Naše prvé väčšie akva :-)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 07 Jan 2017 22:32 pm

Tie obklady mi prídu ako krb-kozub a okolo neho rybky. :) No voči vkusu žiaden dišputát. Je to len a len na ňom
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Reklama

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod radorado » 09 Jan 2017 01:48 am

Takze si to zosumarizujme. Diskusi idu prec z tohto akvarka, este daj prec zavojnatku a aj priatela :D budu sa mat dobre rybky a aj ty. :)
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Minďo » 09 Jan 2017 08:34 am

radorado napísal:Takze si to zosumarizujme. Diskusi idu prec z tohto akvarka, este daj prec zavojnatku a aj priatela :D budu sa mat dobre rybky a aj ty. :)

:-D :-D :-D
Inak ešte k tomu obkladu aj ak je z betónu bude ovplyvňovať parametre vody, cement (hlavná zložka betónu) je zjednodušene zmes palenych vapencov a ilov...
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hora » 09 Jan 2017 09:00 am

Minďo napísal:Inak ešte k tomu obkladu aj ak je z betónu bude ovplyvňovať parametre vody, cement (hlavná zložka betónu) je zjednodušene zmes palenych vapencov a ilov...

to máš pravdu,teda nepoužiteľné do tohto konkrétneho akvária ak to nie je pieskovec :wink:

radorado napísal:Takze si to zosumarizujme. Diskusi idu prec z tohto akvarka, este daj prec zavojnatku a aj priatela :D budu sa mat dobre rybky a aj ty. :)

:shock:
snáď to nebude čítať aby nemala Marika problémy :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Marika23 » 09 Jan 2017 10:59 am

radorado napísal:Takze si to zosumarizujme. Diskusi idu prec z tohto akvarka, este daj prec zavojnatku a aj priatela :D budu sa mat dobre rybky a aj ty. :)



Ako si to pekne zosumarizoval, pobavilo ;-)

No tak moja sumarizácia toho čo sme ako doriešili zatiaľ. Závojnatka odplávala ku susedom, snáď jej tam bude lepšie ako u nás. Obklad sa teda kúpil ten čo som sem dávala plus akési špeciálne netoxické lepidlo (do toho sa ja nevyznám, cez víkend sme nalepili obklad, teraz to chceme nechať pár dní tak a následne začať akvárium zariaďovať, štrk rastlinky atď. Potom by sme ho chceli nechať cca mesiac tak napustené prázdne. Otázka znie, nechať zatiaľ skalárov a diskusov spolu alebo diskusov zatiaľ preložiť do dákeho prázdneho akvária. Máme doma ešte jedno malé staré cca 70x50x40 cm, diskusov je celkovo 5. Prežili by tam zatiaľ?

A nie priateľ tú túto debatu nečíta, neviem už od koho odznela táto otázka :-)
Marika23
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Dec 2016 13:11 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Jan 2017 11:09 am

Než strkat diskusy do něčeho nového, narychlo napuštěného, raději je nech, kde jsou.
Ale z toho malého starého můžeš vytvořit zarostlé rostlinné akvárium (klidně bez filtrace) a mít ho jako rezervní, karanténní nádrž.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod kvietik » 09 Jan 2017 13:10 pm

Tak ako pise Jirka nechaj ich samozrejme spolu vo velkom. Dat ich na čas zas do maleho, to su len zbytocne stresy a rybam akurat uskodis.
kvietik
 
Príspevky: 389
Obrázky: 63
Založený: 13 Sep 2011 21:26 pm
Bydlisko: Bardejov

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod snajprik » 09 Jan 2017 19:28 pm

I.P. Pavlov napísal:@ snajprík zase píšeš hlúposti a tvoje rady sú skôr z témy "ako sa to robiť nemá" Skaláre a diskusy k sebe "nejdú"
Skús si pohľadať a prečítať niečo o nich, kým tu vystrelíš niečo, čo môže mať neblahé následky

To si zapotil riadnu pitomosť :) Skalar žije v amazonke, terčovec žije v amazonke, a poviem ti tajomstvo i neonky žijú v amazonke. Rovník nadmorská výška 100m a teplota 30°C+
Skalar či neonka prežijú i 20°C, ale keď chceš ich rozmnožiť musíš im napodobniť ich prirodzene prostredie to je 30°C PH 6
Pravé tato troj kombinácia ma pred 30 rokmi priviedla k akvaristike, nádherne veľké rastlinne akvárium, kde plávali, 2 prísavníky, 6 terčovce, 6 skalare a cca 30 neoniek, ten obraz mam dodnes pred očami.
Pravé preto hovorím, že jej priateľ urobil ideálne prostredie pre ryby ( okrem závojnatý, ale očividne to prežila v zdraví ). Jedine čo by som pridal do toho akva je húfik cca 30 neoniek :) Mimochodom NEONKA tiež žije v amazonke a zvládne i 33°C a PH 5 !!!
Ak je dobre nastavene akvárium, tak raz za dva týždne vymeníš trošku vody, utrieš sklo, samozrejme 4x do roka vyčistíš externý filter... To je všetko!
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hryzo » 09 Jan 2017 20:57 pm

ja len ze vies snajprik, ze amazonka je taaaakaaaa dlhaaaaa a ma 3 druhy vôd?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Jan 2017 22:58 pm

Rozmýšľam či ešte niečo napísať.....pri všetkej úcte "snajprík" ešte doštuduj správanie sa spomínaných druhov rýb v pôvodnom biotope a prenes to správanie do kocky zvanej akvárium. Nech čítaš o akejkoľvek chorobe rýb o akomkoľvek zdravotnom probléme rýb, za všetkým hľadaj ako spúšťač stres. Tak tomu sú vystavené oba druhy, ale doplatí na to chudák discus.
Mimochodom mal si s nimi vo svojom akváriu tú" česť"? :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 09 Jan 2017 23:01 pm

Minďo napísal::-D :-D :-D
Inak ešte k tomu obkladu aj ak je z betónu bude ovplyvňovať parametre vody, cement (hlavná zložka betónu) je zjednodušene zmes palenych vapencov a ilov...


Marika23, toto si ešte raz poriadne prečítaj a bolo by dobre to tlmočiť priateľovi :!: :oops:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Marika23 » 13 Jan 2017 10:01 am

Hryzo napísal:
snajprik napísal:...by som tvojho priateľa nepodceňoval, keď pre diskusov urobil ideálne akvárium ...


odkedy patri zavojnatka do idealneho akvaria pre discusy :D

ci sa priatel vyzna alebo nie, nemyslim, ze nestarat sa o akvarium je spravny pristup o to horsie, ze si chce spravit "svoje" druhe akvarium pre discusy a tym padom na toto kaslat uz uplne, doslova ho nechat priatelke. to si vsak musi pani domaca vyriesit sama. nekoniec marike mozno dojdu nervy a bude to musiet nechat doslova vykapat pod priatelovou starostlivostou :/.


Oh a neexistuje na to napríklad nejaký špeciálny náter, čo by to zafixoval až to nie je škodlivé, keďže obklad je už nalepený...Niečo sa mi marí, že aj kamene, keď sa dávajú do akvária sa niečim natierajú, či?
Marika23
 
Príspevky: 6
Založený: 22 Dec 2016 13:11 pm

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod Hora » 13 Jan 2017 10:55 am

Akvárium má objem oveľa viac ako udávané minimum pre tie ryby,voda je prispôsobovaná pH,teplotou potrebám rýb,prežitie záleží na ich jemnom opatrovaní,pravidelnej nutnej údržbe a výmene upravenej vody.
Nie je kumšt založiť ďalšie akvárium,no ak je problém starať sa o jedno akvárium o dve to bude o to ťažšie.

Ja nie som skalárista ani diskusár ale nerobil by som zo spoločného nažívania týchto druhov takú pohromu dookola sa tu omieľajúcu,keď sú druhy skalárov vhodné k diskusom s rovnakou potrebou podobných podmienok.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Naše prvé väčšie akva :-)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 14 Jan 2017 15:22 pm

Hora diskus je hrozne teplomilná rybka. V teplej vode sa všetko rýchlejšie kazí, kvasí, teplú vodu akú potrebujú oni znáša málo rastlín. Tým pádom menej kyslíka vo vode. V noci ho spotrebúvavajú i rastliny, hnitie, rozklad ( rastlín, krmiva, výkalov) prebieha za enormnej spotreby kyslíka. Teplo a málo kyslíka rovná sa rýchlejšiemu opotrebeniu, stárnutiu a k stresu a potom prídu choroby.
Načo teda diskusom zaťažovať prostredie konkurenciou s podobnou veľkosťou? To skôr neónky, pancierníčky na dno, aby pomohli so zbytkom potravy a mohol by som o tom písať a písať a viem o čom hovorím.
No kto si zakladá na imidži a dizajne tomu ťažko vysvetľovať, pretože šťastný život rýb mu je ľahostajný. Prežívať nieje to isté ako šťastne žiť.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.