Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Okt 2013 11:26 am

Za posledný mesiac sa mi dostali do rúk dva filtre JBL .

Neviem, či výrobca nemá skúsenosti s filtráciou vody, ale zloženie a najmä uloženie filtračných hmôt nezodpovedá k predurčeniu, aby voda bola super.

Možno je to tým, že dovážam eheimy, ale bol som dosť rozčarovaný ako vyzerá skladba filtračných náplní v JBL..

Takže
Všetky filtre, ktoré majú vstup a výstup vody hore na hlave filtra pracujú tak, že voda pritekajúca do filtra sa dostáva popri košoch na dno nádoby a potom cez koše ide do výstupu a tadial do akvárka.
Tzn. a logicky je dané, že prvá vrstva (dno filtra) musí obsahovať materiál na zachytenie najhrubších nečistôt (keramické rúrky adekvátnej veľkosti - nie tie čo sa používajú do záhradných filtrov!!!, plastové špirálky, silónová stríž, spleť atd)
Druhou vrstvou je biologicky predurčená hmota. Cieľom je, aby sa uchytilo, čo najviac baktérií a tak bol vyvinutý tzv. filtrén bio cca 200m2/l plochy, Substrat pro 450m2/l plochy alebo Siporax cca 250m2/l plochy. POZOR! sypané hmoty určené k bio filtrácii nepatria do pančúch a jemných sieťok!
Ešte je potrebné podotknúť - aby sa nedostávala z vrstvy na hrubé nečistoty nečistota aj do biologického média, je potrebné tieto oddeliť tzv. medzivrstvou (napr. plát biofiltrénu strednej zrnitosti)

Ak sa zmestí, môže byť dalšou vrstvou chemická úprava - napr. rašelina na zníženie pH (okyslenie vody) - do sieťoviny.

Poslednou vrstvou je filtračná vata pre zachytenie najjemnejších nečistôt. Táto sa nedá prať. Maximálne jeden krát a potom ju vymeniť za novú. Každý výrobca filtrov dodáva aj náhradné náplne.
Ak ju za novú nevymeníte, ale budete stále prať - bude určite znížený prietok vody. Ak ju dáte preč, budete častejšie čistiť rotor v hlave filtra.

V neposlédnom rade je potrebné podotknúť, že sací kôš v akváriu a výpusť musí byť na tej istej strane.
V opačnom prípade budú vo vode plávať neustále drobné nečistoty.

OK?

Dobre nainštalovaný filter a dobré zloženie náplní v ňom vám zabezpečí nadštandartne dlhé intervaly čistenia. Vonkajší filter by sa nemal čistiť skôr ako po pol roku! Zabijete v ňom všetko, čo sa tam za to obdobie vyvíjalo - bio!
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod chnuro » 03 Okt 2013 15:09 pm

@Rišo, nedá mi nereagovať. Čo si týmto príspevkom chcel povedať okrem toho, ako je to uložené v eheimoch a toho, ze ich predavas? Ja JBL nemam, tak som nepochopil, v com je rozdiel...
Predpokladam, ze si sa ponahlal a chcel si ich porovnat, tak si zabudol popisat rozdiely.

Nesuhlasim s cistenim filtra raz za pol roka. Je to s prepacenim blbost a v kazdom akvariu by sa mal nastavit interval cistenia individualne.
Mam akvarium (minicko), kde ani po mesiaci nie je nejaky znacny bordel, ale castejsim cistenim (cca 1x/mesiac) za znacne zmiernili problemy s riasou. Je dobre minimalne vatu vycistit/vymenit - podla stavu.
V dalsom akvariu, kde mam taktiez znacne predimenzovany filter je celkom pekny bordel uz po 2 tyzdnoch a to je aj jeho cistiaci interval a taktiez zvysenie starostlivosti o cistotu filtra malo dopad aj na riasy v akvariu.

Z nitrifikacnych bakterii by som nerobil zbytočnú modlu, aj ked uznavam, su dolezite, ale su aj v akvariu.

@pre vsetkych a hlavne zaciatocnikov - neviem, ci niekto pouziva vobec originalne vatove vlozky. Rovnaky ucinok za 1/10 ceny splni filtracna vata predavana na hmotnost. Potom je unosne tu vatu aj pravidelne menit, lebo naozaj sa vycistit uplne neda.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Okt 2013 15:49 pm

chnuro napísal:@Rišo, nedá mi nereagovať. Čo si týmto príspevkom chcel povedať okrem toho, ako je to uložené v eheimoch a toho, ze ich predavas? ...



Chcel som tým reagovať na príspevky pred tým - Chnuro.
OK?

A sám vravíš, že jbl nemáš a tak ani nemôžeš vedieť čo som povedal. Lebo keby si ho mal, tak by si určite vedel o čom je reč.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Richard Tokušev » 03 Okt 2013 15:54 pm

chnuro napísal:@Rišo
Predpokladam, ze si sa ponahlal a chcel si ich porovnat, tak si zabudol popisat rozdiely.




Rozdiely tu rozhodne sa nechystám opisovať. Ešte som ich ani neopísal a už sa ozval oponent...a ani neviem ako to nazvať, čo si myslí, že mi ide iba o tie svoje.!!
Som akvarista a viem prečo vozím na Slovensko to čo vozím. OK?

Aj ja by som mohol voziť JBL a viem prečo ich nevozím. OK? Napríklad aj z dôvodov akými ide táto téma. A z tých istých dôvodov nevozím aj iné značky neznačky.
A tak isto nevozím eheim professionel 2073 a 2075 lebo sú nanič. OK?

Diky za porozumenie a ak mniekomu vadí že som jeden z mála že tu niečo napíšem, nemusím písať ani ja a môžeme to tu celé zavrieť!!!
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod chnuro » 03 Okt 2013 16:24 pm

Prave tie rozdiely by ma mozno zauimali, lebo si sa zdal byt rozhorceny (aj ked mozno silne slovo ked viem, ze si kludas :-)) nad skladbou naplni JBL. Pouzivam nieco ine ako JBL (v mojich temach si kazdy najde co mi hybe vodou) a rad sa poucim aj ako to vyzera u konkurencie.

Richard Tokušev napísal:Rozdiely tu rozhodne sa nechystám opisovať. Ešte som ich ani neopísal a už sa ozval oponent...a ani neviem ako to nazvať, čo si myslí, že mi ide iba o tie svoje.!!
Som akvarista a viem prečo vozím na Slovensko to čo vozím. OK?...

Ved si sa ich ani nechystal opisovat, tak na co som mal cakat s reakciou...
Si akvarista, to je fakt, ale vzdy nam aj spomenies co dovazas a aky si nestranny predajca :-).

Richard Tokušev napísal:Chcel som tým reagovať na príspevky pred tým - Chnuro.
OK?

Ja viem, na co si reagoval ;-). Tesil som sa na debatu o filtracii, nie hadku o tom kto ma väčší... filter.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Milan666 » 03 Okt 2013 19:42 pm

Ja to poviem takto, dalo by sa Richardom súhlasiť, pokiaľ by sa jednalo o mechanickú filtráciu, ináč to je ale už pri biologickej filtrácií. Ja napr, už pri zabehnutom filtri vatu dávam preč.
Ak by som mohol rozsúdiť, tak Fluval to vyriešil najlepšie, má komory rozdelené na dve polovice, tam kde voda priteká sú jemné filtr. vložky a odtiaľ kde vychádza sú už väčšie oká či valčeky. Pri zábehu, ale aj neskôr sa komory dajú vymeniť. Dodám ešte, že majú prívod i vývod na vrchu, hold netreba podceňovať ani konkurenciu. Sú už však hlučnejšie, no dá sa to v pohode uniesť :)
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Snoopy » 03 Okt 2013 21:28 pm

Co sa filtrovania vody tyka, nemozem povedat ani slovo. Filtruje ju poriadne, myslim. Nedavno som ho otvoril asi po 4och mesiacoch a bolo tam bordelu pozehnane, to mozem povedat. Ale!! Co sa toho nasavania vzduchu tyka, som stale tam kde som bol. Ked sa filter (hadice, alebo kohuty etc..) zaniesli, tak stichol. No akonahle som ho cely vycistil a hadice nasadil tak, ako boli, (spominali ste ze kolienka na ventiloch a na rampach maju o cosi rozdielny priemer), problem zostal. Zase taha vzduch!! Neviem ako a ci sluzi Milanovi TetraTec co som mu predal, ale mozem povedat len jedno.. JBL never again a k TetraTecu sa velmi rad vratim! Tot moj "skromny" nazor..


Sent from iPhone 5 using Tapatalk 2
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Milan666 » 04 Okt 2013 12:41 pm

Ide, ide, bez problémov a ticho, nemám čo dodať...
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Sunkafit » 05 Okt 2013 13:03 pm

Vobec nechapem čo ste chceli povedať svojim príspevkom lebo filtračné hmoty sú presne tak ako ste napísali...poznam ludí čo eheim hodili z balkona a kupili JBL len tolko k tomu....je to na každom osobne tie filtre niesu o nič horšie od eheimu...mám aj eheim osobne je mi jedno ktory je lepší lebo oba fungujú na jednotku....snoopy ja čistím filter raz mesačne aj z hadicami a vzduch netahá ani po 2 rokoch ked su už značne roztahané....aj ked už planujem ich vymenu za nové pre istotu
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Maco » 09 Dec 2013 08:35 am

ja mam e701 uz rok a pol a nemam snim problem. mam ho v skrinke, a je relativne tichy. ked ho pocut chcem, tak ho pocujem, ale to je asi zvyk. je v obyvacke. s prisavanim vzduchu zatial problemy nemam. pri cisteni vycistim aj gumicky a premazem ich silikonom.
akurat som vymenil tie keramicke valceky za zeolit.
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod vLato » 20 Feb 2014 14:01 pm

Zdravím, je to síce téma o 701, ale asi by nemal byť v ničom iný ako 700ka.
Dostal sa mi do rúk za pár € JBL e700 s chybou tesnenia, máte nejaké skúsenosti stým čo to môže najčastejšie spôsobovať ?
Keď som ho otvoril a tak som zistil že vyteká voda z miest, ktoré som označil červenou farbou na fotke. Myslím že to bude asi hlavný dôvod, inak filter ide tichúčko, keď som ho mal len tak ponorený vo vode v kýbli. Má aj dobrý výkon, takže jediná chyba bude to tesnenie.
Chcel by som ho opraviť a zapojiť do obehu mojej 240l nádrže k e900ke namiesto vnútorného Juweláckeho.

Vopred ďakujem za rady a postrehy.

Obrázok

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/24/ktqs.jpg
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod radusho » 20 Feb 2014 14:15 pm

ked ti to tecie z pod tych vycnelkov tak bude chyba v tesneni ručnej pumpy takze skus rozobrat hlavu
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod vLato » 20 Feb 2014 16:06 pm

radusho napísal:ked ti to tecie z pod tych vycnelkov tak bude chyba v tesneni ručnej pumpy takze skus rozobrat hlavu


Ehmm :)) Prepáč že sa tak pýtam, ale to nieje asi tá veľká guma okolo, ale vnútri niekde, hej ? Dobre domu chápem ?
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod radusho » 20 Feb 2014 16:24 pm

mam doma 1501 ale tu som este nerozoberal vzhladom na to ze je este v zaruke ale podobne mi tiekla aj tetra atam to bolo tesnenim pod tym rucnym cerpadlom este je jedna moznost ze ti prepustaju gumicky na adapteri potom ked sa ti naplni vnutorny priestor pod plastovym krytom tecie to z tych otvorov skus najprv skontrolovat gumicky na tom adapteri namaz ich akvaristiclou vazelinou ked to nepomoze zostava uz len rozobrat hlavu a zistit kade presne to tecie
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod vLato » 20 Feb 2014 16:49 pm

No, takže filter som rozobral, a myslíš že to bude v tom ? Pod čerpadlom by to nemalo ako unikať tak jedine tá pumpa
tu sú linky:

http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/18/tr8s.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/1600x1200q90/839/ixph.jpg
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod Sunkafit » 20 Feb 2014 18:48 pm

mám ho a netušim ako ti to môže take tiecť...určite máš dobre nasadene koše a je poriadne zavretý? tie uzaverové klipy by nemali isť velmi lahko
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod cezar.milan » 20 Feb 2014 21:17 pm

Podľa prvého obrázku to vyzeralo na zlé tesnenie hlavy
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod vLato » 20 Feb 2014 22:15 pm

Tesnenie hlavy, to je to veľké tesnenie okolo čo sa priamo dotýka toho koša ? No mal som to komplet rozobraté a najviac mi tam nesedela tá pumpička, oblepil som to čiernym silikónom na akváriá, teraz ho akurát testujem, uvidím či to bude stačiť, dúfam že už nebude tiecť :) za 10€ myslím že dobrá kúpa..
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod patizon » 31 Dec 2015 01:18 am

Takže po dlhšom čase,tento filter mám asi 2 mesiace,doteraz žiadny problém až včera som si všimol že pod filtrom je voda,no netuším kade može tiect.Mokre nie je nič ani okolo hlavy ani pri žiadnom spoji,ale mám pocit akoby slzil medzi nádobou a rohom tela filtra,máte niekto podobnú skúsenost,alebo vie mi niekto poradiť.Mám obavy že je to vada materiálu a nádoba filtru bude prasknutá a náhradu zaň nemám.Tej vody sa nazbiera asi 0,5dcl/hod a vážne nie je vidieť kade slzí.Dík všetkým.
Obrázok používateľa
patizon
 
Príspevky: 106
Obrázky: 23
Založený: 07 Nov 2015 21:58 pm
Bydlisko: PN

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod antoni » 08 Okt 2016 08:13 am

Ahojte, mám JBL e700, mal som problémy s netesnosťou, slzil, takže pred pár mesiacmi som si zakúpil nové tesnenie pod hlavu + nový typ distribútora vody.
http://www..akvariumonline.sk/jbl-cp-401 ... 01247.html
http://www..akvariumonline.sk/jbl-cp-401 ... 01261.html
Pár mesiacov bol pokoj, ale pred pár dňami som myslel že ma šlak trafí ked som videl zas vodu na dlážke od filtra. Filter som rozobral, vyčistil, znovu poriadne nasadil obvodové tesnenie pod hlavu, ale tečie stále. Voda ide ako keby z rohov, kde sú tie upevnovacie spony v prednej časti kde zapojené tie hadice...
Už som z toho filtra filtra zúfaly... Viete mi poradiť ako to vyriešiť ?
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Okt 2016 08:55 am

Podľa mňa si si kúpil nevydarený kus a podľa opisu nebude sedieť kôš na hlavu. Bude zrejme málinko väčší-širší v priemere. Stalo sa mi to pri TetraTecu. Žiaľ kôš samostatne nekúpiš, zrejme výrobcovia vedia čo robia ?! :)
Skús ešte tesnenie vymazať silikónom
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod antoni » 08 Okt 2016 09:49 am

Ahoj, kupoval som ho od známeho, niekoľko rokov tesnil celkom v pohode, takže tam by problém nemal byť... alebo myslíš že kôš sa časom nejako roztiahol ? Hlava vytláča do tesnenie takú značku...
Skúsim asi ten silikon na obvodové tesnenie + aj na o tesenia na adaptéry s hlavicami.
Škoda že som vyhodil staré obvodové tesnenenie, asi som mohol skúsiť dať dva na seba...
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Okt 2016 17:37 pm

Hovorí sa tomu, únava materiálu. Dosť to vie človeka nas......ť
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Problém s filtrom JBL Cristalprofi e701 greenline

Odoslaťod yurisk » 09 Okt 2016 19:24 pm

skus spodok otocit o 180 stupnov ci to bude robit. mozno budes mat stastie.
yurisk
 
Príspevky: 17
Založený: 16 Máj 2014 19:06 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.