Chorá rybyciek ale nwm aka



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chorá rybyciek ale nwm aka

Odoslaťod Dominik98 » 02 Nov 2016 01:34 am

Dobrý deň,
prosim vás chcem sa obrátiť na vás neviem co mam robit. Najpr vám napíšem info o akva.
Veľkosť a rozmery nádrže - 200L
Založenie - tak akvárium už mám cca 3 mesiace prvé rybky boli mecune a ancitrusy potom neonky,Black molly potom Gupky a fantomy červené dokopy mám akváriu 60 rybyciek
Filtrácia (druh, či ide non-stop) - no filtruje sa non-stop mám filter ktorý je na 700L akva mám ho pustene tak mierne že rybky plavu
Údržba (frekvencia, spôsob, množstvo vymenenej vody, čistenie filtra...) - tak čo sa týka filtra tak ten cistim kedy ako niekedy každé 2 týždne niekedy 3 týždne
Rastliny - ŽIVÉ (množstvo, druhy) - tie mam plno ale len živé
Kŕmenie (frekvencia, druh krmiva, atď.) - krmim ich s vlockamy zmiesanimy s dafniami a niekedy im dávam hovädzie srdce a špenát.
Výsledky testov (NO2-, NH4+/NH3, NO3-, pH, GH, KH, t...) Výsledky nwm nikdy som to nerobil pretože môj oco má tiež akvárium ale len 50l a on také veci nikdy nerobil ja som mal akvárium tiež 50l a nikdy som to nerobil no s rybkami som nemal nikdy problém lenže teraz to už prišlo

MOJ PROBLEM- pred 4 dňami som si dokupil 4 veľké Gupky a 1 platu no jedna gupka mala skrivenu chrbticu no samozrejme som si to všimol doma jak som prišiel domov nechal som sáčok v akváriu pár minút potom som pridal do sáčku moju vodu tiež som počkal a nakonec som rybky vybral a dal som ich do akvária a tu vodu som vylial do umývadlá rybky si plávali pekne nebol problém hneď som.im dal žrať pekne zrali no na druhý deň som si všimol tiež že ťa gupka čo mala tu krivu tak mala na hlave bielu guľku nwm čo to je tak som si to nevšímal no na druhý deň mala Black molly (samček) biele bodky na tele tak som tu rybku dal do takej sieťky (porodnicka) a čakal som čo sa bude diať no na ďalší deň som našiel v akváriu 2 zdochnute rybky jednu gupku a jedného mecuna tie rybky som mal 3 mesiace a nebol problém až teraz vybral som rybky vyhodil no tamtu Black molly som vyhodil aj keď žila no a tu gupku čo mala tu chrbticu skrivenu dal som do porodnicky no na druhý deň už bolo všetko poho a dnes som Gupku pustil normálne a ďalší samček mecun mi zdochol až teraz som tu gupku vyhodil ale ten samček čo mi zdochol tak mi pred 4 dnami už plával zvláštne zadnú plutvu mal stiahnutu a na ďalší deň ju mal normálne a dnes zdochol poraďte čo mám robiť vymeniť polku vody?? Alebo kúpiť nieci proti baktériám v akvaristike?? Ďakujem za všetky radi vážim si to prw info jedna z tých 4 gupiek mi porodila 27 rybyciek :) takže super malé rybky nechám dnes v porodnicke a presuniem ich k ostatným rybkam čo mám druhom akva malé rybky :)
Dominik98
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Nov 2016 01:02 am

Reklama

Re: Chorá rybyciek ale nwm aka

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Nov 2016 22:05 pm

Zrejme si si s novými rybkami niečo do akvária zavliekol. Nepíšeš aký filter máš, vonkajší, vnútorný?, typ?
Toto tu bude zamknuté, tak prejdi tu:
akvarijne-ryby-choroby-ako-postupovat-ke-chcem-radu-t14331.html
a potom si založ o svojom akváriu tému tu:
vase-akvaria.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Chorá rybyciek ale nwm aka

Odoslaťod Dominik98 » 02 Nov 2016 22:33 pm

No ja mam vnútorný filter presný typ nwm kúpil som ho kd kamaráta dávno ale je na 700L a čítal som tie ochorenia čo sa týka roho čo treba robiť no okrem výmeny vody tam nič nie je takže som si prišiel po radu tu a tiež nerozumiem čo má spoločné moje choré rybky s mojim akvariom kde ľudia píšu plány ako si upravia akvar... Ale ďakujem za radu
Dominik98
 
Príspevky: 2
Založený: 02 Nov 2016 01:02 am

Re: Chorá rybyciek ale nwm aka

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Nov 2016 23:14 pm

Ty sa nedrž toho, že je na 700L, to je množstvo prečerpanej vody, nie prefiltrovanej. Je celkom možné, že filter vodu neprefiltruje len prečerpá aj so všetkým zlým čo je vo vode chápeš?
Čo má spoločné tvoje akvárium s chorými rybkami? No keď svoje akvárium nepredstavíš, neukážeš, nepopíšeš, tak ťažko ti niekto nájde príčinu problému a keď nieje príčina, tak je takmer nemožné poradiť.
Ja som ťa len odporučil tam, kde ti poradiť môžu, pretože táto novozaložená téma bude zamknutá. Otázok podobných tejto je tu neúrekom, čo zahlcuje stránku
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Chorá rybyciek ale nwm aka

Odoslaťod hooopy » 02 Nov 2016 23:34 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimol, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

dominik, prosim ta, v prvom rade, kolko mas rokov?
v druhom, rade, musim ta pochvalit, ze si si precital , ako postupovat, ked chces radu ohladom chorob
po tretie, z tvojho popisu to snad ani nie je mozne poradit ti. napisat 10 riadkov bez jedinej bodky a ciarky, to je umenie.

biele bodky ..skus si pozriet krupicku, ako vyzera. je to casta choroba. mozno ti to pomoze.
tuto temu zamknem, lebo bohuzial sposob akym opisujes tvoj problem je viac nez matuci. nepredpokladam, ze pomoze dalsiemu zaciatocnikovi.

idealne ak nafotis svoje akvarium, pripadne chore rybky. bude to velmi napomocne. potom ale napis do temy, ktora je uz vytvorena, a podaj tam vsetky mozne informacie o tvojom akvaiu. nieco v tom zmysle ako si to napisal tu, ale prosim ta, precitaj si to po sebe, nech to ma hlavu a patu a nech je to zrozumitelne, inak sa dopovede nedockas.
identifikacia-choroby-t1708-624.html

PS. nove rybky v akvarku su vzdy riziko....
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.