118 l akvarium azia



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Pštros » 15 Sep 2016 16:23 pm

Amen. Presne takú skúsenosť mám so SAE aj ja.
Inak je to skvelá rybka...
Inak s áziu skusenosti nemám.
Držím palce.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Reklama

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Sep 2016 09:36 am

Objavili sa mi v akva sinice :(
Prílohy
sinica 2.jpg
sinica 1.jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Sep 2016 09:43 am

4 dni som bol mimo domu a akva skoncilo v takomto hroznom stave...

Dnes rano som to som to postieral a postriasal z rastlin a odsal ako sa mi dalo...

Citla som na fore, ze treba zatienit...svietim 2x18 W a akva mam zboku pri okne takze poobede na neho dopadaju slnecne luce...tak rozmyslam ci len zastriet zaluziu aby tam neslo to slnko...

este som cital ze to moze byt nerovnovahou PO4 a NO3...tak neviem, daval som tam hnojivove gulicky...

nasiel som tu na fore aj info, ze nie je dobry napad menit vodu...znamena to ze sa nemam pokusat ani odsavat tu sinicu alebo skor ze sa mam snazit pritom co najmenej vody odsat?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 19 Sep 2016 12:46 pm

Hnojivove gulky za to nemozu.
Odsavanim sa bude tvorit stale,teraz kym nemas este rybky je dobre zatienit,ale aby tam neslo ani trochu svetla,lebo sa udrzi.Nieco hrubsie,deka aj 2x a daj si zalezat.Po 4 lepsie 5 dnoch odkry a vymen cast vody.Takto ju odstranis,nic komplikovane ale ako si pisal o PO4,NO3 je treba dat do pomeru a to bez testov nezistis.Sinicu zatemnenim odstranis ale pri terajsich podmienkach pravdepodobne zacne casom opat,lebo pricina ostane.
To slnecne svetlo zaluziami omedzis,nerobi dobrotu take miesto na akva ale som na tom podobne a cele leto mam slnecnu stranu trochu zatemnenu.Takto mi na skle bujneli zelene prachove riasy.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Sep 2016 13:05 pm

Rastliny to vydrzia v pohode tych 5 dni?...celkom dobre rastu a nechcel by som o ne prist...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 19 Sep 2016 14:16 pm

garf napísal:Rastliny to vydrzia v pohode tych 5 dni?...celkom dobre rastu a nechcel by som o ne prist...

Vydrzia ale nemaj snahu pocas tych styroch dni vobec odkryt.
Pred zakrytim by som tretinu vody ale vymenil s odsanim sinice,co pojde a po odkryti znova min. tretinu alebo aj 50l.
Je to cerstve akvarium,mozno sa ustali a ak nie,bude treba zistit hodnotu NO3.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 19 Sep 2016 14:19 pm

Ok, vecer ho zahalim a do soboty na neho zabudnem a potom sa odelim s vysledkom :)
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 19 Sep 2016 20:44 pm

Najviac napadnuté rastliny vyhoď, žiaľ
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod lubosmihula » 20 Sep 2016 13:28 pm

Daj do akvária rašelinu (silonová punčoška a naplň rašelinou, daj do akvária - nech sa to močí a sem tam vyžmýkaj do vody). Ja som takto odrovnal sinicu v priebehu pár dní.
Samozrejme tú ktorú tam máš je potrebné odsávať. Sinica má obrovskú výhodu, že sa ľahko odstraňuje.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Sep 2016 21:24 pm

No a jednu nevýhodu, že je to skôr vírus ako riasa :) Ja som ju mal voľakedy a úplna tma pomohla, samozrejme vítam ďaľší recept na ňu, potvoru.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 22 Sep 2016 13:06 pm

Hora napísal:Ja viem,ze ak drzis ortodoxne smer Azia pri 80cm dlzky vyberat velmi nemozes,lebo vsetky ryby u dna su vacsie na to akvarium.N.


http://rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala

Krasna ryba a nie az taka velka...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 22 Sep 2016 16:08 pm

garf napísal:mrenka_mala.Krasna ryba a nie az taka velka...

Hoci sa u Sekavcov(kuhlikuhli) piše o 150l akvariu ale mám 5 a kľudne by si ich mohol dať,pôdorysový rozdiel je minimálny,sú to dobrí čističi a neviem ako u iných,ale ja ich vidím aj cez deň,hlavne pri kŕmení sú aktívny.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 26 Sep 2016 09:42 am

Po styroch dnoch zatemnenia som s uzasom konstatoval, ze...ta svina sinica tam este je (aj ked malo)...

po dvoch dnoch svetla sa zase nechutne zacala rozmahat...vymenil som preto polku vodu a zatemnil som na dalsich pat dni...

rastliny sa zdali byt v pohode, limnophila sa trochu aj vytiahla, aj ked nariedko, asi sa snazila najst nejake svetlo...

skusim zohnat nejake testy na tie fosforecnany a dusicnany, aby som tomu prisiel na klb...

otazka je ze ked sa tam sinica bude stale objavovat, ci mozem aj tak nasadit ryby...neviem ci by to este nezhorsili...v kazdom pripade najmenej tyzden este cakam...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 26 Sep 2016 12:10 pm

Mesiac a 4 dni je napustene,pri uprave skrinky si mal vodu asi do polky,no filter bezal vkuse.
Poviem svoj nazor.
Nitrifikacia sa pomaly rozbieha a bude piaty tyzden zabehu,co by mali byt dusitany uz na nizkej hodnote.Nedovolim si povedat ziadne,lebo predsa si napustal,vypustal akvarium.
Vysku dusicnanov,fosforecnanov nejakymi testami zatial neries,nezamotavaj sa,je to cerstve akvarium,ked vlozis rybky,ktore zacnu produkovat odpad,budes krmit,rastlinam tiez nieco odhnije tak bude dusicnanov dost.Snad sa stabilizuje.Takto ho budes mat viac zakryte ako sa nim tesit.
Ja by som prvu skupinku zarybnil.Treba to robit rozumne,nie nakupit vsetky druhy naraz a rozhadzes akvarium,NO2 sa moze zvysit.Zbytky sinice napr.daniam vadit nebude.Dalsi hufik po tyzdni.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 26 Sep 2016 13:43 pm

Chcel by som to akvarium v sobotu rano odkryt, v pripade potreby vymenit cast vody a v nedelu na burze v BA nakupit 6 ks danio rerio a nejake krevetky...

a uvidim...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 30 Sep 2016 09:54 am

Sinica nateraz zmizla...rastliny trochu pochradli, odstrani som par zltych listov, dosadil c. affinis a pontederifolia...

cez vikend by mali prist ryby :)
Prílohy
akva po zatemneni.jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 04 Okt 2016 17:24 pm

2.10 pribudli rybky...nakoniec som skoncil predsa len pri mrenkach stvorpruhovych, nedalo sa im odolat...

mam ich 8 kusov - 4 klasicke a 4 machove...

na jednej klasickej som si po jednom dni vsimol ze ma akoby odseknutu chvostovu plutvu...tak neviem, ci som ju uz taku kupil, alebo sa kolegyne cinili...inak vyzeraju spokojne, aj ta s tym chvostom...

pockam nejake dva tyzdne a potom by som chcel este pridat 4 mrenky stvorpruhove albinov...

12 mreniek bude potom asi viac ako dost...

rastliny sa zatial ako tak drzia, sinica ale uraduje, takze zatial budem mechanicky odstranovat a obrnim sa trpezlivostou...
Prílohy
mrenky 2.jpg
mrenky 1.jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Okt 2016 21:14 pm

Mrenky sú potvory sami na seba, ukľudnia sa pri počte 12-13-14-16. Čím ich je menej, tým viac sa medzi sebou "hašteria"
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 05 Okt 2016 10:38 am

Ano, ano, vsak mienim este prikupit styroch albinov, aby ich bolo do tucta...to by vychadzalo podla pravidla 1cm na 1 l na 84 litrov...Akvarko ma 128 litrov, cisty objem je menej, tak by to mohlo sediet...chcelo by to este najake ryby na dno z azie, aby bolo upratane...rozmyslam nad pangio kuhli, ale 10 cm je 10 cm, je to dost velka ryba,radsej by som chcel zvladnut upratovanie bez nich a opatrnejsie krmit...

Je zaujimave, ako sa roznia nazory na to, ci rozne poddruhy mrenky stvopruhovej (klasicka, machova, albino) vytvoria huf alebo nie...cital som aj na tomto fore rozne nazory, rovnako na anglickych a francuzskych akvastrankach som sa stretol s roznymi nazormi...mne zatial pekne spolu chodia...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod Hora » 05 Okt 2016 11:35 am

garf napísal:rozmyslam nad pangio kuhli, ale 10 cm je 10 cm, je to dost velka ryba

10cm nepozeraj na pravítku,v akváriu to je inak,zo 5 ks by som naozaj :!: nemal obavy.To tvoje zarastenie im bude veľmi vyhovovať ale rastlinkám neurobia nič.Zrnitosť máš jemnú,čo je tiež dobre.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 21 Okt 2016 15:05 pm

.
Prílohy
161021.jpg
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 21 Okt 2016 15:17 pm

Sinica uz ustupuje...kazdy den som ju striasal z rastlin (najma z limnophily a cryptocoryne parva) a raz za tyzden vymena vody...uz je jej malo, ako prisla, tak odchadza...ale samozrejme zelena riasa sa objavuje

Rybicky (mrenky) robia radost - je ich uz 12 - pribudli 4 albini...klasicke a machove som kupoval od chovatela na bratislavskej burze, a to su fakt krasne kusky, dokonale sfarbenie, tvary..tie albino som kupoval v akvaristike pri carrefooure v bratislave, no a tie teda dokonale nie su, jedna ma zle tvarovanu chvostovu pltvu a divny sklon hlavy uplne a druha ciastocne...ani tak dobre nerastu...nakoniec som sa rozhodol ponechat si ich (ano, rozmyslal som nad humannym utratenim...), lebo aj ony maju pravo zit a z urcitej vzdialenosti vyzeraju v pohode :) ale v akvaristike by som uz znova nekupil, resp. si dal ovela vacsi pozor na kvalitu...inak tie mrenky su velmi hrave, nahanaju sa neskodne medzi sebou, hufuju sa, vobec sa neboja, ked niekto pride k akvariu, a fakt akvarium ozivili...dokonale splnili moje predstavy o zivych aktivnych rybach (...aj ked samozrejme stale poskulujem, co k nim priikupit, ale stale odolavam...)...kedze ich mam v monokulture a 12kd, tak zatial nebadam ziadne ich negativne vlastnosti

rastliny nie su nic moc, drzia sa ale napriklad hygrophila corymbosa, ktora bola prve tyzdne uplne krasna, postupne opadava - stale najdem nejake listy plavat v akva...asi je problem ze spodne a stredne listy nemaju dost svetla...ciastocne ten ubytok zakryvaju kryptokoriny wendti...limnophila nie je uplne sviezo zelena, ale paci sa mi celkovo, mrenky sa v nej radi prechadzaju...kryptocoryny sa zatial iba chytaju, snad sa rozrastu...

tolko aktualizacia :)
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod hooopy » 21 Okt 2016 20:07 pm

Tema presunuta do "vase akvaria"
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 118 l akvarium azia

Odoslaťod garf » 07 Nov 2016 18:16 pm

Kedze stale prehravam boj so sinicou, zmeral som nejake parametre vody:

NO2 azotin od rataja - neukazalo nic (ziadne NO2)
NO3 od tetry - do 12,5 mg aj pred vymenou vody, co by malo byt v pohode
P foskol od rataja - neukazalo nic, zlte zafarbenie bolo sotva badatelne...ked som skusil porovnavaci roztok, tak sa farbilo do zlta, takze nepredpokladam ze ten ratajov test nefunguje

Uplne mi odisla hygrophyla corymbosa aj hygrophila polysperma...rozpadli sa listy,zacali cerniet stonky, uplna pohroma v priebehu jeden a pol tyzdna...

zmizla mi jedna mrenka stvorpruhova albin - bola trochu postihnuta (zle vyvynuta plutva chvostova a tak)...neviem ci ju ostatne zozrali alebo pri tom bordeli z hygrophil sa niekde stratila a odsal som ju spolu s bordelom z akvaria...

mrenky sa inac tvaria spokojne, velmi su odvazne, dokonca sa ani mojich ruk neboja a dobu do nich ked ich dam do akva...

len ta sinica hnusna stale otrravuje...hrozi ze mi zahlusi aj limnophilu a c. parva, tie uz vyzeraju coraz biednejsie aj ked ich cistim...

dodal som do akva ceratophylum na hladinu aby trochu zatienil a spotreboval nadbytocne ziviny (ktore tam ale podla testov nie su), ale aj ten uz chyta sinicu...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.