Akva 112L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Akva 112L

Odoslaťod BNko » 01 Sep 2016 20:31 pm

Zdravím, som tu nový, toto je môj prvý príspevok, tak na začiatok sa chcem pochváliť mojim akva a jeho osadenstvom ;)

Akvaristike sa aktívne venujem asi pol roka, takže nie som nejako extra skúsený akvarista tak mi dúfam poradíte a odpustíte ak niečo robím nesprávne :) Toto akvárium mám založené 2 mesiace.

Technika: Akvárium 112l, filter Aquael FAN 2 Plus (do 150l), ohrievač Diversa 100W, osvetlenie: žiarivky T8 2x18W 6500k

Dekor: Štrk JBL Manado, plastová atrapa džbánu, umelý koral

Rybičky: 2x Gurama modrá cosby (samica+samica), 2x Mečúň viedenský (samec+samica), 1x Gupka (samica) 6x Mrenka 4-pruhová (samci), 7x Mrenka machová (samci), 3x Skalár koi, 3x Prísavník škvrnitý

Rastlinky: Anubias nana, Echnidorus green, Echnidorus horemanii green, Bacopa caroliniana

Som zvedavý na ohlasy, či už pozitívne alebo negatívne a úprimne ďakujem za každú cennú radu ;)
Prílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Reklama

Re: Akva 112L

Odoslaťod YELEN » 01 Sep 2016 20:43 pm

Kym ti to ostatny napisu daj prec koral aj dzban, pridaj viec rastlin a budu zrejme chciet aj parametre vody (ph, kh, gh, no2, no3, atd) a zrejme budu prizvukovat aj vymenu filtra kde mozes dat aj nejaku bio filtraciu (nevravim ze v tomto filtri bakterie niesu ale je ich menej ako ked mas bio filtr. Medium) prajem este prkny zvysok vecera

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod YELEN » 01 Sep 2016 20:45 pm

Este som chcel dodat nech sa dari akvarku:)

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod MaceKx » 01 Sep 2016 20:47 pm

Je to take sterilne, chcelo by to nejaky koren, kamene. Nezaskodilo by pozadie (cierna tapeta). Viac rastlin samozrejme. Inak ty "baby" skalare su paradne :) ako dlho je to akva napustene bolo dobre zabehnute ?
MaceKx
 
Príspevky: 487
Obrázky: 25
Založený: 19 Dec 2010 16:09 pm
Bydlisko: Skalica

Re: Akva 112L

Odoslaťod YELEN » 01 Sep 2016 20:49 pm

Este by som dal aj ten ohrievac pred filter aby mohol teplu vodu distribuovat viac na druhu stranu akva

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 01 Sep 2016 21:02 pm

Akvárium je napustené cca 5 týždňov, pravidelná výmena vody (cca 35L) každý týždeň, priznám sa, tie hodnoty som ešte nemeral.
Ohrievač presuniem teda pri najbližšej výmene vody ale zatiaľ ho ani nepoužívam nakoľko voda v akva dosahuje 25-27°C v týchto dňoch.
Filter som kúpil taký základný, nakoĺko som chcel ušetriť priestor rybkám ale pozriem sa po nejakom lepšom teda.
Ďakujem za rady ;)
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2016 21:32 pm

Mrenka stvorpruha :arrow: rybicky.net
mas tam skalara(velkost akvaria),gupku,tymto budu zrejme mrenky okusovat plutvy
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod YELEN » 01 Sep 2016 21:43 pm

S filtrom by som siel na tvojom mieste asi s externym (napr. tetra ex 800 plus, eheim classic 2213) cena je trochu vyssia, ale ocenis hlavne vacsi filtracny objem a aj nie tak caste cistenie filtra

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod YELEN » 01 Sep 2016 21:44 pm

Este mam na srdci ze ci si uz akva zabehol alebo nie

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 01 Sep 2016 22:10 pm

Hora napísal:Mrenka stvorpruha :arrow: rybicky.net
mas tam skalara(velkost akvaria),gupku,tymto budu zrejme mrenky okusovat plutvy

O mrenkach viem toho dost, preto ich mam 13... V tak velkom pocte sa povacsine venuju sami sebe a ostatne ryby napadaju len mimoriadne zriedkavo (mam odsledovane).
Gupky samice su v pohode, so samcami som mal problem....
A viem ze pre skarare potrebuju min 40L a 40cm vodny stlpec ale dokial dorastu budu mat snad vhodne akva ale myslim, ze kludne preziju aj v tomto...
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 01 Sep 2016 22:39 pm

Pri rovnakom druhu nepoviem nic ale machove a stvorpruhe sa zziju?Mrenka machova je mutacia a nepricleni sa k hufu stvorpruhych,takze nemozes pocitat 13.Budes mat dve skupiny.
Ked myslis,ze pre skalara to je fajn,skoda.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 02 Sep 2016 20:07 pm

Hora napísal:Pri rovnakom druhu nepoviem nic ale machove a stvorpruhe sa zziju?Mrenka machova je mutacia a nepricleni sa k hufu stvorpruhych,takze nemozes pocitat 13.Budes mat dve skupiny.
Ked myslis,ze pre skalara to je fajn,skoda.

Choval si spolu tie mrenky? Pretoze ja pol roka a zatial tvoria 1 huf a sranduju spolu... Ale ak mas ine skusenosti rad si o tom precitam ;) Zatial som nepostrehol, zeby nahanali skalarov a to sa niekedy aj napol hodinu viem pozerat do akvaria... Ale ak by nieco urcite to tu napisem :)
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 02 Sep 2016 21:05 pm

Tak to si vybral dobre,ked sranduju.
Kazda stranka v googli upozornuje na nevhodnost chovu mrenky stvorpruhej so skalarmi,bojovnicami,zavojnatkami.
Mas potrebu dokazovat opak,ze to je inak?Mrenka si obhryzanim plutiev doplnuje,nahradzuje vitaminy,ktore sa jej nedostavaju pri jednodruhovej,nekvalitnej,nepestrej strave.Raz za cas je dobry pôst a ale ona ho nahradi skalarom.Cas mi da za pravdu.
Mal som stvorpruhe 16ks z toho 6,ktore som zachranil z vyteru v mojom akva,ostatne male pozrali.Je to urcite agresivna ryba,bez ohladu na pocet.Ani pri pocte 16ks nikdy neplavali hufne ale boli rozlezene vsade.Je pekna,ziva a rychla.Hoci su machovky,albini,stvorpruhe,patpruhe rovnakeho druhu tieto farebne formy sa nesparia s inym,maximalne budu srandovat ako tvoje.Preto bolo lepsie 13 jeden druh,hoci ked to vsetko vyrastie,bude to akvarium prerybnene dost.

K tej samici mecuna dokup este min. dve,lebo ju ustve chuderku.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 03 Sep 2016 11:47 am

Hora napísal:Tak to si vybral dobre,ked sranduju.
Kazda stranka v googli upozornuje na nevhodnost chovu mrenky stvorpruhej so skalarmi,bojovnicami,zavojnatkami.
Mas potrebu dokazovat opak,ze to je inak?Mrenka si obhryzanim plutiev doplnuje,nahradzuje vitaminy,ktore sa jej nedostavaju pri jednodruhovej,nekvalitnej,nepestrej strave.Raz za cas je dobry pôst a ale ona ho nahradi skalarom.Cas mi da za pravdu.
Mal som stvorpruhe 16ks z toho 6,ktore som zachranil z vyteru v mojom akva,ostatne male pozrali.Je to urcite agresivna ryba,bez ohladu na pocet.Ani pri pocte 16ks nikdy neplavali hufne ale boli rozlezene vsade.Je pekna,ziva a rychla.Hoci su machovky,albini,stvorpruhe,patpruhe rovnakeho druhu tieto farebne formy sa nesparia s inym,maximalne budu srandovat ako tvoje.Preto bolo lepsie 13 jeden druh,hoci ked to vsetko vyrastie,bude to akvarium prerybnene dost.

K tej samici mecuna dokup este min. dve,lebo ju ustve chuderku.

Ja nechcem nikomu nic dokazovat ale urcite nechcem chovat rybky podla toho co pisu po internete ludia co to zase len niekde citali... Kazdy problem ma riesenie a ako pises stravu maju pestru, krmim tetra rubin krmivom, mrazene patentky, sem tam nejaka salatova uhorka a pod... Zakial narastu chcem este posadit nejake vysoke raslinky ako echinodorus, vraj to minimalizuje utoky mreniek aj keby boli moc agresivne... Zatial som si nevsimol naznak utoku jedinej mrenky a skalare maju zatial ukazkove plutvy ale tak vsetko sa moze zmenit, netvrdim, ze nie...
Samice mecuna mam 2 ale druha je teraz v 16l akva a bude rodit...
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod marko65 » 03 Sep 2016 13:29 pm

komu niet rady, tomu niet pomoci. Bnko skor ci neskor zistis, ze Hora pise pravdu. Absolutne mas nevhodnu zostavu a vyhovorky typu, ked skalare podrastu ze pojdu do ineho akva tu uz boli. Resp. chces aby ryby iba prezivali? Potom nechces byt akvarista. Pre skalare mas male akva, kup si ich ked budes mat vacsie a tieto predaj.

Bud chces aby ti niekto poradil, alebo tu nepis a rob si podla svojho.

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Akva 112L

Odoslaťod majtan.miso » 03 Sep 2016 14:31 pm

Skalarov daruj. Narastu a to uz bude vacsi pruser. Dolep ciernu tapetu, dokup par lavovych kamenov a nejaky stredne velky koren. Na koren naviaz bucephalandry a nejaky anubias (kombinuj, druhov je vela). Umelinu von. Filter jbl e901 - vyzsia cena ale vela filtracnej plochy. Skus aj javsky mach a sagitariu. Ak si pouzil komplet jbl dno (aquabasis a florapol) tak netreba hnojivo do dna. Ak nie tak nejake pories. Daj si poradit od clenov fora - maju skusenosti, vela veci vyskusali. Na nete pouzivaj vyskumne metody - vela relevantnych zdrojov

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod lubosmihula » 03 Sep 2016 19:44 pm

Filter mozes poriesit aj takto a vyjde ta to na 5 az 6 eur.
Prílohy
IMG_20160903_194133.jpg
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Sep 2016 20:21 pm

Sa mi páči, že "srandujú", no nech im to vydrží!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod MajoX » 06 Sep 2016 16:20 pm

Ja som tu v podstate tiez novy, ale ako som si cital Tvoj prispevok, hned som vedel co bude nasledovat a bol som zvedavy hlavne na tu druhu cast vety
BNko napísal: Som zvedavý na ohlasy, či už pozitívne alebo negatívne a úprimne ďakujem za každú cennú radu ;)

ako vazne to myslis. Musis sa zmierit s tym ze tu Ti ludia neporadia mnohokrat co by si chcel pocut alebo sa Ti paci v akva, ale na zaklade svojich skusenosti co je najlepsie pre akvarium.
Ja som si nechal poradit a rybicky prezili. Pises ze mas akva zalozene 2 mesiace, drzim palce aby co najviac rybiek prezilo. A nech sa dari s akva.
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 06 Sep 2016 21:24 pm

Mrenky som odlovil do samostatneho akvaria, 2 skalare si planujem nechat aj ked to niektorym mozno zlomi srdce, 1 guramu som vymenil za par anubiasov nana, dokupil som Echinodorus latifolius a kupil som aj koren (mangroven), ktory planujem vymenit za ten koral ale preco niekomu vadi ta vaza.... :D
Ked vyvarim koren a vsetko posadim na miesto spravim foto a hodim sem
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Sep 2016 21:39 pm

Koreň vyvárať netreba, ba naopak ešte tomu ublížiš. Prečo váza vadí, zistíš časom sám až nazbieraš skúsenosti. Je to gýč a tým sa stáva potom i celé akvárium. Najhoršie je, že nikto nezistí z čoho je to vyrobené. No prajem rýchle zbieranie skúseností.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 06 Sep 2016 22:36 pm

BNko napísal:Mrenky som odlovil do samostatneho akvaria, 2 skalare si planujem nechat

Tretí :?: :dead:
Ja by som urobil opačne,na mrenky máš dobré akvárium a je sa na čo pozerať,stále to žije.Ale ty si pán 8)
BNko napísal: dokupil som Echinodorus latifolius

na obmenu štruktúry listu,vzhľadu pouvažuj aj nad Valisnériou(spiralis),nenáročná,rýchla,skalárom urobíš radosť a rýchlo zarastie beztapetové zadné sklo a filter.
BNko napísal:ale preco niekomu vadi ta vaza.... :D

nemajú vkus,cítenie,pochopenie pre takéto akvaristické okrasy ale je množstvo ľudí,pre ktorých by si bol layoutový Boh
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 07 Sep 2016 15:51 pm

K vaze: Pochopil by som, keby mi niekto napise akym sposobom skodi rybam, to by bol pre mna adekvatny dovod ju okamzite vybrat. Ale pisat mi, ze ju tam mam pretoze este nemam skusenosti... Vazu mam pol roka a odvtedy s nou zili mrenky a vsetky ziju dodnes uplne zdrave, to je zatial moja skusenost, a pokial im neskodi a rady sa tam schovavaju tak reci typu "je to gycove" alebo "keby to nebolo plastove"...

Skalarov som kupil 3 uz nazaciatku, uz dost akvaristov mi vravelo, ze takych malych skalarov este nevideli, ja s nimi skusenosti nemam takze ja ani neviem, ci tieto narastu do 15cm ale kazdopadne nechcem ich tam urcite nechat vsetkych 3, len som dufal, ze sa vytvori par a toho tretieho dam niekomu...
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 07 Sep 2016 19:01 pm

Vraky,lebky,dzbany,farebne kamienky,vzduchovacie musle,potapaci,hrady,sopky a kopu inych predmetov dotvarajuce akvaria gyce su.Aspon pre normalneho akvaristu :angel: .V prirode take čačky nenajdes a ty chces akvarium s nejakym biotopom,rybkami.Ak vyuzivaju ukryt je vzhladovejsia nejaka jaskyna z kamenov,dreva.Z pvc nemaju rybky nic,ale prisavnik drevo ohlodava.
Dalsia vec,zbytocne ten dzban a siroky koral? zaberaju miesto,miesto nich by mohlo byt par rastliniek,ktore ti pomozu udrzat stabilitu.Ale ako som pisal,ty si pan akva,nikto neovplyvni,co tam mas,ale ak sa takych veci zrieknes,aj pristup ludi je iny.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.