Bojovnica pestrá [Betta splendens]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod c44 » 03 Dec 2016 18:31 pm

ahoj, mohli by byt bojovnice v jednom akva s muslami korbikula javska? zalozil som vyssie spominane 23 l akva. chcem tam par bojovnic a na dno nejake slimaky a asi tri musle. viem, ze napr. s krevetkami mozu mat bojovnice problemy. musle sa zahrabavaju do substratu a na dno bojovnice velmi nechodia.
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Reklama

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Dec 2016 18:34 pm

Betta potrebuje mäkkú vodu a "mušle" ako ich nazývaš potrebujú k spokojnosti minerály vrátane vápnika. Nemiešal by som to
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod c44 » 03 Dec 2016 20:20 pm

ja to tak nenazyvam. to predajca. :D
c44
 
Príspevky: 219
Založený: 27 Nov 2013 23:59 pm
Bydlisko: jedine Trenčín :)

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Dec 2016 22:09 pm

c44 napísal:ja to tak nenazyvam. to predajca. :D

Jááááj, tak u nich je to normálne :lol:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 13 Dec 2016 19:16 pm

Ahojte :mrgreen: chcela by som sa opýtať či môžem dať do jedného akvárka 2 samice bojovnice :o (bez samca), prísavníka a možno aj nejake krevetky alebo male rybyčky ? Prosím poradte...
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 13 Dec 2016 19:17 pm

Ahojte :mrgreen: chcela by som sa opýtať či môžem dať do jedného akvárka 2 samice bojovnice :o (bez samca), prísavníka a možno aj nejake krevetky alebo male rybyčky ? Prosím poradte...
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod michellebebe » 13 Dec 2016 19:46 pm

Čítala som že by nemali byť len dve samice spolu. A keď ľudia dávajú spolu samice bez samca, tak ich dávajú aspoň 5. Ale asi vždy tam bude riziko že by niektoré bojovnice robili problémy. Ale ja nie som odborníčka.
A aké veľké akvárium plánuješ?
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 13 Dec 2016 21:17 pm

20 litrov. povodne som chcela len jednu tak preto som kupila take male ... ale nakoniec som sa rozhodla pre dve...myslis ze mam skusit tie dve samicky spolu ? alebo si mam kupit jednu bojovnicu (samceka alebo samicku ?)a k tomu nejake mensie rybky ? (gupky ?, porad ake mensie rybky...)
ďakujm :o :mrgreen: :D
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod michellebebe » 13 Dec 2016 21:35 pm

Do 20 litrov len jednu bojovnicu. Môžeš si vybrať že či samičku alebo samčeka. Ale dve určite nie. 20 litrov je tiež málo pre prísavníka. Neviem čo by si mohla dať k bojovnici do 20l akva. Určite ti niekto poradí :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 13 Dec 2016 21:38 pm

Ďakujem za pomoc :) a myslíš si že by som ku nej mohla dať nejake 2-3 gupky ? alebo nejakú black Molly ?
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod michellebebe » 13 Dec 2016 21:40 pm

To neviem. Ale asi nie. Ale najskôr treba akvárium zabehnúť. Tu na fóre nájdeš o zábehu viac. Aj o tom čo všetko bojovnica potrebuje. :) Takže veľa šťastia so študovaním :)
michellebebe
 
Príspevky: 504
Založený: 03 Okt 2016 12:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 13 Dec 2016 21:44 pm

Áno, ako zabehnúť akvárium to viem, aj o bojovniciach som toho už veľa prečítala, ale nikde nepísali také veci na ktore sa ťa tu teraz pýtam. Len už dopredu potrebujem vedieť aké rybky tam dám. A myslíš že bojovnica by napr. takej Black Molly nič neurobila ?
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 13 Dec 2016 21:53 pm

Alebo k nej mám dať krevetky ?
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 13 Dec 2016 22:30 pm

Kakadu27, tak toto si teraz pozorne prečítaj (už je to tu spomenuté) do 20 Litrového akvária! môže ísť jedna bojovnica a nič viac, opakujem NIČ VIAC. Akvárium je potrebné zariadiť substrát-om, do neho vysadiť živé rastlinky. Treba bojovnici filter a ten musí ísť nonstop. Samozrejme ohrievač, ktorý bude udržovať teplotu vody minimálne 25°C. Na akváriu musí byť krycie sklo. To preto, aby vzduch nad hladinou mal rovnakú teplotu, ako je teplota vody. On (a) sa ide nadýchnúť ku hladine a bolo by pre neho nebezpečné, aby vdychoval zimný vzduch. Pred tým,než tam bojobnicu dáš je potrebné akvárium zabehnúť bez rybičiek (v tvojom prípade bez rybky) a to minimálne 4 týždne. Počas zábehu akvária meníš každý druhý deň 1/3 vody z akvária, neskôr každý tretí, potom každý štvrtý, piatý deň opakovane vymieňaš 1/3 (30%) vody obsahu akvária. Po zábehu bude stačiť raz za 7- 14 dní. Opakujem filter (ktorý musí mať molitán) musí ísť nonstop a čistiť ho môžeš len vo vode odčerpanej z akvária. Akvárium nikdy netreba komplet luxovať, stačí tá výmena 1/3 vody.
Po zábehu je akvárium pripravené pre obyvateľa. Najlepšie jedného samčeka bojovnice (betty), k nemu zopár slimáčikov a to je všetko. Držím palce a prosím nerob začiatočnícke chyby a hlavne nevšímaj si toho, že v obchode sú tieto rybky týrané v kelímkoch. Kto takto ponúka bettky nieje akvarista ale predavač
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod MajoX » 14 Dec 2016 16:40 pm

Kakadu27 - myslim ze ked si tuto temu precitas celu (ako som si ja ked som si bojovnicu kupil) tak sa o nich dozvies asi vsetko dolezite :wink:

Ak chces viac bojovnic, nebodaj ich este kombinovat s inymi rybami, z 20ky si urob krevetkarium alebo karantennu nadrz a kup si vacsie akva
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 15 Dec 2016 13:13 pm

No rozhodla som sa takto:
Keď už mám toto malé akvárium, tak si kúpim iba jednu bojovnicu. A ak ma akvaristika bude baviť a tak, tak až potom si kúpim väčšie akva, a do neho aj viac rybiek.
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod MajoX » 15 Dec 2016 14:30 pm

Kakadu27 napísal:No rozhodla som sa takto:
Keď už mám toto malé akvárium, tak si kúpim iba jednu bojovnicu. A ak ma akvaristika bude baviť a tak, tak až potom si kúpim väčšie akva, a do neho aj viac rybiek.


super rozhodnutie, drzim palce. a akva si nechaj riadne zarast.. mam bojovnice v 2 nadrziach.. jedna je uplna dzungla a strasne sa jej tam lubi, dokonca zo zaciatku ako som ju doniesol mala nejake problemy z ktorych sa v tych hustinach rychlo dostala.. druhu mam v upravenej nadrzi a napriek tomu ze som jej tam hodil doslova riadnu gucu ceratophyllum s najasom, tak sa mi obcas zamota okolo korena a vytahuje kryptokoryny z dna..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Kakadu27 » 15 Dec 2016 14:37 pm

Ďakujem :)
Budem sa snažiť urobiť jej tam čo najväčšiu džunglu :o :P :mrgreen:
Kakadu27
 
Príspevky: 9
Založený: 13 Dec 2016 19:11 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Aesculap » 26 Dec 2016 20:27 pm

Kakadu27 napísal:Ďakujem :)
Budem sa snažiť urobiť jej tam čo najväčšiu džunglu :o :mrgreen:

Ahoj, mám jednu nádrž stejnou.. Je založena asi půl roku, nevypadá myslím nejhůř.. (Snad mi půjde vložit foto z mobilu). Momentálně tam je jen pár pestřenců pro výtěr, ale pro bettu by taky bylo ok. Kdybych ji chtěl, dal bych k ní třeba Tanichthys albonubes nebo B. rerio.. Je to Ásie tak proto. A když Ásie tak ještě malý leknín... Ať se daří..

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
Aesculap
 
Príspevky: 3
Založený: 25 Dec 2016 19:14 pm
Bydlisko: Ostrov (Česko)

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod Aesculap » 26 Dec 2016 20:29 pm

Aesculap napísal:
Kakadu27 napísal:Ďakujem :)
Budem sa snažiť urobiť jej tam čo najväčšiu džunglu :o :mrgreen:

Ahoj, mám jednu nádrž stejnou.. Je založena asi půl roku, nevypadá myslím nejhůř.. (Snad mi půjde vložit foto z mobilu). Momentálně tam je jen pár pestřenců pro výtěr, ale pro bettu by taky bylo ok. Kdybych ji chtěl, dal bych k ní třeba Tanichthys albonubes nebo B. rerio.. Je to Ásie tak proto. A když Ásie tak ještě malý leknín... Ať se daří..

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk

A.. Tak foto nebude... Zatím. Tapatalk to z mobilu nechce poslat..

Odesláno z mého EVOLVEO_StrongPhone_Q8_LTE pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
Aesculap
 
Príspevky: 3
Založený: 25 Dec 2016 19:14 pm
Bydlisko: Ostrov (Česko)

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod ritch » 13 Jan 2017 17:47 pm

Posledných 7 dni ma Silvo evidentne problem.Ako keby mal zavazie na chvoste,s ktorym je neustale oprety o dno hlavou smerom k hladine,neprijima potravu.Dnes sa mi ho podarilo po 7dmich dnoch nakrmit (5 granuliek) ked s tazkostami vyplaval na hladinu a aj to mal problem vôbec sa na tej hladine udrzat a stale len hlavou hore oprety chvostom o listy.Vie niekto poradit?Na sfarbeni nepozorujem ziadne zmeny (plesne,parazyty).Mam ho 3 roky a 2 mesiace.Zeby staroba?

Obrázok
ritch
 
Príspevky: 25
Založený: 23 Jan 2014 13:01 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Jan 2017 16:02 pm

No ak sa nedá zistiť ako starý bol pred kúpou, tak je možné, že je za zenitom :(
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod ritch » 25 Jan 2017 16:08 pm

Tak ma to za sebou (3 roky 2 mesiace) v 9l mini :( Uvazujem ci si vôbec zaobstarat do tohto mini dalsiu bojovnicu.Vycistene,nejake upravy a uz len caka na osadku.

Obrázok
ritch
 
Príspevky: 25
Založený: 23 Jan 2014 13:01 pm

Re: Bojovnica pestrá [Betta splendens]

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Jan 2017 00:02 am

No hlavne vyber tie mušle, obsahujú vápenec. Voda je potom tvrdá a to rastlinám neprospieva. No a toto skrátilo život tej bettke, oni vyžadujú úplne mäkkú vodu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.