a Dream



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: a Dream

Odoslaťod Pštros » 14 Dec 2016 23:40 pm

Caute...

A čo to tvoje velké akva?

Nic moc, stale bojujem s hnedou riasou...uz sa zdalo, ze je na ustupe, ale nieje :x

Meriam, upravujem hnojenie, menim vodu... skla jemne zelene, nechavam tak, uz sa raz takto stratila... ani fotit to nejde...

Cez sviatky vypucujem, asi preriedim napadnute rastliny, cvaknem...

A Dream...
dalsi pokus:
1.jpg

podla obrazka to skoro sedi, ale asi tomu veeelmi chybaju rastliny...

No a tu je vysledok, ked niekomu uz z toho scapeovania s par kamenmi a drievkami dr.ne:
1.jpg
2.jpg

To asi skor patri do rubriky akvahaluze... :lol: :lol: :lol:
Ani jeden suter sa nedotyka "zeme" - pracovny nazov Levitation...

Sladke zhaluzene sny... :dead:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Reklama

Re: a Dream

Odoslaťod fazyl » 15 Dec 2016 09:29 am

no mne sa celkom pozdava :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: a Dream

Odoslaťod MajoX » 15 Dec 2016 12:11 pm

tie lietajuce skaly vyzeraju dobre podla mna (aj ked ja osobne asi nemam umelecke citenie)..ked vhodne zvolis rastliny myslim ze by to bolo velmi zaujimave akva..
MajoX
 
Príspevky: 250
Založený: 07 Jún 2016 10:39 am
Bydlisko: Bradáčova 2,BA

Re: a Dream

Odoslaťod Hora » 15 Dec 2016 22:03 pm

Pštros napísal:No a tu je vysledok, ked niekomu uz z toho scapeovania s par kamenmi a drievkami dr.ne:

už sa netráp :? ,veď sa Ti musí o tom prekladaní snívať :Dkým ešte berieš vznášajúce kamene ako žart,je to ok :mrgreen:
Vážne,to prvé rozloženie zvrchu(14.12) je fajn,rastliny urobia druhú časť výzoru.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: a Dream

Odoslaťod Minďo » 17 Dec 2016 10:46 am

No ja sa už vážne teším keď to akva bude založené :-)
Minďo
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 07 Máj 2013 18:25 pm

Re: a Dream

Odoslaťod Jozef I. » 17 Dec 2016 16:31 pm

Podla mňa sú tie vznášajuce kamene úplne parádne. Mal by si ísť do toho. Pri dobre zvolených rastlinách a ich vhodnom rozmiestnení to bude originálne, nevšedne, iné. A určite to zaujme. Netreba sa vždy držať zaužívaných pravidiel či zvyklostí.
určite je to výzva, ktorú by nie každý mal odvahu prijať. :)
Držím palce.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: a Dream

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Dec 2016 14:31 pm

Textovú časť som ti poslal.... :wink:
Prílohy
IMG_20161220_0001.jpg
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: a Dream

Odoslaťod maros12345 » 20 Dec 2016 23:05 pm

Toto je prvý obrázok z 14.12.,len trošku koren-e, posunuté, ale je to super.. A keď je to aj takto s rastlinami.. No paráda!
Si šikovný.
A Pštros, určite si už rozhodnutý...
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: a Dream

Odoslaťod Pštros » 21 Dec 2016 00:12 am

Caute.
Ano, som rozhodnuty...
Vdaka za vsetky komenty, aj na lietajuce kamene...
Keby som mal doma este o jedno akva viac, asi by som taku haluz vyskusal... a vlastne este niekedy mozno aj vyskusam...

Ale nateraz by som sa rad pokusil poskladat posledny Vincentov obrazok... hardscape viac-menej poskladany v "scapeboxe", akvarko a skoro vsetko prislusenstvo caka na Jeziska v pivnici.
Legenda k obrazku:
1. Monte carlo,alebo HC Cuba
-2. Staurogyne repens
-3.Eleocharis acicularis, alebo minima
-4.Blyxa japonica
-5.Eleocharis vivipara
-6.Ranunculus inundatus , alebo Pogostemon helferi ?
-7. Nejaký pekný mach.

Najblizsie ma teda caka zhananie rastlin, zatial to vyzera na kombinaciu dodavatelov, nieco asi invitro... pravdepodobne po sviatkoch.

Neriesil som CO2 zatial, aj ked pripustam, ze v pripade potreby by som zabezpecil nejaku 2l flasu... myslite, ze je realne aby to slo bez CO2?
Este chyba ohrievac, narozdiel velkeho akva asi bude treba...chcel by som externy, predpokladam, ze 200W, aj ked je to prisilne nebude mat negativne ucinky... je to naslabsi externy co sa da u nas kupit...


Kedze vo velkom akva sa uz rok trapim s hnedou/ najnovsie zelenou riasou, mam pred zakladanim noveho akva dost respekt.. :?
Ale uz sa na to tesim. :pivo: :pivo: :pivo:

A aj ked je este casu, stale viac sa mi pacia corydoras pigmaeus... mozno by som si ich tam do 10 kuskov vedel predstavit spolu s nejakou krevetkou a slimakom...
Pekny predvianocny cas...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: a Dream

Odoslaťod Hora » 21 Dec 2016 09:15 am

Pštros napísal:Neriesil som CO2 zatial, aj ked pripustam, ze v pripade potreby by som zabezpecil nejaku 2l flasu... myslite, ze je realne aby to slo bez CO2?

Ty si dlhoročný akvarista a u teba nehrozí,že s tým tresneš pri nezdare :| preto CO2 nie je len investícia buď-alebo.
Rastlinky porastú ale ako budú vyzerať 1,2,3,4,5,6?
Venuješ tomu kopec času nehľadiac na výdavky a čerešničku na torte (CO2) by si nenastokol :?: :?
Sú tam rastliny,ktoré pri vyššej intenzite svetla neporastú do žiadaného vzhľadu.
So zvýšením svetla bude potrebný aj dostatok uhlíka a živín.
Netrúfam tipnúť,koĺko 2l fľaša vydrží,no ja by som dal už od začiatku ako dodatočne potom oživoval/nakopoval rastliny.V Livonci Sp.Belej zoberieš do prenájmu jednu lahvinku,keby si sa časom dostal k niečomu výhodnému,tak ju vrátiš späť.Len by Ti trebalo tvoje ventily.
Základ scapu nakoniec vyšiel zo Pštrosovej garáži po úmorných dňoch skladania,prekladania :mrgreen: ale :!: :arrow:
Vincent,takáto kreslená vízia veľká,uľahčená pomoc,s tým určením konkrétnych rastliniek to je polopatistické.Paráda.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: a Dream

Odoslaťod vincent van gogh » 22 Dec 2016 11:27 am

Hora napísal:...takáto kreslená vízia veľká,uľahčená pomoc,.....

O to presne ide. Výber rastlín..... a tak vůbec.....Je len pomôcka. Ako s tým Martin naloží je plne v jeho rukách. :) a sám som dosť zvedavý, čo z toho bude.

Dúfam,že pozvanie na pivko stále platí a to je presne ten dôvod,prečo takéto veci , a pre takýchto ludí urobím rád. :mrgreen:

Ja si myslím, že akvarium môže fungovať aj bez pridávania CO2.....(tak isto sa môžem ale aj mýliť. :dead: )
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: a Dream

Odoslaťod Pštros » 10 Jan 2017 10:24 am

I made my Dream come true...
Here it is
dream1.jpg
.

Cele sviatky boli sialene, stale boli u nas ludia, vsetky decka na striedacku chore, ja tiez, takze na akva som si kradol doslova minuty... a to som myslel, ze pri nom presedim hodiny.

Bolo to pre mna cele uplne nove, od skla, cez filter, svetlo, substrat, in vitro...

Samotny hardscape sa robil velmi dobre, akurat pravy zadny kamen sa mi trocha zvalil, musim niecim podopriet..
Potom prislo na rad sadenie... mal som eleocharis minima, monte carlo, stauro a blyxu z velkeho akva. Prve tri som objednal invitro a bol som sklamany... zjavne v tych kelimkoch uz boli dlho, spodne listy uplne zlte, az hnede, rastlinky slabucke, hlavne monteCarlo. Bolo ich tam sice milion, ale nebolo to to. co vidavat na videach na YouTube... Eleo bolo celkom fajn, aj do velkeho som nasadil, aby bolo na vymenu... Stauro bolo take zmrzacene, ze som nevedel, ktorym koncom ma ist dole, pokrutene, malo, obzltnute listky... Neskor som inde objednal Denerle invitro Ranunculus inundatus a flame moss a tie prisli sice malicke kelinky, ale pekne, zdrave rastlinky. Cakam na eleocharis vivipara a to bude z mojho zoznamu vsetko...nateraz.

Zistil som, ze neviem sadit do lahkeho substratu, stale cosi plavalo...ale ako tak to teraz drzi, hlavne stauro sa stale "lepilo" na pinzetu... navyse aj amazonia je relativne hruba pre kobercovky...

Akva bezi druhy tyzden, vodu menim uz ob den, svietim 5,5 hod denne na 5/7 stupni (svetlo je vyssie nad akva), nehnojim, zatial som meral len JBL PROSCAN a ujde to, az na skoro nulovu GH a nulovu KH (amazonia funguje) NO2 bolo 0,25, NO3 18, Ph <6, chlor 1,5, CO2 <15...
Niesom vsak spokojny s rastom rastlin a neviem, cim to je... Hlavne MonteCarlo straca stare listky, vidiet vsak nove, zelene, len viacere rastlinky maju cele stonky akoby odhnite, aj ked na koncoch su nove listky... neviem, ci sa to spamata... Stauro tiez nic moc, ale drzi sa lepsie eleo vyzera ok zatial... Mozno to je kondiciou rastlin pri sadeni, alebo amazoniou (cital som vela krat, ze ludom spalila kobercovky), alebo som uplny blb...
Objdenal som Brighty K a Green brighty Step 1 hnojivo (nekamenujte ma tu, proste to skusim takto aspon na zaciatok... pri takom objeme mi flaska vydrzi mesiace) potom mozno budem davat zvlast jednotlive prvky podla potreby.

S coho som nadseny je filter TT EX 800plus a sada lily... filter je tichucky, vykonny, ale vdaka spin outflow od Matusa Galana je pohyb vody skvely. Filter bol tyzden spusteny vo velkom akva, aby sa nakazil bakteriami, pouzil som povodne media, akurat som valceky vymenil za matrix a dal som aj uhlie, ktore neskor vybariem a dam dasli molitan...

No a mozno ma uz trocha poznate - som lenivy a radsej vyhodim stovku navyse :? , som kupil rovno 0,75 kg CO2 set s nocnym vypinanim... ide pjekne, ale cakam na maly difuzor, lebo ten stary, velky robi velke blbiny a nerozpusta CO2 poriadne...
Vyskusal som aj UP atomizer a za pol dna som sa zbavil cca 70% obsahu flase (vlastne flasticky)... Uvidime, ked pride drobec...

Zadovazil som si ext. ohrievac s priznacnym nazvom JEBO 200W 12/16 hadice...zatial hreje, spina, netecie... parada 8)

Takze tak... Foto len vcera vecer z mobilu, lebo som vedel, ze budem mat v praci cas na textovy popis, odfotim a vlozim aj kvalitnejsie foto...

Tak uvidime, drzte palce kto chce a majte pekny den... :pivo: :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: a Dream

Odoslaťod Pštros » 13 Jan 2017 00:11 am

Pocujte, ake krevetky by sa hodili?
Amazonia zmakcuje vodu a znizuje ph, co maloktorym druhom vyhovuje...
Najlepsie mi vychadzaju caridiny...
Ale tusim v akvariach s amazoniou som tu videl aj neocaridiny a CJ...
Este to ma cas, ale trochu sa obzeram...
doteraz som mal len japonici, tak by som rád nieco menej narocne aby som ich rovno nepohlusil...
Aj tak musim este pockat, ci sa mi vobec rozbehne a zakoreni MonteCarlo... vyzera biedne...
A aj stauro...niektore rastlinky spustili skoro vsetky lístky. Niektore sa drzia lepsie...
Dik
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: a Dream

Odoslaťod tastyshrimp » 13 Jan 2017 00:54 am

Pekne. Paradne. Az to zarastie bude to trosku ine. Neboj sa to strihat, ja som to podcenil a ked kukam fotky na zaciatku a teraz, tak vidim ako malo vsetko striham :D Kiez by som mal tiez tolko casu na hranie sa s akva :(

Len par postrehov co som prebehol texty vyssie.

2l CO2 ti vydrzi v tomto akva aj pol roka. Ja menim v 100*35*35 (tusim) 2l flasu kazde asi tri ale musim povedat, ze dost cerim hladinu a tak dost co2 fuci von. Ale amm externy atomizer kde je ucinnost oproti difuzeru o velky kus vyssia. 0,75kg ti vydrzi teda podla mna aj cez 2-3 mesiace v pohode.

Ohrievac JEBO - hm, tusim sme o tom pisali v inej teme. Drzim palce nech tesni.

Svetlo by som dal na nizsiu intenzitu a potom radsej zvysil. Tiez som sa tesil ako pekne rastlo ked som dal 5/7 na zaciatku a porom riasy jak *************. Ale ohladne svetla tot len moj amatersky nazor.
K svetlu doporucujem cerveny led pasik - ako mam ja (chihiros mam rovnaky, len vacsi). Krasne vyfarbi rastlinky cervene svetlo...

Amazonie mam v akva 18 litrov a PH mam 6. Japoniky si ziju v akva celkom veselo uz dlho, len su fadne, podla mna caridiny ake sa ti pacia, bude im dobre. Viem si tam prestavit red bee ak to chces "veselsie". Asi su o chlp narocnejsie ako japoniky ale ak si ich mal v pohode, to zvladnes...

Kolko tam mas substratu? Je ho tam celkom vrstva :)

Monte carlo pri tomto svetle, co2 a hnojeni porastie az sa budes cudovat, mne sa tiez HC cuba nejako nechcela, vyplavavala z amazonie ale akonahle sa zakorenila, drzi ako slak - normalne odkalujem a ani sa nehne.
Moje rady kludne s mensou rezervou, som akvarista len malo rokov :D
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: a Dream

Odoslaťod maros12345 » 13 Jan 2017 00:59 am

Caridiny by som nekupoval..Ty dávaš VV,alebo RO?
Pýtam sa preto,že nechce sa mi veriť, že ti Amazonia stiahla všetko tak dole ( KH,GH),aj keď na nulu určite nie.
Neocaridiny v pohode..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: a Dream

Odoslaťod tastyshrimp » 13 Jan 2017 01:05 am

U na s amazoniou ph 6, kh 8, gh 14 ...
Naposledy upravil tastyshrimp dňa 13 Jan 2017 01:12 am, celkovo upravené 1 krát.
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: a Dream

Odoslaťod maros12345 » 13 Jan 2017 01:09 am

A aby som nezabudol máš to pekné.
Len jednu vec si dovolím,JA,by som nedal tolko amazonie k prednemu sklu..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: a Dream

Odoslaťod Pštros » 13 Jan 2017 14:06 pm

maros12345 napísal:Caridiny by som nekupoval..Ty dávaš VV,alebo RO?
Pýtam sa preto,že nechce sa mi veriť, že ti Amazonia stiahla všetko tak dole ( KH,GH),aj keď na nulu určite nie.
Neocaridiny v pohode..


Pri zakladani som pouzil polovicu RO a druhu z velkeho akva...
Pri vymenach tak na striedacku RO, VV, akva...

Meral som JBL PROSCAN, urcita odchylka je ista...

Caridiny nie? Kvoli narocnosti? Red Bee sa mi pacia...
Z neocaridin by som si tiez vedel vybrat...
Japonici by som zo tri dal, ale neviem, su dost velke...

Vseobecne, mozem pustit krevety po cca 5 tyzdnoch, ci neskor?

Vyska dna... hej, tak vyslo, ale vpodstate mi to nijako nevadi, pod amazoniou mam JBL ProScape Volcano Mineral.
Aspon budem menej hnojit do vody... dnes pride Brighty K, hned zacnem davkovat, o par tyzdnov aj STEP 1.

Len nech sa tie rastlinky spamataju... :?
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: a Dream

Odoslaťod chuanvaldes » 13 Jan 2017 17:28 pm

Ahoj, mám tiež JBL ProScan a kH a gH meria úplne mimo. Včera som meral v "Kalimantan Creek" a JBL mi ukázalo kH - O a gH - 2... S kvapkovymi od Sera mám kH - 3 a gH - 7... Takže asi tak. Testy na prd... [THUMBS DOWN SIGN]

Inak AQ parádička! Večer napíšem moju skúsenosť s Amazoniou a krevetkami...

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

Re: a Dream

Odoslaťod vincent van gogh » 13 Jan 2017 18:55 pm

Akvarko je fajné..... :) Už si kamen podoprel ? :o

Tak nech ti to pláva, rastie, .....jednoducho ,robí radosť.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: a Dream

Odoslaťod Hora » 13 Jan 2017 19:05 pm

môžeš byť spokojný aj hrdý,čo si vytvoril,celkový vzhľad príjemný
čo tam bude za mesiac plávať a v DC je čo za tmavú náplň?
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: a Dream

Odoslaťod Pštros » 13 Jan 2017 23:14 pm

vincent van gogh napísal:Akvarko je fajné..... :) Už si kamen podoprel ? :o

Tak nech ti to pláva, rastie, .....jednoducho ,robí radosť.

Vdaka, este nie, vdaka... :mrgreen: aj som si na ten kamen zvykol, ako je... ci kusok nadvihnem?
Vivipara stale nieje, objednal som od ceskych bratru, ale potrva to este tak tyzden.... ale miestecko tam ma reserved...


Večer napíšem moju skúsenosť s Amazoniou a krevetkami...

sa neviem dockat... :D

čo tam bude za mesiac plávať a v DC je čo za tmavú náplň?

obavam sa, ze kusky monte carla a staura na hladine. :?
inak krevety... este neviem ake, a z ryb asi 6 kuskov pigmejcov a mozno 6 kusov espei, alebo galaxky, alebo...
Bude vela?
Napln v DC, standardne cierny tus, ako v kazdom akva tu na fore...ci? Neee, bombu som si vypustil :twisted: a prave som zapojil novu, tak je tam vlastne atrament...
Foto
3.jpg


a o tomto hovorim s rastlinkami...
2.jpg

1.jpg


... a pomaly zacinam chytat nervozitu... prinajhorsom vymenim...je to par cm2...

Pekny vecer este :pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: a Dream

Odoslaťod maros12345 » 14 Jan 2017 00:36 am

Tak Red Bee sa páčia aj mne..Na amazonii som ich nemal.Mám ich na benibachi a mal som ich na fluval-e.Samozrejme určite sú náročnejšie.No myslím aj kvôli hnojeniu (+ Amazonia),že sa ti v tom najlepšom prípade nemusia množiť, alebo ti budú kapať krpce a v tom horšom, ti do troch mesiacov odídu všetky.Nemusia,možno ti pôjdu,no ja som ich chcel mať vždy čo najviac a aby sa mali dobre,ale mne sa pridávať hnojivo neosvedcilo a teda JA,by som ich nedal na amazoniu.Lebo napr.to hnojenie( do vodného stĺpca),mohol byť len ďalší dôvod prečo mi nejdu a keďže tých dôvodov prečo kapú,môže byť niekoľko,ľudia skúsenejší ma poučili,že lepšie nehnojit vôbec.A ty budeš aj hnojit ( a predpokladám, že nie málo)Proste z môjho pohľadu by som siahol radšej po neocaridinach.( napr.žltých, tie by pekne ukázali)
Nechcem tým tvrdiť,že na amazonii to nejde má to dosť ľudí ( teraz ma nikto nenapadá, z krevetkarov)A tak skús, kúpiš 10ks občas dáku zahliadnes.A určite veľa záleží aj od koho tie krevetky budú v akých ich mal podmienkach a čím menšie tým lepšie.

Ja mám rovnaké akva a kúpil som 10 pygmaeusov a boraras urophtalmoides 22ks, 3 CJ, a 20-30+ blue dream som mal.A vôbec sa mi tam toho nezdá veľa..
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: a Dream

Odoslaťod chuanvaldes » 14 Jan 2017 12:01 pm

Maroš má recht. Ako prvé krevetky v starej nádrží som si kúpil 10x červené CRSky. Do 2 mesiacov pošli všetky. Bavil som sa ohľadne toho s chovateľom a vsetky Caridiny sú veľmi citlivé na hnojenie a výkyvy pH. Buď prežívajú a nemnožia sa, alebo úhynu... Potom som tam mal viac ako 2 mesiace Red Cherry ale tie sa mi tak isto nemnožili... Teraz ich mám v novej nádrží asi tak 80-90 a sú jak králici... :-D

Takže asi tak... :-)

Odesláno z mého Redmi Note 2 pomocí Tapatalk
Obrázok používateľa
chuanvaldes
 
Príspevky: 276
Založený: 22 Apr 2016 09:43 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.