štetinková riasa



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Hora » 12 Jún 2016 14:39 pm

2 týždne po zmene podmienok sa začína riasa strácať,nové listy nechytá.Mnoho akvaristov má dlhodobé problémy s čiernou riasou a skúša všetko možne a bezvýsledne,čo čítam podobné stránky.Ako som písal,mne táto téma už pomohla a nechcem zakriknúť,ale myslím,že opäť bude dobre do pár dní.Predtým som mal štetinku skoro rok,kým ma dotlačila k lepšiemu vybaveniu akvária.Pred dvomi týždňami by som neveril,že teraz to pôjde tak skoro.
Riasu som chytil hlavne na listy rastlín a trochu aj na substráte.Najviac napadnuté čierne listy som odstrihol a vyhodil,čierny štrk som jemne vyťahal odkaľovacou hadicou.Po prestrihaní Crinum mal 22 výhonov a ostali dva :cry: ,ostatné rastliny mi nevadia,lebo Aponogetony,Valisnérie,Sagitárie rastú rýchlo.
Upravil som hnojenie na základe testov z 27.5 a pridal som PPS pro z 5ml na 6ml/deň + Fe zo 4 na 6ml,KNO3 denne 3ml naviac.
CO2 do žltej farby DC ale rybky boli živé,ale som to stiahol pre istotu.Keďže CO2 dávam na saciu hadicu,kontroloval som často NO2,aby som si :pivo: neošalel baktérie veľkým množstvom plynu,no bolo im asi fajn,lebo nič sa nezmenilo.
Aby som nezabudol,celé dva týždne pomáhali 2metre Ceratophylu na hladine a dnes som ho vybral.
Vodu som menil každý 5-6 deň 60l (200) a tým pádom šlo dole aj PO4.Test na železo mám jediný od Wave a neviem,či mu môžem veriť,no aj po pridaní Tensa mi ukazuje stále 0,1mg/l.
A dosť dôležitý údaj,ktorý som vyčítal u českých bratoch,vločkové krmivo úplne vynechať do nápravy a tak som krmil len mrazenou potravou,ktorá sa spotrebovala do poslednej larvy,čo je vidieť,pretože suché vločky sa ukladajú do všemožných škár v substráte odkiaľ ich nevydolujú ani pancierníky a vraj to je jeden z budičov štetinky.To zn.neprekrmovať :!:
Nemôžem povedať,ktorá zmena je príčinou obmedzenia riasy,ale je mi to jedno,len nech nie je vidieť. 8)
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: štetinková riasa

Odoslaťod vevuska » 17 Nov 2016 14:04 pm

Ahojte, idem si to tu cele prestudovat, lebo som tu nova, no vedel by mi tu niekto v rychlosti poradit, co robit s premnozenou stetinkovou riasou? Mam male akva-60l, vela rybiek - uz len malo rastlin, lebo mi v nom sarapati tato riasa.. Mam ju po rastlinach, po skle, upchava filter, vyzera to strasne. Vymeny vody nepomohli:( tazkosti nastali pozvolne po prestahovani sa(aj akvaria:)). Skusala som aj vseliake prostriedky na riasy- algostop, protalon.. Vzdy znovu narastla. Nasla som doma testovaci papierik tera test 5v1 a toto mi vyslo: No3- 10-25, No2- 0, Gh viac ako 16, Kh 10-15d, PH 8-8.4
Moze byt nieco z toho pricinou? Co by ste mi poradili?
Zaroven este prosim poradte ako dat riasu dole z rastlin? V niecom koncentrovanom ich vykupat?
Za vsetky rady dakujem!
vevuska
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Nov 2016 13:32 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Hora » 17 Nov 2016 17:00 pm

Ja som mal vela ryb,nedostatocny filter,dlhe pauzy vo vymenach,nedostatocna hygiena,prekrmovanie,kolisanie CO2 z kvasnic.
Moja vyhoda bolo mnoho rastlin,necakaj napravu po par tyzdnoch castejsej vymeny,je to na mesiace samozrejme skorigovanim poctu ryb,dolozenim rychlorastucich rastlin,poctivym cistenim z dekoracii,skla,substratu,odstranovanim napadnutych listov,rychlorastuce netreba namacat v nicom,obnovuju nove listy,na nejake zariasene cryptocoryny,anubiasy by som nebral ohlad a rovno vymenil za rychle druhy do napravy,bohuzial nepomozu.
Tato riasa je na dlhu trat s trpezlivostou castych vymen,ktore maju vyznam ale mne pomohlo stabilne davkovanie CO2,vymena vnutorneho za vonkajsi filter s niekolkonasobnym vacsim objemom naplni.Jedina negativna vec,co ostala je prerybnenie ale teraz si to uvedomujem a dodrzujem neporovnatelnu kvalitu vody a udrzby.

Vodu mas tvrdu,pH vysoke,dusicnany vzhladom k priznanemu prerybneniu su este v poriadku ale horsie je,ze odchadzaju rastliny.Chemia je v tychto podmienkach zbytocna,ked nezmenis chod akvaria,stale pretrva.
Ak nemas problem,daj fotku prosim a popis svetlo,filter,pocet ryb,kolko kedy menis vodu,rastliny,druh krmiva.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Jirka Scobak » 17 Nov 2016 19:05 pm

Základní problém je v tvém uvažování. Dokud budeš opakovat "chemie, chemie", tak ti nepomůže ani svěcená voda (i když ta možná ano, protože obsahuje chemie minimum).
Krok 1: Očisti vše, co vidíš. Poctivá ruční práce je základ.
Krok 2: Ubytuj hromadu, hromadu, rychlerostoucích rostlin. Kdysi jsem psal blog o akvarijním plevelu: http://scobak.blog.sme.sk/c/153192/Daru ... ovano.html Taková egerie nebo ceratophyllum pomohou (i když - já je mám v akváriích bez filtrace a netuším, jak se jim bude dařit s filtrem).
Krok 3: Začni měnit obden 10% vody a vydrž to měsíc.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Nov 2016 21:12 pm

vevuska napísal:Ahojte, idem si to tu cele prestudovat, lebo som tu nova, no vedel by mi tu niekto v rychlosti poradit,

Naozaj v rýchlosti, pokiaľ to bude prerybnené tak tvoj boj bude ako plávať proti prúdu. Odpadné látky ti rastliny doslova spália
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod vevuska » 19 Nov 2016 01:34 am

Dakujem vam velmi pekne za rady. Dnes som ho ocistila ako som zvladla a nainstalovala CO2 davkovac(kupila som taky ten tetra plant co2 depot), zmenila som reZim svietenia na od 8:00 do 17:30 (predtym bolo od 7:00 do 22:00), kupila som aj nejake hnojivo, no to som este nedala, chcem pockat, co to urobi s tym co2... Niekde som sa tu aj docitala, ze niekedy treba, aby nebol silny prud z filtra, tak som dala najslabsi, no aj tak sa mi vidi dost silny, rybky to doslova hadze ked idu blizsie:( foto som sa zatial neodvazila dat, i ked teraz po ocisteni to uz nie je taka katastrofa. Rybky mam 2 prisavnikov, 2 botie, 2 trinidadov a vela gupiek. Planujem k Vianociam vacsie akva, no dovtedy sa chcem na tomto aspon scasti zbavit tej riasy.. Vacsie akva uz musi byt, lebo ti trinidadi su podla mna nestastni, manzel mi ich kupil ako dar ked boli mali, no c akvaristike mu nepovedali ako narastu a on sa tomu nerozumie... Dam vediet ako pokracujem s riasou... Ak by ste mali este nejake tipy, budem vdacna;)
vevuska
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Nov 2016 13:32 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Hora » 19 Nov 2016 11:45 am

vevuska napísal:kupila som taky ten tetra plant co2 depot

Môj názor,prepáč,ja som s ním podobne začínal a poviem rovno,že to je zbytočná investícia.To rozpúšťanie CO2 vo válci je nedostatočné na nejaké znižovanie pH,jeden denný :!: strik do válca je asi toľko,čo z fľaše vypustím za pár minút.Na nejakú nápravu od toho ,,setu CO2" nečakaj a ani nové hnojivo nepouži.
vevuska napísal:zmenila som reZim svietenia na od 8:00 do 17:30 (predtym bolo od 7:00 do 22:00), kupila som aj nejake hnojivo, no to som este nedala, chcem pockat, co to urobi s tym co2...

no svietila si statočne :shock: 15 hod. denne,akvárium si brala ako doplnok nábytku aby vynikalo po celý deň.
Rybky v tom objeme :?: :?Trinidadských som mal päť rokov a poznám ich veľkosť,Botie detto,ak nepopíšeš filter,svetlo,počet rastlin a druhy,krmivo a nech vyzerá ako chce katastrofálne aj tú fotku,a zbytočne tu budeme polemizovať.
V tvojich podmienkách pomôže radikálny zásah a nevyriešiš ho čakaním do Vianoc na nové akvárium ani uspokojením svedomia Tetra CO2 depot.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: štetinková riasa

Odoslaťod vevuska » 19 Nov 2016 13:56 pm

Dobre, skusim vecer urobit foto, mas pravdu, ze som akvarium povazovala aj za doplnok interieru... Vecer, ked svietilo, bolo svojho casu krasne... To co2 som vybrala, pretoze sa mi zdalo najjednoduchsie na pouzivanie pre zaciatocnika, raz davno som ho uz mala, ovladat ho bolo jednoduche, vtedy sa akvarku darilo, ci aj preto, to neviem... Povodne to bolo akva juwel rekord 60, postupne odisiel filter, nasledne aj cela nadrz zacala presakovat, cize juwel mam len vrch- svetlo- mala by tam byt 1x15watt ziarivka, tusim teraz power glo. Filter nazov neviem- manzel raz kupil a krabicu vyhodil- mozno podla foto budes vediet... Co sa tyka noveho akvaria na vianoce- myslim, ze rybky potesi ked budu mat viac miesta, keeze je to teraz velmi prerybnene... Je mi luto rybky niekam darovat, mam ich rada, odchovalo sa mi tam aj x generacii gubiek....
vevuska
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Nov 2016 13:32 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Nov 2016 19:28 pm

Botie preč. Prísavníkov preč. Trininadov preč. To urob naozaj, je to týranie zvierat. Všetky tieto druhy dorastajú do 30cm a viac!
Pri tom, čo tieto rybky spolu s gupkami "vyprodukujú" by som sa bál pridávať CO2. Vyber to a nič nepridávaj kým nedáš tieto rybky preč. Budú hynúť pomaly a vo veľkých tlakových bolestiach. Už teraz konzumujú spolu s vodou veľké a rozmanité množstvo plynov (určite ti nemusím opisovať z čoho), takže nepridávaj im ďalší.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod vevuska » 20 Nov 2016 21:49 pm

Tak to su hadam silne slova, mam ich vyse 4 roky... A bolo by to podla Teba tyranie aj v 120 l akva?
Pridavam este aj tu foto, mozno sa mi to s vasou pomocou podari zlepsit, aby som potom zvladla aj to vacsie akva... Na foto su aj 3 nove rastlinky. Ocenila by som, keby ste boli trosku miernejsi v komentaroch poniektori, nie som profi akvarista a nemam, zial, vela casu venovat sa akvariu, kedze mam doma malu dcerku, ktorej sa naplno venujem... Prisla som na toto forum pretoze viem, ze sa tu najlepsie vyznate, ziadat si o radu, ktora je primerana pre neprofesionalneho akvaristu, nemam v plane stat sa profikom, tak na to, prosim berte ohlad. Dakujem.
Prílohy
image.jpeg
vevuska
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Nov 2016 13:32 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Hora » 20 Nov 2016 22:19 pm

vevuska napísal:Tak to su hadam silne slova, mam ich vyse 4 roky... A bolo by to podla Teba tyranie aj v 120 l akva?

Bolo určite.Máš Mrenky nádherné,ktoré potrebujú rozplavbu a objem cez 300l.Žiť budú ako to dokazuje aj v 60 tke ale je to aký život?Asi si nečítala a kupovala podľa výzoru :(
https://rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna
https://rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty

Čakal som podľa fotky strašnejšie ale aj tak to je zlý stav.
Môj názor,nápravu nedosiahneš kým:
-gupky(uf asi 30??) zaťažujú omnoho viac kvalitu vody ako ostatné ryby,preto ich počty kontrolovať/odlovovať/darovať na nejakých 10-max.15ks v 60l akváriu,viac rýb bude opäť zhoršovať vodu,
ostatné rybky(zvyšné gupky,panciernikov,botie)darovať,resp. vložiť do väčšieho akvária určite ale 120 pri tvojich rybách tiež žiadna výhra..Prerybnenie je neprijateľné pre zdravé akvárium a odtoho sa odvíjú ďalšie negatíva.

-osadiť rýchlorastúce,nenáročné rastliny na svetlo,CO2,hnojenie (Sagitária subulata,Hygrophila corymbosa siamensis,Valisnéria spiralis,Egeria densa(tú tam vidno),Microsorum pterotus,plávajúcu Ceratophylum demersum),bez nutného hnojenia,prehnojené dno je dostatočne po tom prerybnení alebo časom môžeš dať pár výživových tabliet ku korienkom (jedna zásobuje cca ½ roka).Až po odstúpení riasy by som doložil rastliny ako Anubias,Cryptocoryny a podobne pomalšie,keď chceš.

-svetlo nezrobíš nič ale pomôže výmena novej neónky za starú a rovno 15W z elektra za pár €,žiadnu špeciálnu akvaristickú.Je ťažko zvykať cez deň na zhasnuté akvárium,keď doteraz svietilo ,,vždy“.Neviem posúdiť prestávku vo svietení,hoci som tiež nabehol na tento systém kvôli CO2 a vraj prerušení podpory rastu rias.Za toto nič nedáš,keď máš spínacie hodiny a môžeš skúsiť,tým pádom asi hodinovú,1 a ½ hodinovú prestávku na obed-poobede sa vykompenzuje o ten čas dlhším svietením večer,kedy si akva užiješ skôr.

-filter je vzhľadom na živorodky nedostačujúci s malou plochou pre baktérie a s rýchlym prietokom cez filter,čo nie je dobré pre ich osídľovanie.Stačí natlačiť (primerane) dodatočne ďalšiu kocku akvamolitanu a prietok sa zníži.Tieto vnútorné pri čistení naplavia späť veľa nežiadúceho bordela(spúšťač rias),preto je dobré ich navliecť do mikroténového sáčku pri vyťahovaní z akvária.
Ak budeš meniť poctivo okolo 20l vody v tvojom objeme 1x týždenne,zredukuješ počty rýb,nebudeš silno prekyprovať dno odkaľovaním,rozrývať usadený detrit a vydržíš niekoľko mesiacov náprava príde.
Samozrejme popri tom odstraňovať mechanicky všetko napadnuté štetinkou,aj kamienky.Lepšie sa to píše ako robí,no je to tvoja zásluha :P :wink:

Keď sa rastliny chytia,ten membránový CO2 válec čo-to pomôže,teraz ho neplň zbytočne.Válec je dobré každé čistenie otočiť a vypustiť von jeho obsah,lebo sa tam hromadí aj vzduch a doplniť čistým plynom po spodok.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Nov 2016 22:58 pm

Potřebuješ minimálně 3x (beze srandy) tolik rostlin, než co máš.
Už se nedivím, že tě trápí štětičková řasa.

Jsi z BA? Já ano.
Mohu věnovat něco (ale ne tolik, aby to zaplnilo celé tvé akva).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Nov 2016 23:02 pm

Koukám na to a říkám si, že to je docela brutál. Jako největší problém vidím ty pancéřníčky trinidadské - jak při nich budou zakořeňovávat nové rostliny?
Černá štětičková - aktuálně je to pro tebe jen a jen mechanická práce. Můžeš si pomoci, že kamínky s řasou po odrhnutí vykoupeš pár minut v peroxidu vodíku. Minutová koupel v peroxidu by mohla být řešením i u zařasených anubiasů - ale stejně je to spousta dost náročné práce. Kdyby bylo akvárko moje, vůbec by se mi do toho nechtělo.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Nov 2016 23:06 pm

Horo: Rozporoval bych, že má gupek moc - ony se nepřemnoží nad kapacitu nádrže.
Tohle video jsem dělal před dvěma dny, je to poloviční akvárium, než má vevuška, ještě je bez filtru a gupek je v něm dost: https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 0909599735

Zbytek, co jí radíš, nerozporuju.

Furt je to lepší, než jistá Michaela dnes na tomto fóru: https://rybicky.net/forum/2258-bublinky-na-hladine
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Hora » 21 Nov 2016 09:15 am

Jirka Scobak napísal:Rozporoval bych, že má gupek moc - ony se nepřemnoží nad kapacitu nádrže.

V tomto stave je lepšie ísť rýchlejšou cestou výmen a aj tá bude trvať mesiace kým sa riasy zbaví.Zredukovanie rýb len pomôže,nepovažujem to za výhovorku(malá dcéra) ale viem podľa seba,že vždy vypáli niečo dôležitejšie ako výmena vody v akváriu a preto je rozdiel 10 a 30? gupiek :arrow: odpadom,spotrebou kyslíka,výdatnejším krmením.
Poriešil by som do budúcna odber prírastkov buď do menšej akvaristiky,poprípadne oddelením samec-samica.

Video je pekné,tebe odpad zredukujú rastliny.Nevieš približné hodnoty vody,možno by boli prekvapujúce :P
Tvoje akva zarastené-jej s ratlinami ale novovysadenými,čerstvými,ktorým sa dariť nebude aj tak nebude(Ludwigia repens pH vody).Anubiasy sú v takom stave obalené štetinkou,ako hovoríš to nemá cenu kúpať v peroxide,sú pomalyrastúce,čo bude otázka času a znova sčernejú.
Nič len kefa na filter(a do čista,tu by pomohol roztok peroxidu na totalne zahubenie aj v škárach),vyťahať/odkaliť napadnuté kamienky,očistiť poriadne sklá,vymeniť aj molitan vo filtri,za ten čas dostal záhul(aspoň môj bol chytený),výmena terajších (okrem Egerie) za veľa rýchlorastúcich rastlín(70% pokrytého dna) a poctivo meniť vodu a čakať a dúfať :?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Jirka Scobak » 21 Nov 2016 10:43 am

Kdybychom hledali cestu, co je v jejím případě nejjednodušší a kdybych měl tohle akvárium doma, tak:

1) Založím druhé velké rostlinné akvárium bez filtru, dám do něj ohromnou hromadu egerie nebo ceratophyllu nebo najasu a postupně (tři týdny, měsíc) do ně přehodím velké ryby, které podle mého názoru v stávajícím akváriu značně brzdí proces obnovy.

2) Vypustím vodu, přefiltruji přes něco hodně jemného, všechno vyndám, zasazený šterk vykoupu v peroxidu, skla kompletně vyčistím do vysokého lesku, filtr vykoupu v peroxidu (nebo savu, ale potom bych ho potom musel x hodin louhovat v čisté a nejlépe tekoucí vodě) a vrátím štěrk dovnitř, nasázím tam 4x tolik rostlin (naházím egerii), naleju polovinu staré vody a polovinu nové a vrátím zpět gupky.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Hora » 21 Nov 2016 12:21 pm

Je na jej rozhodnutí,čo sa oplatí vzhľadom na čas,vynaložené úsilie,financie.
Z vlastnej skúsenosti viem,že hlavné akvárium je jedno podobne ako u nej to v obývačke a ostatné popri tom sú údržbou už slabšie obskakované.
vevuska :idea: :idea: máš plán ísť do väčšieho,čo je dobré rozhodnutie.
Samozrejme chce to určité investície ale myšlienka na väčšie akvárium je z tvojej strany a nie na niekoho podnet,preto myslím,že to urobiť,vyskladať,vybaviť,zabehnúť,primerane svietiť :!: zarybniť ako sa to má a hlavne podľa parametrov vody,svetla výber rastlín,rýb aby to fungovalo roky,len prerieďovanie,strihanie,výmeny.
Riasy sú prítomné v každom akva ale nesmú dostať možnosť takto osídliť vnútro(nedostatočná hygiena).
V počiatočných zárodkoch,napadnutiach je vždy nejaký vhodný spôsob na úpravu niečoho(svetlo,cirkulácia,živiny) a niektoré druhy rias vyniknú aj prírodne.
Jednoznačne externý filter,nie bezfiltrový alebo vnútorný nad 100l,substrát sa dá použiť tento premytý a dosypať pár kg.Terajšie akva by bolo v prípade núdze po ruke vypustené v skrini alebo malej tam kúpiš Džungara,lebo si nestíhala jedno 60l a neverím,že starať sa o dve akvária by si zvládla.
Keď sa rozhodneš toto staré ozdraviť za chodu svoj názor som napísal.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: štetinková riasa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Nov 2016 22:04 pm

vevuska napísal:Tak to su hadam silne slova, Ocenila by som, keby ste boli trosku miernejsi v komentaroch poniektori,

Silné slová to nie sú, ver mi. Mierný som vzhľadom k situácií. Musíš pochopiť, že to je týranie
https://www.youtube.com/watch?v=jPe2TwrkV1g
Len sa pozri, to nieje prírodzené správanie
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod I.P. Pavlov » 21 Nov 2016 22:14 pm

Končí to takto
https://www.youtube.com/watch?v=QwSu4QR_XxA

No nechcem strašiť, to určite nie. Naozaj chcem pre teba to najlepšie a ver mi chcem ti pomôcť, no rybkám rovnako
Pozri si aj toto video rozoberá sa v ňom to, čo všetko sú nám ochotní v predajniach predať (i keď to do akvária nepatrí) len pod vidinou zisku
https://www.youtube.com/watch?v=y7JPhVTVD_I
Ja nemám problém sa ti ospravedlniť
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod noiz » 22 Nov 2016 02:59 am

vevuska napísal:Tak to su hadam silne slova, mam ich vyse 4 roky... A bolo by to podla Teba tyranie aj v 120 l akva?
Pridavam este aj tu foto, mozno sa mi to s vasou pomocou podari zlepsit, aby som potom zvladla aj to vacsie akva... Na foto su aj 3 nove rastlinky. Ocenila by som, keby ste boli trosku miernejsi v komentaroch poniektori, nie som profi akvarista a nemam, zial, vela casu venovat sa akvariu, kedze mam doma malu dcerku, ktorej sa naplno venujem... Prisla som na toto forum pretoze viem, ze sa tu najlepsie vyznate, ziadat si o radu, ktora je primerana pre neprofesionalneho akvaristu, nemam v plane stat sa profikom, tak na to, prosim berte ohlad. Dakujem.


- musim suhlasit s vyssie vyslovenym, toto je uz tyranie (na Slovensku mame na to dokonca aj zakony a vyhlasky... prekvapivo) (nie, ani 120l im nestaci veru)
- rybky sa k tebe nepytali, im je jedno, ze ty nie si "profesionalny akvarista", ked si kupujes zive zviera, mas predsa vediet, ake ma naroky na zivot (google je velmi dobry kamarat..., doveryhodne zdroje su rybicky.net - ich atlas ryb, pripadne seriouslyfish.com, idealne, ked skombinujes info z viacerych zdrojov)... a ked na starostlivost o zive zviera nemas cas, porozmyslaj radsej nad nezivym, nejakym z plastu :x

- dufam, ze konstatovanie, ze sa "nemas v plane stat profikom" neznamena, ze sa na riesenie tohto problemu (ktory je dolezitejsi, ako stetinkova riasa) vykasles a budes rybky dalej trapit... rady, ktore ti dali pani (I.P.P. a Hora) v predchadzajucich reakciach si prosim vezmi k srdcu (a s ich pomocou vyriesis aj riasu)
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Dec 2016 14:28 pm

Video s okružákem, konzumujícím štětičkovou řasu na hlíze: https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 6997989346

Dnes fotka jiných kružáků taky na štětičkové řase:
Obrázok
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod nany » 14 Aug 2019 09:47 am

Tiež som mal čiernu riasu a nevedel som sa jej zbaviť. používal som aj chemikálie, na chvíľu to pomohlo, ale potom to začalo znovu. Moje riešenie je aspoň mne to pomohlo na 100% predlžil som čas svietenia ale hlavne som pridal intenzitu svietenia. Pridal som ešte jednu trubicu a po čiernej riase nie je ani stopy.
nany
 
Príspevky: 40
Obrázky: 1
Založený: 09 Okt 2010 20:46 pm

Re: štetinková riasa

Odoslaťod Azaza3l » 23 Nov 2019 21:02 pm

Tiež by som sa jej potreboval zbaviť na valisnerii a echinodoruse, su mimo akvaria.
Našiel som nasledovné receptúry :)

1. Uhoľný prach...niekoľko dní, bez živočíchov
2. Savo voda 1:20...minúty, bez živočíchov
3. Penicilin alebo bicilin 5, bez živočíchov
4. Ocot voda 1:2 ...minúty, bez živočíchov
5. Peroxid vodika 3% 20ml na 100 l vody denne...niekoľko dní.

Čo z toho má význam vyskúšať ? Okrem uhoľného prachu,ten nemám.

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
Azaza3l
 
Príspevky: 315
Obrázky: 12
Založený: 24 Mar 2017 10:26 am
Bydlisko: Bratislava

Re: štetinková riasa

Odoslaťod matte » 23 Nov 2019 21:29 pm

ja som mal ciernu stetinu iba ked som nemal spustene zaluzie na okne, odkedy ich mam dole, otvorene smerom dovnutra hore, tak uz rok ani naznak stetiny, ciastocne mi pomahalo aj tekute co2 priamo striekat na najvaciu, sranda, ze som ju mal iba presne v strede akvaria
Obrázok používateľa
matte
 
Príspevky: 2086
Obrázky: 56
Založený: 05 Feb 2018 21:22 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.