, mám pocit že sú snáď viac aktívne cez deň. Pravidelne plavu z miesta na miesto. U mňa sa nikdy nechovali ako hejno. Aj keď som ich mal 6, tak vždy boli spárované, mal som totiž 3x samičku a 3x samčeka... :-) Vždy boli vo dvojici. Dokonca sa mi i dva páry vytreli a napočítal som 8 prckov. Potom ale prišla epidémia parazitov a zostal mi iba tento jeden pár... :-( Netuším či by teraz s Tetrami prežili malí Otíci. Tetry sú strašne nenažrané a idú po všetkom čo plavé a je jedno čo to je... Ked to nieje k jedlu tak to vypľuvnú... :-D Jedna čo mám je invalida, má totiž iba jedno oko, bohužiaľ takto je už od začiatku, len mi ju je ľúto utratiť... Tak tu som videl už "jesť" aj bublinky z Twinstaru... :-D Inak Tetri fakt idú po akýmkoľvek bordelu čo náhodou plave vo vode... :-D Takže asi by som ich musel prelovit do Nana... Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk


Krasne akva, palec hore, velmi sa mi paci. A tie fotky... joooj.. U mna tiez otikovia ziju, plavaju z miesta na miesto a nieco stale cistia. A tetry ma dost sklamali presne tym co pises, ked sme pridali do akva krevety, chvilu ich len tak nahanali, potom sa normalne rozostavili v akva ako vojaci a total ich zlikvidovali.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Roots and Stones

Odoslaťod lev_ica » 20 Sep 2016 17:47 pm

WOW, tie fotky sú úplne super. :angel: Také čisté a farby úžasné... Akva stále závidím. :lol: Inšpiruješ ma... :pivo:
Obrázok používateľa
lev_ica
 
Príspevky: 609
Obrázky: 65
Založený: 25 Jan 2014 16:55 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Sep 2016 21:15 pm

Redukčný stačilo vysušiť teplým vzduchom, fén, teplovzdušná pištoľ, škoda ho. Tvoj opis znel ako zlý sen, takže do budúcna držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 22 Sep 2016 14:58 pm

@atrapa11, diky som rád že sa páči...

@vincent van gogh, bohužiaľ iba lepil. Nabudúce to už urobím samorezkami len som bol lenivý a nechcelo sa mi navrtavat dierky aby drevo nepraskalo. Tak som usúdil že akvaristický silikón bude stačiť. Úplne rovnaký osud má postihol aj v Nanu, tiež sa korene rozlepili. Teraz keď som prerábal, tak som ich spojil pásikmi (spojovacie elektrikárske pásky)... Budem to musieť nejako poriešiť o víkendu, aj tak mám v plánu trošku poprehadzovať rastlinky...

@MajoX, som zvedavý. Určite poreferujem. Krevetky tam dám budúci týždeň. Tak snáď prežijú.

@lev_ica, ale prosím ťa. Čo sa týka fotiek, tak sme tak na rovnakej technickej úrovni, obsahovo sú tvoje ďaleko zaujímavejšie... ;-) :-)

@I.P. Pavlov. Diky, sušil som fénom a nič. Alebo respektíve pustil jednu bublinku za cca. pol minúty. Takže vlastne nič... Neviem ako dlho cez neho tiekla voda. 2-3 dní. Zrovna som toho mal veľa v práci tak som akvarko videl len večer a ráno po tme. Podľa toho jak čvachtala voda vo fľaši, tak tam bolo 2-3 deci určite. Čo už, človek sa na chybách učí... Ešte že som kupoval ventil s bombou na bazare a vyšiel má po prepočte tak na 500,- Takže to až tak nebolí, ale nasere...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod Viktor » 23 Sep 2016 06:19 am

Ahoj.
Moc peknee, taketo layouty ja proste mozem. :-) nech sa dari.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Roots and Stones

Odoslaťod chuanvaldes » 02 Okt 2016 21:14 pm

Dobrý večer prajem, tak to tu zase trochu doplním... 8)

V priebehu týždňa prebehli nejaká zmeny. Hlavným impulzom bol rozpadnutý koreň, ktorý išiel von a opätovne som ho dal dohromady. Niečo ubral, inak otočil, niečo ustrihol. Ale myslím, že to je lepšie. Je to viac "clean" a mně osobně sa to páči... :) Vallisneriu som poslal do večných lovíšť. Na Rybičkách mi niekto písal, že je to burina, že budem plakať... A já som skoro plakal... :o Kurňa ona sa fakt rozrastala geometrickou radou... :lol: Koreň som posunul až čo to šlo na pravú stranu. Taktiež som skoro všetky rastlinky vybral a znovu zasadil... Za koreňom som nechal viac miesta, pretože začala topná sezóna a prišlo tam topítko. A hlavně miska na kŕmenie pre krevetky, ktoré tam sú od pondelka... No a miska hlavne kvôli tomu, že Tetry sú nenažrané :o a než tie granule najdu krevetky, tak ich Tetry zožerú... :x

Takisto som vybral z piesku tie male kamienky, aj tak boli už skoro všetky zahrabaná v piesku a keď som piesok luxoval, tak vždy nejaký skončil v hadici... A pre zmenu pridal paru väčších, pretože som aj pridal substrát...

No a teraz už k fotkám... Dal som si tu prácu a vyfotil som skoro bez techniky. Až na filter, manipulácia s nim nie je úplne jednoduchá, tak snáď mi to odpustíte... :wink:

Najprv klasika, pohľad z boku a predný... 8)
Obrázok

Obrázok

Jeden z hora a jeden bočný...
Obrázok

Obrázok

Bucephalandra 'Green Wavy' začala kvitnúť. Kvet je naozaj zaujímavý. S napetím som čakal aký bude a výsledok ma prekvapil. Pupen sa neotvoril ale odpadol a dnu "guľôčka" :angel: A pri fotení sa mi snáď zázrakom podarilo trafiť do hĺbky ostrosti, kvet, tetru a krevetku... :mrgreen:
Obrázok

A teraz moje upratovačky... :lol:
Obrázok

V predchádzajúcej nádrži boli krevetky stále niekde schované, v tejto furt niekde plavú, niečo čistia a preskúmavajú každú medzierku mezi kameňmi...
Obrázok

Aspoň majú Otíci pomocníky a môžu odpočívať... :pivo:
Obrázok

A aby ste si nemysleli, že pestujem iba rastlinky, i riase sa darí... :o Táto je ukážková a strašne sa mi páči a to myslím vážne. :angel: Na kameňoch mi absolútne nevadí, tak nejak sa mi tam i hodí, je to prirodzené... A krevetky tento kameň milujú!
Obrázok

A o tejto na kameňoch ani nehovorím, na tu som čakal dlho než sa objavila... Možno to bude tím, zdrhla aj druhá Neritina a nemal ju kdo oškrabať... :mrgreen:
Obrázok

Ale tohoto hajzla sa neviem zbaviť, teraz tam nič nieje, pretože som ho v piatok vyluxoval. Ale inak sú vlákna dlhé i niekoľko centimetrov... :x Pomalu musím vychytať hnojenie, pretože si myslím, že je z nedostatku živin a CO2. Na CO2 sa pracuje, musím otestovat nový pomer vody, kvasnic a cukru. Ten predchádzajúci bol nestabilný ku konci... A na hnojení tiež. Začal som pridávať NO3, fosfor a železo... Zatiaľ iba tak od oka... :roll:
Obrázok

Konec hlásenia. Dúfam, že sa fotky budu páčiť. Za komentáre predom ďakujem... Pekný zbytok večera 8)
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Roots and Stones

Odoslaťod matus.galan » 02 Okt 2016 22:05 pm

Velmi pekne si to upratal fakt super mne sa tam paci aj ta riasa, je to prirodzene a nevidim dovod mat cisto ciste sterilne akva. Mam ich aj ja a neriesim. Mam aj stetinku a tu likvidujem po trosku ale ficim bez CO2 takze to je tazsie.

Kamene su super a ak mi povies kde si kupil idem po ne hned. Nadherne kombinacie farieb to ma.

U mna krmenie krevetiek v pohode zatial. Tetry u mna sa drzia hlavne v strede ale sem tam zbehnu dole ak tam je viac jedenia preto davam jedlo najprv napr. Pandam, krevetkam a potom ako posledne tetry, tak ma kazdy cas si vychutnat to svoje. Misku nepouzivam lebo krevetky sa naucili chodit na piesok kde to padne.

Drzim palce s akva lebo toto je jedno z mojich oblubenych :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.