Green hope follower



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Green hope follower

Odoslaťod Jofre » 08 Aug 2016 09:50 am

S tým fosforom to býva pri Amazonii trošku "záhadné" :)
Môže sa totiž stať, že na druhý deň budeš mať v akva nemerateľné množstvo fosforu :)
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Reklama

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 10 Sep 2016 17:57 pm

chalani potrebujem poradit, prave my buchal co2 flasa, s priatelkou sme skoro zinfarktovali. vcera som bol plnit flasu, prisel domov zapojil pustil tlak ukazalo v trosicka menej ako obvykle. vecer som prisiel a uz neukazovaloo ziaden tlak, a co 2 sla slabucko do akva tak som sa s tym kus pohral aby slo par bublieniek ako vzdy ale uz spinacie vypli takze som to nechal tak. dnes asi hodku po zapnuti zrazu rana jak zdela a spoza dvierok sa rynul biely dym. flasu som odpojil, spodok flase je uplne zamrznuty, ked som s nou pohybal vyzera ako keby bolo dnuka nieco zmrznute? ked ju otocim dole hlavou a naspat pocuj a zitim ako sa vo flasi nieco posuva tuhe. po otoceni flasa zacne kus sycat. je to voda alebo to je zamrznute co2 alebo co vlastne? a co sa vlastne mohlo stat? prilis natlakovana flasa? alebo sa mi do flase dostala voda??? co mam robit? :(
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 12 Sep 2016 20:44 pm

nikto nic? ziadna rada?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod INRP » 12 Sep 2016 20:50 pm

Voda sa do natlakovanej fľaši nedostane rozhodne by som ju zobral tam kde ti ju plnili nech ju skontrolujú ale ak praskla tak už len do šrotu.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Green hope follower

Odoslaťod INRP » 12 Sep 2016 20:59 pm

To čo ti tam bucha je zmrznuté co2 ako sa nahle uvoľnil tlak tak zmrzlo.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 13 Sep 2016 08:59 am

cize predpoklad je ze stale tam nejake co2 je v tej flasi? ked som povolil ventil uz nic nefucalo tak som z toho magor :(
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod maros12345 » 13 Sep 2016 09:12 am

Asi nemáš na výber,len ísť tam kde ju chodíš plniť, povedať čo sa stalo a chlapi tam určite budú vedieť čo s tým a aký môže byť problém.Určite sa s tým už stretli..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Green hope follower

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Sep 2016 09:44 am

Toto sa ,myslim,stalo raz chnurovi,ked viezol flasu v kufri v lete.
Ako neznalec , ak by som nemal fundovanu ,odbornu radu,ze co a ako.....tak by som spravil presne to, co pise maros12345.

(rsp. Ja by som sa pri iwagumi....pomalom to behu na dlhu trať....na CO2 vykaslal asi uplne.)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 13 Sep 2016 10:14 am

skusim tam zajst a naplnit zase ... uvidim co mi povedia. dufam len ze flasa a ventili su OK :( . Vinc bez co2 to by bola vyzva, aj ked uz nejaky tyzden idem bez co2 iba s EC :P
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod INRP » 13 Sep 2016 13:21 pm

To zmrznuté co2 už nepoužiješ. Ak praskla fľaša tak už len novu čo bude asi tento prípad.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 13 Sep 2016 14:54 pm

a preco by praskala? ved ked vyfucala cez poistny ventil (za predpokladu ze bola prislis naplnena) tak by nemala byt prasknuta nie? je taka prasklina viditelna okom?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod INRP » 13 Sep 2016 15:12 pm

Fľaša ma len uzatvaraci ventil a na redukčnom ventile tuším tiež nie je.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 13 Sep 2016 15:47 pm

Myslim,ze flasa bude v poriadku,tlakove skusky sa robia s dostatocnym predimenzovanim tlaku a musi vydrzat.Skor by som skontrolval-zavit otvaracieho ventilu,ci neprefukol tlak alebo je nieco s redukcnym ventilom.
To buchanie vo flasi bol uz zreagovany suchy lad najpravdepodobnejsie.Keby bola co i len trochu prasknuta stena flase nehromadil by sa tam tlak po otoceni aj ked len maly.Vedro vody,potriast,ponorit a niekde unik ukaze.Samozrejme bez Elmgt.ventilu.
Jednoznacne ale prekontrolovat odborne,keby bol stary hasicak sa nedivim,no u fazyla to nehrozi.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 13 Sep 2016 16:30 pm

hora, tu skusku v vedre mam spravit teraz ci ju musim prv znova naplnit?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 13 Sep 2016 16:58 pm

Ked ma po potraseni snahu urobit nejaky tlak,tak urcite teraz je lepsie ako ti ju naplnia a praskne ti v rukach ta chyba neviem v com.Skus najprv len cisto flasu bez ventilov ak ju dokazes trasenim nabudit.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 13 Sep 2016 17:20 pm

no flasu som zavretu ponoril aj potraisol a nic. ked som ju vybral a otvoril naplno vytieklo z nej nieco, asi voda, nebolo jej nejak extra vela.... neviem ako sa tam dostala.... cize flasa je prazdna....asi musim ist naplnit a skusit cele znova ...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 13 Sep 2016 18:02 pm

Zober sebou cely set s hadickou,za uplatok,ci lepsie pozornost to vyskusaju,ty neriskuj ak bude naplnena.
Mne to raz tiez strelilo,lenze majster capko som skrizoval maticu pri utahovani,zle som natocil zavit,pustil som,chvilu dobre a zrazu rana ale neposlo vela von,no flasa bola ako z mrazaku.Odvtedy respekt,napajam ako bombu reagujucu na otras :mrgreen:opatrne s potom na čele.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 13 Sep 2016 20:40 pm

tak tam kde chodim - kosice nad jazerom - dost pochybujem ze sa mi budu bavkat s 500g flaskou :( , vzdy ma tam odbavia za minutu pomedzi plnenie x inych flias... jedine ostava skusit naplnit este raz a odskusat to. mne to vyfucalo cez poistny, bol cely omrznuty aj spodok flase ... nvm som z toho blbec
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod LaXo » 03 Okt 2016 10:19 am

Mrzute, ja mam z natlakovanej fľaše vždy strach...
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 03 Okt 2016 10:33 am

no uz idem 3 tyzdne bez co2, akvarko zatial nevyzera zeby mu chybalo :) ... tak neviem ci to neskusim bez :D, inak pribudlo 8ks rasbora espei kedze galaxy som nevedel zohnat. alvarko nieje v stave ako by som si predstavoval, HC nejak nerastie zato parvula vyzera ze ide a ostane z toho monokultura :D, co v konecnom dosledku nemusi vyzerat zle, uz len keby to zarastlo cele dno. nejku foto pridam snad tento tyzden pre predstavu
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod LaXo » 03 Okt 2016 11:10 am

Ahoj, ja len trochu odbocim. Mne sa Galaxky normalne mnozia :) Prisiel som na to nahodou....
Na temu Amazonia, popravde ja som si ten substrat vyskusal po prvy raz pred rokom cca a uprimne nevidim v nom nejake super vyhody, teda okrem farby. Uspesne pouzivam Akadamu hard a pod nu vyzivny substrat. Prave sa chystam zalozit svoje prve mini (40l) a tam chcem pouzit ARGO substrat pre vodne rastliny (vraj je bombovy) a na vrch Akadamu ktoru som prebehol sitom koli mensej frakcii. Tak som dost zvedavy. Na Amazonii mi okrem ineho vadilo ze je na moj vkus lahka, kopce mi teda nijako zvlast nedrzali, a Japoniky si s nou hrali cricket ako nic. Niekde som dokonca cital, ze je umelo sytena prvkami... Po par mesiacoch som aj tak musel do nadrze liat "kvanta" hnojiv, inak rastliny hladovali. Takze pod Amazoniu treba pouzit aj zasobny substrat ktory obsahuje kvantum dusicnanov, Fe a Fosforu. (napriklad od ADA, ktory je ale kure*sky drahy). Ale nevyhnes sa liatiu Mikroprvkov a K, ktore nastastie nie su pre vznik rias kriticke.
Tu metodu od Vladu Trcky som skusal a myslim ze je dobra (ale bol to zatial jedenn pokus...)
A na zaver, ani mne nechcelo HC na Amazonii nejako raketovo rast, mohla za to privelka zrnitost, nemal som tu jemnu... A potom ako som uz pisal, Japonicy to neustale rozoberali...
Nech Ti to rastie a dufam ze som Ti to tu nezaspamoval ;)
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 03 Okt 2016 11:33 am

nie v pohode som rad za postrehy a skusenosti. Amazoniu skusam prvy krat, mam pod tym power sand a na vrch som daval powder ale ten uz tam ani nieje skoro :D... popravde cakal som trosku viac, parvula sice rastie fajn ale to HC nejak sa nevie chytit pritom je to burinka v starom mini rastla ovela lepsie... svah to tiez nedrzi idealne ale tak to uz je problem pri tych strmsich svahoch :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod LaXo » 03 Okt 2016 12:05 pm

Potom by to malo rast, mozno to CO2 chyba viac ako by malo ;) A inak ako si spokojny s tym, svetlom? Ja som zakupil to kratsie, 21W a nezda sa mi ze by to malo tie uvadzane lumeny...
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 03 Okt 2016 13:22 pm

nobez co2 idem len 3 tzydne, predtym bolo aj co2 a HC neslo aj tak ako som ocakaval takze tam problem nevidim. skor tipujem malo svetla alebo mu chyba nejaky prvok. co sa tyka svetla som uplne spokojny zatial, idem asi len na pol vykonu a parvula rastie pekne. zatial nelutujem tuto kupu
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.