Akva 112L



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Sep 2016 22:32 pm

BNko napísal:K vaze: Pochopil by som, keby mi niekto napise akym sposobom skodi rybam, to by bol pre mna adekvatny dovod ju okamzite vybrat.




Veď som ti to napísal, že nevieš z čoho je vyrobená. Ty však nad každou dobre mienenou radou ohrnieš nos a urazíš sa. Nechápeš, že ti každý radí pre tvoje dobro a dobro rybiek?! Nik ti neporadil nič, čo by ublížilo rybkám a akváriu, tak prečo to ubližuje tebe? Ale ako som písal, kto si poradiť nedá, príde na to časom sám. Nieje však toho času škoda? :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Akva 112L

Odoslaťod vincent van gogh » 07 Sep 2016 23:22 pm

Po precitani celej temy si dovolim len jednu poznamku, a to k " váze".
BNko : robis si akvarium hlavne pre seba. Tak si ho sprav podla seba,podla svojich schopnosti ,moznosti a vlastneho rozumu. Tak,ako sa tebe paci a nie ako sa (ne)paci niekomu inemu.

Ak sa ti paci vaza,kludne. Ak koren,kamen,kludne.....je to tvoje akva.

Tie humorne reci o gýči by som si nevsimal, rsp. ich bral s velkou rezervou.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 07 Sep 2016 23:57 pm

vincent van gogh napísal:Po precitani celej temy si dovolim len jednu poznamku, a to k " váze".
BNko : robis si akvarium hlavne pre seba. Tak si ho sprav podla seba,podla svojich schopnosti ,moznosti a vlastneho rozumu. Tak,ako sa tebe paci a nie ako sa (ne)paci niekomu inemu.

Ak sa ti paci vaza,kludne. Ak koren,kamen,kludne.....je to tvoje akva.

Tie humorne reci o gýči by som si nevsimal, rsp. ich bral s velkou rezervou.

Nejde ani tak o to ako to vyzera ale z coho je to vyrobene,nastriekane.
Vela veci sa k nam bezne dostane z Činy,ktore kupujeme napr. pre nase deti (hracky)a SOI ich stopne kvoli karcinogenom v pvc,olovenym farbam zdraviu skodlivym je viac realne ako humorne.
Nejake atrapy dzbanov do akvarii nebudu asi podrobnejsie skumane na skodliviny v ich obsahu.
Ak myslis,ze akvarium je krajsie ako ho mas,nechaj tak,ale mas prisavnikov,pre ktorych je drevo nutnost,vazu maj ale vedla poloz mopani.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Sep 2016 08:00 am

Hora napísal:Nejde ani tak o to ako to vyzera ale

Tak predsa posun. To je dobre, ze upúštaš od svojej subjektivnej definici , co vsetko je gýč a neurcujes ty, ale nechas cloveka slobodne sa rozhodnut , co si do akvaria umiestni a co nie.
Hora napísal:..ale z coho je to vyrobene,nastriekane.
Vela veci sa k nam bezne dostane z Činy,ktore kupujeme napr. pre nase deti (hracky)a SOI ich .....

K tomu len tolko : nemystifikovať ,nedramatizovať...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 08 Sep 2016 09:49 am

Ja som BNkovi neurcil,nenapisal nech da vazu prec,len vidim lepsie a akvariu prospesnejsie vyuzitelne miesto rastlinami,drevom.Tieto veci daju akvariu,rybam vela vyhod a lepsie podmienky pre celkovy zivot a chod akvaria.Ppreto som napisal,ze on je panom akva a zalezi na nom,ci ju necha/nenecha.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Sep 2016 10:47 am

Pre uzivatel Hora: Pokial tym človek neškodi, nepacha trestny čin ......a tak podobne, nech si píše,kreslí,spieva,robí akvarium ake len chce. Tam smerovala moja prvotna reakcia.
Nakoniec BNko to vystihol presne.

Tvoja argumentacia, preco koren, je logicka a naprosto suhlasim.Ja by som si umely koral do akva nedal...,ale o5.Je to na vylucne na autorovi temy ,ako to - kolem a kolem - uchopí...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 08 Sep 2016 11:32 am

BNko napísal:Som zvedavý na ohlasy, či už pozitívne alebo negatívne a úprimne ďakujem za každú cennú radu ;)

Snazil som sa ho nasmerovat rastlinami,drevom v jeho akvariu k prostrediu,ktore bude fungovat.Ja ani nikto iny neovplyvni BNkove rozhodnutia,ale snaha bola.Dovod preco to ano,preco tamto nie som vysvetlil a nech si z toho zoberie co uzna za vhodne.

vincent van gogh napísal:Tvoja argumentacia, preco koren, je logicka a naprosto suhlasim.Ja by som si umely koral do akva nedal...,ale o5.Je to na vylucne na autorovi temy ,ako to - kolem a kolem - uchopí...

Vdaka :pivo:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod Jozef I. » 08 Sep 2016 21:22 pm

Hora napísal:Vraky,lebky,dzbany,farebne kamienky,vzduchovacie musle,potapaci,hrady,sopky a kopu inych predmetov dotvarajuce akvaria gyce su.Aspon pre normalneho akvaristu :angel: .V prirode take čačky nenajdes a ty chces akvarium s nejakym biotopom,rybkami.

Bol by si prekvapený ale kopu takýchto gýčou a aj mnoho inych veci, žiaľ, v prírode tiež nájdeš.

Inak úplne súhlasím s Vincentom. Do poslednej bodky.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Sep 2016 22:03 pm

No ja zase nikde nevidím, žeby mu niekto niečo prikazoval. Toľko k tomu, nech si zariadi ako chce". Dostal rady, nie priame príkazy.
Radu beriem, alebo neberiem a robím, čo uznám za vhodné. Takto to chodí. V bežnom živote sa nestretávam s tým, aby sa niekto dotazoval, dostal radu a urazil sa, takto to chodí len tu.
Po prečítaní posledných príspevkov som nadobudol pocit (nemôžem si pomôcť), že kto chce kam pomôžme mu tam. Pozitívna rada je určite niečo oveľa viac.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Sep 2016 22:07 pm

Súhlasím s tým, že v prírode tiež nájdeš kopu gýčov, určite áno. Neznamená to však, že to takto má byť a mali by sme sa snažiť robiť niečo, aby to tak nebolo. Možno i tou troškou tu, keď sa snažíme vysvetliť, že podobné veci do akvária nepatria. Pretože ak začneme prírodu napodobňovať týmto spôsobom, tak si nechcem predstaviť čo bude ďalej :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod vincent van gogh » 09 Sep 2016 09:32 am

BNko,sorry za trochu OT:
----------------------------------------
Milan666, cezar.milan a teraz I.P.Pavlov : Zase si trochu pleties pojmy a dojmy.
Ked si bol vyhodeny z tohoto fora,vsimol som si tvoju večnú konfrontaciu na Rybičky.net.
Dostaval si peknú " sodu" , čo som pripisoval tomu, ze jednoducho nerozumieš česky pisnemu textu.Ale vidim, ze podobny problem maš aj so slovenskym.
I.P. Pavlov napísal:No ja zase nikde nevidím, žeby mu niekto niečo prikazoval..

Tak priamo 2 krat. "...Daj preč,......Umelinu von!"
Nepriamo 2 krat : " Nepatri to tam, - je to gýč,v prirode taketo čačky nenajdeš, chybaju skusenosti , ....atd." => comu ty hovoris "Dobre mienena rada". Vsak OK.... :o

Nikomu,pochopitelne, neberiem jeho nazor. V tomto konkretnom pripade s "umelinou" som relativne velky liberal a som za autorovu "slobodu prejavu"....A to hlavna vdaka mojim bohatym 3- rocnym akva skusenostiam. :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 09 Sep 2016 10:22 am

[quote="vincent van gogh"]BNko,sorry za trochu OT[/autequote]
Aj za mna naposledy.
Ako zacinajuci,neskuseny,malo citajuci akvarista vidi clovek len vizualnu stranku mat na policke pekne akvarium,ktore ,,lahodi'' jeho ociam.
Nie je to urazanie,podcenovanie nikoho schopnosti ale je to este zaciatocnicka nevyzretost.
Za par tyzdnov,rokov :o pride pri naberani akvavedomosti,problemami s riasami,hodnotami vody ako to funguje a zavisi jedno na druhom,ze podobne dolnky su zbytocne zaberajuce miesto pre rastliny,ktore su zaklad takeho akva,co je skoda,lebo prerybnene akvarium dokazal vediet urobit a odpad ryb nebude vyuzity uplne.
Ako som pisal,snaha nasmerovat ho bola a ako rozhodne on,tak bude. :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 11 Sep 2016 18:55 pm

Veď som ti to napísal, že nevieš z čoho je vyrobená. Ty však nad každou dobre mienenou radou ohrnieš nos a urazíš sa. Nechápeš, že ti každý radí pre tvoje dobro a dobro rybiek?! Nik ti neporadil nič, čo by ublížilo rybkám a akváriu, tak prečo to ubližuje tebe? Ale ako som písal, kto si poradiť nedá, príde na to časom sám. Nieje však toho času škoda? :wink:


Chapem, ze teba mozno zerie, ze nevies, z coho je vyrobena ale ja som sa vyjadril jasne... Je mi jedno z coho je pokial neskodi rybkam a za pol roka som si nic take nevsimol tak prosim nevyvolavaj paniku :) Toto je forum, zalozil som si nick aby som tu diskutoval, nepoznas ma, neviem sa urazit tak si to prosim nemysli :)

O vaze sa vadit netreba, rastlinkam miesto nezabera pretoze na tu stranu (nakolko je vyhladova) neplanujem sadit nic... Osadim zadnu a lavu stranu akva z mojho pohladu...
O korale som sa zmienoval, ze ho vymenim za koren, takze treba citat vsetko ked uz niekto pise, ze zabera zbytocne miesto...
Nad kazdou radou uvazujem, kazdy prispevok si precitam, netreba sa bat mi napisat svoj nazor, prijmem vsetko aj ostru kritiku...
Ale je rozdiel ak sa niekomu nieco nepaci (co nie je rada) a ak to naozaj nema co v akva robit... Plastovy je aj filter a kolko ludi ho v akva nema? :)

Slubil som foto ked osadim nove rastlinky a koren takze zatial takto... Uvidime ked podrastu raslinky
Prílohy
444.jpg
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Sep 2016 21:13 pm

Omyl chlapi, mňa nič nežerie (neviem ako ste na to prišli) veď sa nejedná o moje akvárium. Vonkoncom nejdem pátrať z čoho je to vyrobené (viem si však domyslieť). Horšie je "BNko", že ty nevieš z čoho to je vyrobené, škodiť to bude u teba ak nie teraz, tak v budúcnosti určite. No je to naozaj na tebe.
Neviem, čo chápeš pod pojmom panika, ale ja som ju v celej téme nenašiel. No a neprajem ti, aby si ju niekedy musel popri akvaristike zažiť, tak veľa zdaru!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Sep 2016 21:19 pm

vincent van gogh napísal:Milan666, cezar.milan a teraz I.P.Pavlov : Zase si trochu pleties pojmy a dojmy.
Ked si bol vyhodeny z tohoto fora,vsimol som si tvoju večnú konfrontaciu na Rybičky.net.

K tomu sa vyjadrovať nebudem, pretože to vypovedá o nevyrovnanej povahe. To nemá nič s liberalizmom, to je zaujatosť proti niekomu a chce to byť trošku modernejší.
"Keď ťa vyhodili" to je už úbohé, škoda, že si to nemohol urobiť ty, že? :pivo:
Uvedomujem si to OT, tak sa ospravedlňujem a už sa k danému vyjadrovať nebudem, nieje už potom k čomu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Sep 2016 23:10 pm

I.P. Pavlov napísal:...škoda, že si to nemohol urobiť ty, že? :pivo:

Jj,...si piš :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 12 Sep 2016 09:14 am

Uz bez OT.
Ten koren je ovelaovelaovela lepsi,prirodnejsi.
Kde si pustil mrenky,ze neplavaju niekde v lavore?
Ja by som este dal tapetu,odpojil hadicku,ktora taha vzduch a miesa ju s vypustenou vodou a filter pridvihol,prisal ho na bocnu stranu,nech hladinu ceri po dlzke akvaria a toci vodu celeho nie len tretiny.
Skalare nevidno,vyuzivaju dieru vo vaze? :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod Andrejamazonia » 12 Sep 2016 13:46 pm

Tak tak...ja by som to tiez pekne vysadil rastlinkami nejaky ten koren ale na to prides ja som bol tiez taky zaciatocnik ak ta to chyti myslim ze casom poleti aj dzban aj ked preco by sme ho nenasli v prirode keby ho tam hodil nejaky opity domorodec :) prajem vela stastia....
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 12 Sep 2016 17:02 pm

Mrenky som dal do predosleho maleho akvaria.
Ked sa mi zapaci nejaky koren tak samozrejme, ze ho vymenim za vazu a nie rastlinky, pokojne :D
Nikto nepovedal, ze tam zostane na vzdy... Ale zatial nech potrapi zopar zakomplexovanych :)

Dnes mi zdochol 1 maly skalar, zacal plavat kadejako nekoordinovane a po odloveni sa ho uz nepodarilo zachranit... Ostatna osadka zatial ziva a zdrava...
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod noiz » 12 Sep 2016 17:47 pm

BNko napísal:Je mi jedno z coho je pokial neskodi rybkam a za pol roka som si nic take nevsimol tak prosim nevyvolavaj paniku :)


BNko napísal:Dnes mi zdochol 1 maly skalar, zacal plavat kadejako nekoordinovane a po odloveni sa ho uz nepodarilo zachranit... Ostatna osadka zatial ziva a zdrava...


ehm...
netvrdim, ze je to dovod... ale ja by som to tiez dal z akvaria prec
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 12 Sep 2016 18:40 pm

BNko napísal:Dnes mi zdochol 1 maly skalar, zacal plavat kadejako nekoordinovane a po odloveni sa ho uz nepodarilo zachranit... Ostatna osadka zatial ziva a zdrava...

Tu by sa šikli testy vody,teplota kolko :?:
Sleduj ostatne.
Po odloveni si mu ako co robil,ze sa nepodarilo zachranit?Tie mrenky nemas v nejakom uplne malom,ale pravdu,lebo ich je 13 8)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akva 112L

Odoslaťod BNko » 13 Sep 2016 00:07 am

Klamstvom uskodim akurat sam sebe takze kludne odpoviem pravdivo...
Mrenky su v absolutne nevhodnom 16l akvariu s par rastlinkami...
Prve 2 dni boli blede, vystresovane ale zvykli si... Neplanujem ich tam nechat, planujem ich darovat niekomu, komu nenarobia skodu v akvariu ale zatial o nikom zo znamych neviem a inu moznost nemam... Tento tyzden im kupim nejake akvarium okolo 50l kam by som ich presunul aby som ich netyral a neskor by sa dalo vyuzit nejak inak, ale zatial ma zas niektory tuto ukrizuju urcite...

Viem, ze vela ludi to bude uchylovat k tomu dzbanu. Ale ja sa budem pytat... Preco nie ine ryby, ktore su tam dlhsie? preco iba 1 skalar? Preco ju pravidelne obkusava od rias gurama a ta je ziva az moc? Je to dost diskutabilne ale ako som spominal, ak sa mi niekde zapaci nejaky koren, vymenim ho za tu vazu.
BNko
 
Príspevky: 11
Založený: 01 Sep 2016 19:25 pm

Re: Akva 112L

Odoslaťod Hora » 13 Sep 2016 07:23 am

Na vazu kasli teraz.Som ti hovoril,ze pre mrenky je tvoje akvarium optimalne.Neviem preco si ich tak rychlo presunul,ci robili skodu alebo co v tom velkom.Ziadne akvarium nekupuj pre ne,ked nebol problem zatial s nimi a daj ich spat,lebo je to stres 13 v 16l.Ani sa nedoziju darovania a este ci vobec najdes dobru dusu,co si ich zoberie,co to bude,Vianocny darcek?
S novym aj to nedostatocnym akvariom by si potreboval min. filter,pretoze vyzaduju dostatocnu cirkulaciu vody,takto sa zapleties a financne pustis a vysledok o nicom.Hodnoty vody su pre ne dolezite,skor popozeraj testy,ktore vyuzijes,lebo aj zabeh ktovie ako prebehol.Nepoukazuj na ine ryby,kazdy ma inu imunitu,choroby sa prejavuju s odstupom a mozu skalara dnes,zajtra nasledovat zvysne dva.
Rob rychlo,kym nie je neskoro,aj ked stresovali tri dni v malom a neviditelne chytene budu stopro.Dnes :!: daj fotku,ze si urobil dobru vec a su vo velkom,keby bol iny dovod,ze to nejde,neboj a povedz.Cenim si,ze si neklamal,ja som tusil tu 16 :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.