150-litrová Amazonka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

150-litrová Amazonka

Odoslaťod MicPid123 » 16 Dec 2016 21:28 pm

Zdravím,
Tak som tu spat po 2 rokoch :) Moje stare akvarium fungovalo bez nejakych vacsich zmien az do leta kedy som bol zaneprazdneny a na akva nebol cas, To sa prejavilo na rastlinkach, rybach a celom akva. Nejake ryby som predal, nieco pokapalo, z rastlin som zachranil poslednych zopar kuskov a zaciname odznova. Par tyzdnov dozadu som celu sobotu cistil techniku a daval dokopy rastliny. Spravil som trosku atypický scape, pretoze som chcel vyskusat nieco nove, zaujimave co nemaju vsetci (8cm strku v celom akva je mainstream :o ). Dno je vrstvene z drenaznej vrstvy ktoru tvori hrubsi strk, na to isiel piesok, potom stare dno, opat piesok, zelezity il a finalna vrstva piesku. Nasadil som nejake rastliny a nechal bezat filtre. Vcera mi dosla objednavka rastlin z .akvazahrada.sk (naozaj vyborny eshop, uzasne ceny, rastliny v top kvalite +darcek tablety do dna :angel: ), tak som posadil aj tie a dnes dal prvu varku ryb.

Momentalny stav akvaria:

Technika:
Filter: EHEIM 2211
SERA Fil

Ohrev: Atman 100W

UV lampa: Akvanova 9W

CO2: DIY na sodovkove bombicky

Osvetlenie: 2x T5 30W

Flora:
Vallisneria spiralis
Hemianthus micranthemoides
Echinodorus bleheri
Echinodorus quadricostatus
Cryptocoryne affinis
Limnophila sessiliflora
Riccia fluistans
Alternathera Reineckii Mini
Sagittaria subulata
Staurogyne repens
Bacopa caroliniana
Hygrophila corymbosa

Osadenstvo:
6x Tetra cierna
8x Tetra krvava
Planujem este nejake krvave dokupit + este nejake ine tetry popripade este kravetky.

Chemia:
hnojivo Easy-life Profito
alginat Easy-life Algexit
Easy-life Easycarbo

Budem vdacny za akekolvek postrehy, napady a kritiku :)

P.S Fotka je spravena vcera, cize este bez ryb.
Prílohy
DSC_0752.jpg
MicPid123
 
Príspevky: 95
Obrázky: 0
Založený: 19 Aug 2013 11:59 am

Reklama

Re: 150-litrová Amazonka

Odoslaťod MicPid123 » 26 Dec 2016 16:55 pm

Za poslednych 10 dni nastali nejaké zmeny: bola spustená aj druhá trubica cize momentalne svietim 2*30W. So zvysenim intenzity svetla som zacal pridavat aj co2 (8g/den). Rastlinky sa mi trosku rozrastli, pridal som nejake osadenstvo a to 4x tetra krvava, pretoze som chcel vacsi hufik tejto nadhernej rybky, 4x fantom cierny, 6x tetra medena a nedopatrenim jedna malá tetra cervenoplutva. Teplotu drzim na 26, ph je 6,5-7. Krmim 2x denne - rano sucha potrava mix, vecer mrazena patentka alebo dafnia. Kedze mam velmi mastnu hladinu, uvazujem nad kupou skimera no nemam s takymto niecim ziadne skusenosti, a tak by som chcel poprosit majitelov tejto vecicky nech sa vyjadria :) Pridavam par fotiek a verim ze kazdych 10 dni to bude len lepsie a lepsie :mrgreen:
DSC_0773.JPG


A este moje fotogenicke tetry cierne :angel:
DSC_0775.JPG
MicPid123
 
Príspevky: 95
Obrázky: 0
Založený: 19 Aug 2013 11:59 am

Re: 150-litrová Amazonka

Odoslaťod Hryzo » 26 Dec 2016 19:04 pm

ja len tak okrajovo,

1. tema sa vola 150l amazonka a hned prva rastlinka je valisneria spiralis ktora je dvsadial, len nie z amazonky :)

Rozšíření: Kosmopolitní - Původní v tropech a subtropech východní polokoule: téměř celá Evropa; Anglie, Portugalsko, Španělsko, Francie, Německo, Švýcarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Maďarsko, Ukrajina, Bulharsko a další. Africká jezera např. Malawi, Tanganika. JZ Asie až po Pákistá

2. na fotke neiddim fantomov ciernych a iba jednu krvavu a vies preco? pretoze v tak malycch poctoch to nieje huf a budu sa ti stale skryvat

Dop.počet ryb: Chovat v hejnu 6 a více kusů, jinak budou plaché a schované.

ja som ich mal v minulosti 10 a aj tak sa stale skryvali ... to len pre info
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: 150-litrová Amazonka

Odoslaťod MicPid123 » 26 Dec 2016 19:15 pm

Ano to viem ze vallisneria nie je amazonka, no pochadza z mojho stareho akva a bolo mi luto ju vyhodit takze tak :) Nie vsetky rastliny su z povodia Amazonky, no vacsina je. Takisto aj cryptocoryne affinis nie je amazonka a ani limnophyla. Niektore druhy budu casom nahradene tymi z Amazonky napr crypta bude vytrhana a nasadim tam echinodorus red flames. Ja som sa snazil skor rybami zamerat na tu Amazonku :) A tych fantomov ciernych som bral vsetkych co mali zopar ich este dokupim neskor.
MicPid123
 
Príspevky: 95
Obrázky: 0
Založený: 19 Aug 2013 11:59 am

Re: 150-litrová Amazonka

Odoslaťod Jozef I. » 26 Dec 2016 21:22 pm

MicPid123 tvoje akvárečko je pekné, Také fajn rastlinné. Ale s biotopom, a to akýmkoľvek, to nemá nič spoločné. Prepáč.
Pokiaľ si chcel niečo čo by vizeralo ako biotop Amazonie, tak si si mal najskôr niečo naštudovať a potom všetko pozháňať a až potom zakladať akva. Lebo založiť akva s tým, že časom ho budeš upravovať; to je taká robota na ... . neviem si úplne predstaviť ako budeš časom presádzať cryptošky. To ti potom z toho kopca nič neostane. :)

Pekne kráčaj po cestičke rastlinného akva a keď budeš chcieť biotop tak až pri novom zakladaní niekedy v budúcnosti, alebo novom akva. good luck
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.