Hagen Marina CF 20 externi filter



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Hagen Marina CF 20 externi filter

Odoslaťod snajprik » 23 Dec 2016 18:38 pm

Hagen Marina CF 20 externi filter
http://www..akvariumonline.sk/114-hagen
Technické údaje:
maximálna výška vodného stĺpca 1,3m.
681 l / h
2,7l
30-75 l
Spotreba 9W
Po rozbalení ma prekvapilo ½ filtračne náplne, ako po vykradnutí, da sa dokúpiť aj keď to ide do desiatok €. Nemá žiadnu pumpu, tak že to je celkom problém sprovozniť, jednu stranu hadice treba vysať vzduch a zavodni sa sám. Prietok dosahuje kolo 350L/h čo je trosku viac ako 50% udávaného prietoku, spotrebu ma 9,9W. Po zapnutí ma prekvapila vysoká hlučnosť a veľké vibrácie. Po odstavení a rozobratí som si všimol, že oska rotora je nalepená mimo ťažiska 1mm čo pri cca 3500ot/min roby s toho nie filter, ale výkonný vibrátor :D ktorý aj pri odvzdušnení roby kraval ako elektrická motorová pila. Tak že nasledovala reklamácia, po mesiaci mi s HAGENU odpísali, že hlučnosť nie je dôvod na reklamáciu a výrobok mi vrátili, ako bezdôvodnú reklamáciu :D
Zaver: Mizerní výkon, vysoká spotreba a kvalita, že ani poľsky šmelinári také šmejdy nepredávajú.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Reklama

Re: Hagen Marina CF 20 externi filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 23 Dec 2016 18:51 pm

TY si ho podľa popisu zle spustil a to bola chyba!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hagen Marina CF 20 externi filter

Odoslaťod snajprik » 23 Dec 2016 20:56 pm

:) vysvetlím, kde ja vidím problém, magnet a vrtuľka sú osobitne časti, ktoré sú navzájom zlepene, lenže oni sú zlepene mimo ťažiskovú os cca 1mm. Stačí mi držať vrtuľku za osku a fuknúť do vrtuľky. Je krásne vidieť ako je to zle nesúosovo zlepene. To pri 3500ot/min vibruje ako mobil. Mal som to rozobraté i poskladane, určite to nie je moja chyba ale výrobná vada rotora.
V tom nevidím problém, stále sa nájde zopár chyb pri sériovej výrobe na to sú reklamácie. Pri tých tisíckach veci čo kupujem, som si na to zvykol, že občas trafím i na to 1% nepodarkov zo sériovej výroby.
Ale ako sa ku mne správala firma HAGEN toto som za 20 rokov reklamácii nezažil! A to som už zažil hocičo, ale také správanie ani Severná Kórea! Dnes som už o čosi múdrejší a keď uvidím na pulte značku Hagen, tak ten pult obídem oblúkom!
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Hagen Marina CF 20 externi filter

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Dec 2016 12:35 pm

Ja hovorím o tom, že si ho pri prvom spustení pustil na sucho. Rotor nebol celkom vo vode, t.z., že si mal komôrku kde je rotor ešte zabublinkovanú. Došlo k silnému treniu a vychýleniu rotora, toto ti nezreklamujú
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Hagen Marina CF 20 externi filter

Odoslaťod hooopy » 26 Dec 2016 02:30 am

jedna vec je zachovanie sa predajcu, respektive vyrobcu, druha je vyuzitie vsetkych dostupnych moznosti na poztitivne vybavenie reklamacie v prospech zakaznika.
pri reklamacii vyrobku do pol roka sa akakolvek vada povazuje za vyrobnu. s vynimkou, kedy je nespochybnitelne, ze vadu sposobil uzivatel. to vsak musi dokazat znalecky posudok. kto a kde ho ( ten znalecky posudok) ma spravit, je povinny udat ten kto sa k reklamacii vyjadroval a odmietol ju. a to priamo na reklamacnom protokole. Ak tak neurobil, uz len v tom porusil porusil zakon.
neviem, ako si na tom ty, ale v mojom okoli je kopa ludi, ktorí sa stazuju na zle vybavenu reklamaciu, ale aby si dali namahu prestudovat si zakon, alebo aspon kontaktovat urad, ktory by im pomohol, to nie. odpoved reklamacneho strediska, ze tvoje dovody reklamacie nie su dovody pre nich, je sice pekne, ale lacné, skolkarske a samozrejme , mnohych to umlci, co je pre nich len a len vyhoda.

druha rada, vsetko nakupovat cez net, a pripadne vratit bez udania dovodu v zakonnej lehote. tymto sa vyhnes castokrat krkolomnej komunikacii v reklamacnom konani, ktore je sice u nas velmi a naozaj velmi dobre nastavene v prospech zakaznika, no bohuzial, vymozitelnost prava je u nas slaba. na druhej strane, castokrat samotny predajca nepozna zakon. dva mesiace dozadu ma presviedcal predajca, ze 30-dnova lehota na reklamaciu sa zacina pocitat, az servisne stredisko prevezme tovar k oprave. ani som sa s nim nehadal, iba som ho upozornil, ze sa myli a povedal som mu datum, kedy si pridem vyzdvihnut peniaze v ramci odstupenia od zmluvy po nevybaveni reklamacie v zakonom stanovenej lehote. . No a stihol to. Asi si to dostudoval.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Hagen Marina CF 20 externi filter

Odoslaťod Loki12 » 26 Dec 2016 11:33 am

Otázka je ako bola reklamácia postavena.
Ak na hluk tak to ozaj pri tomto vyrobku nedáš.
Ak na konštrukčnú vadu, tak skor.
A hore je napísane co reklamoval.

Ak filter nema deklarovanú uroven hluku tak sa postav na hlavu, to nedáš.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.