Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod Loki12 » 16 Júl 2014 20:43 pm

Ahoj

nakolko som si dnes urobil radost a kupil hladinovy zberac (skimmer) Eheim Skim 350, tak sa chcem podelit o par postrehov.
EheimSkim350_03.jpg

Dovod kupy:
- neustale sa tvoriaci mastny povlak na hladine
- zber riccie a ineho plavajuceho bordeliku na tladine

Recenzia:
Technicke udaje: 5W / prietok až 300L/h / vhodne pre akva do 350L / privodny el.kabel 150cm(odhad) / v x s x h: 13x3x5cm

Zariadenie obsahuje male cerpadielko a filtracny molitan. Sklada sa z troch casti - motor cerpadla, stredna cast s prisavkami a regulatorom prietoku a horna cast obsahujuca vyberaci filtracny molitan. Zberac sa nainstaluje pomocou prisaviek(3ks) pod hladinu cca 3cm a nasadi sa nasavaci plavajuci kos. Potom uz len zapnut do el.siete. Z hladiny zacne cerpadlo nasavat vsetko v jeho blizkosti, voda nasledne prepadava cez filtraciu a cerpadlo vyzenie vodu cez vystupnu rurku von.

Zariadenie pre prekvapujuco efektivne a splnilo vsetko co som ocakaval. Za 5 minut je po mastnom povlaku / slepa hladina.

Preco kupit:
- lebo je to hladinovy zberac
- lebo je to mozne pripojit na inflow externeho filtra (zvazujem ci to urobit, vraj sa to da, len ako sa to bude spravat ked budem do ex.filtra "tlacit" vodu?)
- lebo sa to sprava ako prudove cerpadielko (dve zariadenia v jednom)
- cena cca 25€

Preco zvazit kupu:
- dalsich 5W
- zberac je pocut (jemnulinko, ak ste batman/netopier/uchofil)
- zvysenie prudenia v akva (nemusi kazdemu vyhovovat)
- obcas pocut "cvachnutie" vody na prepade dolu vstupom (ale ovela menej ako pri beznych hladinovych zberacoch)
(vsetko toto idem vyriesit tym, ze zariadenie pripojim na casovu zastrcku kde nastavim spustenie len par krat za den)

Podakovanie a mala reklama:
Dakujem marlo za prevadzkovanie akvaland.sk a ze si (ste) opat nesklamal. Profesionalna komunikacia, rychla reakcia, prisposobenie sa zakaznikovi.

Foto z mojho 54L akva:
EheimSkim350_01.jpg

EheimSkim350_02.jpg


Zelem pekny den Loki
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod astro » 17 Júl 2014 15:18 pm

Oceňujem každú jednu recenziu ale napísať ju v deň kúpenia tovaru je vskutku odvážne :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod triscene » 17 Júl 2014 17:34 pm

:))

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod dubvlad » 17 Júl 2014 19:42 pm

Moja skúsenosť asi po roku použivania je následovna .kedže nie som nadšencom takzvanej slepej hladiny,ktorá je semenišťom množenia bakterii a rôzneho sajrajtu zakupil som si reklamou ospevovaný výrobok Eheim Skim 350.Po nainštalovani pracoval ukažkovo,hladina ako krištal,doslovne.Lenže radosť mala trvanie tak zhruba 2 dni.Prietok sa po dvoch dňoch znížil asi o 80% upchatim toho prťaveho molitanika ktory tam vyrobca v dobrej viere umiestil.Neni divu pri takom prietoku sa upcha acvaj draj.čo teda s tým?CHceš, nechceš pracne vybrať,rozobrať molitanik vydrhnuť,zložit,naištalovať,spustiť.Bežna rutina každeho akvaristu.Po dvoch dnoch sa situacia opakuje,a tak dookola,deja vu.Akutne to treba riešit je to neunosna babračka za tie korunky.moje riešenie bolo následovne-molitanik odstraniť a nahradiť ho chumačom filtračnej vaty vymenu som uskutočnil bez demontaže zariadenia,priamo v akvarku jednoduchým dvihnutím plavaka uchopenim zanesenej vaty pinzetou,vybratím a vloženim čisteho chumača novej.použita je zrela do koša, čiže žiadne prepieranie Je to časovo neporovnatelne s predošlým postupom,teda klasickým,rozborka,cistenia zborka.tak trochu vojenská terminologia.A pri veľkosti chumača vaty aj finančne únosne Snadˇsom niekoho išpiroval k podobnemu postupu.Môžem povedať že pri tomto spôsobe mi tato vecička služi asi rok k mojej spokojnosti.
dubvlad
 
Príspevky: 12
Obrázky: 66
Založený: 25 Dec 2007 15:39 pm

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod radovvv » 25 Okt 2014 20:37 pm

Po neskutocnych bojoch s mastnym povlakom na hladine som si tiez kupil tuto vychytavku a mozem potvrdit ze je to velmi dobre riesenie Ano jeho minifiltracny molitan je po 2 dnoch zaneseny zvyskami rastlin a vsetkym moznym. Mam ho 2 tyzdne a mozem povedat ze zatial mi to nevadi cistit nakolko je presne pocut kedy je uz zaneseny :D Inak demontaz a montaz je taka jednoducha ze sa skoro nemusis ani zamocit :D mam ho zapojeny na predlzovacke s vypinacom pri krmeni treba samozrejme vypnut. ale rozmyslam ci ho nezapnem na casovac je to asi zbytocne aby to islo cely den kedze povlak zmizne po 5 minutach jeho prace v mojom 280l akvarku.
Obrázok používateľa
radovvv
 
Príspevky: 142
Obrázky: 5
Založený: 03 Júl 2005 14:05 pm
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod Loki12 » 25 Okt 2014 21:58 pm

ja ho mam na casovaci - taka ta inteligentna predlzovacka - 10minut každe 2 hodiny.
Zaroven to pouzivam ako kukuckove hodiny :-) spusta sa mi to vzdy o parnej hodine.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod btmbtm » 25 Okt 2014 22:08 pm

Mam kobercovu rastlinku hemianthus calitrichoides pri strihani vznikne kopa odpadu ktory plava aj po odloveni väčšej casti. Bez skimmeru by mi to tam plavalo doteraz ja len odporúčam každému kto ma HC, slepu hladinu a pod. Osobne ho používam už rok jedine co mu môžem vytknut je jeho ucinnost strhavanie hladiny pri krmení vlockami :-) musi sa vypnut alebo vybrat plavak a este že ma malý objem ale to som rad lebo velka opacha by to len špatila.Jednoznacne odporúčam
Obrázok používateľa
btmbtm
 
Príspevky: 158
Obrázky: 6
Založený: 12 Jan 2013 18:17 pm
Bydlisko: Nemšová

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod hooopy » 09 Nov 2015 10:33 am

prispejeme do starsej temy.

podla mna je skim 350 urceny na zber mastnej hladiny ( slepej hladiny), nie starych, plavajucich, odstrihnutych listkov. Tie maju byt odstranene inym sposobom. To, ze dokaze vcucnut dajme tomu listky HC, je fajn, ale treba potom pocitat s tym, ze sa zanesie a prestane ucinne precerpavat vodu.
Isteze , vyrobok nie je dokonaly a mohli ho prave proti tomuto upchatiu vybavit sietkou, ktora by branila vstupu vacsich kuskov cohokolvek do jeho prepadu. Mne napriklad este aj R. Hengeli x-krat prepadla dnu . Osobne som to vyriesil rolkou sietky vlozenej do vnutra prepadu. Jedine, na co je treba davat pozor, je prilis nezvysit vahu plavaku, potom neplni svoj ucel a ponara sa prilis hlboko.

Ina vec je ale to, ze prud vychadzajuci zo skimmera sa neda usmernit. Tym padom sme obmedzení v jeho umiestentni. Minimalne rastlinkari. A to povazujem za veeeelky nedostatok. Ale vsetko sa da vyriesit.

cistenie je tiez jednoduche. len treba pochopit ako sa tam nasuva ta horna cast. staci to odklopit a vybrat z akvarka. Ziadne rozborky zborky. Teda aspon mne to pride jednoduche. Tolko moja skusenost.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod hooopy » 09 Nov 2015 22:39 pm

Obrázok

Obrázok
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod zdenok » 11 Mar 2016 21:31 pm

ahojte viem, že je určený pre akvária do 350l, ale chcem sa spýtať tých čo ho majú čo si myslia o jeho funkčnosti v 900 l

ďakujem všetkým za názor
Obrázok používateľa
zdenok
 
Príspevky: 159
Obrázky: 23
Založený: 04 Feb 2010 14:12 pm

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod hooopy » 11 Mar 2016 21:44 pm

Kolega ho ma v cichlidach (500litrov ?) A funguje super. Podla mna objem nie je podstatny. Ide skor o to, aby bola v pohybe hladina, cim sa zvysi sanca, ze sa dostane neziaduca vrstva co najblizsie k skimmeru. On sice nasava z hladiny bordel, ale samozrejme nemoze nasat meter vzdialenu plochu. Takze ak sa bude hladina hybat smerom ku skimmeru, moze ist aj do obrovskych nadrzi. Tak smelo do toho.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod zdenok » 11 Mar 2016 21:46 pm

super, presne toto som potreboval počuť. Pohyb mám tak si to skimmer počká :)

ďakujem
Obrázok používateľa
zdenok
 
Príspevky: 159
Obrázky: 23
Založený: 04 Feb 2010 14:12 pm

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod creobroter » 06 Nov 2016 16:46 pm

tak dnes som aj ja objednal, som na to ozaj zvedavý :mrgreen:
Obrázok používateľa
creobroter
 
Príspevky: 54
Založený: 07 Dec 2010 21:34 pm

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod matus.galan » 06 Nov 2016 17:05 pm

Ja som nakoniec podlahol tiez a objednal som z ciech Azoo skimmer tak uvidime zajtra ked dojde :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod hooopy » 08 Nov 2016 00:20 am

aka bola cena? oplatilo sa to? myslim voci hornbachu.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod matus.galan » 08 Nov 2016 01:08 am

Musim povedat,ze ano, za par min cista hladina parada. Kupoval som z ciech co tu daval Pavlol link nedavno, postovne bezplatne lebo som bral este malickosti super super. Pustam obcasne na doscistenie po krmeni kedze potrava pusta oleje a tak.

Krasne ciste a aj pomoze pri prudeni ak treba. Paru to ma fajnu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod matus.galan » 08 Nov 2016 01:09 am

Zabudol som pridat http://www.profiplants.cz/sk/produkt/az ... 50-skimmer pacilo sa mi hlavne prevedenie, v akva ho ani nevnimam vyzualne.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod Cibo » 19 Nov 2016 13:26 pm

Ja mam tento za 11€ doprava free.prislo to za 12 dni. Da sa regulovat prietok a usmernovat vystupny prud. Je uplne tichy. http://www.ebay.co.uk/itm/Aquarium-Mini ... 4af499c981
Cibo
 
Príspevky: 12
Obrázky: 27
Založený: 13 Aug 2011 11:23 am
Bydlisko: Zilina

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod Pštros » 19 Nov 2016 15:29 pm

Objednal som si tiez ten z číny...uvidíme...slepú hladinu mám už dlho a neviem ju odstrániť...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod chuanvaldes » 20 Nov 2016 15:01 pm

Mám tiež Eheim. Je super, funguje jak má... :pivo: Zapínám ho cez spínacie hodiny, vždy na 15min za hodinu po dobu svietenia. Jedine čo má štve je údržba. A to že musím vybrať celý von.

Keď sa na to pozriem spatne, asi by som radšej bral tento: Ocean Free SurfClear Skimmer :wink:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod INRP » 20 Nov 2016 16:15 pm

Ten ocean free skimmer som mal na čistenie bol super stačilo zhora pinzetou vybrať molitan a vyčistiť, hladinu tiež čistil dobre má aj krytku proti nasatiu drobných živočíchov. Po mesiaci som zistil, že ho nepotrebujem tak som ho predal ale bol super.
INRP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod creobroter » 09 Jan 2017 16:39 pm

tak mam čerstvu dost neprijemnu skusenost so skimmerom, dnes pri cisteni som v nom nasiel : 2x kuhli kuhli , 2x Corydoras habrosus, 1x Boraras urophthalmoides
Obrázok používateľa
creobroter
 
Príspevky: 54
Založený: 07 Dec 2010 21:34 pm

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod matus.galan » 09 Jan 2017 17:01 pm

Cital som stava sa.
Je tam niekolko rieseni ako ten vrch zabalit alebo ochranit aby tam neslo to co nema.

Staci dat do google Eheim Skimmer a hodit obrazky a uvidis. Skoda je to smutne ale ta hlavica mohla mat tych prierezov viac a mensich.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Eheim Skim 350 - recenzia (hladinovy zberac necistot)

Odoslaťod creobroter » 25 Jan 2017 20:13 pm

tak som to dnes vykoumal, a uz nehrozi nasatie rýb ani plávajúcich rastlín
Obrázok

Obrázok

píšem z mobilu
Obrázok používateľa
creobroter
 
Príspevky: 54
Založený: 07 Dec 2010 21:34 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.