118 l akvarium azia



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 28 Aug 2016 13:24 pm

Ja by som zas nechal vyrezat z takej dosky ako je policka,vlozil nastojato v polovici skrinky,začapoval na drevene koliky,terajsiu policku rozrezal na pol a vyskovo ich prisposobil ako mi pasuju,co tam chcem mat.
Opisom to je tazko a este ked si nezrucny ani nepochopis.Radsej to niekomu daj spevnit.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod existpierre » 29 Aug 2016 15:14 pm

riesil som podobny problem. Nastastie skrinku robili stolari a vyriesili v ramci reklamacie. Ako pise I.P. Pavlov, nam tam dali jakelovu vzpruhu. Traja sme to robili kym sa stred podaril nadvihnut a jakel nasrovbovat na bocne steny. ja som to mal komplikovanejsie koli sufliku
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 29 Aug 2016 21:01 pm

Drevo bude pracovať furt, teplo, vlhko, chlad a okolo akvária je furt tu voda, tam voda. Jakel je na furt a 100%-tný
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 29 Aug 2016 22:41 pm

existpierre napísal:riesil som podobny problem. Nastastie skrinku robili stolari a vyriesili v ramci reklamacie. Ako pise I.P. Pavlov, nam tam dali jakelovu vzpruhu. Traja sme to robili kym sa stred podaril nadvihnut a jakel nasrovbovat na bocne steny. ja som to mal komplikovanejsie koli sufliku


Pls nemas nejaku fotku ako to vo vysledku vyzera?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 01 Sep 2016 21:26 pm

Aktualizacia
Prílohy
unnamed.jpg
unnamed (10).jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2016 21:36 pm

:shock: :mrgreen:
Tak toto uz nesadne,tvoja praca?Ucel splni.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 01 Sep 2016 21:36 pm

Takze dnes som s otcom vylepsil skrinku - podopreli sme stred takou kovovou nohou, tiez su tam nejake vinkle, aby bola ta skrinka stabilnejsia...

Stred akvaria, ktory robil predtym problem, sa zda byt v poriadku, nie je tam uz fuga...

ale problemy zacala robit zadna cast akvaria...na prvej fotke je vidno, ze akvarium zboku vzadu nie je na doske, da sa tam vsunut papier... akoby stalo na prednej casti...

neviem co s tym, vam akvaria sedia uplne na podkladovej doske? Rozmyslam ako velmi je to nebezpecne...skrinka myslim ze vydrzi ale nepraskne akvarium, nevytvara sa tam nejaky velky tlak, kde uplne akva nesedi na doske?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 01 Sep 2016 21:39 pm

Hora napísal::shock: :mrgreen:
Tak toto uz nesadne,tvoja praca?Ucel splni.


Odkazem otcovi ze je sikovny :lol:

bez neho by som to nedokazal ani takto :) aj ked teda neviem ci sme nieco dokazali ked si precitas problem vyssie...
Naposledy upravil garf dňa 01 Sep 2016 21:41 pm, celkovo upravené 1 krát.
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2016 21:40 pm

Daj pod cely spodok 2cm polystyren alebo karimatku alebo origogumu pod akvaria na vyrovnanie,roznesenie nerovnosti.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 01 Sep 2016 21:43 pm

Myslis pod spodok akvaria alebo pod skrinku nebodaj?

Lebo pod akvarium je taka podlaozka, tusim sera, no ale dva centimetre nema ani nahodou...zeby to bolo teda malo?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2016 21:44 pm

Ak akva sedi na bocnych stranach a nie na strede a das podlozku,ok.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 01 Sep 2016 21:48 pm

Ja som nejaky nechapavy...

Ked sa na akvarium pozriem spredu, tak sedi po celej dlzke...

ked sa na akvarium pozriem zboku, tak sedi vpredu ale na zadnej casti zboku nesedi, lebo tam viem strcit list papiera...je tam podlozka, ale to akva na tej podlozke na bocnej zadnej casti proste nesedi.,..

neviem ci to opisujem dost jasne...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2016 21:49 pm

Nepridvihli ste stred tym podoprenim?Vyssi stred je horsie,lebo tlak bodovo tlaci na mensiu plochu.Podlozka je dobra,neries cm,ja som myslel,ze nemas nic.Ved priloz na skrinku vodovahu a uvidis pukel alebo prevys.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 01 Sep 2016 21:56 pm

nemyslim ze sme to prehnali...cele to akva je akoby nahnute dopredu, je tam aj par mm rozdiel v hladine vody...vodovahu otec doma pohlada aby sme videli ci je ta doska narovno alebo nie...

este info , ze skrinka je na plavajucej podlahe ktora nie je moc kvalitna a petrzalske byty su zname tym, ze maju nerovne podlahy...ale ak by bola cela skrinka nakrivo, tak by podla mna akvarium sedelo na doske a bolo cele nakrivo...

no je to v stave riesenia...rastliny rastu, aj sa pekne vetvia, len tretinu vody mam vypustenej lebo sa bojim kym to nie je rovne...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod MajoX » 02 Sep 2016 15:59 pm

garf napísal:este info , ze skrinka je na plavajucej podlahe ktora nie je moc kvalitna a petrzalske byty su zname tym, ze maju nerovne podlahy...ale ak by bola cela skrinka nakrivo, tak by podla mna akvarium sedelo na doske a bolo cele nakrivo...


do petrzalskeho bytu vodovahu nenos lebo Ta porazi :mrgreen: podlaha bude zrejme kriva a ak je kriva aj skrinka, kedze sa Ti uz prehla vrchna doska, tak mozes mat nejaky roh v lufte.. daj fakt pozor nech Ti to nahodou nepraskne, susedia pod Tebou by neboli nadseni
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod existpierre » 03 Sep 2016 19:38 pm

Prepac za neskoru odpoved. Prikladam foto.
Prílohy
2016-09-03 19.23.13.jpg
2016-09-03 19.24.19.jpg
2016-09-03 19.23.40.jpg
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 08 Sep 2016 11:34 am

Dalsia aktualizaci:

Akvarium stale nesedi tak ako by malo, je to v stave riesenia...

Mam ho memomentalne do polky vypustene, rastliny rastu, uz by ich chcelo mozno aj trochu ostrihat, ale to len preto lebo nie je v akva dostatocna vyska vody teraz...

objavili sa mi vsak riasy...hneda na hygrophile polysperme, zelene body vidim na prednej stene akvaria a vsimol som si aj take tie vlaknite riasy, vyzeraju tiez zeleno...takze divny mismas...

kvoli tomu ze som riesil podopretie akvaria tak som v podstate menil dost vody...ryby tam ale nie su...

cital som ze hneda riasa sa vytvara v novozalozenych nadrziach casto...

co mi je ale divne, ze naraz vznika hneda aj zelena riasa...hneda by mala byt nedostatok svetla, zelena anadbytok...tak neviem...

tiez rozmyslam ci mam teraz tu hnedu z listov odstranovat a odsavat (t.j. zase menit vodu) alebo to necham tak ze to same zmizne..tu zelenu asi zotrem nejakou cistou hubkou na riad...

keby som rozmyslal nad SAE v 128 litovom akva, tak ma tu asi zrusite zeze...:)

este som rozmyslal nad nejakymi NO testami len neviem, ci by som nimi nieco zaujimave zistil, aj tak este musim pockat kym sa akva zastabilizuje...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Sep 2016 22:15 pm

garf napísal:
cital som ze hneda riasa sa vytvara v novozalozenych nadrziach casto...


S tým sa dá súhlasiť. Zelená riasa vzniká nadbytkom živín, dusíkatých látok, možno čpavku. Svetlo nie, teda svetlo nieje priamou príčinou. Ak ryby nemáš, vypusti akvárium, sprav poriadne skrinku. Poriadne ju vysprav, vyváž a založ na novo. Sklo pracuje pri nevyváženosti a hrozí prasknutie. To by si pokojne nespával. Tak by som to určite urobil ja :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 14 Sep 2016 11:04 am

napustene akvarko
Prílohy
unnamed 160914.jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 14 Sep 2016 11:18 am

Takze po mensich technickych problemoch mam uz akvarium zase doplna napustene a pokracujem v zabehu...

Hygrophila corymbosa rastia pekne, trochu riasy je na nej, rovnako aj Hygrophila polysperma, ktoru sa snazim drzat na uzde a striham ju...

Limnophila sa tiez pekne vetvi

Valisneria je v rohu a rastie dost pomaly, mozno ze sa len potrebuje rozbehnut

Nove su kryptokoryny - wendti, parva a vzdau nevidiet este jednu becketi...dal som im ku korenom hnojivo, tak snad sa aklimatizuju...

Hore pri filtri mam ricciu, este som ju nepripevnil---

RIasy odstranbujem zo skla, obcas trochu z listov - ale je to stale to iste -hneda a uz aj dost zelenej...

ryby zatial ziadne, aj ked intenzivne rozmyslam...videl som tu nadrz so skalarmi a mrenkami stvorpruhovymi (Bnko) - mam podobne velke akvarium - o 16 litrov vacsie, ale zase nieco zabera pozadie...no a zda sa mi ze tie mrenky stvorpruhove v takom objeme az tak dobre nevyzeraju, su proste moc velke (dlzka ale aj vyska)...inak sa mi velmi pacia...

rozmyslal som dat kombinaciu 10 x danio rerio a jednu alebo dve SAE...alebo kardinalky a krevetky a SAE...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 14 Sep 2016 12:30 pm

Staticke prace trochu spomalili zabeh,dva tyzdne by som neriskoval este rybky.Za ten cas sa rastliny chytia,o Valisneriu nemaj strach,aj ked nemas co2,porastie pomalsie ale je to dobra rastlina.
Riasy si uz urcite cital,v novych akvariach normalny jav,skoda,ze aj v tych starsich :twisted:
Ja som nevydrzal pozerat na zelene sklo ale Pstros potvrdil,co sa pise o jej potlaceni.3-4 tyzdne necistit skla aj na ukor toho,ze pomaly nebudes vidiet dovnutra a ked si prejde svoj vyvinovy cyklus :arrow: sama zmizne.
Cim vacsie rybky,tym menej ks a moj osobny nazor,ze taketo akva zvacsia na pohlad mensie druhy,napr.tie kardinalky.Dania su rakety,z ich poctu by som ubral,aby si v tej salenosti nezavadzali na nejakych 6ks,hoci su mensie,no rozplavovaciu drahu chcu poriadnu,nebudu tak obtazovat kludnejsie rybky a doplnil spodok mensimi panciernikmi,ktori sa postaraju o dno.
:idea: :?: ked si spomenul BNka,ktovie ci mu este mrenky neplavaju v tej malej 16?Priznal realitu,ziadne rozpravky,to je fajn.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 14 Sep 2016 15:28 pm

Hm...panciernicky sa mi neghodia do azie...takze rozmyslam ze 6 ks danio, 8 ks kardinalok a prihodim nejake krevety ci preziju...a co s tou SAE? Viem, je to velka ryba...tak neviem...moze pomoct s tymi riasami, je aj celkom zaujimava, mohla by byt takou tou dominantou akvaria...len neviem ci ju nebudem trapit v tom objeme...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 14 Sep 2016 15:47 pm

Vsetko to navazuje na velkost akvaria.Ja viem,ze ak drzis ortodoxne smer Azia pri 80cm dlzky vyberat velmi nemozes,lebo vsetky ryby u dna su vacsie na to akvarium.Na kardinalkach by som pridal,nech ten hufik vynikne.
Mrenka siamska nepocisti popadane krmivo,skor pakistanska je ryjuca do substratu ale znova ta velkost.Ak siamky,dal by som aspon tri spolu.Vies,s tym doporucenim velkosti nadrze je informativne.Ak je akva mensie,ryba nema moznosti na rychlejsi pohyb,tak nedorastie plnej velkosti ako vo vacsom.Ale jeden kus ako dominanta je nedobra uvaha.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Sep 2016 14:29 pm

Zo SAE mám skúsenosti, rastie rýchle aj v malej nádrži. Ak je jej tesno, tak robí šarapatu, hrozí vyskakovanie z akvária a najhoršie je, že stresuje ostatné rybky. Viem o čom hovorím. Riasu ti nezničí, to sú len bájne reči, ona má radšej všetko čo môže stráviť a riasu požiera ak je poriadne vyhladovaná. Takže preč s ňou. Chápem, že je to ťažké, ale myslí na ostatnú osádku
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.