Project Phoenix - rebirth



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Jan 2017 17:07 pm

To svetlo si vykoumal...... :)

Pozerám, že ten Chihiros je fakt tenučký. :? 6 cm šírka ,hmmm. to začínam mat obavu.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 08 Jan 2017 22:10 pm

Rychly update po par dnoch:

rastlinky rastu, uz aj Alternanthra zacala vyhanat nove listy, co ma vsak stve je, ze vsetky povodne listy blednu a opadavaju (pri HC vsetky stare listy kompletne zozltli). Aj ked transport od predajcu trval len jeden den, myslim ze chladne pocasie bude vinnikom situacie. (v prilohe Blyxa a jej sucasny stav)
Pogo. Helferi to ma definitivne za sebou, slaby/takmer ziadny krenovy system + prevoz v chladnom pocasi. Na burze sa hadam najde nejaky predajca.

parametre vody su stabilne, NO2 a NH4 takmer nemeratelne

od vcera v nadrzi plavaju 4 zivorodky a zopar ich drobcov (mix mecunov, gupiek a plat), planujem ich mat len kratkodobo na zabeh

riasy sa zatial neobjavili
Prílohy
OBR_9771.jpg
Blyxa zhadzuje stare listy + nove vyhonky
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Jan 2017 23:34 pm

No je to následok podchladnutia, žiaľ.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 26 Jan 2017 21:57 pm

Po dlhsej odmlke update.

Zaciatkom tyzdna sa mi zacala objavovat GSA, hned som spravil testy a vyzera to ze PO4 som mal dlhsie na nule (NO3 je cca 20mg/l).
Zacal som intenzivnejsie dohnojovat P, no uz sa to dostava do extremov.
Hnojim PMDD namiesanymi po jednotlivych zlozkach.
Vcera rano som do akva supol davku, ktora mi mala spravit koncentraciu cca 1,5mg/l. Vecer som spravil testy a PO4 na nule.
Dnes rano som tam supol davku, ktora mala zvysit koncentraciu PO4 z 0 na 2mg/l. Prave som dokoncil testy a PO4 je na nule.
Na vypocty som pouzil chnurovu kalkulacku aj kalkulacku z CZ stranok.
Uz som mal normalne podozrenie, ze som miesto KH2PO4 namiesal do flase praskovy cukor ci co. Nariedil som par kvapiek hnojiva vodou z RO a testy vody vysli "modre", konecne som nieco nameral.

Ma niekto nejaky postreh kam by sa PO4 mohlo stracat? Vo filtry mam len hruby eheim molitan a seachem matrix. Do akva nedavam ziadnu inu chemiu iba zlozky PMDD. Asi tyzden a pol sa objavuje slepa hladina, jeden den je to hrozne na druhy den ju takmer nebadat.

Vdaka za rady.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Jan 2017 16:39 pm

seachem matrix
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod tastyshrimp » 31 Jan 2017 22:03 pm

Urcite, ja som tiez skocil na tie super reklamy na seachem matrix a blbost, NO musim doplnat, PO tiez na nule...slepa hladina (ale to moze byt neviem cim)...Matrix pojde v buducnosti vsetok von a dam ADA rio bio alebo eheim gulicky.
(na druhu stranu na purigen funguje dobre)
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 31 Jan 2017 22:29 pm

tastyshrimp napísal:Urcite, ja som tiez skocil na tie super reklamy na seachem matrix a blbost, NO musim doplnat, PO tiez na nule...slepa hladina (ale to moze byt neviem cim)...Matrix pojde v buducnosti vsetok von a dam ADA rio bio alebo eheim gulicky.
(na druhu stranu na purigen funguje dobre)


presne ako pises, slepa hladina, dnes som mal pocit, ze si tam labyrintky spravili hniezdo (cakam skimmer z ebay)
za 9 dni som sa uz dokopy snazil zvysit hladinu PO4 o 20mg/l. Prave som dokoncil test a PO4 je nemeratelne.
Dosla mi trpezlivost idem to odtial vytiahnut, nebavi ma hrat sa s GSA.
Fakt pevne verim, ze to tymto skonci.
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod I.P. Pavlov » 31 Jan 2017 22:42 pm

Je nás viac, ja som ho tiež skúšal :) Čo sa týka mastnej hladiny, čo krmivo?
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 31 Jan 2017 22:56 pm

Ked sa mi zacala objavovat tak som este ani poriadne nekrmil.... mal som tam len zopar hladnych zivorodiek co hladali riasy a a raz za 3 dni dostali zopar vlociek.
Momentlane krmim vlockami a mrazenou co mi ostala z malawi, ryby a kreveraci vsetko pozeru, do 5min po krmeni nevidno nikde zvysky potravy. Nemam chovnu, takze krmim opatrne.
Vlocky mam od jbl (vymenil som za malawi mbuna-y zo stareho akva).
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Project Phoenix - rebirth

Odoslaťod Baloghi » 06 Feb 2017 14:11 pm

Vytiahnut Matrix z filtra pomohlo, no stale mam PO4 nemeratelne, denne pridavam cca 2mg/l.
Kazdopadne po tyzdni/dvoch boja s GSA a GDA (par dni sa objavovala aj GDA) som konecne dosiahol jemny ustup riasy.
Este sa objavuje nova GSA (GDA zmizla tak na 90%), ale zdaleka to uz nie je take zle. Este to musim trosku dotiahnut, Neritiny uz uz prezrate ale bojuju :)

S ustupom zelenych rias mi vsak na rastliny zautocila hneda riasa, rozsivky. :twisted:
Napadnute su hlavne pogostemon helferi, pogostemon eusteralis (pridal som ho 3tyzdne dozadu) a glossostigma elatinoides.
Svetla je v akva dostatok, no pre istotu som trosku zvysil intenzitu. Problemom su vysoke hodnoty SiO2 vo vode.
Dokonca aj po dvoch tyzdnoch pouzivania RO (riedim 50/50 s vodovodom) je SiO2 nad 6mg/l, rozmyslam ci ho nevyplavuje substrat. Budem to musiet rychlo vyriesit, helferi sa uz zacali rozpadavat napadnute listy

Kazdopadne za problemy si mozem sam, musel som prerobit umiestnenie sutrov.
Doniesol som si do akva zopar stiphodonov na riasy a kedze sa mi podhrbali pod velky "stojaty" suter, hrozila nehoda... Skuste vylovit stiphodonov z jemneho substratu = zvyrene dno musel som vybrat kamene aby som ich vylovil, proste bordel.
No nic, jedno zbrkle rozhodnutie a dva mesiace zabavy s riasou.

Momentalne je akva osadenstvo v podobe:
Neocardina davidi rili & red cherry (pocet netusim, mozno 50ks)
Cardina Japonica 5ks
Neritina zebra & army helmet 10ks (kym maju co jest ostavaju vsetky, neskor pojde cast na bazos)
Atyopsis Moluccensis 3ks (ked vyrastu tak pojdu prec, zatial maju cca 5-6cm)
Hasemania nana 27ks (chcel som ich menej ale kedze priatelka rozhodla, ze tym zvysnym bude v akvaristike smutno tak sme vzali vsetky)

Fotky pridam, ked sa budem menej hambit za ich obsah :?
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.