Paradise 72l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Paradise 72l

Odoslaťod matus.galan » 18 Nov 2016 16:11 pm

Neviem odkial ste kupovali, ja z akvalandu a aj co som cital inde na shopoch tak najtichsi filter tak neviem co moze byt za problem.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 19 Nov 2016 01:30 am

Ja som tiez kupoval z akvalandu... Teraz niesom doma. Uvidim ked sa vratim, ci ten zvuk prestal.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Nov 2016 18:51 pm

Sú to bezkonkurenčne najtichšie filtre, mal som ich naraz šesť, možno sedem a všetky išli spoľahlivo a tišuško
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod fatran » 21 Nov 2016 12:29 pm

Js som kupoval cez .akvariumonline. Vcera som prisiel po 2 dnoch z Nemecka a vyzera ze sa ukludnil, uz pocut len bzukot motora. Dufam ze mu to vydrží

Odoslané z ALE-L21 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
fatran
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Nov 2016 11:13 am
Bydlisko: Martin

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Nov 2016 22:24 pm

Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod matus.galan » 21 Nov 2016 22:43 pm

Verim,ze to bude OK, ja som dosiel vcera dnes nahram ako pradie u mna :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 22 Nov 2016 00:28 am

No tak uz aj moj si len pradie. Cudny zvuk uz nepocut. A casom stichne uplne ( ako to byva zvykom u filtrov)

Inak dobra rada. Netraste s tyzdennym filtrom ked chcete z neho dostat vzduch :D taky bordel z neho vysiel do akva, ze az... :D
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod matus.galan » 22 Nov 2016 00:45 am

Preto som ja dal do filtra este stredny molitan lebo ten cierny je podla mna az moc moc hruby :) odporucam jeden vymenit za jemnejsi.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 22 Nov 2016 09:16 am

Pri filtroch sa stale drzim tohto videa:



Moj filter odspodu:
1. Keramic valceky+cierna spongia (tetra made)
2. Cierna spongia+ moj molitan asi 1 cm+ fine vata biela
3. Plastove gulky
4. Eheim bio gulky+cierna spongia ( cierna je tam len preto aby nahodou nenasalo gulky do filtra.

Dovod preco je take poradie je vo videu
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 25 Nov 2016 20:44 pm

Filter mi pustal jemny sajrajt do avka. Pridal som este bielu vatu od eheimu ecco pro do najvyssieho vedierka. Voda je uz cista, ale znizil sa mi prietok tak, ze zas nefunguje skimmer...
Vsimol som si, ze v poradi druhom odspodu vedierku som mal na vate (jej vrchu) spinu a na umelom kryte hore listocky rastlin. ??? Ako je mozne ze sa to tam dostalo?? To znamena, ze voda nejde jednym smerom ale toci sa vo filtry. Pritom vedierka su tesne dane naseba...

Chcel som, ze do 2 vedierka dam molitan TM 30, TM 45 a vatu. Ale asi si to rozmyslim lebo prietok bude asi minimalny.. :(


Skoda toho eheimu. Dobry bol...
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Nov 2016 00:04 am

Skús si prečítať v téme "vonkajší filter" môj posledný príspevok
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 29 Nov 2016 23:40 pm

Dakujem Pavlov, mne islo o mechanicku cistotu nie chemicku. Ale po tvojom prispevku som to preorganizoval. :) V 2. vedierku je cisto iba 2x cierna tetra spongia, v 3. je moja 1 cm old style filter spongia+terta vata. Terta plastove gulicky som vyhodil. 4. Cisto iba eheim bio gulicky, tak, ze 1cm je prazdno.

Vycistil som hadice aj pipes (v save) takze su ako nove.

Prietok je fakt slusny momentalne. Teraz neviem na kolko percent za to mozem vdacit pipam alebo 2 cm vate a plastovym gulickam. :D ale uz nejdem do toho sprtat, stacilo...

Prekonal som krizu u ludwigii opadavali jej listy a hnila, dierky v listoch. Pridal som K a kusok PO4. Uz je to ok. Aaaa vy neviete? Pred 2 tyz som kupil submerznu Ludwigia sp. 'Mini Super Red' od Tropicy. Bola to krasna cervena bohata rastlinka tak som neodolal. Ta predchadazuca in vitro... jemnunke slabucke ta uz vyhnila cela.

Utricularia graminifolia je nasadene uz v poradi tretie. Rybky su ako nenazrane :D zkosia to velmi rychlo. Tu sietku som dal prec lebo sa podnou od ziadneho prietoku tvorila hneda chmacova riasa. Zistil som, ze rastlinka z akvalandu (aj ked mensie mnozstvo) je lepsia ako od dennerle. Ale to spisem neskor aj s fotodokumentaciou.

Vcera 28.11.2016 som sa rozhodol, ze pridam 1 stupen na chihiros teda na 81 % t.j. 2571 lm. Cas ostal nezmeneny 6 hod. Tak dufam, ze z toho nebude kalamita. Pridal som plosne aj na hnojeni.
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 30 Nov 2016 22:27 pm

Aj v mechanickej filtrácií sa začnú usádzať baktérie a pri dennom vypínaní filtra to môže robiť viac zla ako dobra.
Rastlinky ako ludwigie sú rovnako náročné na Mg, preto ho treba mať "po ruke"
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod tastyshrimp » 08 Jan 2017 00:44 am

Ahoj, nejake nocinky ohladne toho eheimu ecco pro 200?

Mam ho tiez, po roku mi chrapci podobne a mozno niekedy aj viac - pretik vsak stale celkom dobry...
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 12 Jan 2017 20:22 pm

@ tastyshrimp po mesiaci reklamacie prisiel verdikt:
' po tyzdni prevadzky sa zavada neprejavila'

ani udaj o deklarovanom nameranom prietoku, ani vyjadrenie ci je prietok ok...

*~#**^• jedne, a tetula v horn*** : my s tym nic nenarobime to je vylucne na servise/jeho vyjadreni... Este som nemal cas to premerat znova po reklamacii.

A moj nevrcal. Pekne isiel, len bublinky v nom po cisteni nesli von.

Inak ten Tetra 800 ..... teeen kym sa odvzdusni... Aj cely den.. Stuple do usi berem v noci po cisteni..

Uz davno mali vymysliet neaky odvzdusnovaci system... na tie externace.

V tom Eheime isla voda aspon jednym smerom pekne. Nech mi nikto nic nehovori ale tetra mixuje tu vodu jedna radost.
Dokonca som sa dozvedel, ze novy model 'plus' ma uzsie kose ako jeho predchodca. Cize v novom maju volu a vies s nimi hrkat o steny nadoby...
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod tastyshrimp » 12 Jan 2017 21:10 pm

A ako dlho ho mas? Ak je to do roka, musi zamietnut reklamaciu len na zaklade odborneho posudenia. Ale ak sa s tym nechces babrat, asi len vymenit svojpomocne diely.

Ako vies ze tetra mixuje vodu hore dole? Ja mam plus, ale kose mi teda nehrkaju...hm, napradzno mozno, to neviem.
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Jan 2017 22:50 pm

S tou Tetrou treba po čistení jemne pokývať zo strany na stranu. Viac krát vypnúť a hneď zapnúť, vypnúť a zapnúť vyp.....
Netreba sa báť a vzduch z neho je preč do pár minút. Pri novom to trvá dlhšie pretože je tam fungel nový molitán, suchý, nepoužívaný, atď.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 22 Jan 2017 21:32 pm

@ tastyshrimp 1,5 r. Tam nieje co menit, nic nieje polamane, osuchane... Este stale som ho nepremeral po reklamacii.

Tetra - na vate v tretom kosi od spodu mam bordel = ako sa tam dostal ?? navrchu ??. Tiez stvrty kos najvyssie tam mam bio granule z eheimu, su spinave. Ako je to mozne ked cez vatu by nemalo uz nic prejst... Hrhaju prazdne ( ked s nimi hybes zo strany na stranu) Jeden tipek mi pisal, ze presiel z obycajnej tetry na plus, a ze menil kose zo starej do novej lebo boli vatcie stare = nehrkali.

@ I.P. Pavlov ja uz snou nekyvem, lebo bordel sa mi dostava pritom do akva z filtra... radsej odvrci ako by som mal menit vodu koli tomu...
Inak dalsi postreh. Pri Tetre strasne vidno zoslabenie prietoku ak nevycistis do 2 tyz filter.
Momentalne mam set up od dola
1. pol keramika, pol hruba spongia, original tetra
2. 2x hruba spongia original tetra
3. 1 cm spongia zo stareho typu bublinkoveho filtra + 2.5 cm filtracna vata eheim
4. plny bio gulicky eheim

s tymto set upom je prietok nizky... ak je vata natesno..

Davam foto ako to postupne vyzeralo v akva:
Prílohy
DSC_4836.jpg
DSC_4838.jpg
DSC_4846.jpg
neskutocna maskrta to bola pre rybky
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 22 Jan 2017 21:35 pm

Pokracovanie
Prílohy
DSC_4849.jpg
DSC_5231.jpg
DSC_5232.jpg
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 22 Jan 2017 21:37 pm

Maskrta - spirulinove tablety. Zaujimave sledovat ako sa dohanaju :D :D
Prílohy
DSC_5241.jpg
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 22 Jan 2017 22:44 pm

Ja by som tu vatu vybral a nedával ju. Ja už dlhšie vo filtroch vatu nemám, nevidím zmysel, ba naopak, zdá sa mi, že sú iba problémy. Ak v Tetre naskladáš koše, tak zistíš, že tým spojíš diely rúrky. Prostredníctvom toho sa voda z akvária dostáva do spodku filtra. No a filtruje sa zospodu na hor. Takže najhrubšia špina je vždy na dne filtra. Rozumieš, však? :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod 88MATo88 » 23 Jan 2017 00:05 am

Ja mechanizmu rozumiem. Ale asi tie rurky nesedia tesne na sebe a dochadza k uniku este neprecitenej vody a tak cirkulacii na urovni jednotlivych kosov... Vatu davam preto aby som mal priezracnu vodu.
Prílohy
IMG_0731_1.jpg
mozno aj po bokoch preteka nevyfiltrovana voda..
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Paradise 72l

Odoslaťod matus.galan » 23 Jan 2017 00:23 am

Moja skusenost je,ze ja som dal tie keramicke kruzky prec a miesto toho su tam oba cierne origo molitany. Nad tym je jeden cierny a jeden jemnejsi molitan (dokupeny samostatne a zostrihnuty) potom nad tym dalsi kos Sera siporax a posledny kos Eheim Pro.

Ziadna vata a ani nic dalsie. Samozrejme voda nie je super cista ale je cista a filtracia funfuje a prietok aj napriek tomu,ze mam origo hadice bez skracovania a k tomu este aj hydor napojeny super. Dokonca som dal prec lily sklenenu na vystupe a dal origo tu ciernu rurku a je to este lepsie :)

Ale ano zanasa sa dost rychlo, ked cistim po mesiaci dvoch tak riadny sajrajt ale len z dolnej casti. Hore kde je keramika je to OK. Odporucam dat menej keramiky aby ti tie drziaky pekne zapadli. Ja som mal vela a potom to nechcelo sadnut a ked som dal prst do otvoru v kazdom kosi ked som ho osadil tak som citil medzeru,ze to nesedi.

Ubral som v kazdom kosi keramiku a vybavene, skus a uvidis, pritom hlavu som este necisti, ani raz co ho mam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Paradise 72l

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Jan 2017 22:29 pm

Neviem ako by som to napísal najlepšie, ale pokúsim sa. Veľa ľudí a nielen tu, túži mať priezračnú, či nedaj bože kryštálovo čistú vodu. Mimo toho, že v prírode sa takmer nevyskytuje, i tak po nej každý túži. Každý kto túži po takej vode je buď pedant, alebo puntičkár. Za tieto výrazy sa pochopiteľne ospravedlňujem, ale k tomu musím dodať, že práve tí, ktorým o toto ide uprednostňujú mechanickú filtráciu pred biologickou, čo je na škodu. :(
Ak sa podarí mechanickou filtráciou docieliť takto čistá voda, (čo sa samozrejme dá), tak treba mať na pamäti, že nám v akváriu občas niečo uhynie, rybka, slimák, ikry....., občas sa niečo rozkladá, potrava, výkaly, odumreté časti rastlín...., potom nastáva problém s mastnou hladinou, biogénnym odvápnením a nakoniec sa do akvária denno-denne dostáva prach z miestnosti, naplnený výparmi z kuchyne, deodorantmi z kúpelne.......No, tu to radšej ukončím. Teda je takmer nemožné mať v akváriu čistulinkú vodu neustále.
Tu je práve výhodou bilogická filtrácia. Tá je po určitom čase "vždy pripravená" tomuto všetkému odolávať, kdešto mechanická nie. A ak, tak je potrebné často filter čistiť, prepierať a tým pádom často zasahovať do procesu filtrácie. Aj biologickou filtráciou je určite možné mať priezračnú vodu, no to chce čas. Za seba poviem, že dlhodobo mám v akváriach priezračnú vodu a nepoužívam žiadné vaty, predpisové komponenty v košoch a už vôbec sa netrápim tým ako je to a v akom poradí poukladané vo filtri. V niektorých filtroch mám plastové "drátenky" na riad a účinok je rovnaký. To výrobcovia a predajcovia nám ponúkajú návody, poradia, životnosť molitánov, rozmery, hrúbku, jemnosť a čo ja viem čo ešte. Je to pochopitelné, chcú zarábať a mať zisky.
Je to môj názor po mnohých rokoch skúseností a samozrejme rešpektujem názor ostatných a rešpektujem i to ak si niekto vyskladá filter tak, či onak. Všetko je o biologickej filtrácií, rastlinách a pravidelných výmenách (1/3) vody. Samotné rastliny sú tým najlepším filtrom. Výmena vody, prevencia v ošetrovaní rastlín, odstráňovania zbytkov rastlín, neprekrmovanie, neprerybňovanie, nezasahovanie (časté) do akvária a filtra, to je to, čo nám zaručí priezračnú vodu po dobu, kým nenastane v akváriu zmena. Podľa umiestnenia akvária sa pri jarnom predlžovaní denného svitu môže objaviť neškodná prachová riasa na skle, po vyčistení a výmene vody však do pár hodín je voda opäť.....krásne čistá
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.