Barren Mountain



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 21 Júl 2016 10:35 am

Zdravim vsetkych akvaristov.
Po zruseni mojho MINI,som sa rozhodol zalozit nieco nove a jednoduchsie.
Predstavujem vam Barren Mountain,dal som si zalezat na Hardscape,aj ked po par dnoch sledovania akvaria sa mi to uz tak nepozdava,ale neda sa mi uz s tym v podstate nic spravit.Nemozem uz vyberat skaly a prekladat,dokonca je problem ich aj posunut.Rastliny budu nenarocne a nie vela.Hotovy som bol za 8hod.co som bol rad.Hardscape som sa hral viac ako 4 hod,bola to radost.To najkrajsie na zakladani takehoto akvaria,hadam nekonecne vela moznosti.Skal som mal k dispozicii cca20kg,ale chybala mi aspon jedna vacsia a potom uplne male,tie male som riesil kladivom na balkone.
Zalozene:6.7.2016
Akvarium:50x30x30 Optiwhite (spodok Float)
Filter:tetratec e400 (ale mozno bude upgrade,lebo tento je velmi slaby)+lily pipe
Svetlo:2xleddy smart plant 6w
Substrat:lavova drt,trocha amazonia powder,ada la plata sand
Dekoracie:Skaly cca 14kg
Rastliny:Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf',Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf',Anubias nana Pangolino,Amania sp.bonsai(mozno pojde von,uvidim,lebo mi tam dako nepasuje)Cryptocoryne spec.Flamingo,ale tuto rastlinu zatial nemam.
Hnojenie:dal som do dna tabletky,ale hlavne to bude o zelenej Tropice+ak bude nieco treba pridat,neni problem.Ale nechcem to komplikovat.
CO2:neplanujem (ale k dispozicii 2kg flasa+sera aktiv reaktor)ale pri tychto rastlinach nebude potreba co bol aj zamer.
Voda:RO upravena na GH 5,KH cca4,PH 6,8.Skaly parametre pomenia,tak uvidim..
Ohrievac:nie
Osadka:planujem presunut cast krevetiek Blue Dream.Boraras Brigittae,Boraras urophthalmoides(ale tieto neviem ci zozeniem)

Filter som dal zabehnuty z druheho akvaria.Takze uvidim,aky dlhy bude zabeh.Svietim 5,5hod.Hneva ma hlavne filter,alebo lily pipe.Na Inflow mam podla mna male,uzke zarezy a tie nedovolia mat dobry prietok filtra.No mozno dam odrezat spodnu cast,aj tak tam pojde molitan,kvoli krevetkam.Zatial pridavam par foto zo zakladania.Akva je uz napustene,ale este som doobjednal rastliny,nemam to este kompletne,tak casom pridam fotky..Po 9 dnoch som testoval vodu GH 8,KH 5 PH az 7,5.Takze budem menit len vodu RO bez uprav.NO2 bolo medzi 0,05-0,1uvidim ci bude stupat,alebo klesat po par dnoch.NO3 cca 5(testy JBL)Po 14 dnoch test NO2 nezmeneni.Takze cakam.Nasiel som dve male red cherry asi ich "vyfuklo" z filtra,samozrejme ziju,ale pojdu von kedze tam pridu blue dream.Cryptocoryne spec.Flamingo som zatial nezohnal(na jej mieste su uz druhe rastliny,tak uvidim ci ju tam vobec dam),ostatne rastliny dosli a v podstate som kompletny..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 21 Júl 2016 10:38 am

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 21 Júl 2016 10:39 am

ObrázokObrázokObrázok
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 21 Júl 2016 10:45 am

Sú tam rozdiely( stredný obrázok) , do stredu na vrch som doložil kameň ( medzi tie dva väčšie) A nepáčilo sa mi to,ale potreboval som tam niečo dať,aby sa mi to nezosuvalo. Po napusteny som to ešte aj tak kus zmenil..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 21 Júl 2016 21:46 pm

Obrázok
Tá plávajúca rastlina,je tam len dočasne..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod YELEN » 21 Júl 2016 22:47 pm

Velmi sa mi to paci :)

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Barren Mountain

Odoslaťod Bel » 21 Júl 2016 23:18 pm

Tie skaly vyzerajú super :) Kde si ich kupoval, prípadne čo sú zač?
Naposledy upravil Bel dňa 21 Júl 2016 23:27 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Bel
 
Príspevky: 24
Založený: 18 Júl 2016 19:23 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Barren Mountain

Odoslaťod matus.galan » 21 Júl 2016 23:21 pm

Nevyzera to zle ale hned ked sa na to pozriem mi tam vadi ten tmavy kamen v strede. Mozno by nevadil ak by si ho otocil aby smeroval tak ako ostatne smerom dolava, potom by to bolo ovela lepsie ale inac pekny zaciatok :) drzim palce a neponahlat so zabehom.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 22 Júl 2016 00:31 am

Skaly mali byť seiryu stones,nejaké som mal doma a ešte som z dvoch shopov dokupil.
Matúš,mal som cca 20 kg,zostalo mi cca 5 kg,ale výber bol slaby.Farbou boli viaceré odlišné.Konkrétne s tým kameňom neviem či pohnem,drží ten kopec a tú "plošinku "kde sú rastliny.Tam je aj Amazonia pod pieskom aj v dne tabletky, tam mala ísť tá Flamingo, ale keďže som ju nezohnal,už som nečakal a dal čo som mal..Ale podľa fotky máš dobrý nápad a aj mne by sa to viac páčilo, keby som ju dáko zvrtol.Uvidím budem nad tým rozmýšľať,lebo dáke úpravy som robil včera a nechcem sa tam často vŕtať.
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 22 Júl 2016 14:40 pm

Tu je fotka s trochu iného uhla,a už to tak nevyzerá.. Obrázok
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 16 Aug 2016 16:21 pm

Razbory a krevetky už nejaký čas spokojne obývajú nový domov.
ObrázokObrázok
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 08 Nov 2016 01:32 am

Ahojte,nastali zmeni,tak ich napisem.Zo zaciatku vela zelenej riasy,po skalach a skle.Na hladinu pribudla Pistia+neritiny.Pomohlo.Dosadene rastliny:Alternanthera Reineckii Mini,Ludwigia sp. 'Mini Super Red',(na skusku,este som ju nemal Blyxa Japonica),Hydrocotyle tripartita "Japan",Sagittaria subulata,Staurogyne repens,Fissidens Fontanus a este jeden mach..Uvidim co pojde..(+tabletky do dna)
Kopec sa mi stale zosuva,uz by som to takto nespravil..Trochu som to zmenil a doplnil skaly.Trapim sa aj s riasami,typujem to na Cladophoru,alebo skor to bude Staghorn..(nikdy som taketo nieco nemal)Caridina japonica dokupena aktualne 3ks.
Zmena filtra,na JBL 700( tetratec e400 bude nahrada ked sa nieco pokazi.)Vo filtry je cca 2l matrixu+micro mec+vata,filter neskrtim..A teraz ta hlavna zmena od 4.11.pridavam CO2 (1,5kg flasa)cez SERA Flore CO2 aktívny reaktor 500.Nechcem ist do extremu,uvidim co riasy.Na druhy den som odpalil par blue dream krevetiek co ma fakt mrzelo.(za posledne mesiace som prisiel o dobrych 50ks)Hnojim jednoducho zelenou tropicou,skusim 1ml denne.Vymeni vody 5-6x za mesiac.(pomer 1l,ku3l VV,RO )Voda sa mi ustalila na KH 4,GH 9,ale PH cca 7,4(mam dva merace, ale sa mi to nezda)Som sam zvedavy ako sa to bude vyvijat,ja vobec niesom spokojny..Neskor skusim foto,ale nebude to ziadna vyhra..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 08 Nov 2016 12:49 pm

CO2 pridávam nonstop a v noci som zapol svetlo a odfotil DC. A je tam toho dosť - musím ubrať.
Malé skalky mi zapadali do piesku, akoby tam ani neboli, takže akva je bez nich.Vyplním ešte prázdne miesta nejakými rastlinami.Ľutujem,že som nekúpil Amazoniu.Foto DC. Obrázok
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Nov 2016 13:01 pm

Zajímavý pokus. Důvod, proč se nepouštím do podobných kompozicí je, že jsou nesmírně náročné na péči. V úvodu jsi měl na velikost akvária a množství živin dost málo rostlin - to udělalo problémy s řasami.
Důvod, proč hynou krevetky, je všechna ta technika a CO2 - paradoxně, kdyby ses na techniku vykašlal a s řasami bojoval čistě mechanicky a výměnami vody, prosperovaly by (ve funkčním rostlinném akváriu 54l musí krevetky přežít i bez filtrace - lépe samy, ale i s jedním druhem ryb se dá).
Naposledy upravil Jirka Scobak dňa 08 Nov 2016 13:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Barren Mountain

Odoslaťod Hora » 08 Nov 2016 13:06 pm

maros12345 napísal:A teraz ta hlavna zmena od 4.11.pridavam CO2 (1,5kg flasa)cez SERA Flore CO2 aktívny reaktor 500.Nechcem ist do extremu,uvidim co riasy.Na druhy den som odpalil par blue dream krevetiek co ma fakt mrzelo.(za posledne mesiace som prisiel o dobrych 50ks).

maros12345 napísal:CO2 pridávam nonstop a je tam toho dosť - musím ubrať.

bojíš sa nastavenia časovacích hodín? :wink:
odfoť ho celé ako sa zmenilo za dva mesiace
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barren Mountain

Odoslaťod atrapa11 » 08 Nov 2016 14:09 pm

Pekne poskladane kamene.Zaujimave zlozenie myslim tym ze si nepouzil kobercovky.Ja by som este pritlacil na rastlinach.Je ich tam malo a mozno preto ta riasa.
Obrázok používateľa
atrapa11
 
Príspevky: 29
Obrázky: 2
Založený: 27 Mar 2014 04:03 am
Bydlisko: Kosice KVP

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 08 Nov 2016 14:34 pm

S tým slovom pokus máš úplnú pravdu.Zas som sa niečo naučil a dúfam aj poučil..
No tých živín veľa nebolo,všetky testy( NO3,PO4,Fe)mi ledva, ukázali nejaké vôbec merateľné hodnoty po pridaní 2- 3 ml( zelenej tropici)týždenne, takže skúsim zvýšiť,a uvidim čo nameram.Podozrieval som aj zmenu filtra a hlavne akoby mi nový doplnený matrix"kradol"hnojivo ( aj keď toto akva vôbec nemalo byť o testoch,presnom dávkovaní a hlavne CO2)
CO2 a krevetky, toto mi je jasné, nestalo sa mi to prvý krát..Keď som CO2 zapájal,nastavoval,bol som tri dni doma,ale aj tak som to presvihol a bolo ho veľa..Ale tak už dobre..
A Jirko, ja by som to bez techniky nevedel a mne to prídi ešte ťažšie ako s ňou..A hlavne aj výber rastlín neni tak široký ako s technikou..Ale ďakujem.
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 08 Nov 2016 14:46 pm

Hora,ono problém je v tom, že nemám nočné vypínanie..Ale do budúcna to napravim..Fotka bude,ale musím ju zmenšiť a som v práci, tak sa mi nedá. Ale ako som písal,je to skôr sklamanie..Proste vôbec niesom spokojný..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 08 Nov 2016 15:55 pm

Ešte chcem dáku fóliu,buď čiernu,alebo bielu,ale nad tým už rozmýšľam vyše mesiaca a stále tam nieje..
A atrapa 11,práve kobercu som sa chcel vyhnúť a mať to len také kde tu niečo, ale priznám sa,že je to veľká nuda mať tam do kopy žiadne rastliny ( a ešte k tomu také,čo skoro ani nerastú)a tiež v tom vidím problém..
Takže foto,fakt len tak bez údržby a dakej pripravy.Ešte len,že tú Ludwigiu sa chystám cvaknut, lebo tú za posledné dni vytiahlo riadne..
ObrázokObrázokObrázok
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod Hora » 08 Nov 2016 16:06 pm

:| čakal som horšie vzhľadom na tvoje sklamanie ale veľa záleží na výbere rastlín a ich udržovaní,tá Alternathera je už vysoká,
nevešaj hlavu,za dva mesiace bude zas o čosi krajšie,zeleň robí veľa,keď sa rozrastie poriadne medzi kameňmi...chce to čas
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barren Mountain

Odoslaťod Stewie » 08 Nov 2016 17:18 pm

Skúsim pár mojich subjektivnych postrehov.
Nevyzerá to zle ale... ako už bolo spomenuté zvolil si dosť náročný layout, údržba bude veľmi náročná a nenyslím že to bude z dlhodobého hľadiska dobre fungovať.
Už na začiatku bolo použité málo materiálu.
( Amazonia Powder v množstve ktoré pri podobnom akváriu postačuje snáď len na prekrytie normálnej frakcie Amazonie takže je tam len kameň, lávová drť, piesok a mimimum substrátu )

Vzhľadom na minimalne nároky a množstvo použitých rastlín je v tomto stave dávkovanie CO2 zbytočné a myslím že efekt je skôr opačný takže kŕmiš vlastne len tú riasu.

Píšeš že je to len pokus a pokiaľ ta to v tejto fáze neuspokojuje asi by som to v tomto stave zrušil a skúsil znovu.

Každopádne držím palce ale ako píšem na dlhodobé bezproblémové fungovanie to nevidím.

Ten ADA Piesok sa dá od tej amazonie ľahko oddeliť preosiatím a tú drť máš podľa foto v nejakých vreckách.
Kúpiť nejaký substrát ( nemusí to byť Amazonia ) a skúsiť to znovu, išpirácie je na nete dosť a vôbec by som sa nebránil tomu kobercu ( nemusí to byť HC ) poprípade by som to doplnil o nejakú dobre rastúcu stonkovku.
napr takto
http://fish-etc.com/wp-content/uploads/ ... Farmer.jpg
http://www.theaquariumguide.com/wp-cont ... ascape.jpg
http://fish-etc.com/wp-content/uploads/ ... armer1.jpg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Barren Mountain

Odoslaťod matus.galan » 08 Nov 2016 20:14 pm

Jednoznacne suhlasim so Stewiem, netreba sa bat zmien pokial nemas co stratit. Na prvy krat je to vzdy o tom ci sa to alebo sa to nie podari :) vela stastia.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 08 Nov 2016 20:16 pm

Hora ďakujem za povzbudenie..Máš určite pravdu, že sa to zas zmení, ale napr.tie bucephalandry mi až teraz vypustili prvé nové listy a to je už teda extra pomalé tempo..
A Stewie ďakujem za rady a postrehy..
K tomu materiálu,ja som tam nechcel už v úvode použiť veľa substrátu a nebol problém dokúpiť, len som to možno podcenil ( amazonie) a dal som ju len na dva miesta (+tabletky do dna)kde som chcel niečo náročnejšie posadiť, čo bude viac prijímať živiny s koreňmi, ináč to málo byť len o bucephalandrach a anubiasoch.Už v zábehu ma prekvapilo svetlo,fakt sila, čo by som nepovedal. ( aktuálne som len na5,5h)Čo sa týka objemu vody v akva tak som pod 30l+ plus filter a svietim 12w, čo neni ani 0,5 w/l,ale realita je myslím iná.A to svetlo bude stačiť aj na CO2..A neplanujem30+ mg/l

Tie rôzne rastliny tam prišli aj preto, aby to trošku vyplnili a v podstate už bol aj zámer, že tam teda toho CO2 trochu pridám.,lebo ten nepomer tam bol a vyvodil som s toho,že mi tam chýba.(A keď mám možnosť, prečo to neskúsiť,veď nič som nekupoval,ale mal doma)Riasy určite nemám kvôli CO2,lebo to nejde ani týždeň,až neskôr uvidím či to bol dobrý ťah,alebo nie..Ale berem tvoju radu s CO2 na vedomie.Dám tomu čas min. 3 mes.a potom sa rozhodnem, čo bude s akva ďalej.Zvažoval som aj ďalšie akva(60x30x36) niekedy v marci,uvidím ako sa rozhodnem.Či bude ďalšie, alebo len toto prerobim.( Hlavné slovo má manželka)
Čo sa týka náročnosti ono to malo byť fakt nenáročné akva,ale vyvíja sa to ináč.Tie nenápadne "zosuvy"piesku,je to najhoršie.(Preto som musel vyplniť aj ten stred Skalami)Lebo ten piesok treba premiestniť aj naspäť a to akoby som sa stále hrabal v dne.A riase sa to zjavne páči..
Stewie ďakujem za námety na nové akva,je z čoho čerpať,aj toto moje,nebolo tak celkom z mojej hlavy..
A ešte jedna vec toto akva keďže malo byť menej náročné presunul som tam aj dosť blue dream z môjho " chovu", lebo v pôvodnom akva sa im už nedarilo.Je tam aj dosť krpcov o ktoré pri prerabke prídem a to ma mrzí najviac.. Ich pôvodné akva stále beží, ale myslím,že dosť by som ich "poslal na smrť "a nemám ich už kde premiestniť..( ďalšie je s CRS a v ďalšom Red cherry).. No ved uvidím čo ďalej..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Barren Mountain

Odoslaťod maros12345 » 26 Nov 2016 13:40 pm

Čaute,takže stručne. Skúsil som odstrániť savom(ešte pred časom som o save nechcel ani počuť) riasy z bucephalandry, robil som to na etapy,vždy pár rastlín potom24 hod.vo vode mimo akva ( aj keď si myslím,že ten čas nemusí byť tak dlhý)a šup do akva.Dopadlo to úplne super.No poslednú tretiu várku s toho 2 ks najkrajšie aké som mal,som to prehnal zo savom a nevyzerajú dobre. ( už som si nedával pozor)Dúfam to "rozchodia".Zatiaľ si myslím,že CO2 pomohlo a rast rastlín je fakt lepší, akoby som ich naštartoval.
Pridal som čiernu fóliu ( samozrejme samá bublinka), no neviem ci by nebola krajšia biela..Ale celkovo som o niečo spokojnejší, ako pred cca 3 týždňami.. Pridávam aj foto mobilom.( ktorú pridávam cez tapatalk)
uploadfromtaptalk1480156684808.jpg
uploadfromtaptalk1480156676599.jpg
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.