Farba 3D pozadia/pur pena



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Slimak » 25 Mar 2005 00:01 am

Caute. Vie niekto poradit aku farbu pouzit na nafarbenie pozadia z pur peny aby neskodila rybam?
Slimak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 24 Mar 2005 23:50 pm

Reklama

Re: Farba 3D pozadia

Odoslaťod Milos Gnida » 25 Mar 2005 01:19 am

no neviem ale tiez som daco take hladal a nasiel som akrylovú farbu co vyrába chemolak, www.chemolak.sk/s2822.htm
v bespečnostnom liste sa píše že je vraj vo vode nerozpustný , neviem neskušal som
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Odoslaťod majko » 25 Mar 2005 07:31 am

V knihach sa odporuca potravinarska farba ale ci to naozaj funguje netusim.... Ja osobne som pouzil epoxid a piesok.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod tiger » 25 Mar 2005 12:25 pm

Potravinarska farba sa rozpusta vo vode, takze neviem ci je to spravne odporucanie.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod majko » 25 Mar 2005 12:29 pm

tiger napísal:Potravinarska farba sa rozpusta vo vode, takze neviem ci je to spravne odporucanie.

Ta faba sa pridava do zivice na povrchovu upravu ... Inak budes musiet najst farbu urcenu pre styk s pitnou vodou a to asi bude problem...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Pasko » 25 Mar 2005 12:41 pm

JA MAM umele original 3d pozadie a problem vyrieseny kup si aj ty :-)
Obrázok používateľa
Pasko
 
Príspevky: 13
Obrázky: 10
Založený: 05 Feb 2005 19:33 pm
Bydlisko: NováBa?a

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod fugu » 25 Mar 2005 13:26 pm

Pasko napísal:JA MAM umele original 3d pozadie a problem vyrieseny kup si aj ty

moj znamy ma original umele cele akvarko aj s rastlinkami a nemom na baterky, asi si tiez take kupim najblisie :twisted:
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Odoslaťod mafo » 25 Mar 2005 22:12 pm

Ak to chces iba nafarbit, tak odporucam zmiesat potravinarsku farbu s dvojzlozkovou zivicou (EPOXY), ktora je vhodna pre styk s pitnou vodou. Ja mam zivicou natrete pozadie z PU peny a na tom piesok, vyzera to ako skalna stena.
mafo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 11
Založený: 02 Nov 2004 16:47 pm
Bydlisko: Ch.Grob (BA)

Odoslaťod Slimak » 26 Mar 2005 13:04 pm

To pozadie potrebujem aby bolo cierne, tak pouzit piesok nie je vhodne. Jedine ze by sa dal dakde zohnat cierny co asi nieje mozne.
Slimak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 24 Mar 2005 23:50 pm

Odoslaťod Ig » 26 Mar 2005 13:16 pm

Slimak napísal:To pozadie potrebujem aby bolo cierne, tak pouzit piesok nie je vhodne. Jedine ze by sa dal dakde zohnat cierny co asi nieje mozne.

V akvaristikach napr. Hornbach a Aupark som videl jemnunky piesok do terarii. Piesok pochadza z roznych pusti sveta. Farebne som videl tehlovy a aj cierny. Vrecko je z priehladneho PVC ale totalne potlacene vyrobcom co vsak nebrani tomu aby sa dal pozriet obsah.
Ma to mozno taky maly zadrhel a to je cena. Vrecko velkosti mensej ako kilo praskoveho cukru sa mi vidi, ze kostovalo cca 300,- SKK. Mozno na mensie pozadie by to vydalo. :wink:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Slimak » 12 Apr 2005 23:30 pm

Uz som to konecne vyrezal:
http://sevenweb.aspweb.cz/001.jpg
http://sevenweb.aspweb.cz/002.jpg

A na jednu cast aj dal piesok zatial bez vrchnej vrstvy epoxidu:
http://sevenweb.aspweb.cz/000.jpg
Slimak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 24 Mar 2005 23:50 pm

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod majko » 13 Apr 2005 06:43 am

Tak predsa si zohnal cierny piesok? a kde, aky za co ? :lol: Preco si zvolil taky zvlastny tvar, zda sa mi trocha neprirodzeny...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Milos Gnida » 13 Apr 2005 07:43 am

No to by aj mna zaujímalo , lebo sa podobá na ten môj , a chcel by som este dokúpiť . :wink:
Milos Gnida
 
Príspevky: 154
Obrázky: 33
Založený: 28 Jan 2005 18:08 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod mafo » 13 Apr 2005 09:12 am

Slimak, nechcem ta strasit, ale vyzera to na slusny kus polystyrenu, vies si predstavit ten vztlak, ked do akva napustis vodu? Dobre porozmyslaj ako tam ten polystyren upevnis, inak sa ti utrhne. Daj vediet ako si to spravil a ci to drzi. Vela zdaru.
mafo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 11
Založený: 02 Nov 2004 16:47 pm
Bydlisko: Ch.Grob (BA)

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Slimak » 21 Apr 2005 00:55 am

Pre Majko a Milos Gnida:
Piesok som kupil v Baumaxe ten co sa pouziva do filtrov k bazenom (0,8 - 1,2). Nafarbil som ho praskovou pigmentovou farbou (maliarska). Pretrel som to pre istotu dva krat cistym epoxidom, tak by to hadam nemalo nic uvolnovat :? .

Pre Majko:
Ten tvar je mozno neprirodzeny ale mne sa paci tak nieje co riesit :D .
Nabuduce mozno spravim nieco ine.

Pre Mafo:
Ten polystyren nieje az taky velky (140 cm). Po tej vrstve piesku dost otazel tak to kus pomoze. Inak mrkni sa na foto v albume na konstrukciu akva. Chcem to zapriet o tu zadnu vystuz malo by to vydrzat lebo aj stredom akva ide jedna dva krat taka siroka vystuz ako ta na boku.

Este dotaz ta kyselina citronova ktora sa pouziva na dezinfekciu epoxidu v akej forme sa to da zohnat?. Lebo zatial som videl len taku v pevnom stave ale nemam ani potuchy akej je koncentracie.
Slimak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 24 Mar 2005 23:50 pm

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Ig » 21 Apr 2005 13:54 pm

Slimak napísal:Pre Mafo:
Ten polystyren nieje az taky velky (140 cm). Po tej vrstve piesku dost otazel tak to kus pomoze. Inak mrkni sa na foto v albume na konstrukciu akva. Chcem to zapriet o tu zadnu vystuz malo by to vydrzat lebo aj stredom akva ide jedna dva krat taka siroka vystuz ako ta na boku.

Akoze ten vztlak bude naozaj dost velky. Mal som pozadie z polystyrenu a posypane pieskom 55x99x5 cm. Tiez som si myslel ake je tazke ale ked som to pri napustenom akvarku vyberal von, tak mi to po uvolneni neskutocne vyskocilo z akvarka a mal som problem to vobec ponorit. Takze rozmysli si to uchytenie. :wink: :wink: :wink:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod JoLi » 21 Apr 2005 15:03 pm

Slimak: kyselina citronova sa da zohmať v každých potravinách pri kypriacom prášku a škoricovom cukre :) stojí 5,50 sáčok.

To pozadie prilepte silikonom o zadne sklo a basta. stačia na to iba kde tu kôpky silikonu.
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod tiger » 21 Apr 2005 16:06 pm

JoLi - neodporucam to lepit na zadne sklo,lebo ako to das v pripade potreby dole?Lepsie je nalepit to na tabulu skla a to cele dat do akvarka.A nebude ziadny problem s pripadnym vyberanim.
Obrázok používateľa
tiger
 
Príspevky: 108
Obrázky: 7
Založený: 28 Feb 2005 16:51 pm
Bydlisko: Senec

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Slimak » 21 Apr 2005 16:24 pm

JoLi: Tu z potravin mam ale do kolkych litrov dat jeden sacok aby to malo ucinnost?

Tiger: Na tu tabulu skla to nieje mozne prilepit lebo kvoli konstrukcii akva (vid v albume) by som to tam nemal ako dostat.
Slimak
 
Príspevky: 6
Obrázky: 9
Založený: 24 Mar 2005 23:50 pm

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod JoLi » 21 Apr 2005 16:40 pm

Na Epoxidovej škatuli sa tušim piše 3 alebo 6% už sa nepamatam. Ale to je tušim minimalna koncentracia. Takže smelo aj 50%. Ide o to aby tam prebehla daka reakcia s niečim na povrchu a tým sa Epoxid stáva nezávadný pri stiku s vodou. tot vso
Doporučujem hotový výtvor pred umytím v kyseline umyt v teplej vode lebo je na nom vyzrazaný zbytok živice. A až potom kyselinku. Ja som ju nalial do pollitrového postrekovača a cele to poriadne postriekal. Vyhoda že nepotrebuješ toho litre :) tak držím palec.
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod mafo » 21 Apr 2005 17:03 pm

JoLi: uz som videl polystyrenove pozadie, ktore bolo len kde tu prilepene kopkami silikonu, ako sa urvalo pri cca 1/3 vody v akva.

tiger: ja mam pozadie z PU peny nalepene na samostatnej sklenej tabuli, najprv som si tiez myslel ze to staci dat do akva a pohoda, o ostatne sa postara podtlak medzi dvoma sklami, ale ked sa mi to odspodu oddelilo chvilu po zacati napustania, potom som pochopil. Nakoniec som musel tie skla prilepit silikonom o seba. Akurat si teraz neviem predstavit, ako to pozadie vyberiem, ak ho budem chcet zmenit :(

Slimak: na tie vystuze by som sa uplne nespoliehal, dlhodoby tlak by ich mohol urvat.
mafo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 11
Založený: 02 Nov 2004 16:47 pm
Bydlisko: Ch.Grob (BA)

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Ig » 22 Apr 2005 10:34 am

Ja som riesil uchytenie pozadia takto :

Obrázok

Priznavam, ze na boku je to tiez prilepene so silikonom, ale to bolo z ineho dovodu. Uplne stacia tie sklenene kusky. Hore je to samozrejme chytene pod vystuznu listu.
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod Maco » 24 Apr 2005 08:54 am

sikovne a nenasilne riesenie.a mozem taky dotaz? tu &pu penu ste proste vystriekali na plochu rovnomerne a potom orezali? alebo sa ani nemusi rezat? nema to dutiny kde by sa usadzoval bordel a tak?
Obrázok používateľa
Maco
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 25 Jan 2005 04:45 am
Bydlisko: Martin

Re: Farba 3D pozadia/pur pena

Odoslaťod sano » 24 Apr 2005 15:48 pm

Ahojte v šesťdesiatych rokoch sa akvárka lepili dvojzložkovým epoxidom.Po opláchnutí octom boli pripravené na použitie. Ryby nehynuli.
Na zafarbebnie do čierna by sa mohlo použiť aj práškované čierne uhlie. Keď ho zoženiete , tak cena je smiešna.
A pritom ešte zlepšuje hunínovými kyselinami vodu.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.