Naše prvé väčšie akva :-)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Marika23 » 22 Dec 2016 13:20 pm

Tak sme sa s priateĺom trošku pohrali a svojpomocne si založili také trošku väčšie akvarko, obaja sme úplny začiatkočníci a ešte sa len učíme, čo ako máme tam najmä skaláre a diskusy, už sa nám pomalinky začínajú aj rastlinky rozrastať, tak čo poviete, môže byť :-)
Prílohy
11227520_998914336794058_18320539768663245_n.jpg
Marika23
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Dec 2016 13:11 pm

Reklama

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Minďo » 22 Dec 2016 13:36 pm

Ahoj, aké veľké je to akva? A kolko kusov terčov tam máš? Skalarov koľko? Teplota vody atď? Ako dlho je akva založené? Také otrepane otázky, ale aspoň bez týchto základných vecí neni k čomu písať. Nechcem byť zlý ale podľa mňa čo sa týka rýb dosť nešťastný začiatok.
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hora » 22 Dec 2016 18:58 pm

Marika23 napísal:Tak sme sa s priateĺom trošku pohrali a svojpomocne si založili také trošku väčšie akvarko, obaja sme úplny začiatkočníci a ešte sa len učíme, čo ako máme tam najmä skaláre a diskusy, už sa nám pomalinky začínajú aj rastlinky rozrastať, tak čo poviete, môže byť :-)

:x
Nestastne pohranie pre tie ryby.
Diskusari zalomia rukami.Druhy nachylne na rychle choroby kvoli stresu s naslednym uhynom,ktory maju v takom akvariu.Dlho vam nevydrzia,pojdu na chorobu alebo zlozenie vody.
Skalarov tam je cez 10,tiez vysoke pocty.
Labeo bicolor ako ktore,ale agresivne ryby,rychle,budu prehanat skalarov a disky,nezvyknu okusovat plutvy ale vedia zneprijemnit potrebny kludny zivot pomalym skalarom a diskusom,zasa sme u stresu :(
Zavojnatka,jedna?Poziadavky ryb len na teplotu extremne rozdielne.Ked zavojnatka nad 26°C pomaly hynie,discus pod 27-28 tiez nemal podliezt,lepsie okolo 29-30.
O hodnotach vody nemate vedomosti urcite,kolko,coho,ktora ryba znesie.
Tak prepac,ale nechvalil by som sa nim.
Ryb je skoda,aj ked ste dost zaplatili za celu na zaciatok narocnu osadku,toto vam nevyslo.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod snajprik » 22 Dec 2016 20:58 pm

Tak to si narob fotky, aby si mala pamiatku, diskusi chcú PH6,5 teplotu vody 29°C+ odporúča sa rašelinový výluh. A ta závojnatá čo vydrží i 15°C ...
Beriem to tak že sa každý učí, len škoda tých terčovcov, skalárne budú v pohode tie znesú veľa. Potom o mesiac dokúp húfik neóniek cca 20 kúskov.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Jirka Scobak » 22 Dec 2016 21:08 pm

Okamžitě dej pryč tu závojnatku. I když nevím, jestli ti v této situaci pomůže.

P.S. V životě jsem neviděl kombinaci diskus/závojnatka a myslím, že ani nikdo jiný tady.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod marko65 » 22 Dec 2016 21:45 pm

tak takuto kombinaciu som este nikdy nevidel a dufam, ze ani neuvidím. Marika, ak mas rada ryby, co najskor niekomu daruj zavojnatku do jazierka. Tercovce tiez niekomu predaj alebo daruj su to narocne ryby, urcite nie vhodne pre zaciatocnika. Ak ich mas v tychto podmienkach uz par dni, tak su urcite na ceste na druhy svet. Nechaj si len skalare v priapade ze akva je dost velke, lebo nevieme z fotky urcit objem. Rob nieco, lebo toto je tyranie zvierat.

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod marlo » 22 Dec 2016 22:27 pm

Marika23 napísal:Tak sme sa s priateĺom trošku pohrali a svojpomocne si založili také trošku väčšie akvarko, obaja sme úplny začiatkočníci a ešte sa len učíme, čo ako máme tam najmä skaláre a diskusy, už sa nám pomalinky začínajú aj rastlinky rozrastať, tak čo poviete, môže byť :-)


Marika nechaj si poradit kym je este cas a da sa co to zachranit.
Treba sa rozhodnut Diskusi /narocne ryby a nie vhodne pre zaciatocnika / alebo skalare alebo mix bez diskusov a skalarov.

Ja osobne by som diskusi vratil/daroval ,zavojnatku prec...a nechal si skalarov .
A skusil nastudovat nieco o spolocenskom akvariu.
Doplnit este rastlinky a nejake tetry a uvidis ze to bude pekne akvarium aj bez tej kolotocarskej kombinacii ryb.

nenechaj sa odradit ale nechaj si poradit.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hora » 23 Dec 2016 18:18 pm

Minďo napísal:Nechcem byť zlý ale podľa mňa čo sa týka rýb dosť nešťastný začiatok.

Hora napísal:Nestastne pohranie pre tie ryby.
Tak prepac,ale nechvalil by som sa nim.

snajprik napísal:Tak to si narob fotky, aby si mala pamiatku

Jirka Scobak napísal:Okamžitě dej pryč tu závojnatku. I když nevím, jestli ti v této situaci pomůže.
marko65 napísal:tak takuto kombinaciu som este nikdy nevidel a dufam, ze ani neuvidím.
marlo napísal:Doplnit este rastlinky a nejake tetry a uvidis ze to bude pekne akvarium aj bez tej kolotocarskej kombinacii ryb.

nenechaj sa odradit ale nechaj si poradit.

Marika toto vyššie písané nie je dôvod,aby si sa už neprihlásila :angel:
Ani jeden nezdieľa tvoje nadšenie z celkového výzoru akvária,ale s priateľom nie ste prví ani poslední,čo takto nepripravení nakúpia,založia,hneď zarybnia a nevhodne.
Uvedomujem si,že si očakávala úplne iné naše reakcie podľa :arrow:
Marika23 napísal:tak čo poviete, môže byť :-)

Urobili ste chybu,výbrali rybky podľa toho,ktorá je pekná a nezaujímali sa o podmienky,ktoré potrebuje k životu.
Aby ste neurobili chybu do budúcna sa prihlás prosím,napíš sem základ o vašom akváriu(dátum založenia,objem,druh filtrácie,ryby-rastliny vidno,nejaké hnojenie?,ako často menite vodu/koľko).
Keď ste obaja total v začiatkoch,práve toto fórum Vám pomôže.
Ostatné postupne :idea: v budúcnu nastanú problémy také-onaké s akváriom,na ktorých odstránenie alebo potlačenie sa tu môžeš popýtať a kto vie-poradí.Niekedy stačí jednoduchá zmena vo vnútri akvária ubrať/pridať ako bojovať s problémom chemicky.
Nevhodné zarybnenie sa dá vyriešiť vždy nejako ale musíte chcieť vy,nie my :wink: a nastaviť akvárium ako už bolo spomínané na vhodné rybky s dostatkom rastlín.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Andrejamazonia » 23 Dec 2016 22:27 pm

Aj ja som zaciatocnik ale toto :)
Andrejamazonia
 
Príspevky: 198
Obrázky: 3
Založený: 22 Dec 2015 16:12 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod snajprik » 24 Dec 2016 09:19 am

Zas až tak veľa sa nestalo, rýchlo štúdium o diskusoch, nastaviť termostat na 30°C, RO vodu zmiešavať na 6,5 PH. Výkonný filter. Závojnatku preloviť inde. Dnes je už technika, ktorá dokáže uľahčiť. Termostat nie je veľká finančná položka ten vodu udrží na 30°C, automatické dávkovanie CO2 kde sa nastaví PH a riadi to už automatiky, raz za dva mesiace vymeniť CO2 bombu, čista voda sa da získať s RO (reverznej osmozi) čo veľmi uľahči starostlivosť o terčovce a externí filter JBL 1901 pri väčšom objeme nádrže i 2. Dnes s týmito hračkami to by mal zvládnuť aj začiatočník.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hryzo » 24 Dec 2016 09:55 am

snajprik, a vysvetlis mi naco tu davas o CO2? tych 5 rastlin co tam vidim su crypto, echinodorus, egeria a nieco male ... tie co2 naozaj nepotrebuju v tom stave, ako to akvarium je .... ja viem, teraz mi odpises, ze co2 kvoli kontrole urovne ph ... inak sa to asi neda ze? ....


ako pisu ostatny, zavojnatka urcite prec, disky jedine v pripade, ze chcete este par eur investovat a ste ochotny venovat tomu este viac casu ako doteraz, ak ano, kupit reverznu osmozu a testy na ph, osadit ohrievac a ist na 29 stupnov (30 podla mna netreba).

ak sa viete vzdat aj discusov, spravite lepsie, nechajte si skalare, tam ohrievac netreba, postaci im izbova teplota.

ja aby ste boli v obraze, preco vsetci zavrhuju toto zlozenie co mate:
skalar - https://rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska teplota - 24-28 ph 6-8
discus - https://rybicky.net/atlasryb/tercovec_cerveny teplota 27-31 ph 5,5-6,5
zavojnatka https://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska teplota 15-26 ph 6-8

takze ak i to prekryjes, vide vam ze zavojnatka neznesie teploty, ktore zase discus potrebuje na prezitie, teoreticky mozna kombinacia je discus + skalar pri teplote 28, ja by som dal radsej 29 kvoli discom, skalar by to mohol zvladnut avsak ako som pisal, discus potrebuje maksiu vodu takze ak chcet, aby prezili (dlhsie ako malu chvylku) tak musia mat aj spravne parametre vody. discusy su ovela nachylnejsi na cchoroby, hlavne na parazitov ak sa nemylim (osobne ich nechovam) a nespravne podmienky su jedine klinec do rakvy

berte to ako s ludmi - dala by si africana, co cely zivot nevyliezol z puste na sibir alebo opacne eskymaka do amamzonskeho pralesa k domorodemu kmenu? bolo by im v tych podmienkach dobre?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 25 Dec 2016 12:40 pm

To akvárium je typický úkaz vianoc, toto nieje prvý a ani posledný prípad. Návod na úspech v tomto prípade je veľmi jednoduchý.
Dať preč rybky, vrátiť, podarovať..............Takto bez rybičiek akvárium zabehnúť a po dobu zábehu doplniť deficit vedomostí
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Marika23 » 03 Jan 2017 14:55 pm

No ako tak čítam vaše príspevky asi nám to veru moc nevyšlo, rybky, rastlinky atď som nevyberala ja, ale priateľ, ktorý tvrdil, že o tom čo to vie :-) Ale ako som si postupne pozerala informácie na nete, keď sme začali akva postupne zabývavať a najmä zistila som, že jemu sa mu moc nechce venovať, napriek tomu, že to bol jeho veľký sen, veriť mu bol omyl. Závojnatka je pozostatok z akvária čo mal predtým, ani za nič ju nechcel dať preč. Akvárium sme nechávali najskôr cca mesiac prázdne bez rybičiek až sa rastlinky zakorenia atď. Pri výsadzbe rastliniek išlo ku každej ku koreňom granulované hnojivo, neviem, čo to bolo zač, keďže vtedy som sa ja o to ešte vôbec nezaujímala, taktiež ešte potom sa do vody cca za 2 týždne dávalo nejaké tekuté hnojivo, tak nám to poradili v akvaristike. Akvárium má 750l, teplota vody je nastavená na 28,5 stupňa a Ph je 6,5. Výmenu vody sme robili po 2 mesiacoch a to 1/3 vody. Po prečítaní vaších rád rozmýšlam, že teda vysťahujem závojnatku a diskusov od skalárov teda oddelím (máme staršie akva doma, tak by som zariadila aj to) aké rybičky by som teda ku nim mala nakombinovať, aby to bolo optimálne? Viem, že teraz vyzerám za hlúpu, ale akvaristike som sa nikdy nevenovala, ale keďže mi je ľúto, že by to akvarko malo dopadnúť zle a priateľ to nezvláda a kašle na to, nič iné mi neostane.
Marika23
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Dec 2016 13:11 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hora » 03 Jan 2017 15:17 pm

Marika23 napísal: Viem, že teraz vyzerám za hlúpu, ale akvaristike som sa nikdy nevenovala, ale keďže mi je ľúto.

Nevyzeráš hlúpo,máš snahu a to všetko zlé gumuje :wink:
Pred objemom 750l ,,smekám",len tak sa to nevidí doma pri vašich skúsenostiach.
S tým akváriom sú neskutočné možné realizácie ale v prvom rade odstránenie závojnatky a dosadenie vysokých rastlín dozadu.
Sme dedukovali,že pri takom zložení rýb je pre Vás španielska dedina asi aj nejaké nutné zloženie vody hlavne pre Terčovce ale pozerám,že nie je to až tak hrozné,keď je pravda pH 6,5(ešte trochu kyslejšie by bodlo,tak to je u vrchnej hranici),,teplota 28,5.Je čo dolaďovať ale nie je to tak zlé ako vyzerá na fotke :mrgreen:

Myslím,že terčovce so skalármi bude vhodné zloženie ak ste alebo už len Ty rozhodnutá,že dokážeš udržať dlhodobé podmienky a hodnoty vody bez nejakých výkyvov.To Ti poradia,čo chovajú tieto rybky.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Jan 2017 23:24 pm

Skalár je rovnako cihlida a vie byť na rozdiel od diskusov teritoriálna rybka. Ja radím dať preč diskusov a znížiť teplotu vody na 23-24°C. V tak teplej vode rastie len veľmi málo rastlín, v teplej vode všetko "kvasí" rýchlejšie, mám na mysli výkaly, zbytky potravy, zbytky odhnívajúcich rastlín. V teplej vode je menej kyslíka a viac vírusov. Teplá voda urýchľuje proces stárnutia....Mohol by som písať ďalej. Pre začiatočníkov (sory) je diskus úplne nevhodný.
Takže nechať len skalárov, naučiť sa pracovať s akváriom, rastlinami
Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Marika23 » 04 Jan 2017 12:40 pm

Hora napísal:
Marika23 napísal: Viem, že teraz vyzerám za hlúpu, ale akvaristike som sa nikdy nevenovala, ale keďže mi je ľúto.

Nevyzeráš hlúpo,máš snahu a to všetko zlé gumuje :wink:
Pred objemom 750l ,,smekám",len tak sa to nevidí doma pri vašich skúsenostiach.

No snaha sa síce cení, ale tak trošku sa obávam, či to celé zvládne. Také veľké akvárium, bol priateľov dlhoročný sen, ja som s tým moc nebola stotožnená, lebo sme na to nemali moc priestory podľa mňa, taktiež to bolo dosť finančne náročné, no a ešte teraz keď vidím ako to dopadlo s tou jeho starostlivosťou, no veru hlava v smútku.

Diskusy sme kupovali najmä preto, že ich on veľmi chcel, sa mu výzorovo páčili, preto rozmýšľam nad tou možnosťou zabývať to druhé akva a tam nech si teda dá tie diskusy a nech sa o ne stará, aj keď úprimne riadne sa bojím ako dopadnú, len keď on je tak tvrdohlavý, že ak "neodídu" samé, on ich preč nedá :-/
Marika23
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Dec 2016 13:11 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Minďo » 04 Jan 2017 13:03 pm

Jednu obrovskú výhodu to má a to je, že vo veľkom objeme máš aj väčšiu rezervu na nejaké prípadne chyby. Aj keď u diskov ani to nepomôže, každá chyba či zanedbanie niečoho sa prejaví na diskusoch v zhoršení ich stavu alebo nastupom nejakej choroby, najčastejšie parazitov. Preto by som dobre zvážil radu I.P.Pavlova a predsa len sa tych diskov vzdal na tvojom mieste. Usetris kopu peňazí za liečivá ktoré su vo veľa prípadoch aj drahé a predides pripadnemu sklamaniu z uhynu rýb. Sám diskusi chovam ale kým som sa na to dal, tak ubehlo pekných pár rokov mojej akva minulosti :-D
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Marika23 » 05 Jan 2017 11:52 am

No páni zase na vás idem so špeciálnou otázkou :D ďakujem vám za vašu trpezlivosť tu so mnou a keď už nič iné aspoň vás tu vždy trošku pobavím :-) Po včerajšej siahodlhej výmene názorov, ktorá skončila takmer až tichou domácnosťou je u nás doma riešenie nasledovné. Priateľ nechce ani počuť o tom, že by diskusy mali ísť preč. Riadne sa na mňa nahneval. Takže skončilo to takým nie moc dobrým kompromisom- toto veľké akva so skalármi ostáva na starosť mne a on si chce zariadiť druhé, ktoré bude v obývačke a tam si dať diskusov a ako niekoľko krát zdôraznil, dokázať mi, že o akvaristike, čo to vie, že čo sa ja, ktorá som pred pár rokmi (keď sme sa spoznali o rybičkách nechcela ani počuť) a on má akva ozaj veľa rokov, do toho montujem. No ozaj sa bojím ako to dopadne, keďže on je dosť tvrdohlavý a nechať si poradiť, no škoda reči a taktiež si myslím, že bude pomerne lenivý si o tom, čo naštudovať. No ale aby som si tu pri vás len nevylievala srdiečko a nerozosmievala vás, poďme k veci a mojej otázke. Akva, ktoré ide zariaďovať má 1x0,7x0,6 m. Ako zástenu do neho prišiel s tým, že nechce kupovať klasickú nálepku alebo zásteny čo sa dávajú, ale chcel by to obložiť týmto kameňom http://www.letakomat.sk/obi/aktualny-letak-51/?page=13 (ten sivý obklad Armonia grey) dávali sme ho pár mesiacov dozadu na stenu v obývačke, tak že až to pekne ladí, až je jeho akva krajšie ako to moje. Otázka znie, je vôbec niečo také vhodné do akvária? A je vôbec nejaké lepidlo, ktorým to tam nalepiť, aby to neovplyvnilo kvalitu vody a rybky neochoreli? Och už si pripadám ako čistý magor, tu pri vás :D
Marika23
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Dec 2016 13:11 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Minďo » 05 Jan 2017 12:11 pm

Ten obklad je určený do interiéru, to znamená, že bude určite zo sadry alebo hlavna zložka bude sadra, farba neviem čo je zač. Takže to by som do akvarka nedával. Nech to oblozi bridlicou alebo iným kameňom ktorý neobsahuje vapenec, lepiť to môže silikonom.
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod snajprik » 05 Jan 2017 12:31 pm

Tak on asi nebude až taký začiatočník, by som tvojho priateľa nepodceňoval, keď pre diskusov urobil ideálne akvárium 750L Ph 6,5 a voda 28,5°C. Filter si nenapísala, aký tam máš, ale asi nie je zlí keď ti neplavú znak ryby :)
Osobne si myslím, že diskusi a skalare by si mala nechať v tom veľkom 750L a doštudovať starostlivosť. To maličké akvárium 420L :D urobiť na iný spôsob s teplotou vody izbovou, rastlinne a tam by si ta závojnatá chrochtala s inými rybkami čo nepotrebujú 29°C a ani kyslú vodu.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Jan 2017 22:35 pm

@ snajprík zase píšeš hlúposti a tvoje rady sú skôr z témy "ako sa to robiť nemá" Skaláre a diskusy k sebe "nejdú"
Skús si pohľadať a prečítať niečo o nich, kým tu vystrelíš niečo, čo môže mať neblahé následky
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Jan 2017 13:05 pm

Podle toho, co píšeš, mám z toho přítele pocit, že je o 10-12 let starší, než ty :). Takovej ten typ člověka, co říká: "to bude dobrý," přičemž věci jsou na hraně. Chyby si nepřipouští.
Mimochodem, čte toto? Mě je jedno, ale ty abys přežila :).

Budeš mít akvárium pro skaláry, což je fajn. Sniž teplotu a osaď víc rostlin.
Co jste udělali s tou závojnatkou?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hora » 07 Jan 2017 13:58 pm

Či už discus so skalárom môže mať jedno akvárium je diskutabilné a musí to ísť,lebo ak dám do googlu discus a skalár v obrázkov je plno podobnej kombinácie a akvárii.
Minďo diskusov chová a on sám vie,čo to je udržať zdravé ryby,lebo ako čítam o tých diskoch,len na nich človek krivo pozrie a už majú nejaký problém :) takže to bude asi tak ako sa rozhodol Marika tvoj priateľ,ak sami neodídu,on ich nedá preč.
Je to zbytočné vypisovať niečo,čo na Marike nezáleží,len si to bude doma zhoršovať tlačením na niekoho,kto má svoju tvrdohlavú pravdu,ale na druhej strane ten chlap aspoň dokáže vodu prispôsobiť potrebám diskusov a niečo o tej akvaristike vie.Len s tou závojnatkou to zabil.Ak drží teplotu na 28*C nebude pako,spodná hranica pre jedné ryby,vrchná pre tie druhé.

Podobne k obkladu,neohrozí chemizmus vody aby si tam vkladal niečo zo sádry alebo podobné zloženia,skôr to bude imitácia z umelého kameňa :arrow:
http://urobsisam.zoznam.sk/dom/stavebny ... ym-kamenom
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hryzo » 07 Jan 2017 22:31 pm

snajprik napísal:...by som tvojho priateľa nepodceňoval, keď pre diskusov urobil ideálne akvárium ...


odkedy patri zavojnatka do idealneho akvaria pre discusy :D

ci sa priatel vyzna alebo nie, nemyslim, ze nestarat sa o akvarium je spravny pristup o to horsie, ze si chce spravit "svoje" druhe akvarium pre discusy a tym padom na toto kaslat uz uplne, doslova ho nechat priatelke. to si vsak musi pani domaca vyriesit sama. nekoniec marike mozno dojdu nervy a bude to musiet nechat doslova vykapat pod priatelovou starostlivostou :/.
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.