priebeh mojej 200vky



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 02 Feb 2016 12:30 pm

Zdravim, prikladam aktualnu fotku, a chcel by som sa spytat na radu, ako fotite akva z mobilom, nech to skusam ako chcem nie je to nikdy ostre :( a este by som si velmi rad vypocul radu, co by ste dali na lavu stranu akvaria, uz tam bol echinodorus a nedarilo sa mu, potom hygrophila polysperma, tiez nic moc, teraz to tam skusam s disfformisom, ale tiez to nevidim moc ruzovo :(
Prílohy
PicsArt_02-02-11.05.35.jpg
Riccia si pekne bublinkuje
PicsArt_02-02-11.12.43.jpg
Mementalny baca Ramirezka, všetkych ostatnych samcov ustval, (modru verziu s klasicku)
PicsArt_02-02-11.22.28.jpg
Krevetka red chery
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Reklama

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 02 Feb 2016 12:38 pm

Akvarium este stale nema moju predstavovanu podobu, ake pomalicky sa k tomu uz blizii, a robi mi neskutocnu radost. Aa kazda radaaa, kritika sa prijima ;)
Prílohy
PicsArt_02-02-11.07.06.jpg
Cele akva
PicsArt_02-02-11.02.30.jpg
Na lavo stale nieco chyba..
PicsArt_02-02-11.04.39.jpg
Mierna prerabka, zvyraznenie crtov prednej skaly (vydvihnutim)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod hooopy » 02 Feb 2016 19:31 pm

fotky.. no... ako dokumentacia este ako tak... mobil je mobil, s tym sa zazraky robit nedaju, iba to , co povoluju jeho technicke limity.
akvarium velmi pekne. mne sa velmi paci. naozaj pekna praca. vlavo by som privital nieco vyrazne, cervene... ale je to vec ckusu.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod jozefmotyl » 02 Feb 2016 20:45 pm

Veľmi pekne akva. Radosť pozerať. Aj ja chcem :)
jozefmotyl
 
Príspevky: 130
Obrázky: 2
Založený: 05 Máj 2015 23:27 pm

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 03 Jún 2016 10:35 am

Zdravim, po dlhej dobe pridavam fotku z nocnym osvetlenie, a taktiez by som vas chcel poprosit o radu z prichadzajucou riasou ;)
Prílohy
PicsArt_06-02-12.23.25.jpg
PicsArt_06-02-12.16.36.jpg
Na listoch
PicsArt_06-02-12.19.36.jpg
Riasa na listoch do modra.
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 03 Jún 2016 10:38 am

Nocne svetlo, je slabsie, ale aby bolo na fotke nieco vidiet, musel som mu trosicku pridat, ale inak je to ovela lepsie na oko ked je slabsie :)
Prílohy
PicsArt_06-02-12.27.16.jpg
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod matus.galan » 03 Jún 2016 13:43 pm

Vyzera to super :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 06 Jún 2016 08:13 am

Dakoval moc, ale vzdy to moze vyzerat lepsie, ked sa mi podari odhalit pricinu riasy tak to bude ovela krajsie :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod matus.galan » 06 Jún 2016 21:30 pm

To poznam,tiez mi nabehla. Znizil som svetlo, prestal hnojit nejaky mesiac, zelenu stetinku som odstranil z machu aj listo, znovu spustil svetlo na plno a postupne hnojim kazdy druhy den. Zatial v je to v pohode. Menim 30-40% vody kazdy piatok a drzi sa to. Myslim,ze ta vymena tomu tiez pomohla.drzim palce.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 07 Jún 2016 23:32 pm

ďakujem za radu :), no mením teraz týždenne 30-40l vody, a skúsim znížiť dĺžku osvetlenia o 1 hodinu a uvidím ako sa bude situácia meniť :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 19 Okt 2016 01:42 am

Zdravim po dlhej dobe, rozhodol som sa studovat v Rusku a tak som musel moje skvarium opustit, snazil som sa ho uz tri mesiace dopredu pripravovat na setriaci mod, aby doma nemali s nim tolko roboty, nasledujuce fotky su ako akvarium vyzeralo pred mojim odchodom.
Prílohy
IMG_1456.JPG
lava strana
IMG_1455.JPG
prava strana
IMG_1454.JPG
pohlad z predu
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 19 Okt 2016 02:14 am

nebol som s nim uz spokojny ani pri odchode, pretoze mi uz zacinala zelena riasa a nevedel som jej prist na pricinu, moze to byt vela faktorov, pretoze prvy bod bol asi tam ze som prestal pridavat CO2 kvoli tomu ze som ho daval cez burcak a nikto by mi to pocas pobytu v Rusku doma nerobil, po odstaveny Co2 mi rastlinky zacali pomalicky odchadzat, s tym som sa uz zaval zmierovat, tak som potom postupne znizil aj dobu svietenia o dve hodiny, len teraz ani neviem kolko svietim pretoze to mam doma vsetko rozpisane a pisem vam z ruska, uz cakam na odpoved kolko svietim aby som vam vedel napisat presne imformacie, hmojivo som tiez prestsl pouzivat, prvy mesiac som este poprosil aby doma davali aspon mikro prvky, ale teraz momentalne nehnoja doma nicim(ale hnojit by som mohol zacat KNO3,PO4 taktiez Draslikom a Mikroprvkami, vsetko mam doma zmiesane v chladnicke v strekacich nadobach to by doma zvladli ak by vedeli ako :(, a ja tiez :( ), pred dvoma dnami mi poslali kvalitnejsie fotky mojho akvaria a poviem vam pravdu bolo mi do placu, preto by som vas chcel poprosit o pripadme rady ci napady ako aspon ciastocne sa pokusit o eliminaciu pripadne zastavenie totalnej skazy mojho skvaria, domov pridem az na vianoce, zatial ide skvarium ma mod vymema vody ziadna, len dene pridavaju podla potreby liter mozno dva, kremnie rybiek som im povedal ze len minimum a viac krat za den, a cistenie filtra len v prepade raz za mesiac a poslednej komore posledny najemnejsi molitan, mam doma este frajerku v korej vidim nadej na zachranu akvaria, ale tiez to nemozem prehnat, planujem zakryt akvsrium na 5 dni, potom vytrhat vsetky riasy a vymenit polku vody, dufam ze moju polovicku ma to nahovorim, ake rady by ste mi doporucili vy, kolko by bolo podla vas pre taketo low cost akvarium vhodne svietit, momentalne svietim len t5 2x39w vsetko doplnkove osvetlenie je vypnute. vopred dakujem za kazdy postreh, pripadne radu a difam ze sa rozputa ostra kokverzace aby sa mohli z mojich chyb poucit aj ostatny. dakujem.
Prílohy
IMG_1467.JPG
IMG_1466.JPG
IMG_1465.JPG
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 19 Okt 2016 02:15 am

a pohlad na cele akvarium
Prílohy
IMG_1468.JPG
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod vincent van gogh » 19 Okt 2016 13:56 pm

No, to je mrzute... Bez vymeny vody je to....ehm, zlozite. Ja som musel tiez poprosit moju drahu zienku o dlhodobu opateru o akva. A bezne ukony, aj vymena vody jej idú..

Neporadim , co presne spravit. Parametre by pomohli....
No, ak budes mimo dlhodobo, tak by som akvsrium zmenil na nieco, teda pokusil by som da; kde riasy nevadia , rastlin je pomenej a aj tak by to malo esprit a šmrnc.

Ak je to prilis osobne , tak pardon. Izviňajuu. Ale kde v Rusku si a co studujes?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hora » 19 Okt 2016 15:30 pm

No ja by som určite napadol kŕmenie niekoľkokrát denne.Poučovať môžeš ako,ale viem,že človek,ktorý sype vločky a nerozumie možnému riziku prekrmenia im dožičí viac v snahe uspokojiť hlad,lebo vždy :!: :!: :!: sa na to vrhnú ako by nejedli týždne alebo on prisypaním sa vyhne krmeniu napr. v druhej časti dňa.Máš rybky už väčšie a tým by nevadil režim krmenia len jedenkrát obdeň,pretože bez výmen vody to má vplyv na jej kvalitu.Rybky Ti nepohynú a ich kondícia bude lepšia ako pri terajšie-častejšom krmení,aj malé krmim raz denne s 1alebo 2 dňovou prestávkou v týždni.
Odstavením CO2 si spomalil ich podporovanie k rýchlejšiemu rastu a bujneniu.To nie je chyba ale nerozmýšľal by som na dávkovanie hnojiva a ešte prostredníctvom inej osoby(vieš,im ml hore-dole nevadí :? ),lebo pri nemenení vody ryby nahnoja dosť,rastlín veľa nemáš :arrow: stačiť na nejaké živiny bude,machom je to fuk ale možno ak je možnosť,tak znížiť intenzitu svetla ešte trochu dole.
V kryte si mal aj T8 tak zasvietiť tie a T5 odstaviť alebo T5 skombinovať s ledkami,neviem aká je ich sila ale pri čiastočnom útlme by ustúpili,zastavili tie zelené riasy.Napíš potom aj dlžku svietenia.
Nemyslím,že čiastočná výmena vody by bola problém po vysvetlení aj pre ženu,len neviem čo za nástrahy tam máš.(Lebo ja nejaké mám a v prípade války :dead: by to bolo pre neznalého prekvapenie :shock: ).
Ale veľmi jednoduchý návod-jedno/dva vedra vyber(nasurovo aj zhora bez hadice) a to isté vlej čerstvej,pri takom objeme nie je potrebné ani prispôsobovať približnú teplotu.Keď ťa má polovička rada,raz týždenne jej to zaberie 10? minút z dňa.
bLiKaC napísal: poviem vam pravdu bolo mi do placu.

nie je všetko ako to vyzerá,ale minimálne zmeny treba urobiť,do Vianoc je ďaleko :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hora » 19 Okt 2016 17:32 pm

bliakc ak by zohnali Ceratophylum demersum v akvaristike,zabili by dve muchy....blablabla,Ceratophylum zníži intenzitu osvetlenia,stiahne prebytočne živiny,rychlo rastie a to stačí 20cm kúsok a do Vianoc budeš mať z neho metre.Prešiel som celú temu a T8 si zrušil a odstaviť jednu T5 by už nebolo dobré.
A tie zelene vlasy čo ide povyťahovať.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 19 Okt 2016 23:19 pm

vincent pohodke ;) som v Moskve a medzinarodny obchod Rusko-Slovensko, noo ako vymena vody je pre mna aj vsetko ostatne nic, ale doma moc akva v laske nemaju :( no a s frajerku este spolu nezijeme ale uz ju spracovavam a tento tyzden pojde vymenit vodu ;) juchuu ;)
Hora dakujem za rady a postrehy, tu rastlinku poznam, budem ju musiet zohnat, tak uz som moju polovicku poprosil o jej kupu, dufam ze ju cim skorej najde, zajtra ked pride brat domov mi zavola a spolocne scitame kolko svietim a hmed mu poviem nech krmi ob den, a ako hovoris t8 uz dlho nemam :( mam len tie led co su vypate a tie t5 uvidime sko sa bude akvarium vyvyjat po zmenach ale pevne verim ze k lepsiemu.
Uz mi aj tak chodia hlavou myslienky ako ho prerobit ked pridem aby vydrzalo dalsie 3 mesiace co pojdem znovu do Moskvy ;)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hora » 20 Okt 2016 13:17 pm

bLiKaC napísal:Uz mi aj tak chodia hlavou myslienky ako ho prerobit ked pridem aby vydrzalo dalsie 3 mesiace co pojdem znovu do Moskvy ;)

Svoje podmienky,možností a blízkych poznáš najlepšie a snáď niečo vymyslíš,ak nie
-ja by som neprerábal nič a nelámal hlavu zbytočne,poriadne vyčistil od riasy,odkalil len povrchovo,žiadne rýpanie do dna
-máš rastliny,ktoré znesú bojové podmienky (Microsorum,Anubias,Jávsky mach) ostatné druhy neviem s obmedzením živín,bez CO2,svetlo znížiš aj odstránením reflektorov
-ako som písal,ryby niečo vyprodukujú rastlinám,dôležité je,že prerybnené nemáš ale :arrow: problém sú neonky červené,ktoré si potrpia na lepšie hodnoty vody ako nemenená alebo v minimálných množstvách pri živorodkách.Tu je možnosť výskytu choroby z nedostatočnej hygieny a to je zákon schválnosti,že sa to stane,keď budeš v škole.Podobne nerád žiadam o niečo človeka,ktorý nemá k tomu vzťah a aj tak to odloží,zabudne,odflákne.Záleží,či je niekto ochotný meniť 50-60l vody každé dva týždne.Ináč by som dal neonky preventívne preč.Molly sú odolné,len treba kontrolovať pôrodné stavy,pretože premnoženie=prerybnenie a ak dáš Ceratophylum,bude väčšia šanca na prežitie malých,doteraz ich staré požrali v tom voľnom priestore.
bLiKaC napísal:no a s frajerku este spolu nezijeme ale uz ju spracovavam a tento tyzden pojde vymenit vodu ;) juchuu ;)

že juchuu :?:
aby to nemalo dopad v budúcnu,niečo za niečo :wink: a zrazu sedíš v kuchyni a miesiš cesto ručne,ale dobre ju privykať postupne :angel: ,keď doštuduješ,už to bude brať ako samozrejmosť chodu domácnosti(vysávanie,žehlenie,varenie,výmena vody v akváriu) :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Okt 2016 14:43 pm

bLiKaC napísal:Uz mi aj tak chodia hlavou myslienky ako ho prerobit ked pridem aby vydrzalo dalsie 3 mesiace co pojdem znovu do Moskvy ;)

[/quote]
Ptesne tak. Akvarium prirodneho typu...... so zeleno-hnedou patinou. :)

bLiKaC napísal:
bLiKaC napísal:no a s frajerku este spolu nezijeme ale uz ju spracovavam a tento tyzden pojde vymenit vodu ;) juchuu ;)

Presne tak. Frajerky treba naucit tie " spravne veci" .....čím skôr. :)
------------------------
Dnesna Moskva je vraj ohromne mesto. Velkoryse, ale hlavne pre.....hm,solventnych. :?:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 20 Okt 2016 18:43 pm

Hora, spravne hovoris, tu vymenu vody by som mal tu frakerku naucit ;) No a k tomu vztahu to mas pravdu, vela veci odkladaju, ale musim byt trpezlivy aby sa nevykaslali na to uplne.. no black molly som dospele dal pred odchodom prec aj polku osadenstva, to by sa prerybnilo urcite, a mam tam este aj pandicky (Corydoras panda) a prisavničov (Otocinclus affinis), a v poslednom rade vela kreviet cherry, yellow, green a obycajne, tak uvidim dufam ze to filter utiahne, ma 30litorov tak by mohol aj som kupil take nejake bio specialne bakterie v susenom stave, nemam s tym skusenosti ale chlapec z Hlohovca na agraci mi hovoril ze je to velmi dobre tak neobetuj 4 eura ;) tak mozno aj to by mohli skusit pridat, kvalitu vody by to mohlo zlepsit ci ? ten z agraca hovoril ze on vodu nemeni vobec, ale tak kolko ludi uz toho kolko narozpravalo :/
vincent ono by to nebolo mozno aj slarede s tou riasou ale mne sa to vobec nepaci :D, no a k tej moskve, az take drahe to tu neni ked zijes na intraku ze svabmi :D ale ked chces nieco vidiet tak je jasne ze si za to musis priplatit :( ale inak sa to da az na ten hnusny kurz ktory posledny mesiac strasne klesa, zacinal na 73 :) a teraz uz ma hodnotu 65 ;( takze bieda :D
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hora » 21 Okt 2016 11:38 am

bLiKaC napísal:som kupil take nejake bio specialne bakterie v susenom stave, nemam s tym skusenosti ale chlapec z Hlohovca na agraci mi hovoril ze je to velmi dobre tak neobetuj 4 eura ;) tak mozno aj to by mohli skusit pridat, kvalitu vody by to mohlo zlepsit ci ? ten z agraca hovoril ze on vodu nemeni vobec, ale tak kolko ludi uz toho kolko narozpravalo :/

ja poznám jedno akvárium, v ktorom sa voda mení 1xročne a nepovedal by si to,lebo vyzerá dobre,ale sú tam len krevetky a machy,rastliny.
Pri rybách a už vôbec živorodkách :!: na takéto poviem už primitívne reči o žiadnom nemenení vody nenaleť,zdravé akvárium je zhruba neprerybniť,neprekrmiť,prosperujúce rastliny,pravidelné výmeny vody.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 21 Okt 2016 15:50 pm

Hora spravne hovoris :), dnes mi prisla informacia z domu :) 7 hodin svietim a to tak ze 3 hodiny aj 45 minut potom hodina pauza a dalsie 3 hodiny aj 15 minut, rybicky sa krmia tak ze dva dni hej treti nie, a v pribehu vikendu moja polovicka pojde vymenit aspon 30 litrov vody, dva kyble, uvidim aku mi potom poslu fotku, zatial dakujem za rady, a co si myslis o tom svetle znizim to este ?
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod Hora » 22 Okt 2016 14:50 pm

bLiKaC napísal:7 hodin svietim - znizim to este ?

ja by som to tak nechal ale ak máš reflektory(alobal,zrkadlovú fóliu),tak tie odobral
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: priebeh mojej 200vky

Odoslaťod bLiKaC » 23 Okt 2016 13:19 pm

Hora no mam tam taku zrkadlovu foliu ale ona je na pevno dana v kryte a to nebudem riskovat aby to zeny doma davali prec to im racej poviem nech znizia svietenie o hodinu a pol, a budem svitetit 5,5 hodin lebo mam tam este jeden led pasik dany uplne na minimum ktory svoeti 15 minut pred tym ako zacne hlavne svetlo a pol hodku po tom aby rybky nemali sok, alebo vypnem ten led pasik uplne s znizim len o pol hodku velke svetlo, co navrhujes, aj tak ako tak pozeram uz mi tam prezili len tale rastliny ktore vydrzia aj minimum svetla skusim taktiku menej je viac a uvidim :)
Obrázok používateľa
bLiKaC
 
Príspevky: 317
Založený: 29 Okt 2012 11:27 am
Bydlisko: Pusté Sady

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.