THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod LaXo » 05 Okt 2016 09:33 am

Milasek...myslis Chien Dao Thanh z Vietnamu ??? Kamos? A podla mna, co si pametam, tak tie tvoje nadrze by sa tam nemali za co hanbit...
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Reklama

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Okt 2016 10:42 am

Jj, myslim tu nadrz od Chien Dao Thanh. No, kamosom by som si netrufal ho oznacit....ani v povznesenom stave.

LaXo napísal: A podla mna, co si pametam, tak tie tvoje nadrze by sa tam nemali za co hanbit...

Dakujem. Od teba to obzvlast poteší. Šak sa ani nehanbím: Mam jedno z najkrajsich akvarii .....na našom poschodí. :)

Tak seriozne: v podstate sa stotoznujem s tvojou myslienkou /nazorom o ucasti (nie len Slovakov ) v takychto sutaziach..
Za mna,musia byt splnene akurat tri podmienky: mat na to adekvatne akvarium, dobre nafotene a nikde pred tym nezverejnene....no, z toho to tretie, to by sa este dalo... :)

Este ma fascinuje, ako maju tyto machri nafotene ryby.....vacsinou na tom spravnom mieste a v spravnom hufe.. a vitazny Japončík ma rybky uplne paradne k tej nadrzi.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod LaXo » 05 Okt 2016 12:08 pm

Hej, oni ich plasia
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Hora » 05 Okt 2016 12:31 pm

vincent van gogh napísal: podmienky:nikde pred tym nezverejnene...

k tomu nezverejneniu uvediem príklad :arrow: ak na Akve Jofre(prepáč za príklad :angel: ) mal svoju tému Dračie hory,tak nemohol by ich prihlásiť,lebo vývin od založenia po stav ,,vhodného výzoru na súťaž" prezentoval už tu :?: alebo ide len o nejaké akvačasopisy?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Jirka Scobak » 05 Okt 2016 12:34 pm

Uvažoval jsem zkusit se přihlásit (a zapracovat na designu některého stávajícího akvária) a po přehlídce top 150 zjišťuju, že nezkusim :(.
(taky jsem nepochopil, že akvárium nesmělo být zveřejněné vůbec nikde - mám všechny nádrže na Rybičky.net, takže toto by asi byl problém)
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Stewie » 05 Okt 2016 13:04 pm

Veľmi inšpiratívne, po takejto náloži krásnych akváríí mám chuť na niečo nové.
Inak 75 mám už 2dni na monitore a niečo v podobnom duchu by stálo za vyskúšanie.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Okt 2016 14:00 pm

Hora napísal:...
k tomu nezverejneniu uvediem príklad :arrow: ak na Akve Jofre(prepáč za príklad :angel: ) mal svoju tému Dračie hory,tak nemohol by ich prihlásiť,lebo ....

Lebo je to v pravidlach.Zverejnit akva az po vyhlasení vysledkov..(v opacnom pripade :diskvalifikacia).ale treba sa obratit na tych, co uz nejaku-tu prilhasku vyplnovali.....alebo ludi, co skratka vedia viac. Taky Laxo bol v porote.

Dobry priklad je arnošt na rybickach. (btw 241-miesto )
Ten zverejnoval len detaily, alebo len take naznaky celeho akvaria. To by mi ale celkom vyhovovalo. Ja by som ,pri neodolatelnej chuti pomastiť si trosku svoje ješitné ego, zverejnoval priebeh a stav akvaria iba v kresbe.. :)

A este by som dodal jednu podmienku sutazenia,.......ze je dobre mat aj taky zdravy , racionalny (seba)úsudok . To ale pokladam za samozrejmost a nikoho konkretneho nemyslim. Ja ked si pozriem takto kazdorocne na jesen tieto akvaristicko-scaperske orgie , tak si pomerne rychlo spomeniem na to stare ,slovenske : Prikryvaj sa chlapče len takou perinou..... :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod LaXo » 05 Okt 2016 14:25 pm

No s tym zverejnenim... pokial viem, tak najprisnejsie je to prave na IAPLC, co je sice najprestiznejsia sutaz, ale nemusi byt nevyhnutne najzaujimavejsia :) (ano , mam na mysli prachy :D ) Pokial viem, tak napriklad na AGA a ani na EAPLC take prisne podmienky nepanuju, jedine o co im tam ide, je exkluzivita po skoceni sutaze, ze si narokuju na zverejnenie po sutazi v ramci marketingu a tak pod. Neviem teraz uz presne, ale nespominam si ze by na tychto dvoch sutaziach bolo vyslovene zakazane predchadzajuce publikovanie nadrzi. Ale mozno sa mylim. Ono je to aj tak, ze spravidla si kazdy sutaziaci tak trochu strazi to svoje, mozno aby mu to nikto "nevypozeral", aby to bolo videne po prvy krat prave TAM, aby to bolo nove. Ved si predstav, ze keby vitaz tohtorocnej IAPLC pol roka pred sutazou zverejnova svoju nadrz, tak kby to uz nemalo taky glanc, uz by to nebolo tak super zaujimave, tak jedinecne. No a o to v tych sutaziach tiez ide, o moment prekvapenia. Ale je pravda ze nie vzdy sa da pokuseniu pochvalit sa, odolat :)
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Okt 2016 14:48 pm

Presne.Japonske pravidla su mozno tvrdsie. A tiez, naco by niekto , napr. Jofre ( ked uz padlo jeho meno ako priklad) rok prezentoval svoje akvarium tu na fore, a potom by tie iste fotky (rozumej "okukane") ,posielal do sutaze.

A fotky nesmu byt upravovane, samozrejme. Videl som raz akva s nakopirovanymi rastlinami a rybami v dokonalom , neprirodzenom zastupe . :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Hora » 05 Okt 2016 16:30 pm

LaXo napísal:Ono je to aj tak, ze spravidla si kazdy sutaziaci tak trochu strazi to svoje, mozno aby mu to nikto "nevypozeral", aby to bolo videne po prvy krat prave TAM, aby to bolo nove. Ved si predstav, ze keby vitaz tohtorocnej IAPLC pol roka pred sutazou zverejnova svoju nadrz, tak kby to uz nemalo taky glanc, uz by to nebolo tak super zaujimave, tak jedinecne. No a o to v tych sutaziach tiez ide, o moment prekvapenia.

vincent van gogh napísal:Presne.Japonske pravidla su mozno tvrdsie. A tiez, naco by niekto , napr. Jofre ( ked uz padlo jeho meno ako priklad) rok prezentoval svoje akvarium tu na fore, a potom by tie iste fotky (rozumej "okukane") ,posielal do sutaze.

no má to logiku :wink:
vincent van gogh napísal:Videl som raz akva s nakopirovanymi rastlinami a rybami v dokonalom , neprirodzenom zastupe . :)

Niečo k tvojmu postrehu :arrow: akva č.94 ak si všimneš tie ryby.Vrchné sú neonky červené a spodných 5 je podľa lepšieho zaostrenia tetra neónová a ako by tam boli ,,vložené",sú menšie,aspoň mne sa to nezdá prírodné,naozaj,naživo.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod fazyl » 05 Okt 2016 20:46 pm

no ja to zo zverejnovanim fotiek pred vyhodnotenim IAPLC tak kriticky neviidim kym sa nejedna o nadrz v top 200, coz je uz velmi vysoka uroven.Neverim ze niekto v japonsku prechadza net po celom svete a hlada ci nahodou niekto nezverejnil fotku :D ... podla mna to kontroluju len fakt pri top nadrziach.Ja som Green hope mal na 802 mieste v 2012 a fotky tu davno boli a ziadna diskvalifikacia nebola :) .... ale myslim ze EAPLC by bola pre niektorych nasich akva.sk scaperov zaujimavejsia sutaz

inak moj osobny favorit je cislo 69 :mrgreen:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 06 Okt 2016 12:35 pm

Hora napísal:Niečo k tvojmu postrehu :arrow: akva č.94 ak si všimneš tie ryby.Vrchné sú neonky červené a spodných 5 je podľa lepšieho zaostrenia tetra neónová a ako by tam boli ,,vložené",sú menšie,aspoň mne sa to nezdá prírodné,naozaj,naživo.


Hmm....nevidim nič. Musim si pockat na normalny komp, teraz som len na mobile.
No,nezda sa mi veru,ze by takyto clovek musel podvadzať........ak narazame na to , ze ich tam doklikal..


Vsimol som si ale xaujimavu vec. Č. 40. Vladimir Trcka. Ta skupinka ryb hore. To je prijemne oživenie.Väčšina fotiek sa snazí ryby minimalizovat a "stylizovat" (co je ale obrovska fuška)...Hlavne dostat hufik do toho spravnrho zorneho pola. A on ? : báác.... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Jofre » 09 Okt 2016 14:09 pm

Prispejem aj ja svojou troškou do tejto diskusie :)

Čo sa týka problematiky ohľadom diskvalifikácie z dôvodu zverejňovania fotografii nádrže pred samotným vyhodnocovaním, tak skôr si myslím, že problém môže nastať vtedy, ak sa jedná asi len o tzv. finálnu fotografiu nádrže... Tzn. ak súťažiaci zverejní tú istú fotografiu (ktorú poslal aj do IAPLC), môže byť diskvalifikovaný...Ale lepšie by bolo skontaktovať sa priamo s niekým, kto má v danej veci viac skúseností a poznatkov...

No a na záver...Dobre vieme, že Stewie zverejňoval fotografie svojej nádrže a predpokladám, že diskvalifikovaný asi nebol :D Či?
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Stewie » 11 Okt 2016 09:04 am

čo sa týka diskvalifikácie tak v pravidlách je jasne napísané že nádrž sa nesmie pred vyhodnotením zverejniť ale z hľadiska nejakej kontroly je nemožné preveriť nádrže vsetkych sutažiacich a ako piše fazyl myslím že prisnejšie sa v tomto pozera hlavne na top nadrže

Ja som diskvalifikovany nebol :) pôvodne som nemal v umysle ani účast na IAPLC, a ako som pisal z mojej strany len vystrel od pása preto som nadrž zverejnil

Budem sa opakovať v tom že nádrží ktoré mali na lepšie umiestnenie je tu na fóre viac, myslím že sa toho netreba budúci rok báť a ten fešný korienok ktorý som videl v jednej téme dáva tušiť že sa chystá niečo veľmi chrumkavé :) Či ?
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Okt 2016 13:07 pm

Pozrel som ešte raz to video a v akva č. 94 som si nič podozrié nevšimol. Zaujímavých vecí je tam ale plno. Napríklad nadrž č. 4. : Ako to nasvietil? :)
Stewie napísal:.... ten fešný korienok ktorý som videl v jednej téme dáva tušiť že sa chystá niečo veľmi chrumkavé :) Či ?

Nemyslíš mna ? Ak by náhodou ano, tak zostava to obligátne : Sa uvidí.... :?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod fazyl » 11 Okt 2016 17:50 pm

vincent van gogh napísal:Pozrel som ešte raz to video a v akva č. 94 som si nič podozrié nevšimol. Zaujímavých vecí je tam ale plno. Napríklad nadrž č. 4. : Ako to nasvietil? :)


videl som jedno video, ktore zial uz neviem najst asi bolo odstranene, on tam mal vlozene v 45 stupnovom uhle ako keby zrkadlo alebo nieco take. cize ako keby sa mu odrazalo svetlo zhora od toho zrkadla...bolo to v nejakom azijskom jazyku cize vela som z toho nepochopil, ak to najdem dam to tu ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod Hora » 11 Okt 2016 20:12 pm

fazyl napísal:
vincent van gogh napísal:Pozrel som ešte raz to video a v akva č. 94 som si nič podozrié nevšimol. Zaujímavých vecí je tam ale plno. Napríklad nadrž č. 4. : Ako to nasvietil? :)

prepáč,ja som(zle sa vyjadril) myslel obrázok 94 naj 200, ktoré dal urgy,hoci sú štyri roky pozadu ale stále to sú z IAPLC
http://en.iaplc.com/results12/top200vote/
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod chuanvaldes » 12 Okt 2016 10:37 am

fazyl napísal:
vincent van gogh napísal:Pozrel som ešte raz to video a v akva č. 94 som si nič podozrié nevšimol. Zaujímavých vecí je tam ale plno. Napríklad nadrž č. 4. : Ako to nasvietil? :)


videl som jedno video, ktore zial uz neviem najst asi bolo odstranene, on tam mal vlozene v 45 stupnovom uhle ako keby zrkadlo alebo nieco take. cize ako keby sa mu odrazalo svetlo zhora od toho zrkadla...bolo to v nejakom azijskom jazyku cize vela som z toho nepochopil, ak to najdem dam to tu ;)

To zrkadlo som videl pred nejakým rokom, dvomi v showroome u Adama Votavy. Vyzeralo to fest zaujímavo... K čomu to slúži nemám šajnu... :-D

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Okt 2016 12:29 pm

Dalšie zaujímavé detaily v nadrži č. 5. (myslím video)

Podla mna ukážková práca s perspektívou pri 45-cm hľbke. Perfektne poskladané kamene ,ale hlavne tie rastliny.... Ako dkázal navodiť dojem ustupujucej krajiny vycizelovanou skladbou ...tuším nejaká Rotala. Šikovne v prvom pláne Hygr. pinnatifida. Akoby to malo na hlbku...... tak meter.

A nečerí hladinu, čím tiež umocnuje pocit "nekonečného" neba. Hmmm. :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod fazyl » 17 Okt 2016 13:02 pm

Vincent, v cca 48:00 min tohto videa je ukazanych par foteik s tym zrkaldlom

Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod chuanvaldes » 17 Okt 2016 14:00 pm

fazyl napísal:Vincent, v cca 48:00 min tohto videa je ukazanych par foteik s tym zrkaldlom


Aha, vy ste mysleli takto umiestnené zrkadlo... Tak to je mazec! :-O

Ja som myslel hore nad nádržou, takže sa ospravedlňujem za dezinformáciu, Adam Vitava nič takého nemá... :-)

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2016

Odoslaťod vincent van gogh » 17 Okt 2016 14:03 pm

fazyl napísal:Vincent, v cca 48:00 min tohto videa je ukazanych par foteik s tym zrkaldlom

Ta to nenormalne....Šialenci sú to. :) Všetci. Pozrel som síce len par minút. Ale, čistá krasa. Premyslené,sofistikované,vyšperkované....
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.