Green tree valley (50l)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 28 Apr 2016 15:18 pm

Dík LaXo :-). Čisté je, lebo zatiaľ mám chvalabohu čas na údržbu každý týždeň. Piatkové večery patria akvarku a potom si to cez vikend vychutnávam :-)
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 11 Jún 2016 21:54 pm

Ahojte, akvarko stále fičí, ale zase sa mi poriadne premnožili krevetky. Ak by mal niekto záujem, darujem aj väčšie množstvo, pošlite súkromnú správu. Red cherry krevety, viď predchádzajúce fotky. Len osobne, v rámci BA.
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 09 Aug 2016 17:15 pm

Dnes som musel presadit kobercek lebo sa uvolnil zo substratu. Proste bol taky husty ze sa sam vykorenil. Uz sa mi to raz stalo. Tak som ho vybral, rozstrihal a znova zasadil po mensich kuskoch. Ak to pojde ako predtym, tak dufam ze o mesiac/dva bude zase suvisly kobercek ;-).

Zostalo mi este dost vela HC. Myslim, ze je celkom pekne, ak by niekto v BA chcel rad ho darujem, luto mi je ho vyhodit... Ak ma niekto zaujem ozvite sa mi.
Prílohy
P8090287_v1.JPG
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 30 Sep 2016 21:39 pm

Dávnejšie som v tejto mojej téme nič neaktualizoval. Posledné mesiace mesiace je to viac boj, ako radosť. Boj o udržanie dobrých podmienok v akváriu pre premnoženú kolóniu krevetiek. Zatiaľ sa mi to darí ale vyžaduje si to veľa úsila a priznávam sa, že ma to už akosi prestáva baviť... Neviem ako zredukovať a regulovať ich populáciu. Krevetky sa množia omnoho rýchlejšie, ako ich viem predať.

Nedávno sa vykorenil trávnik z HC tak som ho celý vybral a znova vysadil. Rozšíril som HC do celého popredia (nahradil som ním aj eleocharis). Kvôli zjednodušeniu údržby som aj trochu upravil layout a zrušil potôčik (z bieleho piesku). Pred sadením so prihnojil do dna guličkami od Dennerle Deponit Nutri balls. HC sa za nejaký mesiac pekne rozrástlo po celom popredí. Raz darmo, keď je svetlo a CO2 tak je to dobrá, rýchlorastúca burina :D

Kvôli problémom s udržaním nulového NO2 (pri tom prekrevetení proste filter už nestíhal) som pred 2-týždami pridal do filtra SZAT ClearWater Plants B3. Zatiaľ ho môžem len pochváliť, voda je aj po týždni naozaj krásna čistá a rastlinkám sa darí zatiaľ rovnako. Uvidím ďalej.

Plánujem úpravu rastliniek v strednej časti aj pozadí. Chcem všetko vybrať a znova vysadiť, lebo je to tam veľmi prerastené. Prípadne skúsiť aj nejaké nové rastliny, ale ešte neviem kedy sa na to odhodlám... Predstavoval som si, že cez zimu akva úplne prerobím, konečne nejaký nový layout ale fakt neviem... čo spravím s tými krevetami? (asi ich dám na šalát alebo na polievku :D)

Aktualny stav (fotené počas kŕmenia tak sú krevetky pokope):
Prílohy
P9300348_v3.jpg
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod hooopy » 30 Sep 2016 23:30 pm

Tolko masa som uz dlho nevidel......mas to tam naozaj plne. Btw....pojdes v novom layoute znova do HC?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 01 Okt 2016 10:16 am

hooopy napísal: Btw....pojdes v novom layoute znova do HC?


Ešte niesom rozhodnutý ako raz bude vyzerať nový layout, tak ťažko povedať. HC je však krásna kobercovka...

Moja skúsenosť s HC + Amazonia powder je, že keď už vytvorí súvislý koberec, začne hustnúť, začne sama seba vyťahovať zo substrátu. Treba ju strihať a keďže je taká jemná pri strihaní sa tiež postupne uvoľňujú korienky a časom proste vypláva celý koberec. Vtedy ho celý vyberiem rozstrihám na malé trsy a znova zasadím mesiac/dva je bezúdržbová kým opäť vytvorí súvislý koberček. Potom už sa treba starať. Pekná je len je s ňou dosť roboty.

Oveľa lepšie na údržbu je koberec z Eleocharisu ten má silné korene a dobre sa strihá.

Sent from my HTC One using Tapatalk
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod Hora » 01 Okt 2016 12:13 pm

machovy stromcek ti ,,strasne'' :shock: zavidim,toto je uz umenie,pieskovu cesticku si nechal zarast,zlenivel si :mrgreen:velmi pekne
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 01 Okt 2016 17:09 pm

Hora napísal:machovy stromcek ti ,,strasne'' :shock: zavidim,toto je uz umenie,


Vďaka :D Urobiť stromček nie je až také umenie, len násť pekný koreň a naviazať mach. Udržať na ňom mach pekný to je o podmienkach a trpezlivosti pri údržbe (strihaní). Zo začiatku to bolo ťažké, tvorilo sa mi v ňom vlaknitá riasa, namotával som ju a vystrihával a časom zmizla. Mach (je to Javsky mach) vyzeral zo začiatku tak obyčajne, ale neskôr sa začali z každej hlavnej vetvy rásť bočné vetvičky a teraz už nejaký rok vyzerá super. Dokonca z neho rastú sporofyty a to je znak, že sa mu v akva dobre darí. Koreň sa však už začína pomaličky rozpadať.

Hora napísal:pieskovu cesticku si nechal zarast,zlenivel si :mrgreen:velmi pekne


To sa proste nedalo pri tom počte krevetiek udržať ten potok biely (alebo cestičku, keď chceš)... Každú údržbu som ho prečistil a ale krevetky vždy našli nejakú skulinku kade mi tam nahrabali zrnká amazonie a za 1-2 dni bol potok hnedý a nie biely. Nemalo to zmysel.
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod vincent van gogh » 01 Okt 2016 17:34 pm

Krevetky mi vela nehovoria, ale tieto tvoje cervene......to je pecka. Normalne by som tak "za hrsť" zobral.. :)

ferro napísal:.. Predstavoval som si, že cez zimu akva úplne prerobím, konečne nejaký nový layout :

Len do toho! Uz teraz som zvedavy. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 01 Okt 2016 20:49 pm

vincent van gogh napísal:Krevetky mi vela nehovoria, ale tieto tvoje cervene......to je pecka. Normalne by som tak "za hrsť" zobral.. :):


No trochu to klame, že sú takto pokope a nieje to z blízka. Pri detailnom pohľade by si našiel pekné ale aj menej vyfarbené. V každom vrhu sa vždy nájdu krajšie a menej vyfarbené. Bohužiaľ mám len jedno akva a na dosiahnutie top vyfarbených krevetiek treba robiť selekciu a oddeliť tie menej vyfarbené do inej nádrže. Aj preto som ich zo začiatku rozdával zdarma, ale predsa len treba aj tie blbé sáčky zaplatiť do čoho to treba zabaliť aj krmiva taká masa zožerie, tak ich teraz predávam, ale za symbolickú cenu a snažím sa vyberať aj tie krajšie. Ak niekto chce ozvite sa mi.

vincent van gogh napísal:
ferro napísal:.. Predstavoval som si, že cez zimu akva úplne prerobím, konečne nejaký nový layout :

Len do toho! Už teraz som zvedavy. :wink:


vďaka, ale s mojou rýchlosťou, neviem kedy to bude...(veď ja som nepísal, že ktorú zimu :o). ale predsa len, cez zimu je viac času niečo vyhútať
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod chuanvaldes » 02 Okt 2016 13:27 pm

To ako vážne :shock: :shock: Ja som na fotku pozeral cez Tapatalk a hovorím si, to je ale zaujímavá červená rastlinka... A potom som si fotku priblížil... :o :pivo:

Nechápem ako sa ti darí udržať akvarium v tak krásnom stave pri toľkých krevetkách. Stromček je bezkonkurenčný, ani by ma vo sne nenapadlo že to je "obyčajný" javák. Fakt klobúk dole, dal si tomu dokonalý tvar. Já by som na to nervy nemal... :cry:

Len tak ďalej. Teším sa na nový layout! :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Green tree valley (50l)

Odoslaťod ferro » 02 Okt 2016 21:08 pm

chuanvaldes napísal:To ako vážne :shock: :shock: Ja som na fotku pozeral cez Tapatalk a hovorím si, to je ale zaujímavá červená rastlinka... A potom som si fotku priblížil... :o :pivo:


radšej by som bol keby to bola taká rastlinka :D

chuanvaldes napísal:Nechápem ako sa ti darí udržať akvarium v tak krásnom stave pri toľkých krevetkách. Stromček je bezkonkurenčný, ani by ma vo sne nenapadlo že to je "obyčajný" javák. Fakt klobúk dole, dal si tomu dokonalý tvar. Já by som na to nervy nemal... :cry:

Len tak ďalej. Teším sa na nový layout! :pivo:


Ďakujem za pochvaly, je to povzbudzujúce, ani som to nečakal :D .

Ako som už písal udržať hlavne kvalitu vody ma teraz stojí najviac úsilia. Filter musí fungovať na 100% a musel som mu pomocť špecialnou vložkou. Aj tak čo i len malé zníženie prietoku sa behom pár hodín prejaví na vode (zvyčajne stúpne NO2). To hneď zbadám na krevetkách, ich správaní, už ani nemusím testovať vodu. Hadice a a vstupná lily musí byť čistá, to má asi najväčší vplyv na prietok. Nemožem si dovoliť nevyčistiť ich aspoň raz za 2 týždne...

Stromček by sa patrilo už aj zase ostrihať. Krevetky mi pritom moc nepomahajú, sú strašne zvedavé! Keď mach strihám, hneď ho chytám do sieťky inak popadajú kúsky na dno medzi rastlinky a to potom ho povyberať to je morda. Nič ma viac nenaštve, ako keď mi do tej sieťky plnej odrezkov machu vbehne krevetka... Radosť ju z tade vyberať.
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.