450 akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Okt 2016 21:07 pm

vagascan napísal:neonky by som ku skalarom neriskoval. V casoch biedy padli moje ako jednohubky na ranajky pre skalare.

S tým akosi súhlasiť nemôžem, ale samozrejme nemôžem tvrdiť, že pravdu nemáš. Mám opačné skúsenosti z minulosti.
V jeho prípade sa jedná o pomerne veľké akvárium, tam by to šlo
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 31 Okt 2016 12:10 pm

Ahojte.
Tak zatiaľ mám takéto zloženie osadenstva:
skalár : 10x
tetra červenohlavá 15x
tetra neónová 20x
black molly 15x
prísavník zlatý 4x
plánujem dokúpiť ešte pancierničkov škvrnitých 10x
Beriem si vaše rady k srdcu že radšej menej druhov a po viac kusov.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 31 Okt 2016 13:02 pm

To si uz aj vypustil?
Ak ano dost skoro,ale daj foto ako vyzera.
Ak nie,s cervenohlavymi sa neponahlaj,lebo tie su nachylne na N,latky.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 31 Okt 2016 15:54 pm

Už som to aj vypustil. Akva bolo 3 týždne v zábehu a keď som zmeral hodnoty tak vyšli dusičnany aj dusitany na 0 PH 6,8 KH8. tvrdosť vody a PH pripisujem koreňu ktorý tam mám. Bol namočený tri dni vo vode no aj tak pustil farbu. No hlavu si z toho nerobím, Čítal som že ta farba neznehodnotí vodu a nieje to moc hnedé takže v pohode. Časom postupnou výmenou vody sa to stratí úplne. Kvôli dobrým hodnotám som sa rozhodol nasadiť ryby
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Jirka Scobak » 31 Okt 2016 18:38 pm

K dlouho žijícím rybám: Kdysi jsem napsal blog u sumíčkovi indickém http://scobak.blog.sme.sk/c/183769/Sumi ... ydrzi.html kterému v čase, kdy mi uhynul, mohlo být asi čtrnáct let.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450 akvárium

Odoslaťod kvietik » 31 Okt 2016 20:08 pm

skalarom a tetram hneda voda nevadi, prave naopak. Na dusicnany daj pozor teraz, ked naraz pribudlo vela ryb...no a foto :)
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 31 Okt 2016 21:47 pm

Tie moly by som vypustil
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod radorado » 01 Nov 2016 01:54 am

aj ja :) radsej by som dal hejno sekiernatiek pokial je akva zakryté. Alebo do nizsich partii akvarka pridal 3-4 nejake apistogrammy. ale to je len moja predstava :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 01 Nov 2016 12:38 pm

I.P. Pavlov napísal:Tie moly by som vypustil

radorado napísal:aj ja :)

Ved ich vypustil :lol:
Ak ho k nim taha je to zbytocne.Podobne by som ignoroval nazor,keby ma ta rybka niecim pritahovala.
Okrim,tie hodnoty si teraz sleduj,pretoze si vlozil vela rybiek naraz,akva nie je dostatocne zabehnute.
Aj tie namerane hodnoty su ,,cudne''.Dusitany 0 verme,dusicnany tiez 0?Tu by som spokojny nebol kvoli rastlinam.
pH 6,8 ? na udrzanie takej hodnoty 13 hodin denne musim dodavat CO2,koren moze nieco ovplyvnit ale tolko nie.Je dobre vediet hodnoty vstupnej vody.Tu si otestuj na NO3,GH,KH,pH.S cim to meras?
Zafarbenie vody je na uzitok rybam,drevo luhuje do vody huminove latky.Tvojim rybam viac vyhovuje taka voda ako cira,neprirodzena.Osobne by som mal snahu udrzovat cajovu farbu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Nov 2016 22:02 pm

Nevypustil , tie molly tam spomína. Pozri kombináciu rýb, tie molly tam idú ako päsť na oko. Iba ak by chcel chovať medzi bielými holúbkami čierné vrany :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 01 Nov 2016 22:11 pm

I.P. Pavlov napísal:Nevypustil , tie molly tam spomína. Pozri kombináciu rýb, tie molly tam idú ako päsť na oko. Iba ak by chcel chovať medzi bielými holúbkami čierné vrany :)

Vypustil :arrow: ich do akva,nie zo zoznamu :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Nov 2016 22:51 pm

Má ich v uvedenom zozname a neviem nájsť zmienku o tom, že ich vypustil. Iba ak si píšete ss :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod noiz » 01 Nov 2016 23:44 pm

I.P. Pavlov napísal:Má ich v uvedenom zozname a neviem nájsť zmienku o tom, že ich vypustil. Iba ak si píšete ss :)


okrim3 napísal:Už som to aj vypustil. Akva bolo 3 týždne v zábehu a keď som zmeral hodnoty tak vyšli dusičnany aj dusitany na 0 PH 6,8 KH8. tvrdosť vody a PH pripisujem koreňu ktorý tam mám. Bol namočený tri dni vo vode no aj tak pustil farbu. No hlavu si z toho nerobím, Čítal som že ta farba neznehodnotí vodu a nieje to moc hnedé takže v pohode. Časom postupnou výmenou vody sa to stratí úplne. Kvôli dobrým hodnotám som sa rozhodol nasadiť ryby



ale veru ani ja by som ich tam nedaval... absolutne sa tam nehodia
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 02 Nov 2016 23:59 pm

Ahojte ľudia. Ja viem že tie black molly sú živorodky. No pochopte páni jednu vec. Je to akva financované školou, takže mám istý rozpočet. Niečo som zohnal ako dar a niečo doniesli kolegovci. Nemôžem si moc vyskakovať s rybkami kvôli rozpočtu. Chcel by som k tomu všetkému už len pancierničkov prihodiť. No tiež budem musieť brať niečo za dobrú cenu a plus k tomu hľadieť na podmienky v akva. Žiaľ všetko čo kúpim musím mať zdokladované takže burzy a bazáre neprichádzajú do úvahy.
Čo sa týka hodnôt tie sa zatiaľ držia v norme a rybky zatiaľ prežili všetky od pondelka.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod vincent van gogh » 03 Nov 2016 17:15 pm

Ak si nahodou z BA, mohol by som ti venovat cas od casu nejake odrezky. (Hlavne Hygrophila,vid v mojej teme) Ked zrusim akva, tak by toho bolo viac...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 04 Nov 2016 12:46 pm

okrim3 napísal:Žiaľ všetko čo kúpim musím mať zdokladované.

to máš blbé,ale aj tak je super obrábať v pracovnej dobe akvárium :)
teraz budeš musieť chodiť do školy aj cez prazdniny :P to by chcelo príplatky :wink: :idea:
a pochváliť sa nechceš fotkou?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 07 Nov 2016 12:35 pm

Ahojte. Samozrejme fotky dám, len dnes musím do akvaristiky isť kúpiť otíkov a mrenku siamsku. Viem odhovárali ste ma od nej ale urobila sa mi hnedá a štetinkatá riasa. Mrenky mám doma v mojej 54 dve. Kúpil som ich práve kvôli štetinke, aj keď iem že sa mi do toho môjho nehodia. Zatiaľ sú malé. Keď vyrastú pôjdu do veľkého do školy alebo ich predám na bazári. Doma mi akva pekne čistia, preto ich chcem nasadiť aj do tohto veľkého. Rozmýšľal som že zapojím aj vzduchovanie. Zatiaľ som okysličoval len rampou z filtra no čítal som že riasy sa môžu tvoriť aj slabým okysličovaním. Keďže sa mi po stenách robí aj hnedá riasa svietenie zvyšujem na 11 hodín. Doteraz som svietil 8 hodín. Som zvedavý či to pomôže. Chcem sa opýtať aký je Váš názor na pridávanie soli do akvária? V predajni mi povedali že by som pridať soľ. Doma som to nikdy nerobil a akvárko zatiaľ frčí pol roka bez problémov.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod noiz » 07 Nov 2016 13:35 pm

jednu mrenku? snad viac, inak jej bude smutno samej :) Rovnako tak otikov, cim viac, tym lepsie (10 a viac)... a ja by som tie mrenky nedaval vobec

Ten skok v svieteni podla mna nie je dobry, radsej chod na to postupne, nezabudaj, ze akvaristika je o trpezlivosti...

Preco by si mal pridavat sol do akvaria, pokial nieco vyslovene neliecis? To co za hlupaka ti poradilo?! :evil: :twisted: Biologiu a teda ani slovencinu zjavne neucis...
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 07 Nov 2016 13:53 pm

okrim3 napísal:ale urobila sa mi hnedá a štetinkatá riasa.

normálna vec po zábehu ako prišlo tak aj zmizne

okrim3 napísal:Rozmýšľal som že zapojím aj vzduchovanie. Zatiaľ som okysličoval len rampou z filtra no čítal som že riasy sa môžu tvoriť aj slabým okysličovaním.

Never tomu,ja som čítal opak a kto má pravdu?
Vodu okysličíš vlnením hladiny omnoho :!: viac ako bublinkujúcim kameňom,tie bublinky sa vo vode nerozpustia,je to len optický efekt,s ktorým urobíš horšie ako lepšie.
Aj to vlnenie netreba preháňať s úmyslom väčší pohyb hladiny=viac okysličenej vody.Jemné postačuje v pohode ako pre ryby tak baktérie a v noci rastliny.
Vzduchovanie si nechaj pre prípad nutnosti zvyšovať teplotu v akváriu(krupička),pokazí sa filter,premnožia sa tie živorodky,toto všetko znižuje vodu o vodný kyslík.

okrim3 napísal:Chcem sa opýtať aký je Váš názor na pridávanie soli do akvária? V predajni mi povedali že by som pridať soľ.

To Ti poradili bezdôvodne alebo si opísal nejaký problém?Nech Ti povedia dôvod prečo,nie len že by si mal pridať.
Ako prevencia niečoho určite nie,soľ môžeš použiť tiež v prípade už spomínanej krupičky alebo kožných ochorení,plesne,infekcie,kedy podporuje vylučovanie slizu na tele ryby a tým ju chráni.
Prevencia na spomenuté choroby je pravidelná výmena vody,nezanedbať hygienu,nestresovať ryby,neprekrmovať a neprepukne nič :arrow: ty si nemusíš soliť akvárium zvyšovať osmotický tlak a dráždiť telo ryby,rastliny a baktérie soľou.

Otík je pracovitý ako mladý,po čase sa na čistenie vyee a počká si na hotové krmivo :|
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 07 Nov 2016 16:46 pm

To s tou soľou mi povedal v predajni len tak. Tiež sa mi nezdalo tak som to ani neriešil. A prišlo mi to teraz na rozum. No uvidím čo urobia tie mrenky so štetinkou. Kúpil som ich 6 a zatiaľ plávajú ako jeden húf s tetrami červenohlavými. Potrebujú sa oťukať s novým prostredím. Inak je všetko OK. až na to že mi zomreli dva skalárez 10. Ale to pripisujem stresu z nového prostredia. Ostatné sú čulé spokojné. Neonky sa už obháňajú šantia a o black molloch ani nehovoriac. Aj červenohlavé sú po celom akva. Rastliky pekne podrástli. Zajtra chcem vymeniť 1/3 vody.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Nov 2016 21:54 pm

Neviem či som zle porozumel, akvárium zabehávaš a už tam nasadzuješ rybky??? Z tvojich vyjadrení "čítal som" a následne sa pýtaš na názor, som trošičku v neistote či je tomu naozaj tak ? Odpusti, ale všetko, čo píšeš nedáva zmysel. Hnedá riasa nepotrebuje viac svietiť, tá potrebuje čas. Niekedy sa objaví keď je voda tvrdá. Riasy sa nerobia slabým okysličovaním. To je mýtus a mýtus je i to, že mrenky požierajú riasu. Požierajú ak sú k smrti vyhladované. Oni ju len "ohmatávajú". Tento zvyk zdedili po predkoch z prírody a ver, že im je všetká potrava milšia ako riasa. Soľ nepridávaj, nieje to nutné.
Takže: Naozaj čítaj, a snaž sa robiť to, čo ti tu poradia, pravda ak o radu požiadaš. Pýtať si radu a robiť si po svojom.....mnoo nechcem ti tu kázať, to určite nie.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 23 Jan 2017 16:22 pm

Ahojte. Po dlhšom čase sa opäť ozývam s prosbou o pomoc. Jedná sa o rastlinky. v akva som mal nasadené nasledovné druhy:
Kryptokoryna wendtii 'Brown'
Anubias barteri var. nana
Microsorum pteropus
Hygrophila corymbosa

Hygrophila symbolista 'Minima'
Alternanthera reineckii 'Rot'

Posledné dva spomínané druhy mi vyhynuli úplne a hygrophyla má dlhé výhonky a len pár listov na vrchu, ktoré sú dierkaté a stále jej lístky odpadávajú.V akva mám osvetlenie 2x54w na objem 450litrov. mám tam koreň xl, ktorý stále púšťa farbu. ostatným rastlinkám sa darí celkom dobre pekne sa rozrastajú. Osobne si myslím, že to osvetlenie je slabé a preto sa mi ani hygrophyle nedarí. S tým osvetlením sa mi to zdá aj preto, že na koreni a aj na niektorých listoch anubiasu sa mi tvorí hnedé riasa. Mal som zo začiatku aj štetinkatú, ale tú mi pospásali mrenky siamské.
Mohli by ste mi poradiť rastlinky, ktoré rýchlo rastú sú vhodné do zadnej časti akva a sú nenáročné na svetlo?
Za odpoveď ďakujem.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Re: 450 akvárium

Odoslaťod Hora » 23 Jan 2017 16:45 pm

Hora napísal:Hygrophila corymbosa môže byť ale minimu by som podobne ako Alternatheru vymenil za niečo nenáročné a vhodnejšie k svetlu.

okrim3 napísal:Hygrophila symbolista 'Minima'
Alternanthera reineckii 'Rot'

Posledné dva spomínané druhy mi vyhynuli úplne

Hora napísal: :!: K rastlinkám by som skombinoval trochu inak.
Pridal nejaký druh vyššej Valisnerky(spiralis,gigantea),ako pre skalárov aj pre ostatné ryby ich porast by využívali a je to rýchlorastúca rastlina,čo sa hodí pri pomalých Anubiasoch,Kryptokorynách,Microsorume a nedal by som určite Alternatheru je náročnejšia na všetko,svetla nemáš pre ňu dosť,napr. ja mám 140W/200L tebe vychádza 108/450 :?: :?:
Elodea je rastlina do studenších vôd a pri skalároch teplota vody nebude pre ňu dobrá,myslím,že sa neudrží,ale skús.Ak chceš plávajúci nezmar,tak staré-dobré-ospevované Ceratophylum,cez ktoré prejde dole viac svetla a je jednou s najlepších rastlín na reguláciu živín.
Hygrophila corymbosa môže byť ale minimu by som podobne ako Alternatheru vymenil za niečo nenáročné a vhodnejšie k svetlu(Sagitaria subulata).

Ahoj,vyskúšaj tú Valisnériu(spiralis) a budeš spokojný,dopredu dole nižšiu Sagitáriu subulatu miesto minimy.
Dlho si nebol,nedáš školskú fotku?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 450 akvárium

Odoslaťod okrim3 » 23 Jan 2017 18:35 pm

Vďaka za odpoveď. Odfotím v blízkej dobe a pošlem aj foto. Nad tou Valisneriou som rozmýšľal že pár trsov tam prihodím. Doma sa mi pekne rozrastá. A uvažoval som aj o tom, že k svetlu pridám led pásik.
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.