180 pre shell dwelling cichlids



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod vtx » 14 Dec 2016 23:44 pm

Ahojte, začínam pripravovať druhé akvárium. Vzhľadom k tomu, že bude umiestnené v chodbe, na skrinke ktorá má pevný a zatiaľ nemenný rozmer (lebo manželka) musím celé akvárium prisposobiť už definovanému rozmeru ktorý udáva skrinka. Plánujem to spraviť na štýl "spotrebič" tj. jeden prívodný kábel s elektrikou 230V a to bude všetko, čo bude "trčať" z akvária a rušiť estetický dojem. Z toho vyplýva že filter musí byť interný, resp. zabudovaný a keďže nechcem žiadnu bakulu v nádrži rozhodnutie padlo na prepadový filter, resp dva po stranách akvária. Poprosím o radu kohokoľvek, kto si robil takýto filter - nie je mi celkom jasné ako prepočítať-zistiť-dúfam, že nie odhadnúť, akým čerpadlom ho osadiť, aby to fungovalo tak ako má. Zatiaľ mám zaostrené na Eheim Compact 300/600, alebo Sicce Syncra Nano. Objem "obývanej" časti akvária bude 187l, objem filrov (časti s filtračnými médiami) je 2x 3l - zloženie vata, molitany, a Eheim substráty. Dno plánujem 4-6 cm koralový piesok, veľa ulít a obyvateľmi bude primeraný počet "shell dwelling cichlids" obávam sa že max. 20ks - koľko sa tam bude cítiť komfortne zatiaľ študujem, a áno úplne ma dostali :mrgreen: Ďakujem za každú radu. Pre ilustráciu pár náčrtov:

Návrh akvária
http://www.akva.sk/gallery/vtx-a2808/2016-12-13-akvarium-002-i47689.jpg

Návrh prepadového interného filtra detaily
http://www.akva.sk/gallery/vtx-a2808/2016-12-13-filter-001-i47690.jpg

http://www.akva.sk/gallery/vtx-a2808/2016-12-13-filter-002-i47691.jpg

http://www.akva.sk/gallery/vtx-a2808/2016-12-13-filter-003-i47692.jpg

http://www.akva.sk/gallery/vtx-a2808/2016-12-13-filter-005-i47694.jpg
Obrázok používateľa
vtx
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 22 Mar 2016 23:47 pm

Reklama

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod noiz » 23 Dec 2016 16:29 pm

Ahoj,
nepises, ake rozmery ma mat akvarium a filter (samozrejme aj jednotlive prepazky). Pokial to spravne chapem, rozhodujes sa medzi A) externym, prepadovym filtrom B) dvoma internymi na bocnych stenach akvaria? Ale zaroven pises, ze musi byt interny... hmmm.
Nie som sice ziadny odbornik na tuto temu, ale pred nejakym casom som prave o komorovych (externych, aj internych) cital veeeelmi vela, az mi z toho bolo :dead: Ale vzhladom na to, ze nikto iny Ti neodpisal, skusim to ja.
Kazdopadne, nazory su rozne :) Skusim zhrnut, co som si ja vzal k srdcu:
- pri vysokej rychlosti prietoku vody cez medium (napr. bioakvacit) su nitr.bakterie strhavane z tohto materialu a nedokazu ho osidlit tak, ako pri nejakej optimalnej rychlosti... za tu sa povazuje rychlost 5-10cm/min.
- bakterie spotrebuvaju kyslik, takze nezabudat na cerenie hladiny, pripadne niektori ludia pouzivaju aj vzduchovacie kamienky v komorach prepadovych filtrov.
- bakterie osidluju napr. ten bioakvacit len do urcitej hlbky, ktora sa udava okolo 3cm, takze je zbytocne mat napr. 20cm hruby pas

Treba sa zamysliet nad tym, kolko krat za hodinu ma cerpadlo precerpat objem akvaria. Pri akvariach bez rastlin (resp. s minimom) mi pride rozumne pocitat s hodnotou 4x cisty objem akvaria za hodinu. A tu sa dostavas k otazke, aky priemer maju mat teda komory, aby si dosiahol tu hodnotu 5-10cm/min (vacsinou sa rata samozrejme s 10... ). Samozrejme, cim mensi obsah plochy prierezu komory (kolmo na smer prudenia vody), tym rychlejsie tadial voda prudi = horsie osidlitelne pre bakterie.

Moje zatial nezrealizovane akvarium (najprv musim dotiahnut do konca rekonstrukciu bytu) bude 160*60*60, geophagy/JA cichlidy, takze minimum/ziadne rastliny. Po dlhom studovani, uvazovani a par bezsennych nociach :lol: som dospel k zaveru, ze chcem interny filter (este trosku zvazujem 2x rohovy HMF). A jeho navrh tiez presiel roznymi podobami, ale aktualna je proste bez prepazok, takze voda nepojde hore-dole. budu tam tri "platy" bioakvacitu (PPI 20) s rozmermy 15*60*5 (+-60, je to vyska akvaria), ktore budu na stojaka, za sebou, medzi nimi cca 5cm medzery v ktorych bude v "sackoch" keramika, pripadne raselina. V prvej "komore" bude ohrievac. V Tvojom pripade by som pouvazoval este aj o nasavani nad dnom, pripadne viacerych, nielen z hladiny.

Prikladam ti na ukazku moju predchadzajucu verziu filtra, aktualne teda uvazujem o nom bez tych prepazok. (a samozrejme zadna vyztuha nebude zasahovat nad filter)

Inak toto je zaujimava tema, ktora sa na tomto fore az tak neprebera, co je skoda.
Prílohy
2.png
1.png
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod majtan.miso » 24 Dec 2016 01:32 am

Takuto filtraciu pouzivaju morske akvarka hlavne v setoch (tiez mam taku). Doporucujem pozriet si plany red sea a inovative marine pripadne aj sera marine biotop cube a z toho vychadzat. Odmysli si priestor na odpenovac, sorbenty (ak teda nebudes pouzivat clear water alebo purigen) a najdi si miery prislusneho cerpadla. Vytok mozes riesit budto navrtanim diery do skla alebo klasickym vytokom. Cerpadlo ti netreba riesit programovatelne. Vzduchovac pripadne oxydator neni na skodu. Podstatne je, aby sa vam tam zmestilo cerpadlo. Zvysok je vec vkusu. Moj filter ma 60x15x60. Prva komora ohrievac, zeolit, hruby molitan, mix keramiky. Druha komora odpenovac a uhlie. Tretia komora ecophos, purigen, matrix, cerpadlo a pribudnu aj biopeletky. Tebe staci matrix a molitan. Bacha na jemny molitan - znizuje prietok

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod Dusky » 02 Jan 2017 19:45 pm

ja to sledujem uz dlho a plán mám stále v hlave, nasiel som zaujimavu stranku, inak poznamka nemas tam nekreslene malo filtracnych medii? ked uz robis taky filter
niekolko odkazov
http://www.morskecentrum.sk/eshop/produ ... o-stolikom
http://www.myintention.de/aquarium-splitter/
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod HardWorker » 03 Jan 2017 19:48 pm

Veľmi sa mi páči tato tema aj vaše nápady dúfam že to bude aj ďalej pokračovať či už fotkami alebo nápadmi , je to pre mňa veľká inšpirácia a rad sa niečo priučim do budúcna . ;)
HardWorker
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Nov 2016 22:21 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod vtx » 05 Jan 2017 02:40 am

Ahojte,
dakujem za reakcie :pivo: zaroven sa ospravedlnujem, dlhsie som tu nebol, tema trochu stagnovala, tak som sa venoval prvemu akvariu, inemu konicku a hladaniu na nete. Momentalne sa snazim dopatrat, kde kupim čierne akrylatove sklo (čierne plexisklo) s hrubkou 5mm aj v mensom rozmere ako tabulu 2000mm x 3000mm, lebo to je fakt trosku viac ako potrebujem :lol: na tych par prepazok pre filtre

@ noiz
- akvarium bude mat rozmery V 400mm x S 1390mm x H ~ 434mm po oboch stranach budu interne prepadove filtre s rozmerom V 384mm x S 95mm x H 418mm
- chcem to riesit dvoma filtrami na kazdej strane, pravdepodobnost ze sa naraz pokazia oba ohrievace a obe cerpadla je mensia (dufam :wink: )
- prave ten prietok je te najvacsia zahada pre mna, zatial fakt spekulujem ze tam dam 2 cerpadla s prietokom 600 l za hodinu, idealne ak sa mi podari najst s obmedzovanim prietoku. 600l/h je 3,3 x objem akvaria x 2 som na 6,6 objemu akvaria za hodinu. nieco samozrejme zbrzdia filtracne media, takze kludne to moze v reale urobit 4 x objem akvaria za hodinu. Ak by to bolo vela priskrti sa. Na vypuste filtrov chcem dat taku ficuriu od IM - Spin Stream myslim ze to by mohlo pomoct

https://www.youtube.com/watch?v=ajs5T8N ... e=youtu.be

- nad tym nasavanim nad dnom som tiez uvazoval, ale ako to urobit? Navrtanie dier do vstupnej komory (A vid obr. nizsie) v jednej tretine od spodu to asi nevyriesi, resp. mam obavu, ze to bude tahat vodu len tym otvorom a nie z vrchu. Mozno keby som tam vymyslel nejake ovladanie prietoku…

@ majtan.miso
dakujem za rady

@ dusky
dakujem za linky
filtracne media tam boli iba tie co sa lahko kreslia :mrgreen: biely kvader = vata, zeleny kvader = jemny molitan, modry kvader = hruby molitan. V SketchUp-e trochu viem kreslit, ale taky frajer aby som vykreoval sacek s Eheim MechPro / Mech a Eheim SubstratPro fakt nie som :lol:

@ HardWorker - :wink: treba sa podelit o skusenosti, pred 10 rokmi, ked som zacal s akvaristikou mi tato stranka hodne pomohla. Potom som tu dlho nebol, a asi rok dozadu som si zase zacal citat.

Par upresneni k filru/filtrom:

dokreslil som predpokladany (dufam ze aj realny) prietok vody, jednotlive komory filtra su oznacene pismenami a zatial uvazujem nad touto skladbou medii (popis v smere sipok prudu vody):
A (vstup filtra) - vata, jemna plastova mriezka, jemny molitan, nilonove vrecko s Eheim MechPro, jemna plast. mriezka, hruby molitan, plastova mriezka
B - plastova mriezka, hruby molitan, jemna plast. mriezka, nilonove vrecko s Eheim Mech, nilonove vrecko s Eheim bioMech
C - ohrievac
D - vzduchovanie
E - nilonove vrecko s Eheim SubstratPro
F - cerpadlo (vystup z filtra)
Prílohy
2017-01-04 filter 003.jpg
Obrázok používateľa
vtx
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 22 Mar 2016 23:47 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod vtx » 05 Jan 2017 03:29 am

ze "nilonove" :lol: :lol: :lol: pridu ma strasit surovci :mrgreen:
Obrázok používateľa
vtx
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 22 Mar 2016 23:47 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod Hora » 05 Jan 2017 12:39 pm

Zaujímavo vypracované,
ako píše Mišo,že jemný molitán znižuje prietok a v prvej komore je ešte aj vata,čo bude fungovať v takom zložení jeden deň,kým sa nezatrepe,lebo odoberanie vody z hladiny bude aj nonstop náhrada skimeru.
:!: Aby sa stíhalo prilievanie k čerpadlu,lebo je reálne možné,že pri nedostatočnom prítoku vody za pokročilejší čas cez jemný molitan a jemnú vatu čerpadlo vyťahá vodu rýchlejšie ako sa prefiltruje cez náplne,klesne výška vody v komore C a pri zopnutom ohrievači bez vody je možnosť jeho prasknutia a zatečenia :!: Následok vieš.
Veľa dobrého už popísal noiz.
Vrstvy molitanu sú rozumne hrubé,nezníži sa prietok ako keby si mal vyplnenú celú komoru a ako povedal noiz,že baktérie sa chytia prevažne na vstupe molitanu a do určitej hlbky.
Rýchlosť prietoku by som neriešil 5,10,50cm/min.Vo filtroch ide omnoho divokejšie cirkulovanie a bez problému.
Vzduchovanie chceš ako vyriešiť v D? Nie je už lepšie dať nejaký kamienok do vnútra A,že už v spodných bioakvacitoch komory A a celých B,E majú baktérie okysličenú vodu?
Len si myslím,že vzduchovaniu ako takému mnoho ĺudí prikladá význam,no bublinky vzduchu(vzd.kamienok) nemajú väčší účinok na obohatenie cirkulujúcej vody,možno jemnohmlový opar čo vytvára Chichiros doctor by dokázal viac,no nie vo filtri samozrejme :o
Dostatočným čerením hladiny dostaneš dosť kyslíka do vody aj pre ryby aj v noci pre rastliny aj pre všetky baktérie vo filtri v akváriu.Ale pre upokojenie svojho chtíča urob po svojom samozrejme :mrgreen:

Akvárium s tými rozmermy máš na zakázku?
Na podobné rozmery akvária len s výškou 50 pomaly pripravujem manželku,zatiaľ odoláva statočne,som len v začiatočnej fáze kompromisovania,ale čas donesie nutnosť,po ktorej bude túžiť ona,ja sa budem tváriť,že netreba! :mrgreen:Tam nastane zvrat :pivo:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod noiz » 05 Jan 2017 14:52 pm

ak som to teda spravne pochopil, chces filter z plexi, ale teda predpokladam, ze akva bude zo skla (alebo sa mylim?)... (plexi z dlhodobeho hladiska nedrzi dobre na skle, pokial sa to lepi silikonom)... takze na vytvorenie "cierneho skla" sa da pouzit finta: sklo - cierna folia - sklo :) robi sa to tak celkom bezne

- nasavanie nad dnom by som dal urcite, ale tym padom by si musel? zmenit vnutorne rozlozenie toho filtra:
ja by som to spravil nasledovne:
- prva komora bez filtracnych medii a v nej len ohrievac, zaroven bude ta komora sluzit trosku na usadenie 'bordelu' a mozes to z nej pohodlne vysat
- dalsie prepazky by som tam nedaval a nechal tam cele 2, alebo ak sa zmestia, 3 platne molitanu zospodu az nad hladinu v podstate... jedine nalepit z 1-2 cm sirokeho skla take pasiky, ktore by molitan drzali na mieste... medzi molitanmi nechat medzery a mozes tam vlozit vzduchovanie a keramicke media v sackoch... dosiahnes tak omnoho lepsi podmienky pre nitr.bakterie ako v tych komorach, voda cez takto ulozene media bude pretekat pomalsie, oproti tomu, ako by 'ficala' cez tie uzucke komory
- ja som tiez najprv. chcel prepazky do vnutorneho filtra, ale cim viac som si o tom cital a zistoval info, tym viac a viac som sa priklanal k tomuto rieseniu v podstate bez komor... pozri si viac o HMF (hamburger matten filter), ci uz na czsk forach, ale aj zahranicnych, na youtube je kopec videii... a hento, co ti navrhujem je v podstate skryty-upgradnuty HMF :)

a nezabudni si nechat dost miesta na cerpadlo :pivo:


@Hora: ja by som tu rychlost praveze riesil... za mna ti poviem, ze ked uz sa s takymto riesenim babrem, tak to chcem mat premyslene do posledneho detailu... a v tomto pripade ide o tu najpodstatnejsiu vec - biologicku filtraciu :) Takze len mavnut rukou a povedat si, funguje to inde, to je take... ehm. Preco by som to nemal spravit lepsie, ked sa to da? :)
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod snajprik » 05 Jan 2017 15:10 pm

Hora napísal:Na podobné rozmery akvária len s výškou 50 pomaly pripravujem manželku,zatiaľ odoláva statočne,som len v začiatočnej fáze kompromisovania,ale čas donesie nutnosť,po ktorej bude túžiť ona,ja sa budem tváriť,že netreba! :mrgreen:Tam nastane zvrat :pivo:


Hora musíš to urobiť ako priateľ marika23. Ukecal ju na 750L akva a teraz, skoro s donútenia ako že ustúpil a bude musieť chudák kúpiť ďalšie 420L akva normálne sa musel brániť (obetovať) a len nevoľky na to pristúpil po nátlaku :D Také ústupky by si mal robiť tej svojej, nie ešte sa jej prosiť :D
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod vtx » 05 Jan 2017 21:33 pm

caute,

@ Hora - dik za postrehy, ved prave to vycerpanie objemu vody z komor filtra ma strasi, preto vas tu spamujem, otravujem a oberam o vzacny cas kedy by ste mohli napriklad manikurovymi noznickami tvarovat z machu imitaciu Brazilskeho dazdoveho pralesa v akvariu. :mrgreen:
Povodna idea bola dat vzduchovanie do komory A, ale mam silny pocit, ze vzduch by sa napriek prudu vody “driapal” hore a dalej do inych prepazok filtra by sa ho dostalo este menej, ako ked bude mat samostatnu komoru. Umiestnenie do B by mi prislo vhodnejsie.
Ano akvarium si chcem dať zlepit presne na tento rozmer, na to pojde este drevotrieskovy obklad bude to licovat so skrinou na ktorej to bude polozene.

Aporopo manzelka - ako hovori jeden moj kamarat - “gentleman ma svoje priority…a niektorí aj manzelku” s akvariom som to nastastie nemal zlozite na to prve mi dokonca manzelka prispela ako dar k narodeninam. A toto druhe si v podstate vymyslela ona. Co sa ale tyka motoriek, tak tam sa striktne drzim tvrdenia o prioritach gentlemana - neprosim a nevyjednavam - plnim si sny. 8)

@ noiz - hej akva zo skla, filter by som chcel z plexi, aj koli obrabaniu. Na sklo sa doma v dielni mozem len pozerat, z plexi si to viem krasne vyrobit podla mojich predstav. Dik za tip, na tie "McFiltre hamburgerove" :wink: sa pozrem. Celkovo by som to chcel urobit tak, ze nakupim vsetko co budem potrebovat, a az potom sa do toho pustim. Nakoniec, ak to nepojde inac a budem muset kupit celu tabulu cierneho akrylatu, tak budem mat dostatok materialu na aspon jednu “betaverziu” filtra.

@ snajprik - ale toto je uz aka vysoka skola diplomacie vo zvazku manzelskom! :shock: :lol:
Obrázok používateľa
vtx
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 22 Mar 2016 23:47 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod noiz » 05 Jan 2017 21:53 pm

chapem, ze s plexi sa da zabavat aj doma, ale podla mna to nema zmysel... vravim, cierna folia medzi dva skla a mas to to iste (vzhladovo)... plus mas vyhodu, ze to bude skutocne drzat, lebo plexi + silikon + sklo nie je prilis silny spoj :) aby si to po nejakej dobe nemusel preliepat, za chodu akva by to bolo neprijemne :-D
ked si budes davat lepit akva, vlepia ti tam aj ten filter (firmy, co lepsia akvaria to robia bezne), nemusis sa s tym zabavat...
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod Hora » 05 Jan 2017 22:25 pm

noiz napísal:- nasavanie nad dnom by som dal urcite, ale tym padom by si musel? zmenit vnutorne rozlozenie toho filtra:
ja by som to spravil nasledovne:
- prva komora bez filtracnych medii a v nej len ohrievac, zaroven bude ta komora sluzit trosku na usadenie 'bordelu' a mozes to z nej pohodlne vysat
- dalsie prepazky by som tam nedaval a nechal tam cele 2, alebo ak sa zmestia, 3 platne molitanu:)

Toto je rozumne,vyriesis prisun vody,nehrozi vycerpanie okolo ohrievaca a kludne mozes odist aj na niekolko dni mimo domu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod Dusky » 06 Jan 2017 01:00 am

Inak treba pozrieť aj na reef.sk, alebo si daj do Google sump filter internal
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod snajprik » 06 Jan 2017 21:22 pm

Náhodou niekto ste už neskúšali takýto druh filtra?
http://www.ebay.co.uk/itm/Aquarium-Filt ... 1858923566
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod Dusky » 06 Jan 2017 23:29 pm

Podľa mm je najlepší filter za zadnou stenou, nie je vidieť, veľký objem filtracnych medii
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod Tasmani » 18 Apr 2018 00:37 am

snajprik napísal:
Hora napísal:Na podobné rozmery akvária len s výškou 50 pomaly pripravujem manželku,zatiaľ odoláva statočne,som len v začiatočnej fáze kompromisovania,ale čas donesie nutnosť,po ktorej bude túžiť ona,ja sa budem tváriť,že netreba! :mrgreen:Tam nastane zvrat :pivo:


Hora musíš to urobiť ako priateľ marika23. Ukecal ju na 750L akva a teraz, skoro s donútenia ako že ustúpil a bude musieť chudák kúpiť ďalšie 420L akva normálne sa musel brániť (obetovať) a len nevoľky na to pristúpil po nátlaku :D Také ústupky by si mal robiť tej svojej, nie ešte sa jej prosiť :D



A ja by som brala domov aj 1000 litrové akvarko.
Tasmani
 
Príspevky: 2
Založený: 18 Apr 2018 00:32 am

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod raiback » 13 Mar 2020 13:35 pm

Ahoj
Chcem sa poradit s vyrobou interneho filtra. Pisal si ze si sa rozhodol pre komorovy, bez prepazok. To chcem docielit aj ja, no dal si sem aj navrh, a tam vidim prepazky..Akvarium bude mat rozmery 180x60x60 a filter chcem v pravo v zadu na dlzku cca 8% objemu
asi 58x55x16. Chcel by som vediet kde urobit otvor na nasavanie a kam na cerpadlo.
Za odpovede a rady dakujem
raiback
 
Príspevky: 15
Založený: 27 Apr 2014 07:26 am

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod snajprik » 14 Mar 2020 16:23 pm

Tuná na fóre sme hlavne rastlinári a nám stačí hocijaký filter, alebo žiaden, všetko čistia rastlinky filter je len výpomoc. Skús toto fórum tu sa zaoberajú filtrami viac.
http://cichlidklub.sk/f/technicke-vybav ... 92-20.html
http://cichlidklub.sk/f/topic1652.html
http://cichlidklub.sk/f/technicke-vybav ... 35-10.html
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod loksik.lubos » 15 Feb 2021 13:37 pm

Aký software používate pre návrh akva filtrov
loksik.lubos
 
Príspevky: 82
Obrázky: 5
Založený: 13 Jan 2012 11:46 am

Re: 180 pre shell dwelling cichlids

Odoslaťod snajprik » 15 Feb 2021 13:56 pm

Autocad, Pro engineer, Varicad, moje najobľúbenejšie. Ale je kopec ďalších.
Autocad za týždeň sa da zvládnuť. Pro enginner som sa s nim trápil 4 roky a furt som ho neovládal úplne. Asi najjednoduchší je Varicad, pondelok mi ho nahrali do PC a v utorok som tlačil výrobne výkresy, ten je celkovo najjednoduchší.
https://www.youtube.com/watch?v=OUtPGXQJeLc
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.