gupky blue japan ,, akvamarini"



Všetko okolo akvarijných rýb

gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod guppyBA » 31 Máj 2016 10:52 am

Zalozil som toto vlakno pre akvamarinov.
Pokial mate skusenosti, otazky,ohladne blue japan kmena,bude to na jednom mieste.
guppyBA
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 18 Aug 2014 21:35 pm

Reklama

Re: gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod guppyBA » 07 Jún 2016 21:30 pm

Momentalne mam 3 kmene blue japan,ide o vitalny kmen,ktory ma problemy skor s tvarom plutiev,rychlejsou degeneraciou v chove oproti inym kmenom,mozne to je aj povodom a to vznik kmena v japonsku pri cisticke odpadovych vod,kde sa nasli tieto rybky,bohuzial aj tam trpeli na problemy s tvarom tela.Mozno preto skorsia tvorba degeneracie.Na druhej strane rybky zvladaju viac ohladom kvality vody.
Podarilo sa mi ziskat len samcov a postupnym chovom mam vlastne samice.Kedze som proti degenerativnemu chovu skoro sa mi stalo osudne casty nakup novych samic.Nakoniec som zacal letnit ryby a necham to na prirodu v jednom kmeni tam prislo k nakaze.

V sucasnosti zvacsujem populaciu.Zlepsujem farebnost,trosku by som chcel stabilizovat tvar plutiev.Vznikli aj cobry s bielimi plutvami asi im dam sancu 8) 8)
guppyBA
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 18 Aug 2014 21:35 pm

Re: gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod barky » 08 Jún 2016 14:08 pm

Nejak mi nejde dokopy popis vitalny kmen a problemy ktore popisujes... Bodlo by zopar fotiek a pripadne tvoje plany a ako vlastne chapes pojem Linie v tvojom chove.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod guppyBA » 21 Jún 2016 15:42 pm

Cau len kratko.
Objavili sa mi deformacie tela,ale aj u novych ryb,ktore deformáciou pri prevzati netrpeli.Islo o kmen od ktorého som ocakaval osviezenie krvy.Preto je otazne,ci ide o vrodene,alebo ziskane.


Nakoniec som zistil,ze problemy boli vdaka filtru a ryby su ok,pokial ide o hore spominany problem s jednym kmenom.(uhyn ryb)
foto neskor
guppyBA
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 18 Aug 2014 21:35 pm

Re: gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod guppyBA » 21 Jún 2016 15:43 pm

guppyBA
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 18 Aug 2014 21:35 pm

Re: gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod guppyBA » 11 Dec 2016 11:57 am

Pretriedujem ryby a neviem akym smerom sa ubrat.Vybrat si tu spravnu formu a ist dalej s chovom.Pri gupkach asi kazdy obcas zavaha ako dalej,ked je tu tolko moznosti.Mate niekto blue japan z okolia Ba?
guppyBA
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 18 Aug 2014 21:35 pm

Re: gupky blue japan ,, akvamarini"

Odoslaťod guppyBA » 21 Jan 2017 17:55 pm

Tak indigo blue japan linia sa pekne mnozi,len skoda,ze tie fotky nestoja za nic
guppyBA
 
Príspevky: 75
Obrázky: 2
Založený: 18 Aug 2014 21:35 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.