Otvorenie vlastnej akvaristiky



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 12 Jan 2017 16:04 pm

Zdravím,
som dlhoročná akvaristka a uvažujem o tom, že by som si otvorila vlastnú akvaristiku. Mám ale pár otázok, ktoré si musím pred tým zodpovedať. Chcela by som teda poprosiť vás, čo akvaristiky prevádzkujete, či by ste mi s týmito otázkami pomohli?

Tu sú:
1. Z kade objednávať ryby, krevetky, raky?
2. Z kade objednávať rastliny?
3. Z kade objednávať krmivá, techniku, akváriá, substráty, chémiu?
4. Na čo je dôležité dávať pozor pri výbere priestoru akvaristiky?
5. Treba si vybaviť nejaké papiere? Povolenia spojené s predajom zvierat?
6. Chodia nejaké kontroly niečo kontrolovať?
7. Akú dávať maržu na predávané rastliny, živočíchy a tovar?
8. Máte kontakt na niekoho, kto by mi vedel vyrobiť stojan na akváriá s predávanými rybami?
9. Čo sa najlepšie predáva? Čo by bola chyba nemať v sortimente?
10. Ako upravovať vodu do nádrží s predávanými rybami (prípravkami alebo použiť reverznú osmózu, čo je výhodnejšie)?
11. Koľko litrové by mali byť tieto nádrže?
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod noiz » 12 Jan 2017 17:04 pm

noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod robogym » 12 Jan 2017 17:05 pm

Hehe .. divil by som sa keby ti na to niekto odpovedal.
Ked niekto ma obchod preco by mal pisat na forum ake ma marze a pod.
robogym
 
Príspevky: 295
Obrázky: 2
Založený: 21 Sep 2014 11:47 am

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod newsted » 12 Jan 2017 17:20 pm

Odpoviem ti neskor. Manazujem akvaristiku v zahranici, teda vacsina odpovedi nebude pre teba relevantna, ale aspon budes mat ako taky prehlad. V prvom rade ti odporucam zacat pracovat v akvaristike a takto ziskat skusenosti.
Naposledy upravil newsted dňa 12 Jan 2017 17:21 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 12 Jan 2017 17:20 pm

poprosila by som len odpovede, ktoré mi pomôžu ďalej :D robogym: môže mi napísať napr. niekto, kto už akvaristiku nemá, ale chce predať svoje skúsenosti ďalej :)
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 12 Jan 2017 17:21 pm

newsted: ďakujem ti velice pekne, som vďačná za každú informáciu :)
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod Jirka Scobak » 12 Jan 2017 18:32 pm

Obávám se, že to je práce pro vraha a pokud člověk nemá super mega ultra něco, tak nezisková. Trh není dost silný a navíc vyděláš víc na technice a chemii, než rybách a rostlinách.
Člověk, kterého znám v zahraničí kamennou akvaristiku zavřel a říká, že nejvíc vydélá na burzách. Dokonce online obchod tvoří jen 10% obratu, co burzy a je na práci náročnější (balení, pošta, fakturace).
Nešel bych do toho. Ani kdyby byly prostory zadarmo.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod newsted » 12 Jan 2017 19:00 pm

Musi to byt konicek. Na Slovensku z toho asi nezbohatnes. Tu na sa peniaze tocia na udrzbe akvarii v hoteloch, restikach atd.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 12 Jan 2017 20:27 pm

Presne tak, keď sa koníček stane prácou, je to iná ako keď brigádnik ani nevie, čo predáva :D
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod zano » 12 Jan 2017 21:08 pm

odporucam kuknut v Budapesti GA http://www.greenaqua.hu, stoji to zato spravit si vylet. Ked spravis profi obchod, najde ta aj profesionalna/narocna klientela , ovsem ked chces predavat zlate rybky, a vysvetlovat zakaznikom ze do 5L akva 10ryb je vela tak smelo dotoho.
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod I.P. Pavlov » 12 Jan 2017 23:17 pm

Ja držím palce! Nechcem oberať o ilúzie, ale napr. u nás akvaristiky pravideľne menia majiteľov, menia a menia a vždy to dopadne rovnako.........
Je to o to ťažšie, že na trh vošla PENTA (PETSHOP) v reťazcoch a tlačia sa tu Poiaci, dokonca už vozia tovar až tu, je to CHINA made in EU
Kika v BB maš
https://www.google.sk/webhp?sourceid=ch ... ku%C5%A1ev
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 13 Jan 2017 12:32 pm

zano: áno, presne o to mi ide, chcela by som spraviť nejakú ozaj profi predajňu :) díky za typ, určite sa pôjdem pozrieť
I.P. Pavlov: Ďakujem za podporu, uvedomujem si, že trh je už pomerne plný, ale verím, že s dostatočným vstupným kapitálom a tou správnou filozofiou to môže vyjsť :) hej, Tokuševa poznám...čo s ním? :D
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod vLato » 13 Jan 2017 15:39 pm

Popravde profi predajňa ako GA stojí nemalé peniaze mas kapitál na to ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 13 Jan 2017 15:58 pm

Ja viem, mám dohodnutú prácu vo Švajčiarsku, ak všetko pôjde dobre, do dvoch rokov by som mohla otvoriť, asi neotvorím druhú GA, ale chcela by som ísť aspoň podobným smerom, celé to chce hlavne dobre premyslieť a odhadnúť, čo si budem môcť dovoliť od priestoru po sortiment. Poďme ale k tým mojim otázkam, vie mi niekto s nimi pomôcť? Prijímam všetky užitočné informácie.
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod newsted » 13 Jan 2017 17:12 pm

1. Ja objednavam z Ciech (zriedka) a z UK (casto).
2. Dansko http://tropica.com/en
3. UK
4. Umiestnenie, najom...
5. U nas ano, je potrebny certifikat, ale ten som nevybavoval ja
6. Nikdy, ale na Slovensku to je asi inak
7. To uvidis ked dostanes cennik a porovnas s ostatnymi akvashopmi
8. Stojan sme dostali od terajsieho dodavatela produktov, instalacia v cene. Osobne by som vybral iny, usetrilo by mi to asi 4-8 prace tyzdenne, nebol som v tej dobe v shope
9. Karas, Gupky, Neonky a raritky
10. My pouzivame kondicioner a je to nutnost. Nepouzivame RO, kvoli inemu PH obchod-zakaznik, potom vznikaju problemy s aklimatizaciou, ak to zakaznik odignoruje. Na Slovensku neviem, velka vacsina fora pise, ze netreba liat nic.
11. Myslim, ze budu standardizovane, ale siel by som do co najmensich aby bol co najsirsi sortiment ryb, samozrejme potrebujes aj velke.

Este by som napisal, ze nikdy zakaznika neklameme, so vsetkym je oboznameny pri kupe ryb. Max velkost, naroky atd. Pri nevhodnych podmienkach odmietame predaj.
Vacsina toho co pisem bude pre teba irelevantna, kedze nie som na Slovensku. Pochybujem, ze ti niekto ako svojmu buducemu konkurentovi povie svoje obchodne know how. Naber skusenosti inde, pred tym ako otvoris obchod. Citaj citaj citaj, aj zahranicne fora a casopisy.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 13 Jan 2017 18:59 pm

Ďakujem ti velice pekne, niečo z tvojich informácií určite využijem.
Klamať určite nechcem a predávať do zlých podmienok tak isto nie. Napadá ma tu ešte jedna otázka: Máš nejaké osvedčené vzorce, podľa ktorých počítať, koľko rýb určitej veľkosti a povahy môže ísť do jedného akvária? Pretože mne sa všetky, čo som našla zdajú strašne prerybňujúce.
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod MajoX » 13 Jan 2017 19:11 pm

Osobne si nemyslim ze Ti hocijaky majitel obchodu odpovie, sak by si spravil sam sebe zle. Po kazdej dobrej rade riskuje ze mu vezmes zakaznikov.. Ak chces otvorit predajnu, najprv by bolo dobre spravit prieskum trhu.. cize kolko predajni sa v Tvojom okoli nachadza, v akom su stave, ake maju referencie, ceny atd.. Co chces predavat by si mala vediet Ty a zistit si od spotrebitelov aky je dopyt (ne od predajcov). Ak chces predat, musis mat bud ceny nizsie ako konkurencia (toto si musis pozistovat sama), alebo ponukat nieco navyse, sluzbu ktoru oni neponukaju a ludia budu ochotni si priplatit. Aku marzu davat, na to sa pozeras zle, dolezite je co najlacnejsie nakupit, potom sa vies s cenou hybat podla potreby (robil som vo velkosklade - kde sme sa po 1 snazili dostat priamo k vyrobcom zo zahranicia a vypustit vsetky medziclanky ktore si samozrejme robili svoju marzu. Po 2 - cim viac toho budes schopna od nich zobrat - ci predas je uz Tvoj problem - tym nizsiu cenu a lepsie podmienky si vybavis)
Viac Ti poradit neviem. Stylom akym si to opisala by bolo pre Teba najvhodnejsie ist s peniazmi, dobrymi napadmi a kvalitnymi sluzbami k niekomu komu biznis uz moc nejde a potrebuje pomoct, ale je uz na trhu a spojit sa s nim. Alebo ako tu uz bolo spominane, ist robit do akvaristiky a tam ziskat potrebne skusenosti a vedomosti ktore Ti momentalne chybaju.
Mne osobne sa momentalne paci najviac na burzach.. ceny su fajn (oproti obchodom vyrazne nizsie), vacsinou sa clovek rozprava priamo s chovatelom ktory mu k svojmu tovaru poradi co treba vediet (v obchodoch vacsinou pracuju predavaci ktori su motivovani hlavne predat) a do akvaristiky clovek nechodi ako do potravin takze mne neva ze je raz za mesiac.
Osobne ako zakaznika ma potesi kazdy dobry predajca, alebo dobra akvaristika, takze ja drzim palce
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod zano » 13 Jan 2017 20:05 pm

Byvam v Bratislave, je tu 10+ akvaristickych obchodov, ale podla mna ani v jednej nekupis kvalitne, zdrave rastliny. Nie je tu ani jeden obchod ktory by riesil harscape, a narocne rastliny. Mozno na objednavku... Vystavne akvarko ma asi par obchodov, zialbohu ani tie az tak dobre nevyzeraju, takze ja si myslim ze je tu diera na trhu. Vravim stoji to zato pozriet si obchod GA v budapesti, maju asi 10! vystavnych akva, a to naozaj vystavnych s krasnym hardscape-om a vsetko s ADA technikou. Moznost si kupit kvalitne kamene,seiryu, dragon, kvalitne korene red moor, mangrove, a ovsem ada-amazonia, manado a to vsetko vo velkom vybere. Rovno v drotenom akva si to odskusat, ako pasuje. Bol som tam uz 3x ale stale obchod bol plny min 15zakaznikov. Podotykam ze obchod je asi 20km od centra. Mozno priliz ich vychvalujem, ale ja si myslim ze naozaj taky obchod v SR nie je a chyba.
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod Hora » 13 Jan 2017 21:22 pm

Dávate jej tu zbytočné nádeje môj názor a nechcem nikoho uraziť ale podľa zmýšľania a priamych netaktných otázok ohľadom marží a ťahania iných nápadov,čo by bolo fajn je to už teraz myšlienka začiatok konca.
Snáď si nemyslíš,že Ti (a celému akva Slovensku)tu niekto vykydá svoje zárobky,ako sme smrteĺníci okefovaní nadhodnotením cien a osvedčené ťahy,ktoré udržujú tento biznis.Prepáč,nechcem vyznieť zle ale spamätaj sa kým je to je v zárodku s týmto blondínkovským prístupom a nulovými vedomosťami v obchode.

Trochu čudná téma ale ja ako zákazník poviem svoj názor.
Určite sa každý akvarista poteší novej predajni ale je akvaristika a Akvaristika.
Máš veľké oči a nezdravo si veríš.Keby sa Ti podarí aj niečo v tom Švajčiarsku zarobiť za dva roky,tak nečakaj,že rozbehneš niečo veľké alebo sa len priblížiš smerom ku GA s tvojimi prepáč naivnými plánmi.
Nový kamenný akvaristický obchod kým sa začne rozbehovať,tak dôjdu aj financie,ktoré si myslím,že vycáluješ ešte len pri zriaďovaní predajne na potrebné úpravy,výbavu,techniku,tovar a len zasvetený človek vie, čo všetko treba a tých najmenších výdavkov je veľa a celková cena v sumáre je horibilná k tvojmu smiešnemu balíku za dva roky poctivej práce.

Ako vnímam ja takéto obchody a možno mne podobní.
Osobne ryby nekupujem v akvaristikách ale idem za chovateľom,ktorý mi príklad Tetru neonovú predá rovno z chovného akva za 0,30cnt,lebo v obchode nadhodia cenu na 0,60-70cnt.To je tá najlacnejšia varianta a pri počte cca 30-50ks už je viditeľný zisk.
Alebo burza.
O tom píše vlastne aj MajoX predomnou,že chovateľ na burze je lacnejší ako predajňa.
Ďalšia vec pri kúpe takých obchodných rýb je teoreticky možnosť zavlečenia rýb so slabšou imunitou spojenou s výskytom nejakej choroby.Ak ale chcem konkrétny druh a nechcem cestovať po Slovensku hodiny musím si zvážiť,v ktorej predajni tie ryby kúpim.
Za roky sledovania si človek nájde tú svoju spoľahlivú akvaristiku alebo aj dve-tri,kde je stály majiteľ,rozumie remeslu(to zistíš po malej chvíli konverzácie),široký výber tovaru a nie po jednom a keď predám objednám ďalší,rybacina Ameriky,Afriky,Ázie a celkovo prístupné zo sveta,ako bonus nejaké špeciálne druhy rýb,krevetky,slimákov alebo dokonca morské,živé,mrazené krmivo,krmivom osvedčené firmy(Tetra,Sera,JBL,Tropical) a nie jednoeurové sračky kde ešte aj návod je sprostosť -krmiť 3xdenne 15minút:

https://www.labet.sk/aqua-exotic-superz ... by-p61650/

Z vlastnej skúsenosti verím dvom predajniam v Košiciach a dvom v Poprade a radšej si zacestujem ako by som mal ísť u nás v SNV do akvaristiky.
Poviem pravdu,už aspoň tri roky som nebol ani v jednej ani len pozrieť.Slabý výber rastliny, ryby, znalosti,hygiena,všetok tovar šmejd výrobci alebo Poland.

Roky budeš budovať svoje meno ak vydržíš a neskrachneš,nalákaš zákazníkov ponukou,cenami,tovarom ale dovtedy budeš živoriť.Nehovorím,že návštevnosť novej predajne nebude,to bude a asi aj veľký v začiatkoch.
No ak neulahodíš akvaristom hneď na prvej návšteve spomínaným lepším vybavením ako konkurencia sa nevrátia alebo len okukať či si sa nezlepšila.
V dnešnej dobe osobne nemám čo zvažovať,či dám 156€ kamennej alebo za rovnaký tovar 105€ internetovému obchodu a ak to ,,zabije“ dopravou zdarma nad 50€ (konečne :!: :!: 8) :wink: ) Ty ťažko prežiješ.
Budeš nútená kvôli nájmu,daniam,nutným/bežným/povinným výdavkom dvihnúť ceny tovaru aby si zarobila na chod predajne,kde je ešte tvoja odmena za prácu nebodaj tvojho zamestnanca.
Skúseného akvaristu na kamenné ceny nedostaneš leda ak začiatočného nováčika,ktorému v dezilúzii predáš aj závojnatky do 2o litrového akva.
Osvietil Ťa niekto alebo niečo na otvorenie akvaobchodu ale pri takom uvažovaní:
*Kika*2 napísal:Ja viem, mám dohodnutú prácu vo Švajčiarsku, ak všetko pôjde dobre, do dvoch rokov by som mohla otvoriť, asi neotvorím druhú GA, ale chcela by som ísť aspoň podobným smerom, celé to chce hlavne dobre premyslieť a odhadnúť, čo si budem môcť dovoliť od priestoru po sortiment.

si aký taký názor urobím.Mal som snahu negatívne zapôsobiť aby si si užila evriky krajšie,nie som tvoja konkurencia aby som ťa odhováral,no myslím,že kaderníctvo alebo niečo podobné je lepšie na otvorenie ako akvaplán.
Kto chce kam,pomôžme mu tam :wink: Nech sa ti darí ak sa rozhodneš a ak budem v Bystrici si jeden z mojich cieľov za 3-4??? roky,už len zo zvedavosti :arrow: :!: no poviem úprimne,keby si to vzdala ja pôjdem radšej na presso :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod newsted » 13 Jan 2017 22:07 pm

K tomu aby mala ADA produkty musi splnat urcite veci. My sme do toho nesli lebo ich poziadavky boli nepslnitelne z hladiska velkosti priestorov.
Neviem ako je to s predajom u chovatelov, ale tu je to zakazane a predpokladam aj na Slovensku (dane atd). Taketo podomove predaje nicia akva obchody pretoze obchod si nemoze dovolit predavat za tu istu cenu. Ale samozrejme chapem to.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 13 Jan 2017 22:17 pm

zano: Ďakujem za podporu :)
MajoX: Ďakujem za názor a rady, pouvažujem aj nad možnosťou s niekým sa spojiť, prieskum trhu je dôležitý a neviem prečo ma to nenapadlo, ísť na to od zákazníkov :D preto by som teraz chcela vyzvať všetkých zákazníkov, aby sa vyjadrili:
1. Čo od svojej obľúbenej akvaristiky očakávate?
2. Aké druhy rybiek vám nesmú chýbať v sortimente?
3. Aké sú vaše obľúbené značky krmiva, zaplatili by ste radšej viac za kvalitnejšie krmivo alebo uprednostníte nejakú klasiku?
4. Obľúbené značky techniky?
5. S rastlinkami od akej spoločnosti máte najlepšie skúsenosti?
6. Tá istá otázka ohľadne substrátov, používate obyčajný štrk, alebo niečo špeciálnejšie?
7. Zaplatili by ste radšej viac za LED osvetlenie a ušetrili potom na energii, alebo preferujete lacnejšie T8 a T5 trubice?
8. Ako často chodíte do akvaristiky?
9. Kupujete nejaké akvaristické časopisy?

Hora: z tvojho príspevku vidím, že máš o mne predstavu asi takúto - nejaká ružová blondínečka sa tu chce hrať na veľkú akvaristku a myslí si, že otvorí druhé GA za 2 roky práce vo švajci, kladie tu naivné otázočky a má sebadôveru jak sviňa... no tak ťa uvediem na správnu mieru:
za 1. nemyslím si, že hurá, idem otvoriť mega akvaristiku a budem zarábať tisíce, neviem, či mi to vyjde, vôbec neviem
za 2. naivné otázky mám preto, že keď niekto ide s niečím začať a nemá ešte žiadne informácie o danej problematike, tak proste kladie naivné otázky, to je myslím logické
a za 3. viem si cca spočítať koľko zarobím za aký čas, keď viem aký mám plat a akú spotrebu
Ale ďakujem ti aj tak za reakciu, treba človeka aj zneistiť :D
Naposledy upravil *Kika*2 dňa 13 Jan 2017 22:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod Pštros » 13 Jan 2017 22:19 pm

Hmmm, najskor som sa zdrzal reakcie, ale uz sa nechcem.
Hora, pockaj, ked budeme cestovat spolu autom do BB na nákupy...

Ozaj, chcel by som zacat predavat moje obrazy na svetovych aukciach za nenormálne peniaze.
Je tu niekto, kto mi povie ake farby mam kupit, ktore platno vybrat a vobec, kto mi povie ako sa maluje?

Prepáč, ale musel som...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod Hora » 13 Jan 2017 22:32 pm

Pštros napísal:Ozaj, chcel by som zacat predavat moje obrazy na svetovych aukciach za nenormálne peniaze.
Je tu niekto, kto mi povie ake farby mam kupit, ktore platno vybrat a vobec, kto mi povie ako sa maluje?.

toto mohla byť odozva na jej prvý príspevok a mohlo sa to zamknúť,pekne si to vystihol v tej vete tie bludy,čo som popísal ja.

*Kika*2 napísal: preto by som teraz chcela vyzvať všetkých zákazníkov, aby sa vyjadrili:

toto nie je normálne vyzývať potencionálnych budúcich zákazníkov,čo chcú mať v obchode,na ktorého vzniku závisí ako sa Ti bude dariť v tom čo budeš robiť v Switzerlande.
Ešte mi prezraď jednú vec a dám pokoj,prisahám.
*Kika*2 napísal:viem si cca spočítať koľko zarobím za aký čas, keď viem aký mám plat a akú spotrebu

koľko to obohatí mesačne tvoj účet,keď to vieš?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Otvorenie vlastnej akvaristiky

Odoslaťod *Kika*2 » 13 Jan 2017 22:45 pm

2500 € keď to chceš veľmi vedieť... a hej, budem rada, keď už nebudeš mať ďalšie poznámky
Obrázok používateľa
*Kika*2
 
Príspevky: 33
Obrázky: 6
Založený: 26 Feb 2012 20:47 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.