darcek-betty bojovnice



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

darcek-betty bojovnice

Odoslaťod Radka123 » 16 Okt 2016 11:28 am

zaciatocnik-mam zopar otazok ked ze sa vobec nerozumiem do ryb dostala som rybu ako darcek v piatok a dostala som ju v akvariu gulatom uz som mala poradee vymenit akvarium a dokupit si filter...dneska mi znami donese akvarium okolo 15-20L idem si daco donh kupit a chcem sa opytat co by som jej vlastne mala kupit? a mozem ju hned tam dat? dakujem za odpoved
Radka123
 
Príspevky: 1
Založený: 15 Okt 2016 09:15 am

Reklama

Re: darcek-betty bojovnice

Odoslaťod Pštros » 16 Okt 2016 13:35 pm

Fuuuha, tema, ktora si pyta odpoved typu...precitaj, nastuduj...

to akvarium by malo stacit objemovo.
Urcite to bude chciet nejake dno, strk, nenarocne rastlinky-zive, obycajny vnutorny filter. Ako svetlo by zatial mohla poslúžit nejaka stolova lampa.

Samozrejme su tu nadrze pre betu, ktore by mohli na vystavu... ak ta to časom chyti, budes postupne studovat a citat a radit sa, vymieňať, investovat.

Pozri akvarka od Lev-ica...

Ci ho tam mozes dat? Neviem, ci ju to lepsie v 2l guli alebo nezabehnutom akva s rastlinami... ja by som ho tam dal... samozrejme voda z gule plus nova odstata izbovej teploty...

Drzim palce a prajem vela trpezlivosti s novým hobby...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: darcek-betty bojovnice

Odoslaťod Robo1 » 16 Okt 2016 18:21 pm

Urob tak ako píše Pštros. Ak máš niekoho v okolí kto má akvárium a mohol by ti dať vodu zo zabehnutého akvária tak by to bolo najlepšie. V tedy by nemusel byť problém dať Bettu do akva hneď :) Nech sa darí :) A teším sa, že meníš akvarko :D
Robo1
 
Príspevky: 180
Založený: 28 Sep 2015 19:44 pm
Bydlisko: Horný Bar

Re: darcek-betty bojovnice

Odoslaťod MajoX » 16 Okt 2016 20:13 pm

Radka napis odkial si, urcite sa tu najde niekto kto Ti da vodu zo zabehnuteho akva aj detrit a poradi Ti aby rybky prezili
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: darcek-betty bojovnice

Odoslaťod Hora » 16 Okt 2016 20:35 pm

Pštros napísal:Fuuuha, tema, ktora si pyta odpoved typu...precitaj, nastuduj...

tu by mala začať,lebo slovo
MajoX napísal:niekto kto Ti da vodu zo zabehnuteho akva aj detrit

detrit je v googli tak zložito opísané,že najprv treba pochopiť ako súvisí jedna vec na druhej a pochopiť v základe biologický proces.
Radka123 napísal:idem si daco donh kupit a chcem sa opytat co by som jej vlastne mala kupit?

Kto môže dať takýto darček niekomu,kto nemal a nemá o akvaristiku záujem :idea: Je neskutočne mnoho iných možností ako by som Radku ohúril vhodnejšími vecami.Z rybky nebude zatiaľ radosť ale starosť a nutené čítanie o základných podmienkach aby vôbec Bojovnica prežila.
Radka,keď si už nakúpila,tak čo?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: darcek-betty bojovnice

Odoslaťod hooopy » 16 Okt 2016 20:54 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

zacala si ako kazdy zaciatocnik, bez hladania. takze v teme pokracuj tu:
post320368.html?hilit=betta#p320368

respektive, skus si precitat tu temu, hoci rozsiahlu a potom mozno budes mat v mnohom jasnejsie.
tvoju temu z vyysie uvedenych dovodom uzamykam. ostatnym dakujem za ochotu poradit, hoci to malo ist trosku inym smerom.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.