niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod nighthunter » 18 Nov 2016 18:52 pm

Ahoj, som zacinaju ci akvarista. Mam 65l akvarko a v nom 8ks neoniek a 4 kc panciernickov. Svietim obycajnym neonom.

Rybkam sa dari, ziju si spokojne tak si myslim ze o akvarko sa stram dobre. Ide mi skor o to, ze na niektorych rastlinach mi zacinaju "odchadzat" jednotlive listy.

Zda sa mi ze praslickam limnophila sessiliflora sa dari asi najlepsie, rychlo rastu, skracujem a presadzam (aj sa mi najviac pacia)
Obrázok

Microsorium pteropus som mal najprv zahrabany v strku - moja chyba, teraz som ho povytiahol a je na dne "volne polozene" . Aj tak su lusty zazltnute a "okusane".
Obrázok

Ludwigia repens niektore listocky opadali, ale myslim ze je OK.
Obrázok

Valisneriam sa celkom dari, nieco odumrie, nieco dorastie.
Obrázok

V zavere pohlad na celkove akvarko.
Obrázok
nighthunter
 
Príspevky: 4
Založený: 18 Aug 2016 15:30 pm

Reklama

Re: niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod matus.galan » 18 Nov 2016 23:43 pm

Skusim len tak narychlo co som videl na fotkach.
Microsorum - ak bol koren zasadeny tak to bolo zle...neviem v akom je stave z fotky ci nehnije uz. Treba odtrihnut listy velke, prichytit na koren alebo kamen a cakat ci sa spusti novy rast alebo nie.

Ludwigia - predpokladam,ze ti opadaju listy v spondej casti...malo svetla podla mna ked sa pozriem na celu fotku. Tiez mi nesedi miesta kde su zasadene lebo vacsinou tam su vysoke rastliny vzadu, v strede aj v predu. Jedine na pravo dole je tusim kryptocorinu.

Ostatne sa zda byt OK, moc tu nie je co riesit, vyzera to byt v pohode :)



Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod jojto » 19 Nov 2016 00:24 am

Ja teda casto neprispievam, ale teraz musim. Ja by som si nerobil starosti s rastlinami alebo osadkou, skor s tym "stojanom". Na nieco take by som nepolozil ani pohar vody. Raz mi vytiekla pracka, to nebolo urcite 65L vody, ale susedia mali aj tak "radost" a zena sa so mnou mesiac nerozpravala.
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod I.P. Pavlov » 20 Nov 2016 20:09 pm

Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Nov 2016 22:51 pm

V zásadě není zlé. Přidej ještě asi deset takových kryptokoryn, co máš a bude dobře.

K "stojanu": Je velmi "kreatívny". Ono to držet může a bude, ale stačí, aby někdo odebral pár novin a "zrúca sa". Proto by bylo dobré neriskovat. Riziko zrúcania je v střednědobém horizontu velmi vysoké.

P.S. Uprav toto fórum na prezentaci tvého akvária. Navrhuji název "vybalancované akvárium".
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod Hora » 21 Nov 2016 12:40 pm

nighthunter-pozeral som si len rastliny ale je fakt,že takýto stolík s 2cm mäkkým polystyrénom položeným na asi už nepotrebných spisoch sa často nevidí :roll:zaujímavé riešenie :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: niektore moje rastliny nevyzeraju zdravo

Odoslaťod hooopy » 22 Nov 2016 00:34 am

nightrunner... nerozumiem tvojmu prispevku. ziadna konkretna otazka, par fotiek, kde ku kazdej mas komentar, ze je to bud ok, alebo ze si v podstate spokojny. Len mala poznamka, "ze na niektorych rastlinach mi zacinaju "odchadzat jjednotlive listy. ", co je dost malo na popis problemu.

Po druhe, otvoril som si podtemu "akvarijne rastliny", kde som nasiel behom 60sekund dalsich 10 tem a viac, kde si mohol svoju otazku, respektive problem predlozit a nezakladat novu, duplicitnu temu.

navyse je nutne opisat rezim akvaria. dobu svietenia, hnojenie, dno a jeho skladba, vymena vody, filtracia... atd atd.

temu zamykam a pokus sa vyuzit niektoru z uz zalozenych.

PS: chvalim za fotodokumentaciu.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.