Project Phoenix - rebirth



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 22 Dec 2016 16:10 pm

Zdravim vsetkych pritomnych,

po par hektickych rokoch, kedy som na akva takmer vobec nemal cas som sa rozhodol (bolo mi povolene :) ) prestahovat svoju staru nadrz z rodicovskeho domu do BA.
Nadrz dlhsiu dobu sluzila len cichlidam, no ja som vzdy viac inklinoval k rastlinkam. Rozhodol som sa pre spolocenske akva v style iwagumi, aj ked vo finale to vypali asi trosku inak (vzdy som nadrze iwagumi obdivoval, no pozerat sa na to rok asi by som sa nudil :? )

Akvarium: vychadzam zo setu Juwel Rio 180 100x40x50 (dxsxv)
Filter: Eheim 2217 (do buducna zvazujem lily pipes)
Osvetlenie: 2x 55W chihiros a901
Vyzivovy substrat: JBL aquabasis plus
Substrat: DarkSoil Medium + DarkSoil Powder
CO2: hasicak (do buducna mozno pribudne kontroler)
Hnojenie: PMDD (pripadne uvidim co sa pritrafi)
Umiestnenie: obyvacka pri pracovnom stole (viditelnost z dvoch stran)

Flora (objednane):
Ludwigia sp. 'Mini Super Red'
Alternanthera reineckii mini
Micranthemum callitrichoides (mam taky feeling, ze som ho objednal malo, nemate niekto navyse :?: )
Glossostigma elatinoides
Pogostemon erectus
Pogostemon helferi
Blyxa japonica

Fauna (zvazujem, necham si poradit):
kopec robosov typu neocardina (mozno cherry, red sakura, orange) xy ks
Cryptopterus bicirrhis (vzdy sa mi pacili) 6-8ks
Trigonostigma heteromorpha 6-8ks
Paracheirodon innesi 6-8ks
Pangio kuhlii kuhli 4-6ks (priatelka z neho salie, no netusim ci nebude lovit krevetakov)
SAE 3ks alebo otici 4-10ks
ine navrhy :?:

Zatial sa mi podarilo spachat hardscape, ktory sa mi (a samozrejme aj priatelke) pozdava. Nejake drobne upravy su mozne, no uz do toho nechcem velmi zasahovat. (sklo na foto je spinave a vsetko bolo fotene len telefonom = zarucena kvalita)
Prílohy
DSC_0642.JPG
DSC_0641.JPG
DSC_0640.JPG
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod noiz » 23 Dec 2016 03:41 am

ahoj,
nechcem sa ta dotknut, ale podla mna to ma od iwagumi hodne daleko... Neposobi to vobec prirodzene, prirodne. Rozlozenie tych skal nie je ani nahodne, to je doslova poukladane do neprirodzeneho tvaru. Tam uz potom do toho vstupuje vkus, ze co sa komu paci, takze ak sa to paci tebe, pohoda. :pivo: Mozno si daj pozor na toho jedneho osadnika, co tam planujes, aby sa ti nezosuvali tie kopceky potom.
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 23 Dec 2016 10:10 am

noiz napísal:nale podla mna to ma od iwagumi hodne daleko... Neposobi to vobec prirodzene, prirodne. Rozlozenie tych skal nie je ani nahodne, to je doslova poukladane do neprirodzeneho tvaru.

Vďaka za koment, no moja predstavivosť je niekedy dosť mizerná a aj keď sa mi súčasný stav pozdáva rád prijmem akékoľvek nápady na zlepšenie. Ako kamene som použil čadič (japonské zázraky sa nezmestili do rozpočtu, s čadičom som mal v minulosti dobré skúsenosti), je ho tam cca 42kg a viac by som ho už pridávať nechcel.

Mozno si daj pozor na toho jedneho osadnika, co tam planujes, aby sa ti nezosuvali tie kopceky potom

dobrá poznámka, "stavbára" ozaj nepotrebujem.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod noiz » 23 Dec 2016 17:25 pm

Pokial sa ti sucastny stav pozdava, tak je to v poriadku, je to predsa tvoje akvarium a tebe bude robit radost :) Navyse, ked to zarastie, trosku sa to zmeni... co sa tyka akvaskejpovej rady, na to ja nie som, ja ti poradim, len co tam vidim :-D

A prave teraz som si uvedomil, co mi tam nepasuje... (okrem zjavneho - rozna orientacia skal a vycnievajuci "zub" z "ohniska" nalavo)
Ty mas tie skaly poukladane vertikalne (prava strana), napodobnuju "hory"... ale na tych skalach je evidentny zub vody - fluvialna erozia a tym padom mi to nejde tak prirodzene dohromady. Podvedome to vnimam tak, ze takto opracovane sutre patria niekde, kde tecie voda a ta ich opracovala do takychto krasnych, jemnych tvarov... a takto by tam proste neboli poskladane (mozno za to moze moja "profesionalna" deformacia a zbytok ludi to tak nevnima). Takze ak sa to tebe paci, neries to, uzivaj si to tak, ako to je. Nakoniec to bude aj tak isto pekne akvarium. Tento moj pohlad nemusis brat do uvahy :)
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 31 Dec 2016 14:29 pm

Mierne (ale naozaj len mierne) som pozmenil polohu sutrov. Co sa tyka kamenov samotnych noiz ma pravdu je na nich vidiet opracovanie vodou, no pevne verim, ze po zarasteni rastlinkami sa celkovy vyzor trosku zmeni.

Do nadrze som supol cierne pozadie prilepene klasicky "jarovou vodou" ale zacinaju ma stvat jemne biele smuhy na skle od saponatu. Asi bo budem musiet cele prerobit.

Velmi ma prekvapil DarkSoil substrat, stiahol mi kH z 9 na 3 a GH z 11 na 6.

V stredu mi spolu s rastlinkami prisiel ROFIPLANTS CO2 reaktor TYP 2 - velikost 6, zapojil som ho pred filter na hadicu "IN" nech sa pripadne uniky bublin z reaktora rozomelu vo filtri. Max prietok reaktora je papierovo 1200l/h, max prietok filtra 1200l/h (pravdepodobne bez filtracnej naplne), no aj tak sa mi stavalo, ze sa filter zavzdusnil unikmi z reaktora. Po priskrteni filtra to vsak ide v pohode (ked sa zanesie tak ho pustim naplno). K reaktoru mam este jednu pripomienku a to k vstavanemu spatnemu ventilu. Po celej noci necinnosti ventil vpusti CO2 do reaktora az po poriadnom natlakovani, u mna to je cca 1h pri 2bublinach/s, po povoleni ventilu sa do reaktora vpusti naraz obrovske mnozstvo CO2.

Rastlinky boli vsetky okrem submerzne pestovanej Blyxi in vitro. Niektore nemali slabo vyvynuty korenovy system, no ako nahrada mi prislo o 30% viac teglikov ako som si objednal. Uvidim ci a ako sa chytia.

Priprajam foto cvaknute tesne po napusteni, v nadrzi mineralka z CO2 (spominane problemy s reaktorom)
Prílohy
15785784_10210671688726284_366814584_o.jpg
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 01 Jan 2017 23:24 pm

No ja by som ten filter netrápil. Záťaž a ešte škrtenie by mohlo privodiť jeho poškodenie. Škrtením a bublinkovaním z reaktora vzniká v ňom tlak, ktorý nepôsobí dobre na tesnosť filtra
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 02 Jan 2017 15:28 pm

Jasne, nepriskritil som ho nejako vyznamne, ono aj tak ratam, ze to je riesenie mozno prvych par tyzdnov zabehu. Potom sa v nom uz nazbiera nejaky ten bordel a prietok sa spomaly prirodzene.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Jan 2017 22:48 pm

Reaktor daj za filter, resp. na hadicu "out"
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod vincent van gogh » 03 Jan 2017 16:44 pm

Nazdar.
- Ako tam máš teda tie svetlá v tom kryte?
- Kamene: Ak si spokojný s umiestnením, nie je čo riešiť. Však ak by si nebol, asi by si nenapustil. :)

- Pozerám, že vlavo je Blyxa, potom to červenolisté.... a kde je Pogost. erectus?
Rsp. neuvažuješ o dalších vyšších (myslím vzrastom) rastlinách ?

- Micranthemum micranthemoides, alebo Hemianthum callitrichoides máš....?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 03 Jan 2017 17:47 pm

I.P. Pavlov napísal:Reaktor daj za filter, resp. na hadicu "out"


pracujem na tom, reaktor ma koncovky len na hadicu 16/22 tak musim pockat na dodanie redukcii 16/22 na 12/16

vincent van gogh napísal:- Ako tam máš teda tie svetlá v tom kryte?
- Kamene: Ak si spokojný s umiestnením, nie je čo riešiť. Však ak by si nebol, asi by si nenapustil.


kryt na akvariach Juwel je v podstate len rampa s pasmi plastu, cele som to vyhodil spravil som si jednoduchu nosnu konstrukciu zo zopar L, T a U profilov (made in Hornbach), akva je momentalne bez krytu = kazde dva dni dolievam cca 2,5l vody
kamene, zial nemam az tak velku fantaziu, no toto sa mi celkom pozdava :)

Rozmiestnenie rastlin (tie vyssie som vopchal dozdu):
1. Blyxa japonica
2. Pogostemon helferi
3. Alternanthera reineckii mini
4. Ludwigia sp. 'Mini Super Red'
5. Pogostemon erectus
6. Glossostigma elatinoides
7. Micranthemum callitrichoides

vyvoj po tyzdni:
Blyxa zhadzuje vsetky stare listy (su az priesvitne) a rastu jej nove pekne zelene.
HC vyhnalo zopar listkov, ako ktory ostrovcek
Ludviga uz ma takmer na kazdej stonke nove vyhonky
Pogo. erectus, tu som prave dnes spozoroval cerstve drobne listy
no helferi cele vybledlo do svetlo zelena a zatial nevidim ziadne znamky zivota
Alternanthera je na 99% v rovnakom stave v akom som ju sadil, bez zmien sfarbenia, bez znamok rastu

vincent van gogh napísal:Rsp. neuvažuješ o dalších vyšších (myslím vzrastom) rastlinách


neviem ci by som ich este mal kam vopchat :D ale urcite to nevyucujem
Prílohy
15785784_10210671688726284_366814584_o.jpg
DSC_0667[1].JPG
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 03 Jan 2017 19:23 pm

vincent van gogh napísal:- Micranthemum micranthemoides, alebo Hemianthum callitrichoides máš....?


nazov podla predajcu je Micranthemum callitrichoides ale je to klasicke HC
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Hora » 03 Jan 2017 19:31 pm

Baloghi napísal: Po priskrteni filtra to vsak ide v pohode (ked sa zanesie tak ho pustim naplno).


Neviem aké máš zloženie náplní vo filtri ale CO2 prebehne cez reaktor a ešte Ti zavzdušńuje filter?
Tzn.ak ho dáš na výstup budeš mať odpadný plyn,ktorý sa nestihne rozpustiť na krátkej ceste po výpust rampy a bude využité minimum plynu.Tvoj koberček bude na množstve závislý.Budeš mať problém dosiahnúť svetlozelenú farbu na DC a teda budeš musieť pridať na b/s a častejšie meniť fľaše.
Tento filter na taký objem nie je dostatočný,mal som strach z predimenzovania 2217/200 a teraz je nie slabý ale bral by som silnejší jednoznačne.Kdeže nejaké umelé škrtenie ale všetko záleží na zložení a natlačení náplní v kanistri.Jedine tam je rozdiel.
Idem s CO2 napriamo v nasávacom koši(teraz mám na konci malý vzd.kamienok) a žiadny hmlový opar na výstupe nevzniká,filter stíha všetko rozpustiť a raz za 10-15min. vo vnútri na chvíľu zabublinkuje nahromadený plyn a ide sa ďalej.Takto rozpúšťam CO2 veľmi dlho a neuvažujem nad iným spôsobom,lebo tento rozpustí bublinky skoro na 100%. Používam Ph controler,takže dá sa povedať,že idem skoro nonstop.
Všetky coočkové difúzory,atomizér sú v krabici pod akva.Keby človek vedel,že to ide jednoducho a lacnejšie :wink:
Skúšať treba.
Baloghi napísal:CO2:do buducna mozno pribudne kontroler

Dobrá úvaha,zrealizuj ak budú zvyšné evri,ja som chcel ušetriť a vyhýbal sa tomuto zariadeniu z dôvodu cenového.Somár(ja) :wink:Neopísateľné zjednoduší život a hlavne udrží stabilne pH pre rastliny a ryby.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 03 Jan 2017 20:59 pm

V mojom pripade to vyzera, ze najvacsim problemom toho reaktora je vstavany spatny ventil. Rano po spusteni CO2 nevpusta plyn do reaktora a ked konecne naskoci, tak ho tam vpali velke mnozstvo naraz = nastane unik do filtra.
Kazdym dnom sa ale situacia lepsi, ventil je spraveny na baze pruzinky + silikovova zatka asi sa este "nezabehol". Dnes sa CO2 dostalo do filtra asi len raz (cely den dovolenkujem doma v obyvacke) aj to rano po nastartovani reaktora. Ak ale bude blbnut aj nadalej tak ho vyoperujem a supnem tam dva klasicke hadickove tesne pred reaktor (pred el.mag.ventilom mam este dva).
Momentalne je DC krasne zeleny (az prilis :) )

Donedavna som v akva pouzival Fluval 205 + Tetratec 700, oba uz vsak mali zopar rokov za sebou a ked som zbadal 2217 v zlave neodolal som pokuseniu eliminovat riziko vytopenia susedov :)
Zatial sa mi zda dost vykonny (stale som v zabehu), uvidim ako sa mu bude darit po zarybneni atd.

pH controler, fajn vecicka no uz teraz som presvihol rozpocet, takze bude musiet chvilu pockat.

Btw. rozmyslam o zostavane zariadenia na baze arduino-a, ktore by malo pod palcom pH a spinanie CO2 systemu, mohlo by taktiez atomaticky pumpovat hnojivo/a do nadrze a ked uz to bude automatizacia, tak by som to spojil aj s krmitkom. Neviem ci to tu uz niekto na fore skusal alebo sa tu uz o tom hovorilo (ak jo tak sorry za spam), tu je strucny navod na "hnojitko" http://fishtankprojects.com/diy-aquarium-projects/arduino-controlled-dosing-pumps.html; malo b sa to dat spravit aj s nejakym jednoduchym displayom a par ovladacimi tlacitkami.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Jan 2017 23:37 pm

Hora napísal:Tzn.ak ho dáš na výstup budeš mať odpadný plyn,ktorý sa nestihne rozpustiť na krátkej ceste po výpust rampy a bude využité minimum plynu.

@Hora prepáč :pivo: nemáš pravdu, od toho je predsa reaktor, prečo by sa mal plyn rozpúšťať na krátkej ceste po výpust rampy?
Rozpúšťať sa má predsa v reaktore a z reaktora vychádza voda obohatená o CO2
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Hora » 04 Jan 2017 06:45 am

I.P. Pavlov napísal:
Hora napísal:Tzn.ak ho dáš na výstup budeš mať odpadný plyn,ktorý sa nestihne rozpustiť na krátkej ceste po výpust rampy a bude využité minimum plynu.

@Hora prepáč :pivo: nemáš pravdu, od toho je predsa reaktor, prečo by sa mal plyn rozpúšťať na krátkej ceste po výpust rampy?
Rozpúšťať sa má predsa v reaktore a z reaktora vychádza voda obohatená o CO2

Ak nezdielame podobny nazor,nemusis sa prepacovat :mrgreen:
kedze pripojil reaktor na saciu hadicu a zavzdusnovalo mu filter,tak sa to nerozpustilo dokonale v nom.
Takto ak prehodi na vystupnu hadicu,nerozpusteny plyn z reaktora pojde hned z rampy do atmosfery.Prietokom cez filter este dokazalo co-to rozpustit.Skor bude slaby prietok filtra na tuto velkost reaktora.Eheim bez naplni je 1000l a s naplnami o kolko menej?
Jednoducho by som ten reaktor nechal ako je,co nestihne spracovat reaktor rozpusti uplne filter.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod chuanvaldes » 04 Jan 2017 21:06 pm

Zatiaľ to vyzerá dobre. Inak páči sa mi ako si vyriešil svetlo, toto by ma nikdy nenapadlo... :pivo:
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2017 21:54 pm

@Hora
môj názor je, že ak mu filter ženie-ťahá vodu z akvária do dna filtra, (a filtrácia prebieha od spodu hore) tak sa CO2 vo filtri opätovne akumuluje, teda zadržiava, dochádza k opätovnej kumulácií malých bubliniek do veľkých. Tým sa anuluje rozpúšťanie CO2 vo vode.
Lepšie to bude ak uvediem príklad: Ak dáš nad klasický difúzor (na hladinu) štvorec z polystyrénu, tak sa tam nazbierajú mikrobublinky a tie sa tam zhlukujú opäť do veľkých bublín. Toto mu prebieha vo filtri.
Jednoducho treba zabezpečiť, aby sa CO2 rozpúšťalo ( v reaktore) vo vode a následne bolo čo najrýchlejšie dopravené do akvária a nikde sa dlhšie nezdržalo. V tomto prípade je to filter. Dvojnásobné rozbíjanie bubliniek nemusí byť tak efektívne ako by sa na prvý pohľad zdalo
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Hora » 04 Jan 2017 22:23 pm

I.P. Pavlov napísal:@Hora
môj názor je, že ak mu filter ženie-ťahá vodu z akvária do dna filtra, (a filtrácia prebieha od spodu hore) tak sa CO2 vo filtri opätovne akumuluje, teda zadržiava, dochádza k opätovnej kumulácií malých bubliniek do veľkých. Tým sa anuluje rozpúšťanie CO2 vo vode.
Lepšie to bude ak uvediem príklad: Ak dáš nad klasický difúzor (na hladinu) štvorec z polystyrénu, tak sa tam nazbierajú mikrobublinky a tie sa tam zhlukujú opäť do veľkých bublín. Toto mu prebieha vo filtri.
Jednoducho treba zabezpečiť, aby sa CO2 rozpúšťalo ( v reaktore) vo vode a následne bolo čo najrýchlejšie dopravené do akvária a nikde sa dlhšie nezdržalo. V tomto prípade je to filter. Dvojnásobné rozbíjanie bubliniek nemusí byť tak efektívne ako by sa na prvý pohľad zdalo

zjednodušene:
reaktor nedokáže rozpustiť dôkladne CO2 a ostávajú bublinky,ktoré z neho unikajú.Neviem,či slabým prietokom,predimenzovanou veľkosťou reaktora alebo čím.To je jedno ale :arrow:
I.P. Pavlov napísal:Reaktor daj za filter, resp. na hadicu "out"

tak to bude ešte horšie a viac nevyužité CO2.
Ten filter zmákne 200l akvárium napriamo(hadička v nasávaní) bez akéhokoľvek reaktora okysličiť na žltý DC,reaktor môže byť fajn ale v jeho prípade to nemaká ako by človek čakal,preto je lepšie na nasávaní ako výstupe.Nech urobí ako chce,vychytávky sa robia mesiace,kým si s nastavením spokojný.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2017 22:40 pm

Nie, nie nerozumieš mi. Ak je reaktor na hadici "out", tak sa CO2 rozpustené v reaktore najrýchlejším spôsobom dostane do akvária a nikde sa nemusí zdržiavať a tým kumulovať.
Prečo by sa v reaktore nemalo CO2 dôkladne rozpustiť? Rozpúšťa sa dôkladne. Samozrejme pomer reaktora musí súhlasiť s pomerom prietoku filtra. Nemôžeš použiť litrový reaktor na filter s prietokom 200L do 500L akvária. To si však myslím, že taký blbec sa do pidávania CO2 nepustí :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Hora » 04 Jan 2017 22:49 pm

I.P. Pavlov napísal:Prečo by sa v reaktore nemalo CO2 dôkladne rozpustiť? Rozpúšťa sa dôkladne.

Baloghi napísal:no aj tak sa mi stavalo, ze sa filter zavzdusnil unikmi z reaktora.

nechajme tak,je to na dlhšie nastavovanie a pozorovanie ako sa to zosúladené správa
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 04 Jan 2017 23:09 pm

No to preto, že má reaktor pred filtrom. Filter totiž vcucne ešte nerozpustené CO2. Filter nemá ťahať z reaktora, ale tlačiť do neho a v tom je ten celý kumšt. Nie pri ťahu sa CO2 rozpúšťa, ale pri tlaku. Rovnako pracuje aj difúzor, že sa do neho tlačí.
Sme ale v inej téme........
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 04 Jan 2017 23:11 pm

Vdaka za rady a podnetnu diskusiu pani :)
Dnes som z akvalandu dostal prechodky na hadicu a chcel som ich aj hned nahodit, no pred tym som sa este pohral so spominanym vstavanym spatnym ventilom.Trosku som spracoval pruzinku a upravil silikonovu zatku (pre istotu som za ventil supol este jeden tetracky na hadicku), vsetky problemy sa zda sa vytratili. Uvidim ako to bude vyzerat zajtra, no vyzera to pozitivne.
Po upravach mi sa mi rapidne zlepsila ucinnost rozpustania CO2, po par hodinach som nameral pri kH 3 pH 6 (DC isiel vyskocit z koze :mrgreen: )

Pre rekapitulaciu reaktor topic-u:
- reaktor 50 mm / 580 mm (Ø /výška reaktoru), max. prietok 1200 l/h
- filter 1000 l/h


chuanvaldes napísal:Inak páči sa mi ako si vyriešil svetlo, toto by ma nikdy nenapadlo... :pivo:


povodne to malo vyzerat inak, no plany mi zhatili vyrezy na hadice v "ciapke" juwel nadrze
potom som na priatelkine velke potesenie asi hodinu pochodoval po Hornbachu a vymyslal chobotiny
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Hora » 04 Jan 2017 23:56 pm

Baloghi napísal:V stredu mi spolu s rastlinkami prisiel ROFIPLANTS CO2 reaktor TYP 2 - velikost 6, zapojil som ho pred filter na hadicu "IN" nech sa pripadne uniky bublin z reaktora rozomelu vo filtri. Max prietok reaktora je papierovo 1200l/h, max prietok filtra 1200l/h


tabuľkovo si mal zobrať č.3 (300l objem).Taký doporučuje aj pán na videu a už by tam bola aj tá 25% navýšená rezerva
http://www.profiplants.cz/produkt/profi ... velikost-6
snáď Ti bude fachčiť,lebo ty si počítal s prietokom 2217 1200l/hod.,papierovo má však 1000l a v skutočnosti okolo 550-600l (reaktor č.3) neškrtený a reaktor ešte zníži tento údaj určite.
clasic 2217 je dobrý filter,ak ho nemáš v spálni,tak žiadne chyby už nemá :mrgreen:
Testy vody máš aké?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 05 Jan 2017 00:15 am

Jo, ospravedlnujem sa, netusim odkial som mal prietok filtra 1200 l/h.

Akva je obyvacke, hluk je v pohode :-)

Testy pouzivam JBL, Tetra ma sklamala a Sera mi tiez neprisla prilis presna.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.