Cube 68L - Mangrove Tree



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 14 Nov 2016 13:46 pm

Ahojte vsetci,

Zakladam novu temu na svoj rescape aby som to nemiesal so starou.
Novy lejaut bude trosku na styl amazon biotopu, hlavne malo narocne rastliny, korene, kamene a piesok, zopar listov.

Akva:
41x41x41cm - 68L Optiwhite

Osvetlenie:
Aqualighter 2

Filtracia:
Tetratec 800 EX - sklenene lily pipes
Azoo 250 skimmer

Ohrev:
Hydor 200 - len v zimnom obdoby vykryt cas ked je kurenie v byte vypnute (teplotu udrziavam na 24C)

Hardscape:
Mangroove wood
Kamene od Chuanvaldes (Tom) je to nieco na styl bridlice, trosku krehky ale kamene maju velmi pekne prirodne zafarbenie, skoro az ako pieskovec, cierna, hneda az tehlova. Dakujem krasne Tom!
Jemny prirodny piesok

Rastliny:
Anubisa bonsai
Anubias Nana
Microsorum pterosus trident
Microsorum pterosus
Microsorum windelov
Christmas moos
Fissiden fontanus
Nymphaea lotus 'Red' - mozno pridam este do pozadia ku korenom
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 14 Nov 2016 13:53 pm

no fajn a nakoniec bude 14 alebo 15?
heh,Stewie lame hlavu či 1 alebo 2,ty si sa s tým nepáral 1-15 :mrgreen:
nech sa darí
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 14 Nov 2016 14:00 pm

Pridavam aj finalny navrh ulozenia korenov.
Kamene budu poukladane do finalnej podoby az v akva ked tam bude aj piesok a hlavne chcem aj dostatok miesta pre pandy na prehrabavanie sa takze budem volit mensie kamene.
Pri aktualnom ulozeni korenov je medzi nimi otvor, miesto kde sa budu vediet pandy pripadne otikovia schovat. Bude tam pristup zo zadnej strany. Vedel by som nechat pristup aj z prednej ale neviem ci to potom bude vyzerat dobre no mohlo by to byt zaujimave. Zatial je predna strana zakryta este jednym mensim korenom.

Fotky su zmensene, nahodene cez portal, dufam,ze tento krat uz to bude OK :)
Prílohy
IMG_0507.JPG
IMG_0506.JPG
IMG_0505.JPG
Finalny navrh
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod vincent van gogh » 15 Nov 2016 00:07 am

No fotky sa daju konecne mormalne pozerat. Skutocne, kebyze ti dam do ruky môj mobil a pozrel by si to tak, ako to vidim ja , zakazdym pri otvoreni tvojej temy,......zaplakal by si. :mrgreen:

Ale to len na margo. Vidim, ze mas uz definitivnu verziu, takze pisem s vedomím, ze je to pase . Ale je zaujimave, ako sa držíš jedneho a toho isteho archetypu : do stredu hromadku kamenia a z nej šlahaju konare,....... ako tie plamene z toho ohniska. Presne, ako minule. :?

To neber ako drsnu kritiku. To je uprimnost. :roll:

S vypätím vsetkych síl (lebo fakt to dlho trvá) som si pozrel pozornejsie tie provizorne nastrely , co mas v " starej" teme.
Mojmu oku z tej plejady navrhov najviac lahodilo to uplne prve riesenie. To by sa dalo velmi vkusne dorobit a vymakat. :)

Ale je to tvoje akva a podstatne je co? Tvoja spokojnost. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Pštros » 15 Nov 2016 00:48 am

Hej, korene sa mi pacia takto, kamene... ohnisko...

vsetky ploche, pravidelne ulozene... takto tomu nepomahaju... nie ze by skodili...

bude z toho pekne akva, ak vycvicis rybky, budu plavat dokola ako zraloky v Zilinskom Mirage
Drzim palce a netrpezlivo sledujem napredovanie.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 15 Nov 2016 01:19 am

Dakujem Pstros :) hej vyzera to ako ohnisko ale tak nie je piesok tako nieco niekam len tak volne hodit. Verim,ze lepsie to bude v akva, zasa nechcem s tym kamenom nejako moc prehanat, skor ako dekoracia a na uchytenie anubiasov uvidime v akva. Dufam,ze uz o dva tyzdne sa do toho budem moct pustit ked bude trosku klud v praci :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 15 Nov 2016 01:20 am

Dakujem Pstros :) hej vyzera to ako ohnisko ale tak nie je piesok tako nieco niekam len tak volne hodit. Verim,ze lepsie to bude v akva, zasa nechcem s tym kamenom nejako moc prehanat, skor ako dekoracia a na uchytenie anubiasov uvidime v akva. Dufam,ze uz o dva tyzdne sa do toho budem moct pustit ked bude trosku klud v praci :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 15 Nov 2016 01:42 am

A hej prave v to dufam,ze tam budu plavat ako take zraloky :) ak nie tak to bude blbe :( no uvidime je to dalsi pokus n anieco uplne ine.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod YELEN » 16 Nov 2016 19:50 pm

Predchadzajuci scape bol super, tento sledujem tiez! :))

Odoslané z D2203 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
YELEN
 
Príspevky: 41
Založený: 29 Máj 2016 20:43 pm

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 11 Dec 2016 16:42 pm

Takze pani ako som pisal v mojej starej teme prestavba zacala.
Bolo to narocne musim povedat dostat vsetko z akva von. Najviac som bol prekvapeny ako vyzera Tropica substrat po case. Vyzeral ako blatovy kolac :) fakt urovnana tuha plocha. Co bolo super je,ze som manado z toho dokazal odsat bez toho aby som nejako narusil tu vrstvu vyzivneho dna co uplne nekoresponduje s tym co som cital na nete. Takze ak mate aspon rok na dne tropicu substrat tak v pohode viete vrchnu vrstvu odsat bez narusenia substratu.

Kedze ja som siel do komplet prerabky a nechcel som uz nic sadit tak som vybral aj substrat a to uz bola v akva ina tmava bomba :) spustil sim pridavanie vody do akva a zaroven odsaval dno do vedral. Vsetko v pohode odsate :)

Piesok som nechal ako bol len som ho v akva niekolko krat preplachol vodou a vysavl vodu von...cca 3x a co je super piesok nepusti kal pod takze vsetko vyslo von a tiez som pustil naviac skimmer aby som odstranil hrubsie necistoty a pridal vatu na drobnejsie. Vsetko parada.

Piesok som zarovnal a zacal ukladat korene. Mal som v hlave predstavu co chcem a nejako som to dalej uz nechcel riesit a presuvat. Islo mi hlavne o jednoduchy skej, s nizkou udrzbou a co najlepsim prudenim vody v celom proestore akva.

Osadil korene, pridal zopar kamenov...u som nechel nejako velmi spekulovat a pridavat neviem ake mnozstvo kedze som chcel viac priestoru pre padny aby mali kde plavat a prehrabavat sa a tak som ich pridal len zopar aj ked mi ich este dost ostalo (doakuem velmi pekne Tomas este raz za kamene :)

Nasledne som pridal este zopar mensich ulomkov a potom este dosypal zopar kamienkov Ada S trku kedze maju dost podobnu farebnu strukturu a dosypal piesok ale nie vela. Vcelom akva je cca 1cm piesku a len v zadnej casti v rohu je vyssua vrstva lebo tam by som chcel pridat Nymphaea lotus 'Red' co by krasne zvyraznilo akva (zatial netusim aka velka je ta cibulka ale dufam,ze miesta bude dost) - do dna jej potom pridam kapsule hnojiva co by malo vyriest potrebu zivin.

Stary koren som na kompletku obral...musim povedat,ze v nom bolo tolko bordelu,ze az, dokonca aj jeden mrtvy otik...uz asi dlhsie tak je mozne,ze aj z toho sa mi robila riasa a tak. Inac na moje velke prekvapenie sa mi pri burani stareho akva uz som ho niekolko krat odsal a zrazu v tej tmavej vode pozeram,ze aha :) dve male pandy, tak som ich hned presunul do docasneho boxu.

Presunul som do akva vsetky anubiasy bonsay a jeden anubias nana. Kazdy kusok bol na par min vyluhovany v save a vode lebo na par kuskoch bola na listkoch cierna riasa. Po 5 min po nej nebolo ani chmaru :) ciste a krasne. Vsetko vyumyvane a vlozene do akva. Rastliny preriedene, zle vyzerajuce kusky odstranene a vlozene na svoje miesta. Uvidime ako sa vsetko uchyti.

Akva som 3/4 napustil cistou vodou a potom dolial presunutu vodu zo stareho akva. Pripojil filter a nechal vsetko asi hodku bezat. Nasledne som presunul komplet osadku spat do noveho akva.

Dufam,ze nenastane problem a sok nebol velky aj ked som sa snazil ich co najmenej stresovat. Svetlo je zatial vypnute, filter bezi na plno, neskor trosku uberiem a uvidime ci ich vecer uz nakrmim ak budu v pohode.

Teraz pridavam zopar prvych foto este bez osadky. Fotky z celeho procesu nemam lebo som to robil aj pocas prace :D takze som sa snazil zamerat na akva a nie na fotenie.

Dalsie fotky pridam neskor.
Prílohy
IMG_0549.JPG
IMG_0554.JPG
IMG_0555.JPG
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 11 Dec 2016 18:46 pm

Nie som pri pc ale mozem Ti zajtra hodit fotku ake velke listy su z red lotusu.Mas to za sebou :pivo: korene vyzeraju uplne inak ako na sucho,rybacine sa paci novy layout :?:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 11 Dec 2016 21:35 pm

No vsetko prestrasene :)
Konecne sa zaplo svetlo, voda este zakalena z pridaneho piesku, to ale docistim vymenou vody este a utriem z vnutra poriadne sklo.

Osadka dostala papat takze tetry konecne zasa cervene :D lebo boli az priesvitne. Uz plavu po celom akva, poza korene a kade tade. Fakt super pohlad. Pandy sa prehanaju, otici lezu po kamenoch a je ich vidiet, konecne a krevetky uz lozia po machu a kostuju co je kde. Slimaky si tiez robia kontrolu uzemia.

Chcel by som velmi cerveny lotus lebo to by dodalo akva taky punc si myslim. Listy by som pravidelne strihal aby zasa nerobili uplnu tmu v akva aj ked vsetko su nenarocne rastlinky takze pohodka len som chcel vediet aka velka je cibulka ci tam bude dost miesta pre usadenie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 12 Dec 2016 01:58 am

matus.galan napísal:chcel vediet aka velka je cibulka ci tam bude dost miesta pre usadenie.

Urcite ano pri korenoch mas navysene,asi ako vacsia malina.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 12 Dec 2016 02:47 am

Jaaj tak potom super to mi pekne vojde za koren zasadit len z tych foto som netusil ake to je velke asi a kolko priestoru potrebuje.

No auper tak ju mozem naplanovat do objednavky a k tomu zoberiem hned aj tie tobolky do dna z .akvazahrada a bude postarane :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod maros12345 » 12 Dec 2016 03:03 am

Čau Matúš, pekné to je,tie malé skalky rozhádzané, fakt, že pekné.No nemôžem si pomôcť,ale mne sa zdá to ľavé " drievko " ( posledná fotka) také navyše. Keby bolo tak pri spodku skrátené a nešlo by do hora?Nikto iný to tak nevidí?
Samozrejme ti nechcem do toho kecať,len mne tam vadí a mne,by sa to páčilo viac bez neho..Ale tvoje akva..Verím,že bude minimálne rovnako pekné ako to pred tým..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Hora » 12 Dec 2016 10:54 am

matus.galan napísal:Jaaj tak potom super to mi pekne vojde za koren zasadit len z tych foto som netusil ake to je velke asi a kolko priestoru potrebuje.

nechcem Ti tu prasiť nekvalitnými obrázkami mobilom,ale pozri rozdiel vo veľkosti toho istého Lotusu red dopovaného živinami a svetlom.
Mal som obidve cibulky v jednom,no kvôli tým veľkým listom to nešlo(málo svetla dole),presadil som jednu do menšieho (žiadne doplňujúce živiny a CO2,svetlo 0,25W/l) a výzorovo,veľkostne to je zrazu ako iný druh :)
Viem,že nedávaš CO2 a tabletky v substráte budú v pohode,aspoň sa nepustí do gigarastu ale ostane malý,čo tebe vyhovuje.
Snáď bude dostatok piesku na korienky,lebo tie sa dosť rozrastajú,nech nepotlačia/nevytlačia ostatné rastliny,predsa je hľúza malá a na také listy a výšku potrebuje oporu v koreńoch.Po presadení nemám šajnu aké má dlhé korienky ten mini.

maros12345 napísal:No nemôžem si pomôcť,ale mne sa zdá to ľavé " drievko " ( posledná fotka) také navyše. Keby bolo tak pri spodku skrátené a nešlo by do hora?Nikto iný to tak nevidí?

Maroš nevymýšľaj ďalšie opravné stresy rybkám :? :arrow: tiež si myslím ale je tam omotaný mach,chytí to iný výzor po pár týždňoch a záleží aj na uhle fotenia,na poslednej to vyzerá ako neprirodzene rovný konár k tým ostatným ale na strednej fotke je vidieť,že je ohnutý :wink:
Prílohy
nehnojené.jpg
hnojené.jpg
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Dec 2016 11:13 am

maros12345 napísal:...Nikto iný to tak nevidí?
....

Ale áno. Vidím tam všeličo.... Podstatné je ale to to,na čom sa zhodneme hádam všetci : je to jeho akvarko, matúš to vidí takto.... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod Pštros » 12 Dec 2016 12:19 pm

Matus, tak nech ti to pekne zarastie a robi radost...

Je sranda, ako velmi rozdielne z roznych uhlov to akva posobi... raz ze je tam rovny patik (na tie som expert), raz tak masivne...
Krasne si sa vyhral s kamienkami okolo "zakladne". Ked si dal ich fotku, nejako som im neveril. Vyzera to prirodzene a prijemne.
Lotus mam aj ja, aj ked moj uplne zozelenel, ked som kupil, mal cervene listy, teraz len slaby nadych, ale listy su niektore ako dve spojene dlane... tiez ich vsetky vystrihavam pri udrzbe. Cibulka je celkom mala...

Tesim sa na sledovanie vyvoja akva.. :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 12 Dec 2016 14:58 pm

Ano ten predny konar to tak narusa z predneho pohladu ale nechel som ho rezat uplne prec alebo skracovat lebo kto vie do buducna mozno do vacsieho akva to by bola skoda.

Inac tetry okolo neho plavu, krevetky zasa lezu po machu takze to nebudem riesit aj ked naozaj chcel som ho narezat a zlomit :)

Kazdy v tom nieco uvidi to je jasne aj pri dokonalom akva to bude kazdy vidiet inac.
Mne sa to paci, je to vzdusne, ked sa rastliny zova rozrastu bude to lepsie. Konecne vidim ryby plavat, otikov a pandy lietat po akva a to som chcel.

Mam ale jediny problem teraz a to,ze v KE zmenili dodavku vody z dovou opravy bukovca a poviem vam ta voda je nielen hrozne tvrda ale aj mutna...:( vobec to je je ta stara cista voda a ked som urobil test vody tak tvrdost isla uplne hore tak fuam,ze to ryby vsetko zlavdnu kym to prehodia 15ho spat na bukovec.

Osobne ale na zaver len tolko,ze podla mna je to lepsi skejp ako ten prvy :) takze casom sa mozno prepracujem na vyssi level hehe. Zasa niesom v tom tak dlho.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod robogym » 12 Dec 2016 15:03 pm

Hlavne ze si ty s nim spokojny o to ide.
Mne sa paci viacej ten bocny pohlad. Mam v rastlinnom akvarku tiez koren tak ze si akoby tieni a potom tam nie je vidno ta struktura dreva a u teba mi to pride podobne.
Ked som robil svoje akva tak som to robil pri dennom svetle a to je vtedy vsetko osvetlene, ale uplne inak to vyzera ked sa nasvieti silnym bodovym svetlom ako je nad akva.
Ani neviem co som tym chcel povedat :)
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 08 Jan 2017 21:37 pm

Takze po case pridavam zasa nejake fotky.
Vela sa toho v akva nezmenilo, strk je prec :D padny to jednoducho prehrabu a papa takze to je v piesku niekde.
Rastlinky rastu zatial vsetko v pohode. Vsetko zije a raduje sa tak uvidime ako to pojde dalej.

Ked prejdu mrazi tak kupil Red Lotus do zadneho roha este a uvazujem o RGB osvetleni od Chihiros pre regulaciu osvetlenia a moznost zvyraznit cervenu :)
Prílohy
_MG_3855.JPG
_MG_3856.JPG
_MG_3849.JPG
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 08 Jan 2017 21:38 pm

A dalsie
Prílohy
_MG_3852.JPG
_MG_3853.JPG
_MG_3854.JPG
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 08 Jan 2017 21:39 pm

Posledna
Prílohy
_MG_3860.JPG
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Cube 68L - Mangrove Tree

Odoslaťod matus.galan » 12 Jan 2017 14:07 pm

Dnes trosku smutna sprava...:( pi par mesiacoch zomrela aj druha Pagodula :( nechapem preco. Pekne boli ibe v akva,riasa je,jedlo je...z nicoho nic sa presunula do listov a uz odtial nevysla dva dni tak ze ju pozriem. Vytihanem von a uz som citil z nej zapach...neviem cim to moze byt.

Vsetky ostatne slimaky aj ryby su OK,hodnoty vody v pohode,teplota tiez.

Mozno este skusim raz objednay ked bude vonku teplejsie a uvidime.

Ak viete niekto preco sa to mohlo stat budem rad.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.