Gurama



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 02 Apr 2005 15:32 pm

no je to mozné , ale ja mam perletové len jeden párik a stým samcom sa predtým vytierala , ze by sa pohádali ? :) . zrada bude niekde inde baloghi. skúsim zohnať druheho samca . A este taka sprosta otázka ked ma teda ikri a samec sa necini , co spravi s tými krami ?
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Reklama

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 02 Apr 2005 15:43 pm

Bohuzial zatvrdnu
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 02 Apr 2005 17:40 pm

No to sa mi neako nepozdáva, ved keby samica nemala vhodného partnera tak si nevytvori ikry nie ? /neviem to je len moja úvaha/
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 02 Apr 2005 19:44 pm

Podla jednej knizky sa jej tvoria ikry neustale preto ak sa vytiera napr. raz za mesiac ma ich viac ako ked sa vytiera raz za tyzden
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 02 Apr 2005 20:04 pm

no tak asi kupim dalsieho samca a uvidíme zatial dakujem baloghi
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 02 Apr 2005 21:21 pm

nie vsetky predavacky vedia rozlisit pohlavie zvierat...

moja samice stale je schovana za ohrievacom a ked nahodou vykukne samec do nej dobe a obtazuje ju... tak sa rychlo schova naspat... co dalej len cakat alebo potrebuje ona nejaky specialny ukryt alebo jej toto staci?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 02 Apr 2005 21:30 pm

samec ju chce prinutit k tomu aby sa vytrela, ukryt jej esete mozes pridat ma chcem sa spytat ake velke su gurami a ake je akva. Mas aj nieco na hladine?[rastlina, polistyren]
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 02 Apr 2005 21:31 pm

Milos Gnida napísal:no tak asi kupim dalsieho samca a uvidíme zatial dakujem baloghi



Nieje zac Milos.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 03 Apr 2005 17:48 pm

no ako som dnes pozrel zase na polystyrene nic, ale pri ohrievaci na konci co trci z vody, je okolo pena... neviem ci je to to. ale asi hej. myslel som ze to budu vacsie bublinky, vyzera to ako nejaka pena na holenie, alebo tak nejak nieje toho vela.

samec vsak stale viac provokuje samicu, a ako som si vsimol, ma obhryzane plutvy na bruchu a aj z chvosta.

co teraz dalej? pockam alebo mam nieco spravit? dat tam nieco aby sa schovala? alebo uz netreba?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 03 Apr 2005 18:05 pm

novidis ta pena moze byť to hniezdo ale mal by si tam spraviť neaku skryšu aspon kusok neakej trubky alebo kvetinac kam by sa mohla ta samica skovať lebo samec ju uštve , a ešte sa aj dobre pozri na tu penu ci su tam neni ikri, daju sa celkom dobre rozoznať od peny , vyzeraju ako take male sklenene mikro gulocky :wink:
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 04 Apr 2005 20:08 pm

dobre dam, tam nejaky ukryt. ale ja som pozeral tu penu, aj zo spodu do nej vidiet, ale nic som tam nevidel, akej farby budu ikry? predpokladam ze tak polopriesvitne alebo slabozlte?

ta pena je aj na okraji polystyrenu... nieco tam dam, lebo nechcem aby sa to teraz pokazilo, uz ked sme sa sem dostali.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 04 Apr 2005 20:57 pm

este raz mi pls napis co tam mas /aky filter,vzduchovaci kamen atd./ pytam sa pre to ,lebo mne penový filter robil penu okolo rastlin /pozri obr./ ale pena co vytvori samec je trosku hustejsia a jemnejsia
Obrázok
Naposledy upravil Milos Gnida dňa 12 Máj 2005 07:48 am, celkovo upravené 1 krát.
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 05 Apr 2005 23:00 pm

moja pena bola husta... hovorim bola, lebo na dnes rano zmizla... neviem co sa stalo...

asi ho odmietla, a on sa prestal starat o hniezdo? teraz je po vsetkom? uz alebo este nieco bude...

filter je normalny a nie od toho bola ta pena... bola aj na polystyrene a teraz je vsetka prec.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 06 Apr 2005 01:11 am

Neboj sa základ je uz postavil penu aj ked zmizla , postavi dalsiu , len strpenie
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 07 Apr 2005 20:38 pm

dal som tam taky valcek od motuza, a priviazal o kamen, lebo vyplava na hladinu... a ta samica do neho vliezla... kamarat mi poradil, aby bol taka ta skrysa aby vedele pripadne ujst na druhom konci.

ta voda ma nejaky divny zapach... je tam filter, asi vodu nemam menit,ze?

a teraz cakat co? to bolo asi tak,ze on to postavil, ona nic. tak sa o to nestaral a rozpadlo sa... vsak tam ide asi o to, ze on to hniezdo stale opravuje, aby boli tie ikry hore, a ked nejaka padne tak ju zoberie naspat, a vzdy dodava nove bublinky ktore inak praskaju, ze?
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 07 Apr 2005 20:54 pm

no tak neako , on to hniezdo by mal vatvárať stále , ak nepáchne po hnilobe tak nemen ak sa ti to nezdá ,tak odpusti , poprípade odkal a dopusti novú z akvária
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 07 Apr 2005 21:05 pm

ono ta voda je z velkeho akvarka? ale uz som z nej cast menil, ale asi to vymenim znovu. ten spodok vybrat ze? davam len tolko krmiva kolko zozeru... teraz som ich presunul s organizacnych dovodov inde kde je trochu ine denne osvetlenie... ale myslim, ze to asi nema taky vplyv? predtym boli vedla velkeho akva kde je svetlo, ale nedopadalo tam denne svetlo, teraz su dalej od velkeho ale viac tam dopada denne svetlo.

ako voda nesmrdi... len moje ruky ked ich vytiahnem smrdia po rybacine...
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 07 Apr 2005 21:46 pm

ano treba to odkaliť , a ten smrad po rybacine by nemal byť problem jednoducho mas male okvarko , ale odkaluj preistotu , pokial budes davať odstatu vodu , tak by to nemal byť problem , horšie , keby si im dopustil tu chlorovu .
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 08 Apr 2005 20:35 pm

no vsak to je jasne ze odstatu... ale este stale sa tak nahanaju... ale uz menej, ako keby ho to prestalo bavit...

zajtra ich dam do poriadku, odkalim... a vycistim aj filter... asi aj ten je plny...
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Pasko » 08 Apr 2005 22:20 pm

Jedna moja gurama meni farbu s Modrej na tmavo modru alebo bledo modru alebo pol tela blede pol tmave a naopak.........
Obrázok používateľa
Pasko
 
Príspevky: 13
Obrázky: 10
Založený: 05 Feb 2005 19:33 pm
Bydlisko: NováBa?a

Re: Gurama

Odoslaťod Milos Gnida » 08 Apr 2005 23:23 pm

No mne to robia gurami , ked ich krmim, alebo urobím neaku zmenu v akváriu, asi to robia ked majú neaké vzruso :-)
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 09 Apr 2005 19:36 pm

ja ked som kupoval terajsie zlate v BA tak tam mali take tmavomodre... ale len velke za 95 sk a tieto mensie boli za 25 sk... je to to iste ako bezne strieborne... dostanu tu farbu ked zostarnu dospeju? alebo je to ine...
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Eric Blade » 19 Apr 2005 12:50 pm

cauko

v sobotu som uz chcel ze vymenim vodu guramam, a uz to vyzeralo tak vseliako... samec furt dobal do samice... hniezdo nikde... je to vprdely

tak som zdvyhol kryt a ako som sa tak dotkol akvarka... zrazu taky pohyb vo vode... kuknem blizsie nejake blchy tam plavaju... zoberiem lampu a lupu a vidim rybicky...

tak som odlovil rodicov

MAME TO!!!

co teraz s tym? su ich stovky... je toho plne akvarko... neneaberies poldecak cistej vody... prvy den sa vsetkko drzalo pri hladine... teraz sa uz rozplavali...

poradili mi aby som tam dal vzduchovadlo, taky slaby prud... dal som tam mrazeny cyklop... nie vela... ale nejak sa to nemina... cim ich mam krmit... vraj varenym zltkom od vajicka... ale neviem ako aby sa toho vela zbytocne nemutilo vo vode... a ci tam mam dat nejakeho maleho slimacika ktory by tie zvysky ako aj mrtve rybky pozieral?
je ich dost, som zvedavy kedy a kolko s toho narastie... ako rychlo budu rast.. mam ich na stole pri okne... su v malom akvarku kam sa mi nezmesti ohrievac... takze maju asi len 22 stupnovu vodu... svetlo len denne... filter tam nieje iba vzduchovadlo...
vies mi poradit co teraz dalej?

sranda je ze hniezdo som videl to prve aj ine nove... ale ikry neviem ako vyzerali... a kedy sa to vlastne cele udialo... asi nie tak davno, ked tie male rybky boli take este slabe a len vysli na hladinu... takze boli asi toho dna... ze? tak ako male mecune.. aj tie prvy den lezia... apotom su uz hyperaktivne...

ako mam cistit aj vodu? to asi nie ze budem ich vsetky stale vychytavat,ze?


vo velkom akvarku sa veci zmenili ten prvy den.. uz je to po starom... horna vrstva bola prazdna bol tam len ten samec guramy a vsetko ostatne bolo utlacene dole... teraz je to uz oK.
Eric Blade
 
Príspevky: 47
Založený: 14 Mar 2005 22:26 pm

Re: Gurama

Odoslaťod Baloghi » 19 Apr 2005 13:32 pm

Eric prepac ze idem zneuzit tvoju temu.

Stalo sa uz niekomu z vas ze samec guramy si pozral ikry?
Zacalo sa to tym ze sa vytreli samicu som prelovil a samec fukal ikry do hniezda na druhy den som sa na nich isiel pozriet a hnezdo nikde hned ma napadlo zeby sa uz vyliahli ? Ale za jeden den? tak som dobre popozeral cele akva a nikde nic a ked som dal do akva krmivo samec on nejavil ziadny zaujem.[asi bol dobre napapany]
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.